Σελίδα 19 από 55 ΠρώτοΠρώτο ... 9141516171819202122232429 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 820

Θέμα: How to ..... eBay

  1. #271
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.279
    Μήπως με το νούμερο της παραγγελίας, αν μπεις στο site της μεταφορικής και το εισάγεις, φαίνεται κάπου το status της;

    Αυτό μήπως βοηθάει;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  2. #272
    Comandante Bananas Το avatar του/της christoi
    Εγγραφή
    06/08/2012
    Μηνύματα
    85
    Πατάς στο More Actions και μετά το I didn't receive it.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ebay.jpg 
Προβολές:	159 
Μέγεθος:	37,5 KB 
ID:	387056

  3. #273
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2012
    Μηνύματα
    13
    Καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις -μεσω ebay μονο- με τους πωλητές. Μπορεί να είναι μια καθυστέρηση που ωφείλεται πχ στο ταχυδρομείο. Πωλητής μου έχει επιστρέψει χρήματα γιατί το προϊόν δεν ήρθε ποτέ.

  4. #274
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.124
    Τα αντικείμενα το ένα φαίνεται ότι έχει έρθει στα Σπάτα από τις 2 Ιουλίου το άλλο αντικείμενο με παραπέμπει στο site του aliexpres με το οποίο όμως δεν έχω καμία σχέση. Τα έχω ψάξει στο http://www.trackitonline.ru


    @ christoi το ξέρω αυτό που μου γράφεις , έλεγα αν μπορεί να γίνει κάτι άλλο.

  5. #275
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Δεν αφήνεις αρνητικό feedback, αν δεν επικοινωνήσεις με πωλητή πρώτα. Τουλάχιστον αυτό είναι το ευγενικό και σωστό. Μπορεί να έχει συμβεί οτιδήποτε. Δεν υπάρχει λόγος να δυσφημίσεις έναν πωλητή, για κάτι που δεν είναι στο χέρι του, αν είναι συνεννοήσιμος και αποζημιωθείς κανονικά. Πρώτα επικοινωνούμε μαζί του, μετά ανοίγουμε dispute (εντός της διορίας) και, τέλος, αναλόγως εξέλιξης και συμπεριφοράς του πωλητή, αφήνουμε το ανάλογο feedback.
    Life begins at 45°.

  6. #276
    Comandante Bananas Το avatar του/της christoi
    Εγγραφή
    06/08/2012
    Μηνύματα
    85
    Κάνεις αυτό που σου έγραψα παραπάνω. Έτσι ο πωλητής βλέπει τι συμβαίνει και εσύ είσαι καλυμμένος με άμεση παραπομπή στο ebay (αν χρειαστεί). Απλά γράψε του στο μήνυμα ότι μπορείς να περιμένεις για Χ χρόνο ακόμα και να το κοιτάξει και ο ίδιος που βρίσκεται το αντικείμενο.

  7. #277
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν αφήνεις αρνητικό feedback, αν δεν επικοινωνήσεις με πωλητή πρώτα. Τουλάχιστον αυτό είναι το ευγενικό και σωστό. Μπορεί να έχει συμβεί οτιδήποτε. Δεν υπάρχει λόγος να δυσφημίσεις έναν πωλητή, για κάτι που δεν είναι στο χέρι του, αν είναι συνεννοήσιμος και αποζημιωθείς κανονικά. Πρώτα επικοινωνούμε μαζί του, μετά ανοίγουμε dispute (εντός της διορίας) και, τέλος, αναλόγως εξέλιξης και συμπεριφοράς του πωλητή, αφήνουμε το ανάλογο feedback.
    Αυτή η διορία πως καθορίζεται; Έγραψα παραπάνω ότι η διορία που μου είχαν δώσει για παράδοση έληξε.

  8. #278
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Αν δεν κάνω λάθος, πλέον είναι μέχρι ένα μήνα ΜΕΤΑ τη λήξη της διορίας παράδοσης. Αν το ψάξεις λίγο, θα το βρεις.
    Life begins at 45°.

  9. #279
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.124
    Σίγουρα δεν θα φταίει ο πωλητής αλλά τα ταχυδρομεία.

    Εδώ έχει έρθει το ένα στην Ελλάδα από τις 2 του μήνα και δεν έχει έρθει... λες να άρεσε σε κανέναν αυτό που αγόρασα και να το τσέπωσε;

  10. #280
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.124
    Λοιπόν έχω μια άλλη απορία.

    Ο πωλητής είπε ότι θα μου επιστρέψει τα χρήματα ενώ εγώ του ζήτησα να ξανά στείλει το αντικείμενο, μου έδωσε και ένα αριθμό συναλλαγής paypal ότι μου επιστρέφει τα χρήματα.


    Έχουν περάσει 24ώρες από αυτό το μήνυμα και χρήματα δεν έχω δει, ούτε στον τραπεζικό μου λογαριασμό ούτε στον λογαριασμό της paypal, να περιμένω κι' άλλο ή να κάνω αναφορά και στην paypal;

  11. #281
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Από πού σου επιστρέφει τα χρήματα; Από paypal account σε paypal account ή από τράπεζα σε paypal; Όπως και να'χει, μπορεί να πάρει μερικές μέρες η μεταφορά.
    Life begins at 45°.

  12. #282
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    287
    Αποψη μου μη βιαζεσαι.Υπαρχει θεμα με τα ελτα καθως πλεον εκτελωνιζουν τα παντα.Θα σου ερθει ειδοποιητηριο μαζι με τα γαμησιατικα που θα πρεπει να πληρωσεις.

  13. #283
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Δέμα από Αγγλία έκανε 2 βδομάδες να μου έρθει και μάλιστα με κούριερ

  14. #284
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gasto Προβολή μηνύματος
    Αποψη μου μη βιαζεσαι.Υπαρχει θεμα με τα ελτα καθως πλεον εκτελωνιζουν τα παντα.Θα σου ερθει ειδοποιητηριο μαζι με τα γαμησιατικα που θα πρεπει να πληρωσεις.
    Αγορά μεταγενέστερη του προϊόντος κατά 15 μέρες ήρθε κανονικά χωρίς εκτελωνισμό και μάλιστα πολύ ακριβότερο από το συγκεκριμένο.

    @BLiTzER Πλήρωσα με κάρτα visa αλλά μου κρατήθηκε και προμήθεια για την paypal, έχω τσεκάρει και τους δύο λογαριασμούς. Όταν πλήρωσα μέσα σε πέντε ώρες μου το έστειλε πράγμα που σημαίνει ότι πήρε τα χρήματά του, εκτός και αν τα πήρε με καθυστέρηση και αρκέστηκε στον αριθμό συναλλαγής.

    Πρώτη φορά μου συνέβη κάτι τέτοιο εδώ και τρία χρόνια που αγοράζω πράγματα από εκεί. Σήμερα μάλιστα έληξε η προθεσμία και για δεύτερη παραγγελία, αν δεν έρθει και αυτή ενημερώνω το ebay ότι δεν θα ξανά αγοράσω από εκεί και θα κλείσω τον λογαριασμό μου.

  15. #285
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Όταν αγοράζεις κάτι μέσω paypal, τα λεφτά φαίνονται άμεσα. Αλλά εδώ δε μιλάμε για αγορά, μιλάμε για επιστροφή χρημάτων. Ανάλογα πώς θα την κάνει, μπορεί να έχει κάποια καθυστέρηση.
    Life begins at 45°.

Παρόμοια θέματα

  1. How to ..... eBay (η αναζήτηση της χαμένης μανέτας)
    από byron στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 01:26
  2. How to recognize a loser...
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 01:31
  3. How to tell if you're driving too fast!
    από Alx 84 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 10:21
  4. FAQ's and How To's
    από gcrook στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2005, 23:33
  5. How To Fry Eggs In Dubai
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF