Σελίδα 9 από 55 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 820

Θέμα: How to ..... eBay

  1. #121
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Αρχικά δημιουργήθηκε από +Arxiereas+
    Αν είναι λέει!
    Πριν χτυπήσω μια δημοπρασία ρώτησα τα μεταφορικά και με είπε ο χλεμπονιάρης για Royal Mail super duper αεροπορία και δε συμμαζεύεται 25 λίρες.
    Μπαίνω τσεκάρω και του λέω χού ρε γίδι, 12,5 λίρες κάνουν!

    Η απάντησή του:
    "Hello again Panos,, your rite m8, i based the weight on 2k.. Postage and packaging will be £12.50.. If your happy with that then happy bidding.."

    Ο σέφτελος υπολόγισε τάχα 2 κιλά βάρος.... για ένα πακέτο ψηφιακής κορνίζας... :a31:
    Σε προσφατη αγορα μου, ζητησε μεταφορικα για κατι σχετικα ελαφρυ (κοντα στο μισο κιλο) 18 λιρες!!!!

    Ρε μαστορα του λεω αλλα λεει το royal mail (8,10 λιρες)

    Τι απανταει

    Ναι τοσο ειναι για το ταχυδρομειο, αλλα δεν υπολογισα το packing (κουτι, ταινια κτλ) συν του οτι πρεπει να παει μεχρι το ταχυδρομειο!!!!!!!!!!!

    Για την ιστορια και με 8 λιρες μεταφορικα το ποσο εφυγε εκτος μπατζετ μου, οποτε το χαιρετε αλλος!!

  2. #122
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/03/2010
    Μηνύματα
    4
    εχω φερει Και φωτογραφικη μηχανη. αν η τιμη της δεν ειναι υπερβολικη αντε να σου παρει 3ευ το τελωνειο. (ελπιζω η φωτογραφικη σου να ειναι για το μοτορι σου γιατι θα μας κραξουν)
    free ur mind

  3. #123
    Ανθρώπινο μελος Το avatar του/της manos*gsxr
    Εγγραφή
    16/01/2010
    Μηνύματα
    121
    ρε κοπελια εχει αγορασει κανεις εξατμιση μεσω e bay απο αμερικη?με το τελωνειο τι παιζει περιπου?Ρωταω γιατι βρηκα μια yoshi r77 slip on με $540 μαζι με τα μεταφορικα και ...ψηνομαι!!!αν ξερει καποιος please help!
    Ποτέ μια δυνατή καρδιά
    στον πόνο δε λυγίζει,
    ακόμα και αν θα πληγωθεί
    κατέχει να ελπίζει.

  4. #124
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Εγώ πήρα μια εξάτμιση πέρσι. Πλήρωσα 90ε τελωνείο. Πάλι κερδισμένος βγήκα, αλλά το θέμα είναι ότι περίμενα κανά 2μηνο με τα γαμωτελωνεία τους.
    Life begins at 45°.

  5. #125
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Νομίζω οτι έχει ξαναειπωθεί αλλά θα το βάλω εκ νέου...

    Αν το πακετάκι είναι μικρό και έρθει με USPS (US postal service) και οχι με κάποιο courier , παίζει να περάσει χωρίς τελωνέίο. Είναι όμως θέμα τύχης...

    Αν πάλι το ανοίξουν και έχει ενα μικρό τιμολόγιο (χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω οτι είναι κάπου στα 30$ το όριο) περνάει αέρα. Φυσικά να είναι κάτι που να φαίνεται οτι κοστίζει τόσο και οχι κανένα ipad ή κανένα Apple Ipod.

    Γενικά τα εκτός Ε.Ε. δεν τα προτιμώ και ιδιαίτερα γιατί το τελωνείο είναι ολόκληρη ιστορία και θες μια μέρα για να ξεμπερδέψεις αν δεν τα σκάσεις (ΧΟΝΤΡΑ!!! ) στον όποιο εκτελωνιστή.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  6. #126
    Ανθρώπινο μελος Το avatar του/της manos*gsxr
    Εγγραφή
    16/01/2010
    Μηνύματα
    121
    Το ξερω οτι εχει πολυσυζητηθει και ζηταω συγνωμη αν κουραζω αλλα ηθελα να δω αν καποιος εχει παρει κατι παρομοιο για να μου πει τι πληρωσε στο τελωνειο.(με USPS priority)
    Ποτέ μια δυνατή καρδιά
    στον πόνο δε λυγίζει,
    ακόμα και αν θα πληγωθεί
    κατέχει να ελπίζει.

  7. #127
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    εγω ειχα παρει ακριβως την ιδια εξατμιση,με usps 100ε τελωνειο!!πες του να στο στειλει σαν δωρο,αν δεχτει βεβαια γιατι ειναι..........αμερικανακι!

  8. #128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της karadrift
    Εγγραφή
    24/12/2008
    Μηνύματα
    102
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manos*gsxr
    ρε κοπελια εχει αγορασει κανεις εξατμιση μεσω e bay απο αμερικη?με το τελωνειο τι παιζει περιπου?Ρωταω γιατι βρηκα μια yoshi r77 slip on με $540 μαζι με τα μεταφορικα και ...ψηνομαι!!!αν ξερει καποιος please help!
    εγω πηρα 2 κρανη arai sz/f 200 ευρο και πληρωσα 60 ευρο τελωνειο αλλα αξιζε ο κοπος γιατι εδω ο ιταλος ηθελε 900-5% σε μτρητα
    Κ.Τ.Μ

  9. #129
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    xa... καλά ειδικα΄τώρα που μάλλον θα έχουμε και ΦΠΑ στο 23% , το μόνο σίγουρο είναι πως οι παραγγελίες απο ebay θα γίνουν πολλαπλάσιες πλέον. Ειδικά αν συνεχίσουν να έχουν τις τιμές στα ύψη.

    Παράδειγμα...

    αγορά κινητής συσκευής τηλεφώνου blackberry storm 9500 απο UK κλειδωμένο σε εκεί δίκτυο της Vodafone, κόστος 145 ευρώ συνολικά μαζί με το "ξεκλείδωμα" του για όλα τα δίκτυα στον κόσμο.

    αγορά ίδιας συσκευής απο Ελλάδα (μιλάμε πάντα για μτχ και στις δύο περιπτώσεις) κόστος αγοράς συνολικά έφτανε τα 250-300 ευρώ!!!!!!.... Διπλάσια τιμή ρε γμτ...μα είναι δυνατόν;

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  10. #130
    Πηρα εξατμιση απο Κινα για φιλο μου για ZX-6R. 100Ε. 3Ε τελωνειο.
    Πηρα και κρανος Arai RR5 απο Ιαπωνια, το καινουργιο με την αεροτομη πισω. 450Ε. 4Ε τελωνειο.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  11. #131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Shinji Ikari
    Πηρα εξατμιση απο Κινα για φιλο μου για ZX-6R. 100Ε. 3Ε τελωνειο.
    Πηρα και κρανος Arai RR5 απο Ιαπωνια, το καινουργιο με την αεροτομη πισω. 450Ε. 4Ε τελωνειο.
    και πως τη γλιτωσες απο τον Τελωνη ??
    ή ετυχε ?

    --Καλο MOTO-διαβασμα: www.ebike.gr--

  12. #132
    Δεν τη γλυτωσα, πληρωσα εγραψα. Ο Seller τα κανονιζει αυτα αν ειναι μαγκας, τσιφτης και καραμπουζουκλης.
    When you're feeling low and woozy
    Slap a fresh clip in your Uzi

  13. #133
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Shinji Ikari
    Πηρα εξατμιση απο Κινα για φιλο μου για ZX-6R. 100Ε. 3Ε τελωνειο.
    Πηρα και κρανος Arai RR5 απο Ιαπωνια, το καινουργιο με την αεροτομη πισω. 450Ε. 4Ε τελωνειο.
    έτυχε όπως και εμένα 4 ευρώ

  14. #134
    Ζοχαδιασμέλος Το avatar του/της VGER
    Εγγραφή
    05/03/2008
    Μηνύματα
    305
    Καλημέρα.

    Έκανα μία παραγγελία από ebay, και ο πωλητής μου έστειλε αυτό που παρήγγειλα με USPS από Αμερική.

    Του ζήτησα το track Id number, μου το έδωσε, και τώρα βάζοντάς το στο Track ID Searcher της USPS, μου βγάζει "There is no record for this item".

    Τι μπορεί να συμβαίνει;

  15. #135
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VGER
    Καλημέρα.

    Έκανα μία παραγγελία από ebay, και ο πωλητής μου έστειλε αυτό που παρήγγειλα με USPS από Αμερική.

    Του ζήτησα το track Id number, μου το έδωσε, και τώρα βάζοντάς το στο Track ID Searcher της USPS, μου βγάζει "There is no record for this item".

    Τι μπορεί να συμβαίνει;
    USPS = United States Postal Services ειναι τα ΕΛΤΑ τους ... μηπως τα μπερδεψες με τα UPS?


    αν δεν εχει ξεκινησει ή δεν το σκαναραν σε καποιο σταθμο δεν σου βγαζει STATUS παντως

Σελίδα 9 από 55 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. How to ..... eBay (η αναζήτηση της χαμένης μανέτας)
    από byron στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 02:26
  2. How to recognize a loser...
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 02:31
  3. How to tell if you're driving too fast!
    από Alx 84 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 11:21
  4. FAQ's and How To's
    από gcrook στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 00:33
  5. How To Fry Eggs In Dubai
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 03:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF