Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 64

Θέμα: Πώς γίνονται τα μπαντιλίκια;

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Σορι αλλα μαλλον κοροιδευομαστε σε αυτο το τοπικ.
    Ειναι σαν να δηλωνει καποιος οτι παιζει τις διαφορικες εξισωσεις στα δαχτυλα, και να ρωταει ποσο κανει ενα κι ενα.....
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  2. #47
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Σορι αλλα μαλλον κοροιδευομαστε σε αυτο το τοπικ.
    Ειναι σαν να δηλωνει καποιος οτι παιζει τις διαφορικες εξισωσεις στα δαχτυλα, και να ρωταει ποσο κανει ενα κι ενα.....
    Μια που αυτός που ρωτάει είμαι εγώ, υποθέτω ότι αναφέρεσαι σε μένα, σωστά; Εάν είναι έτσι, πραγματικά δεν καταλαβαίνω πού είναι η κοροϊδία.
    Ρωτώντας πας στην πόλη

    Το blog μου

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ninja636
    Μια που αυτός που ρωτάει είμαι εγώ, υποθέτω ότι αναφέρεσαι σε μένα, σωστά; Εάν είναι έτσι, πραγματικά δεν καταλαβαίνω πού είναι η κοροϊδία.
    Ναι απλα...
    Μου κανει τρομερη εντυπωση που δηλωνεις οτι βρισκεσαι σε καποιο καλο οδηγικο επιπεδο (βλ να στρίβω ικανοποιητικά), και ρωτας για το μονο πραγμα το οποιο δεν θελει καθολου εκμαθηση διοτι ολοι ξερουμε οτι ειναι κατι που γινεται συνεχεια καταλαθος καθως και επιτηδες.
    Γκαζι και ασυναισθητα παιξιμο ρου σωματος.
    Ειναι κατι τοσο απλο, που δεν χρειαζεται καν γνωσεις.
    Ο οποιοσδηποτε νεος οδηγος, μπορει να αρχισει να κανει φιδια στον δρομο απο την πρωτη μερα ρυθμιζοντας το σωμα του απλα διαισθητικα,....χωρις γυροσκοπικα και αηδιες πχ.
    Αλλωστε δεν θελει και πολλα.
    Απλα το τοπικ σου μου εδωσε την εντυπωση οτι το εγραψε καποιος που δεν εχει ανεβει ουτε σε ποδηλατο....

    Εκτος και αν θελεις να ντριφταρεις σε καμια στροφη και ζητας να σε κανουμε οδηγο παγκοσμιου:rotflmao:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  4. #49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Ναι απλα...
    Μου κανει τρομερη εντυπωση που δηλωνεις οτι βρισκεσαι σε καποιο καλο οδηγικο επιπεδο (βλ να στρίβω ικανοποιητικά), και ρωτας για το μονο πραγμα το οποιο δεν θελει καθολου εκμαθηση διοτι ολοι ξερουμε οτι ειναι κατι που γινεται συνεχεια καταλαθος καθως και επιτηδες.
    Γκαζι και ασυναισθητα παιξιμο ρου σωματος.
    Ειναι κατι τοσο απλο, που δεν χρειαζεται καν γνωσεις.
    Ο οποιοσδηποτε νεος οδηγος, μπορει να αρχισει να κανει φιδια στον δρομο απο την πρωτη μερα ρυθμιζοντας το σωμα του απλα διαισθητικα,....χωρις γυροσκοπικα και αηδιες πχ.
    Αλλωστε δεν θελει και πολλα.
    Απλα το τοπικ σου μου εδωσε την εντυπωση οτι το εγραψε καποιος που δεν εχει ανεβει ουτε σε ποδηλατο....

    Εκτος και αν θελεις να ντριφταρεις σε καμια στροφη και ζητας να σε κανουμε οδηγο παγκοσμιου:rotflmao:
    Φίλε μου, δεν είπα ότι είμαι παντελώς άσχετος με τις μηχανές. Είπα ότι σχετικά με άλλους είμαι άσχετος (όπως και σχετικά με άλλους είμαι έμπειρος). Τα πάντα είναι... σχετικά.

    Το να στρίβω ικανοποιητικά (σχετικό κι αυτό άλλωστε, βλέπεις; ) σε δημόσιο δρόμο πάντοτε δεν σημαίνει ότι ξέρω να κάνω παντιλίκια. Ναι, μπορεί να γίνει κατά λάθος, όπως και μου έχει συμβεί και φοβήθηκα. Γι' αυτό ρωτάω, για να μάθω πώς και γιατί ώστε την επόμενη φορά να μπορώ να το ελέγξω καλύτερα χωρίς να αγχωθώ.
    Ρωτώντας πας στην πόλη

    Το blog μου

  5. #50
    http://www.youtube.com/watch?v=Rke87Cl6We8



    να πως γίνονται...τα παντιλικια...

  6. #51
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    http://www.youtube.com/watch?v=Rke87Cl6We8



    να πως γίνονται...τα παντιλικια...
    Τον καημένο.

    Εν πάση περιπτώσει, το έπιασα το μήνυμά σου...

    Να κάνω, όμως, και τη "χαζή" ερώτηση; Γιατί έπεσε; Γιατί δεν μπόρεσε να το ελέγξει θα μου πεις. Αυτό το ξέρω. Πιο αναλυτική απάντηση μήπως;
    Ρωτώντας πας στην πόλη

    Το blog μου

  7. #52
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ninja636
    Πιο αναλυτική απάντηση μήπως;
    den eklεise to γκάζι όταν έπρεπε...

    αλλιώς για να το σώσει δεν έπρεπε πλέον να το κλείσει πλέον καθόλου... και να κανει γυροσκοπικό απο την άλλη... για να συνεχισει το παντιλικι και να το ισιωσει... πράγμα που θέλει απίστευητ ετοιμότητα και ψυχραιμία...

    άσε που αυτος τρόμαξε και έπεσε στα φρένα, και εκεί μαλλον παραήταν γυαλί...

    κρίμα... γιατι τα πλαστικά τα πληρώνουμε εμείς...

  8. #53
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ninja636
    Τον καημένο.

    Εν πάση περιπτώσει, το έπιασα το μήνυμά σου...

    Να κάνω, όμως, και τη "χαζή" ερώτηση; Γιατί έπεσε; Γιατί δεν μπόρεσε να το ελέγξει θα μου πεις. Αυτό το ξέρω. Πιο αναλυτική απάντηση μήπως;
    Έπεσε γιατί αντί είτε να φρενάρει είτε να στρίψει, τα χασε κι άρχισε τις μαλακίες του στυλ "βάζω ποδι κάτω" και "κοιτάω εκεί που πάω" και κοιταζε τον προφυλαχτήρα της κλούβας.....

    Θα μάθει....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    πράγμα που θέλει απίστευητ ετοιμότητα και ψυχραιμία
    Το οποίο με την σειρά του θέλει πολλή εξάσκηση προφανώς...

    Thanks!
    Ρωτώντας πας στην πόλη

    Το blog μου

  10. #55
    Οι Ζητάδες πέφτουν διότι στο βωμό της υπηρεσίας στέλνουν παιδιά που δεν έχουν ή που ποτέ στη ζωή τους δεν θα καβαλούσαν μηχανή.....τους βλέπω όλους μαζί να κάνουν βόλτες και να "μαθαίνουν" με το ζόρι....κάτι σαν και διάφορους που ενώ δεν το έχουν μέσα τους έχουν όμως τα λεφτα......αυτά....προς το παρόν.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  11. #56
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
    Παντιλίκι (ουσ.) : Κάτι που όλοι το κάνουν και το απολαμβάνουν ακόμα και αν δεν θέλουν να το παραδεχτούν.Πρόκειται για άσκοπη φθορά ελαστικών και πιθανότατα σε εκθέτει σε κίνδυνο αλλά επίσης σου δημιουργεί μια ανεξήγητη χαρά.Αν σκεφτόμασταν τις φθορές και όλα αυτά δεν θα έπρεπε καν να θέτουμε σε λειτουργία τον κινητήρα...

    Τρελενομαι για ασκοπη φθορα ελαστικων με παντες!!



    Και +1000000 για την επεξηγηση του runneras125
    Keep spamming!!!:a13:

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    den eklεise to γκάζι όταν έπρεπε...
    to oti i mixani tou itan poli varia kai itan kai fortomeni me asirmatous, konous, validzes ktlp sto piso meros pisteuw oti itan poio simadiko...
    vevea an to ekline poli pio prin den tha ginotan tipota alla den tha ekane kai badiliki
    kai fisika o dromos itan giali


    den kanoun ola ta mixanakia gia badilikia (fidia)...

    ola boroun (thewritika) alla den kanoun ola..

  13. #58
    Hταν SUZUKI RF 900 και αν και παλιο πρεπει να το σεβεσε,ηταν και το καλωδιο απο της καμερες κατω ,εκανε και την μαλακια αυτος και παρε την σουπα σου.
    χααχαχααχαχα

    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  14. #59
    Κι μαρσάρω τη χουσβάρνα.. Το avatar του/της loumex
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    124
    wraia me ta pantilikia, entaxi ta xeroume. ENDO twra gia peite :P :P :P
    *The Lesson Of The Day: KILL EACH OTHER*

    Χάρτινος Κόσμος!

  15. #60
    Το εν λόγω topic το βλέπω καιρό.

    Γενικά θα συμφωνήσω με τον gcrook διότι από ένα σημείο και μετά είναι "περίεργο" το topic.

    Αλλά ρε μαν....636 όταν λες μπαντιλίκια....εννοείς του Marko Melandri στο Phillip Island στην τελευταία στροφή με το ένα (1) χέρι ή κάτι άλλο? Διότι το κάτι άλλο εύκολα μπορείς να το ανακαλύψεις μόνος σου, άνευ υπόδειξής μας. Αν δεν μπορείς να κάνεις κι αυτό....έ τι να πω......


    Το μπαντιλίκι εξαρτάται από την όρασή σου.

    Δηλαδή πόσο καλά βλέπεις την ποιότητα της ασφάλτου κάτω σου σε σχέση με τις μοίρες του δεξιού σου γκρίπ.

    Από εκεί και πέρα αυτό που μένει να κάνεις είναι το πόσο εξοικιωμένος είσαι με τη μηχανή σου εν γένει, με το γκάζι της εν γένει και με τους δρόμους που κυκλοφορείς (τελεία).

    Εγώ προσωπικά έχω διαπιστώσει πως το μπαντιλίκι έχει να κάνει με το πόσο αντιλαμβάνεσαι την ποιότητα της ασφάλτου πάνω στην οποία οδηγείς σε σχέση με το τι γκάζι διαθέτεις για δεδομένη φθορά ελαστικών.....ή μήπως με άλλη σειρά.....

    Παντού και πάντα μπορείς να κάνεις μπαντιλίκι.

    Θές με 6η? Θες με σαγρέ άσφαλτο? Θες υπο κλίση? Θες σε βρεγμένο? Θες σε δρόμο με "γυαλί" άσφαλτο? Θες σε γυαλί και βρεγμένη άσφαλτο? Θες σε γυαλί, βρεγμένη και με ανάποδη κλίση με 120+χ.α.ω. άσφαλτο?

    Όλα είναι δυνατά, αρκεί να ξέρεις πόσο αρμόζει στο εργαλείο σου να γλυστράει στην άσφαλτο, με το εμπρός ή με το πίσω ή και με τα δύο (2) μαζί μέρη της μοτοσικλέτας σου σε ανάποδη κλίση με βρεγμένη άσφαλτο και να πηγαίνεις από φούλ λοκ σε φούλ λοκ και μετά να λές...... Ι μπιλίβ.

    Αλλιώς μην ρωτάς αυτονόητα πράγματα. Πλίζ.

    Για το μόνο πράγμα που διαπίστωσα με 636 πως δεν την παλεύω είναι οι επιταχύνσεις στην ευθεία με 2ο άτομο.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ξερετε πως ειναι τα σκυλια του Ronaldinio???
    από ΓκαζοφωνιΞ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2005, 14:18
  2. Πως γίνονται τα παιδιά! ?
    από pissaman στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 09:20
  3. quino - ή πώς γίνονται τα αγκελάκια
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 12:23
  4. Ταξιτζήδες (ή πώς γίνονται)
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2004, 16:49
  5. Όλη η αλήθεια για το πως φτιάχονται τα παγωτά!
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 08:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF