Σελίδα 27 από 55 ΠρώτοΠρώτο ... 17222324252627282930313237 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 391 έως 405 από 820

Θέμα: How to ..... eBay

  1. #391
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreaspetr Προβολή μηνύματος
    παρελαβα την προηγουμενη εβδομαδα πακετο που ειχε αποσταλει απο τον Σεπτεμβριο....
    και ακομη περιμενω κι αλλα...
    Δηλαδη εγω πολυ βιαζομαι!
    Εμενα το δεμα ειναι στο αεροδρομιο, "κολλημενο",
    απο 1 Νοεμβριου...
    Ασε που ,οταν με το καλο, θα πληρωσω μαλλον και φορο...
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  2. #392
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Black Mamba Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη εγω πολυ βιαζομαι!
    Εμενα το δεμα ειναι στο αεροδρομιο, "κολλημενο",
    απο 1 Νοεμβριου...
    Ασε που ,οταν με το καλο, θα πληρωσω μαλλον και φορο...
    Πανω απο 20 ευρο οταν αναγραφη η αποδειξει που σου εσωκλεινει ο πωλητης μεσα στο δεμα και παραλληλα γραφη και στο στικερακι που κολαει επανω στο δεμα,τοτε ειναι στην κριση τους για το ποσο θα πληρωσεις φορο.δηλαδη αν ειναι 25-30 ευρο η αποδειξει μπορει και να μην πληρωσεις τιποτα.παντος μεχρει 20 ευρο δεν πληρωνεις τιποτα.αν και εχουν γινει γατι η του τελωνειου,αλλα αν εχει αποδειξει 20-25 ευρια δεν παει να χτηπαει τον κολο του κατω ,κυριε εμενα μου το πουλησε 20 ευρο γιατη με ειδε ομορφο.

  3. #393
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    αλλα αν εχει αποδειξει 20-25 ευρια δεν παει να χτηπαει τον κολο του κατω ,κυριε εμενα μου το πουλησε 20 ευρο γιατη με ειδε ομορφο.
    Φυσικά δεν ισχύει αυτό. Αν υποπτευθούν ότι η πραγματική αξία δεν είναι 20€ (πχ αν είναι ογκώδες δέμα), άλλος θα χτυπάει τον κώλο του κάτω.

    Γενικά, μη γελιέστε, ό,τι γουστάρουν κάνουν. Είναι να μη σου τύχει.
    Life begins at 45°.

  4. #394
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Φυσικά δεν ισχύει αυτό. Αν υποπτευθούν ότι η πραγματική αξία δεν είναι 20€ (πχ αν είναι ογκώδες δέμα), άλλος θα χτυπάει τον κώλο του κάτω.

    Γενικά, μη γελιέστε, ό,τι γουστάρουν κάνουν. Είναι να μη σου τύχει.
    λογικα μηλαμε για μικρο δεμα, οχι να φερεις τιποτα κηνητηρα για παπι και να του πεις οτι τον πηρα 20 ευρο.και οπως λες ειναι να μην σου τυχει.εμενα μου ηρθε ρολοι απο ebey που εκει δεν αλλαζει η τιμη στιν αποδειξει και ενω μου ηρθε στο σπητη το πακετο,τιν ιδια μερα μου ηρθε μηνυμα να τους στειλω αποδικτικο στειχειο για το ποσο κανει για να το περασουν τελωνειο.καλα περιμενετε να σας το στειλω.τυχερος ημουνα.
    Τελευταία τροποποίηση από andreastwin; 01/02/2018 στις 13:22.

  5. #395
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Το λογικό είναι σχετικό. Απλά ξεκαθαρίζω ότι κάνουν Ο,ΤΙ γουστάρουν. Δεν μπορείς να κάνεις απολύτως τίποτα, αν θέλουν να σε χρεώσουν.
    Life begins at 45°.

  6. #396
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    Πανω απο 20 ευρο οταν αναγραφη η αποδειξει που σου εσωκλεινει ο πωλητης μεσα στο δεμα και παραλληλα γραφη και στο στικερακι που κολαει επανω στο δεμα,τοτε ειναι στην κριση τους για το ποσο θα πληρωσεις φορο.δηλαδη αν ειναι 25-30 ευρο η αποδειξει μπορει και να μην πληρωσεις τιποτα.παντος μεχρει 20 ευρο δεν πληρωνεις τιποτα.αν και εχουν γινει γατι η του τελωνειου,αλλα αν εχει αποδειξει 20-25 ευρια δεν παει να χτηπαει τον κολο του κατω ,κυριε εμενα μου το πουλησε 20 ευρο γιατη με ειδε ομορφο.
    43€ εκανε, τελικο ειναι, αρα μεγαλο πακετο, μαλλον την μαμησα και θα πληρωσω το κατιτις μου.
    Ονειρευομαι οτι το παρελαβα εγω τωρα...
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  7. #397
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το λογικό είναι σχετικό. Απλά ξεκαθαρίζω ότι κάνουν Ο,ΤΙ γουστάρουν. Δεν μπορείς να κάνεις απολύτως τίποτα, αν θέλουν να σε χρεώσουν.
    δεν εχεις αδικο στο ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥ ΚΑΝΟΥΝ.

  8. #398
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    +1
    την πατησα και εγω με ενα ματζαφλαρι που μετραει την πιεση του αερα που παρηγγειλα απο Κινα και δεν ηρθε ποτε...
    ανοιξα case και μου ειπαν οτι μπορουν να μου το ξαναστειλουν αλλα χωρις tracking number γιατι το free shipping που ειχε το παπαρδελι ηταν για απλη αποστολη...και αν ηθελα tracking number θα επρεπε να πληρωσω αλλα 3,5$..(5,5$ ειχε η παπαριτσα)...και λεω "δεν πληρωνω τιποτα, ξαναστειλτε το απλο"...

    οσο το ειδατε εσεις, αλλο τοσο το ειδα και εγω...


    ακυρο το παραπανω...

    το παρηγγειλα (και παραλληλα πληρωθηκε) 08/11/2017 απο Κινα μεσω ebay...σταλθηκε 10/11/2017 (συμφωνα με τα στοιχεια του δεματος) και...
    ...ηρθε σημερα...

    μιλαμε για 3,5 μηνες σχεδον...με τα ποδια αν ερχοταν, καπου τοσο θα εκανε...

    και μαλλον θα λαβω και το επομενο που μου εστειλαν μετα απο 1,5 μηνα μετα απο το ανοιγμα case που τους εκανα...

  9. #399
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    και μαλλον θα λαβω και το επομενο που μου εστειλαν μετα απο 1,5 μηνα μετα απο το ανοιγμα case που τους εκανα...
    Ε δεν τους στέλνεις ένα μήνυμα οτι το έλαβες το πρώτο.

    Μπορεί να στείλουν κάποιον να το μαζέψει μεταξύ Τατζικιστάν-Τουρκμενιστάν

  10. #400
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ακυρο το παραπανω...

    το παρηγγειλα (και παραλληλα πληρωθηκε) 08/11/2017 απο Κινα μεσω ebay...σταλθηκε 10/11/2017 (συμφωνα με τα στοιχεια του δεματος) και...
    ...ηρθε σημερα...

    μιλαμε για 3,5 μηνες σχεδον...με τα ποδια αν ερχοταν, καπου τοσο θα εκανε...

    και μαλλον θα λαβω και το επομενο που μου εστειλαν μετα απο 1,5 μηνα μετα απο το ανοιγμα case που τους εκανα...
    Ρε Σταύρο.
    Τι μεταφορικά διάλεξες...... Κινέζο με το δέμα στα δόντια να κολυμπήσει τον ινδικό ωκεανό;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  11. #401
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Ε δεν τους στέλνεις ένα μήνυμα οτι το έλαβες το πρώτο.

    Μπορεί να στείλουν κάποιον να το μαζέψει μεταξύ Τατζικιστάν-Τουρκμενιστάν
    τι να τους στειλω? για παπαρακι 5,5$ δεν αξιζει καν να ασχοληθουν...
    τους εμπιστευτηκα και εκλεισα το case χωρις να εχω το παπαρακι στα χερια μου...με την υποσχεση τους οτι θα στειλουν αλλο, χωρις tracking number και το 2ο...
    ενταξει το ειχα δεδομενο οτι δεν θα επαιρνα ποτε τιποταα...και απλα πιστεψα εχασα 4,5€...
    ε...αν ερθει το 2ο, εχασαν αυτοι 1,5-2€ π.χ. (ή τελοσπαντων οσο ειναι το κοστος για ενα τετοιο)....

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ρε Σταύρο.
    Τι μεταφορικά διάλεξες...... Κινέζο με το δέμα στα δόντια να κολυμπήσει τον ινδικό ωκεανό;

    γμσ τα...
    αν εστελναν οντως εναν κινεζο να ερθει περπατωντας απο εκει εδω, παιζει να εκανε πιο γρηγορα...
    7500χλμ σε ευθεια απο Πεκινο σε Θεσ/νικη...πες 8000χλμ με παρακαμψεις...
    με 5χλμ την ωρα το περπατημα μεσο ορο...67 μερες (24ωρο) συνεχους περπατηματος...ή 100 μερες με 16 ωρες περπατημα (βαζεις και ενα 8ωρο να κοιμηθει)...

  12. #402
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    και να που δεν άργησε να γίνει το σενάριο που λέγαμε πριν 2-3 μηνάκια περί μη έγκυρου προορισμού αποστολής.
    Πέτυχα σήμερα 2 πωλητές απο Κίνα στον μπέη που στις εξαιρούμενες χώρες, είχανε βάλει και τη δικιά μας.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #403
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    536
    Φίλοι στην αποστολή να επιλέγετε ταχυδρομείο Σιγκαπούρης, Βελγίου ή Ολλανδίας. Γενικά μακρυά από china post. Μπορεί να είναι τζάμπα αλλά είναι το πλέον αναξιόπιστο ταχυδρομείο του κόσμου.

  14. #404
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    και να που δεν άργησε να γίνει το σενάριο που λέγαμε πριν 2-3 μηνάκια περί μη έγκυρου προορισμού αποστολής.
    Πέτυχα σήμερα 2 πωλητές απο Κίνα στον μπέη που στις εξαιρούμενες χώρες, είχανε βάλει και τη δικιά μας.
    ... και για να μην ενισχύσουμε αυτή την τακτική, ας είμαστε πιο υπομονετικοί και να μην ανοίγουμε case μόλις περάσουν λίγα δευτερόλεπτα από τον εκτιμώμενο χρόνο παράδοσης που δίνει ο πωλητής. Κατά κανόνα, τα δέματα έρχονται εμπρόθεσμα και σας το λέω αφού έχω αρκετές δεκάδες παραγγελίες ολοκληρωμένες. Επίσης ένα θετικό feedback και ένας καλός λόγος για τον πωλητή, ποτέ δε χάλασε σχέσεις...

  15. #405
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Οπως είχα αναφέρει σε παλαιότερο ποστ οι καθυστερήσεις είναι απο ΕΛΤΑ, τα πακετα free shipping απο Κινα έρχονται στις περισσοτερες περιπτώσεις αφού περάσουν 2 μήνες έχει τύχει και περίπτωση 3 μηνών!
    Παρατήρησα σε μερικά απο αυτά την ημερομηνία αποστολής απο κίνα να συμφωνεί με την αντίστοιχη σήμανση του πωλητη και σε άλλα μια καθυστέρηση 2-3 ημερών που όμως δεν δικαιολογεί την μεγάλη καθυστέρηση παραδοσης, με λίγα λόγια στάλθηκαν στην ώρα τους.

Παρόμοια θέματα

  1. How to ..... eBay (η αναζήτηση της χαμένης μανέτας)
    από byron στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 02:26
  2. How to recognize a loser...
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 02:31
  3. How to tell if you're driving too fast!
    από Alx 84 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 11:21
  4. FAQ's and How To's
    από gcrook στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 00:33
  5. How To Fry Eggs In Dubai
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 03:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF