Σελίδα 31 από 55 ΠρώτοΠρώτο ... 21262728293031323334353641 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 451 έως 465 από 820

Θέμα: How to ..... eBay

  1. #451
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    Μαικ είμαι με τον κογιοτ στο θέμα.
    Δεν είναι προσπάθεια εξαπάτησης των πωλητών και σίγουρα δε μιλάμε μόνο για 10% αλλά πολύ παραπάνω.
    2 φορές μόνο έτυχε και όντως ήρθε το δέμα μετά απο καιρό κι αφού είχα πάρει επιστροφή χρημάτων.
    Εστειλα του σχιστομάτη μηνυμα για να τον πληρώσω.

    Όπως και να'χει, δείχνει να καταρρέει το εγχείρημα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #452
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Σε μία μέρα δεν θα σε αποζημιώσει κάνενας γιατί το ebay δίνει μια βδομάδα πριν επέμβει και σου κάνει refund. Μην λέτε ότι ναναι. Aν λειτουργείς έτσι χωρίς διάλογο και παραλαμβάνεις αντικείμενα μερικές μέρες αργότερα καλύτερα που δεν κάνεις πλέον αγορές από Κίνα. Αν πεφτεις συνεχώς στο 10% των Κινέζων που κάνει αποστολές χωρίς ανιχνεύσιμο αριθμό ή χάνονται κάπου στα EλΤΑ ,φαντάζομαι έχεις κάθε δικαίωμα να ζητάς αποζημίωση.
    Μια μέρα μετά την λήξη της ημερομηνίας παραλαβής που μου δίνουν, ανοίγω την υπόθεση και σε 2 μέρες δίνεται η εντολή για πληρωμή η οποία κρατάει και αυτή δύο μέρες μέχρι να μου έρθουν τα χρήματα. Μόνο μια φορά έτυχε να έρθει καθυστερημένα για 10 μέρες ένα αντικείμενο που είχα αποζημιωθεί και επέστρεψα τα χρήματα πάλι στον πωλητή. Στις 40 αγορές που έχω κάνει δεν μου έχουν έρθει ποτέ οι 14... Αριθμό αποστολής είχαν όλες οι παραγγελίες, τρέχα βρες τες όμως!

    Στις πρώτες μου αγορές σκεφτόμουν όπως εσύ και έδινα παραπάνω χρόνο, αλλά δύο μήνες που σου δίνουν περιθώριο είναι πολύ, πως να το κάνουμε.
    Τελευταία τροποποίηση από Coyote.V; 08/04/2019 στις 17:34.

  3. #453
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Μια μέρα μετά την λήξη της ημερομηνίας παραλαβής που μου δίνουν, ανοίγω την υπόθεση και σε 2 μέρες δίνεται η εντολή για πληρωμή η οποία κρατάει και αυτή δύο μέρες μέχρι να μου έρθουν τα χρήματα. Μόνο μια φορά έτυχε να έρθει καθυστερημένα για 10 μέρες ένα αντικείμενο που είχα αποζημιωθεί και επέστρεψα τα χρήματα πάλι στον πωλητή. Στις 40 αγορές που έχω κάνει δεν μου έχουν έρθει ποτέ οι 14... Αριθμό αποστολής είχαν όλες οι παραγγελίες, τρέχα βρες τες όμως!

    Στις πρώτες μου αγορές σκεφτόμουν όπως εσύ και έδινα παραπάνω χρόνο, αλλά δύο μήνες που σου δίνουν περιθώριο είναι πολύ, πως να το κάνουμε.
    Κατανοητό
    40 αγόρες τον μήνα ή τον χρόνο? Και εφόσον είχαν αριθμό αποστολής γιατί δεν τις ψάχνετε ? 17track, aftership, parcelmonitor, trackingmore κλπ ? Μόνο μια φορά δεν έχω παραλάβει και αυτό γιατί έγινε "απαλλοτρίωση" στα ΕΛΤΑ. Και όταν δεν έχει αριθμό τον ζητάω
    Τελευταία τροποποίηση από MAIK72; 08/04/2019 στις 17:51.

  4. #454
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Θα πρότεινα να βρείτε και κάποιον που δουλεύει στα ΕΛΤΑ να σας πει πώς συμπεριφέρονται στα δέματα....

  5. #455
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Φεβρουαριο το 2016 εκανα πρωτη παραγγελια στο Αliexpess...μεχρι τωρα εχω κανει 140 παραγγελιες.
    Εχω παρει απ'ολα...απο ρολογια....ειδη κουζινας...κοσμηματα....ρουχα για προπονηση...κινητα και φυσικα
    ειδη για την μοτοσυκλετα....
    Πολυ κακο ενα σορτσακι προπονησης..οπου σε ενα ζορισμα ανοιξε η ραφη σαν χαρτοπετσετα..και ενα κινητο απο τα 3 ιδια που πηρα
    που δεν βγηκε καλο
    μονο αυτο εχω σαν παραπονα...ολα τα αλλα ηρθαν παρελαβα αλλα σε λογικο χρονο..αλλα περισσοτερο !

  6. #456
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MAIK72 Προβολή μηνύματος
    Κατανοητό
    40 αγόρες τον μήνα ή τον χρόνο? Και εφόσον είχαν αριθμό αποστολής γιατί δεν τις ψάχνετε ? 17track, aftership, parcelmonitor, trackingmore κλπ ? Μόνο μια φορά δεν έχω παραλάβει και αυτό γιατί έγινε "απαλλοτρίωση" στα ΕΛΤΑ. Και όταν δεν έχει αριθμό τον ζητάω
    Μιλάω για ένα σύνολο 6-7 χρόνων. Φυσικά και τις έχω ψάξει, γράφουν in trasit όσος καιρός και να περάσει..

  7. #457
    Σήμερα παρέλαβα ένα δέμα στο οποίο με είχαν χρεώσει τελωνείο. Πέραν του ΦΠΑ, τώρα χρεώνουν και 15€ τέλη ΕΛΤΑ; Ή προϋπήρχε εξαρχής αυτό;
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων IMG_20190603_114932_505.jpg‎  
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  8. #458
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    537
    Ναι...

  9. #459
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Το 15ρι είναι η φασαρία/αμοιβή των τελωνειακών.

  10. #460
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    34
    Ότι έχει συνολικό κόστος πάνω από 21 ευρώ, εχει χρέωση.
    S.S.D.D.
    My first Android App - Tzokeromania

  11. #461
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    να κοιτατε για αγορες και το BANGGOOD εχει με μια μικρη χρεωση 2-5 ευρω την επιλογη... Priority Direct Mail
    ερχεται η αγορα μεσω ευρωπης...και δεν πληρωνεις τελωνειο
    πολυ καλη επιλογη αγορων.

  12. #462
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAIK72
    Εγγραφή
    01/05/2013
    Μηνύματα
    1.431
    Το τέλη είναι υπερβολικά Δεν θα μπορούσε να το εκτελωνήσει μόνος του και να πληρώσει μόνο το ΦουΠουΑ?

  13. #463
    15€ είναι πολλά σε ένα δέμα αξίας 35€. Απλά νόμιζα όταν παρήγγειλα ότι μόνο ΦΠΑ θα χρεώσουν. Την πάτησα

  14. #464
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    15€ είναι πολλά σε ένα δέμα αξίας 35€. Απλά νόμιζα όταν παρήγγειλα ότι μόνο ΦΠΑ θα χρεώσουν. Την πάτησα
    Νομίζω μέχρι, 150-200 ευρώ είναι 15€ μετά ανεβάινει.
    S.S.D.D.
    My first Android App - Tzokeromania

  15. #465
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2013
    Μηνύματα
    34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    να κοιτατε για αγορες και το BANGGOOD εχει με μια μικρη χρεωση 2-5 ευρω την επιλογη... Priority Direct Mail
    ερχεται η αγορα μεσω ευρωπης...και δεν πληρωνεις τελωνειο
    πολυ καλη επιλογη αγορων.
    Σωστός!!! αν είναι πάνω από 21€ αξίζει το Priority Direct Mail γιατί δεν θα περάσει τελωνείο
    S.S.D.D.
    My first Android App - Tzokeromania

Παρόμοια θέματα

  1. How to ..... eBay (η αναζήτηση της χαμένης μανέτας)
    από byron στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2007, 02:26
  2. How to recognize a loser...
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 02:31
  3. How to tell if you're driving too fast!
    από Alx 84 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 11:21
  4. FAQ's and How To's
    από gcrook στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 00:33
  5. How To Fry Eggs In Dubai
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 03:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF