Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: Η γαλλική κυβέρνηση ανέκαθεν δεν τα πήγαινε καλά με τις μοτό

  1. #1
    Ατσάτσος Το avatar του/της Atsatsos
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    399

    Η γαλλική κυβέρνηση ανέκαθεν δεν τα πήγαινε καλά με τις μοτό

    Αν θυμάστε πέρσυ τι έγινε όταν είπαν οτι θα απαγορευτούν οι μοτό στο κέντρο της πόλης.
    Να σας το θυμήσω εγώ. 7000 μοτό στο κέντρο του παρισιού.

    Καλά, βλάκες είναι; Αυτό που δίνει λύση στο πρόβλημα το καταργούν; Τελικά υπάρχουν και πιο βλάκες από αυτούς που έχουμε εδώ.

    Αυτό πάλι είναι καινούργιο. (πηγή, ΜΟΤΟ)

    Η γαλλική κυβέρνηση θέσπισε αυστηρότερους νόμους για την αγορά, πώληση και χρήση των μοτοσικλετών. Σύμφωνα με αυτούς, όποιος αγοράζει πουλά η χρησιμοποιεί μοτοσικλέτα που δεν είναι ακριβώς όπως προσφέρεται από τον κατασκευαστή, κινδυνεύει να τιμωρηθεί έως και με 7.500 ευρώ πρόστιμο και έξι μήνες φυλάκισης! Η συγκεκριμένη νομοθεσία, αποτέλεσμα του πόλεμου ενάντια στις μοτοσικλέτες με ιπποδύναμη...
    μεγαλύτερη των 100 ίππων, που αποτελούν όριο στην Γαλλία, θα μπορούσε να οδηγήσει σε τιμωρία ακόμα και αναβάτες που έχουν αλλάξει τα φλας ή το πίσω φανάρι της μοτοσικλέτα τους. Η απόφαση της Γαλλικής κυβέρνησης επέσυρε την οργισμένη αντίδραση της Γαλλικής Ομοσπονδίας Μοτοσυκλετιστών, η οποία προσέφυγε στο συνταγματικό δικαστήριο της χώρας, καταγγέλλοντας το νόμο για διακρίσεις και για επιβολή δυσανάλογα βαριών ποινών, ιδιαίτερα από τη στιγμή που όλα αυτά αφορούν μόνο τις μοτοσικλέτες, καθώς ένας πωλητής αυτοκινήτων μπορεί να πουλήσει ό,τι θέλει χωρίς κανένα περιορισμό.

    Δε πάμε καλά. Είναι τρελοί αυτοί οι Γάλλοι.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	paris 7000 moto.jpg 
Προβολές:	319 
Μέγεθος:	92,5 KB 
ID:	79572
    Ατσάτσα

  2. #2
    Kawasaki for life... Το avatar του/της Brolas
    Εγγραφή
    24/02/2007
    Μηνύματα
    152
    Τελικά υπάρχουν και χειρότερα.....:a31:
    Ο ΘΕΟΣ ΣΥΓΧΩΡΕΙ,Η KAWASAKI ΟΧΙ...


  3. #3
    παπαρια... !!! πες τους

    θα καταληξη οπως κατεληξε και το κινημα των "γαλλων" μεταναστων. :rotflmao:
    Δηλαδη θα παρουν περισσοτερα προνομια και θα τους προσεξουν περισσοτερο (στο χερι τους ειναι..!!!).

    παντως για να λεμε και την αληθεια ,ισως το εχουν παρακανη και οι "joe bar" στο Παρισι...

    θελω να ζησω τη ζωη...
    θελω να γνωρισω ανθρωπους...
    θελω... μεγαλυτερο μονιτορ!

    four wheels move the body,two wheels move the soul
    KEEP COOL...

  4. #4
    μηπως ειδαν τα Men In Bikes k λαλησαν??
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  5. #5
    Πάντως όποτε είμαι Γαλλία σχεδόν... δυσκολεύομαι να αναγνωρίσω τις μοτό που βλέπω και σχεδόν καμμία δεν έχει μαμά εξάτμιση...

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Πάντως όποτε είμαι Γαλλία σχεδόν... δυσκολεύομαι να αναγνωρίσω τις μοτό που βλέπω και σχεδόν καμμία δεν έχει μαμά εξάτμιση...
    Πινακίδα όμως έχουν πάντα και όχι κρυμμένη...

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  7. #7
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Ας το κανουν αυτο και θα δουνε την γλυκα!Ας απαγορςυσουν ολες αυτες τις μηχανες απο το κεντρο και οταν ολοι αυτοι παρουν τα αμαξια τους να πανε στις δουλεις τους και φανε ΤΗΝ κινηση που θα εχει προκληθει απο την αποτομη απαγορευση των μηχανων και να δειτε τι εχει να γινει!!Θυμαστε τα επεισοδια στο παρισι με την εργασια??Θα υπαρξουν πολυ χειροτερα!!

    Και κατι αλλο επι του ρατσισμου των μοτσυκλετων.Προχθες που εβρεχε και ειχε πολυ κινηση στους δρομους ελεγαν ολοι στο γραφειο"και τι ειναι αυτο το πραγμα οταν βρεχει,κινηση,χαος στους δρομους,ο ηλεκτρικος,το μετρο και τετοια"πεταγομαι και γω και δινω την λυση στην ερωτηση τους.Κοιταξτε να δειτε οταν βρεχει δεν φταινε τα φαναρια για την κινηση και το χαμο στους δρομους,εχετε σκεφτει οτι ο καθε ανθρωπος που παει με το μηχανακι του στην δουλεια του και βρεχει περνει το αμαξι του η το μετρο η λεωφορειο και δεν ξερω εγω με τι αλλο πηγαινουν στις δουλειες τους?Το εχετε σκεφτει αυτο τους λεω?Και η απαντηση ενος εως πρωτινου συμπαθεστατου κυριου στο γραφειο ποια ηταν?

    Να αλλο ενα αρνητικο στοιχειο για μας με τα αμαξια λεει,απο τους μηχανοβιους ολα τα τραβαμε και αυτο τωρα?

    Εν τω μεταξυ εγω να θελω να του απαντησω και μην μπορω λογω του οτι εχω και καποιο σεβασμο απεναντι του και να ειμαι ετσι Ηθελα να του πω βρε μ@λ@κ@,π@π@ρ@ σντι να χαιρεσαι που υπαρχουμε και εμεις και κανεις και την δουλεια σου πιο γρηγορα(με στελνει εξωτερικες στην εταιρεια με το μηχανακι) μας βριζεις και απο πανω?Που αν γινει αυτο που λενε στο παρισι να απαγορευτουν οι μηχανες θα πηξετε ως την δευτερα παρουσια μεσα στο αμαξι σας?Τι να πω ομολογω οτι με εξοργιζουν και με κανουν να αισθανομαι λυπη κατι τετοιες απαντησεις και απο ατομα που συμπαθω κιολας.
    Keep spamming!!!:a13:

  8. #8
    Ατσάτσος Το avatar του/της Atsatsos
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    399
    Σόρρυ που τον πας, αλλά είναι πολύ βλάκας ο τύπος.
    Ατσάτσα

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Ας το κανουν αυτο και θα δουνε την γλυκα!Ας απαγορςυσουν ολες αυτες τις μηχανες απο το κεντρο και οταν ολοι αυτοι παρουν τα αμαξια τους να πανε στις δουλεις τους και φανε ΤΗΝ κινηση που θα εχει προκληθει απο την αποτομη απαγορευση των μηχανων και να δειτε τι εχει να γινει!!Θυμαστε τα επεισοδια στο παρισι με την εργασια??Θα υπαρξουν πολυ χειροτερα!!

    Και κατι αλλο επι του ρατσισμου των μοτσυκλετων.Προχθες που εβρεχε και ειχε πολυ κινηση στους δρομους ελεγαν ολοι στο γραφειο"και τι ειναι αυτο το πραγμα οταν βρεχει,κινηση,χαος στους δρομους,ο ηλεκτρικος,το μετρο και τετοια"πεταγομαι και γω και δινω την λυση στην ερωτηση τους.Κοιταξτε να δειτε οταν βρεχει δεν φταινε τα φαναρια για την κινηση και το χαμο στους δρομους,εχετε σκεφτει οτι ο καθε ανθρωπος που παει με το μηχανακι του στην δουλεια του και βρεχει περνει το αμαξι του η το μετρο η λεωφορειο και δεν ξερω εγω με τι αλλο πηγαινουν στις δουλειες τους?Το εχετε σκεφτει αυτο τους λεω?Και η απαντηση ενος εως πρωτινου συμπαθεστατου κυριου στο γραφειο ποια ηταν?

    Να αλλο ενα αρνητικο στοιχειο για μας με τα αμαξια λεει,απο τους μηχανοβιους ολα τα τραβαμε και αυτο τωρα?

    Εν τω μεταξυ εγω να θελω να του απαντησω και μην μπορω λογω του οτι εχω και καποιο σεβασμο απεναντι του και να ειμαι ετσι Ηθελα να του πω βρε μ@λ@κ@,π@π@ρ@ σντι να χαιρεσαι που υπαρχουμε και εμεις και κανεις και την δουλεια σου πιο γρηγορα(με στελνει εξωτερικες στην εταιρεια με το μηχανακι) μας βριζεις και απο πανω?Που αν γινει αυτο που λενε στο παρισι να απαγορευτουν οι μηχανες θα πηξετε ως την δευτερα παρουσια μεσα στο αμαξι σας?Τι να πω ομολογω οτι με εξοργιζουν και με κανουν να αισθανομαι λυπη κατι τετοιες απαντησεις και απο ατομα που συμπαθω κιολας.
    αφηστε τους....
    εχουν πεθανει και νομιζουν πως ζουν

  10. #10
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Τι να πω ρε γμτ πετανε μια μαλ@κια και δεν βουτανε πρωτα την γλωσσα στο μυαλο πριν την πουν,να το σκεφτουν καλυτερα ρε γμτ μου!Νομιζουν οτι εμεις με τα μηχανακια ειμαστε εμποδια στον δρομο τους,δεν εχουν συνηδητοποιησει( ) οτι τα μηχανακια απλα μεταφερουν ψυχες οπως και τα αμαξια τους αλλωστε,γι"αυτο και δεν μας προσεχουν οπως θα επρεπε!
    Keep spamming!!!:a13:

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
    Τελικά υπάρχουν και χειρότερα.....:a31:
    Και με τα 2 χέρια!!!!
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  12. #12
    Εγώ πάντως 20 αυτοκίνητα να προσπερνάω καθημερινά μέσα στην κίνηση, ξέρω πως βγάζω τα λεφτά της μηχανής (για να μην μιλήσω για χρόνια στη ζωή μου). Όλοι οι άλλοι ας πνιγούν στο ζουμί τους. Στόκοι αναχρονιστές.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: Η γαλλική κυβέρνηση ανέκαθεν δεν τα πήγαινε καλά με τις μοτό

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Atsatsos
    Η απόφαση της Γαλλικής κυβέρνησης επέσυρε την οργισμένη αντίδραση της Γαλλικής Ομοσπονδίας Μοτοσυκλετιστών, η οποία προσέφυγε στο συνταγματικό δικαστήριο της χώρας, καταγγέλλοντας το νόμο για διακρίσεις και για επιβολή δυσανάλογα βαριών ποινών, ιδιαίτερα από τη στιγμή που όλα αυτά αφορούν μόνο τις μοτοσικλέτες, καθώς ένας πωλητής αυτοκινήτων μπορεί να πουλήσει ό,τι θέλει χωρίς κανένα περιορισμό.

    Δε πάμε καλά. Είναι τρελοί αυτοί οι Γάλλοι.


    Μπα......
    Τι μου λες.

    Ουτε οι Ελληνικες κυβερνησεις πολυγουσταρουν τις μοτο τωρα που το σκεφτομαι.
    Για να μην βιαστουμε να δωσουμε τα πρωτεια στους Γαλλους..



    Βεβαια καπου μπερδευομαι τωρα...
    Για εκει Αψηλα στην Απαραθεση λεει κατι για ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΕΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ...
    Και για ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ σε δικαστηρια.


    Οχι για ΜΟΤΟΠανελληνιες στα Καμμενα Βουρλα που ανακοινωνονται με υψος χιλιων Καρδιναλιων.
    Και λοιπες σαχλαμαριτσες......

    Οι Γαλλοι ρε παιδια εχουν καμια πιστα σαν τα Μεγαρα αληθεια;
    Η ειναι χειροτερες;


    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Παρατήρηση: Γενικά οι Γάλλοι έχουν μία τάση προς την αυστηρή αστυνόμευση και την απαγόρευση. Σε πολλά θέματα έχουν υιοθετήσει και αυστηρές ποινές και υπέρμετρα αυστηρή πολιτική. Ειδικά τώρα με τη μαλακία στα προάστεια... ποιος τους πιάνει.
    Ερώτηση βλάκα:
    Ταξιδεύει κάποιος από άλλη χώρα στην ευρώπη. Και περνά κι από τη Γαλλία. Η μοτοσικλέτα του λοιπόν έχει περισσότερους από τους 100 ίππους.
    Τι γίνεται;

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Ερώτηση βλάκα:
    Με προκαλείς τώρα...


    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Ταξιδεύει κάποιος από άλλη χώρα στην ευρώπη. Και περνά κι από τη Γαλλία. Η μοτοσικλέτα του λοιπόν έχει περισσότερους από τους 100 ίππους.
    Τι γίνεται;
    τη σταματάνε στα σύνορα, κοιτάνε την άδεια, και απαγορεύουν την είσοδο...


    103 άλογα βγάζει ο τίγρης ε;







    ρωτάς κατι κουφά ρε Στέλιο ώρες-ώρες
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Kle 500 ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΡΥΟ
    από GP_GEORGE στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2008, 15:55
  2. Robot Game Για οσους δεν τα πανε καλα με το ελικοπτερο
    από Zbandit750 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2007, 01:01
  3. Μαλλον δεν τα ξερετε αλλα....
    από manos426f στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2006, 20:09
  4. ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΑ ΜΑΘΑΝΕ ΚΑΛΑ!!
    από πανας στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2005, 18:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF