Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: ΣτΕ και Νέα Φιλαδελφεια

  1. #1

    ΣτΕ και Νέα Φιλαδελφεια

    να δω τώρα τι πανό θα σηκώσει η original και τι σταση θα κρατήσει.......

    ε ρε γλεντια......

  2. #2
    ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ...

    ΞΑΦΝΙΑΖΕΣΤΕ???

    ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΧΤΙΣΤΕΙ ΓΗΠΕΔΟ ???

    ΑΣ ΤΑ ΣΚΑΣΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΤΖΑΜΠΑ ΠΕΘΑΝΕ...

    ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ ΞΕΧΕΙΛΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΜΥΑΛΟ...

    ΠΡΩΤΑ ΚΑΤΕΔΑΦΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ...

    ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ....ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ....ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ...ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ....

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Humans beings that leave from this the world are not lost, when we continue to honouring and loving them.
    We contribute therefore also at some way in their unending survival, in their floruit, with our effort becomes always perceptible, live around us their presence.

  3. #3
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Παρακαλώ οι γαύροι για γήπεδο και τζάμπα να μην μιλάνε... να μην αρχίζουμε πάλι.

    Για το γήπεδο της ΑΕΚ.. πρώτα κανονίζουμε και ύστερα γκρεμίζουμε.. Νόμος αυτό.

    Που θα γίνει;... μάλλον Λιόσσια το βλέπω να σιγουρεύει.



    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  4. #4
    1. O Ολυμπιακός όντως είναι η τελευταία ομάδα που δικαιούται να μιλάει για γήπεδο/τζάμπα κλπ...

    Χώρος παλιού ποδηλατοδρομίου, γηπεδο του Εθνικού χτίστηκε ελεώ Κόκκαλη και Ολ. Αγώνων με λεφτά του κράτους και "έγινε δωρεά".

    2. Καιρός είναι σε αυτή τη χώρα να ξεφύγουμε λίγο απο τους συναισθηματισμούς και να γίνουμε πιο ορθολογιστές... Αυτό που χρειάζονται οι ομάδες είναι γήπεδα σύγχρονα, ευρύχωρα με βοηθητικούς χώρους και όχι σε πυκνοκατοικημένες περιοχές.

    Γι' αυτό και τα ΑΕΚ=προσφυγιά=Ν. Φιλαδέλφεια ειναι μεν συγκινητικά, είναι όμως και άτοπα.

    Ευτυχώς που δεν επικράτησε τελικα και στον Παο παρόμοια "πατριωτική" λογική και ξέφυγε απο τις παπαριές "αναβάθμιση της Λεωφόρου" και οδεύει προς Βοτανικό (με πολλά προβλήματα ακόμα βέβαια)


    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #5
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από oiko1979
    ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ...

    ΞΑΦΝΙΑΖΕΣΤΕ???

    ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΧΤΙΣΤΕΙ ΓΗΠΕΔΟ ???

    ΑΣ ΤΑ ΣΚΑΣΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΤΖΑΜΠΑ ΠΕΘΑΝΕ...

    ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ ΞΕΧΕΙΛΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΜΥΑΛΟ...

    ΠΡΩΤΑ ΚΑΤΕΔΑΦΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ...

    ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ....ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ....ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ...ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ....

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ :rotflmao: :rotflmao:

    ΜΙΛΑΣ ΕΣΥ ??????? ΜΕ ΤΟ ΚΟΚΚΑΛΙΣΚΑΚΙ? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΣΑΜΠΑ ??????

  6. #6
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    Re: ΣτΕ και Νέα Φιλαδελφεια

    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
    να δω τώρα τι πανό θα σηκώσει η original και τι σταση θα κρατήσει.......

    ε ρε γλεντια......
    ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΝΤΕΜΗ!!!

  7. #7
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    Αρχικά δημιουργήθηκε από oiko1979
    ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ...

    ΞΑΦΝΙΑΖΕΣΤΕ???

    ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΧΤΙΣΤΕΙ ΓΗΠΕΔΟ ???

    ΑΣ ΤΑ ΣΚΑΣΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΤΖΑΜΠΑ ΠΕΘΑΝΕ...

    ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΟΥΘΕΝΑ ΞΕΧΕΙΛΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΜΥΑΛΟ...

    ΠΡΩΤΑ ΚΑΤΕΔΑΦΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ...

    ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ....ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ....ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ...ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ....

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Re arouraioi posa apo ta xrei sas xaristikan otan anelabe o akatanomastos?
    Kai posa fragka dosate eseis gia to karaiskaki? E?


    As einai kala o Simitis .....

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Όταν τα έλεγε ο Ντέμης τον αποκαλούσαν προδότη και λαμόγιο. Και έβγαινε η ερασιτεχνική κι έλεγε όχι θα γίνει στη Νέα Φιλαδέλφεια και έχει αποφασιστεί και έχουν συμφωνήσει όλοι κλπ.
    Δύο ερωτήσεις:
    1). Τώρα τι θα πούνε; Ξέρετε όλοι συμφωνούν πλην όμως του ΣτΕ; μικρή διαφορά ε;
    2). Αυτή η ρημάδα η ερασιτεχνική και όλοι ολόγυρά της όταν ο πολύς κ. Γρανίτσας γκρέμιζε το "Ναό" που σκατά ήταν;;;;;;

    Και μία παρατήρηση: Θα ήθελα να ξέρω τι στάση θα κρατήσουν τώρα κάποιοι δημοσιογράφοι οι οποίοι έσερνα τα μύρια όσα για το γήπεδο...

  9. #9
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    ΠΟΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ........
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #10
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Νομίζω ότι εδώ κοιτάμε το δένδρο και όχι το δάσος...........
    Το ότι ΚΑΝΕΝΑΣ δεν θέλει γήπεδο κοντά του είναι το θέμα . Δεν θέλει γιατί γνωρίζει ότι κάθε εβδομάδα θα πρέπει να χώνει το χέρι στην τσέπη για να επιδιορθώνει τα σπασμένα του ΚΑΘΕ ΧΟΥΛΙΓΚΑΝΟΥ στο σπίτι του, στο μαγαζί του και στο αυτοκίνητο - μηχανή του. ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ !!!!!!! Αν εσείς είσασταν στη θέση αυτών που έκαναν την προσφυγή, το ίδιο δεν θα κάνατε ;;;;;
    Δεν αναφέρομαι μόνο στην Α.Ε.Κ. αλλά σε όλες τις ομάδες ......
    Κάποτε καμαρώναμε να είναι το γήπεδο κοντά, τώρα το αντιμετοπίζουμε σαν κακό σπυρί και απόστημα ........

  11. #11
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ΠΟΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ........
    αντιθετα θα ελεγα!!!

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Όταν τα έλεγε ο Ντέμης τον αποκαλούσαν προδότη και λαμόγιο. Και έβγαινε η ερασιτεχνική κι έλεγε όχι θα γίνει στη Νέα Φιλαδέλφεια και έχει αποφασιστεί και έχουν συμφωνήσει όλοι κλπ.
    Δύο ερωτήσεις:
    1). Τώρα τι θα πούνε; Ξέρετε όλοι συμφωνούν πλην όμως του ΣτΕ; μικρή διαφορά ε;
    2). Αυτή η ρημάδα η ερασιτεχνική και όλοι ολόγυρά της όταν ο πολύς κ. Γρανίτσας γκρέμιζε το "Ναό" που σκατά ήταν;;;;;;

    Και μία παρατήρηση: Θα ήθελα να ξέρω τι στάση θα κρατήσουν τώρα κάποιοι δημοσιογράφοι οι οποίοι έσερνα τα μύρια όσα για το γήπεδο...
    γαμησέ τους αυτούς..... ρουφιάνοι και υπάλληλοι έιναι οι πιο πολλοί.....


    Η ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ......

    Α. ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟΝ ΑΡΕΙΟ ΠΑΓΟ??? ΤΟ ΣτΕ???
    Β. ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ???
    Γ. ΑΝ Β, ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ???
    Δ. ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ???

  13. #13
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    αντιθετα θα ελεγα!!!
    ΜΟΝΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrakos35
    γαμησέ τους αυτούς..... ρουφιάνοι και υπάλληλοι έιναι οι πιο πολλοί.....


    Η ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ......

    Α. ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ ΤΟΝ ΑΡΕΙΟ ΠΑΓΟ??? ΤΟ ΣτΕ???
    Β. ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ???
    Γ. ΑΝ Β, ΠΟΙΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ???
    Δ. ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ???


    +1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

  15. #15
    Μου τη δίνει... Το avatar του/της Sferopetadhn
    Εγγραφή
    23/03/2006
    Μηνύματα
    69
    Παιδιά μιας και η δουλειά μου έχει να κάνει με ακίνητα και ξέρω πέντε πράματα από μέσα θέλω να πω ότι η στάση της original σχετικά με το γήπεδο είναι τουλάχιστον ηλίθια και μόνο κακό κάνει στην ΑΕΚ, εκτός αν η στάση αυτή προκύπτει από υπόγεια συμφέροντα άλλων που μέσω της original ασκούν πιέσεις στον Ντέμη...

    Για το γήπεδο λοιπόν...

    α) Ο Γρανίτσας που γκρέμισε το γήπεδο θεωρώντας ότι θα πάρει αυτόματα άδεια για νέο είναι μέγας μαλάκας και πρέπει να μπει στα ρεκόρ γκίνες...

    β) Οι κάτοικοι έχουν δίκιο να μη θέλουν γήπεδο δίπλα τους και για τα επεισόδια αλλά και γιατί ένα γήπεδο είναι τεράστιος όγκος και κυριολεκτικά τους κρύβει τον ουρανό. Εδώ μία πενταώροφη οικοδομή έχεις απένταντι και ξενερώνεις, φαντάσου να είναι αυτό το κτήνος...

    γ) Και τώρα τα σοβαρά... Δεν υπάρχει ούτε μία ομάδα παγκοσμίως που να βγάζει τα λεφτά της από διαρκείας. Οι μεγαλύτερες πηγές εσόδων (εκτός από έσοδα συμμετοχής στε τσου λου κλπ) είναι φανέλα, διαφημίσεις, πώληση του σήματος της ομάδας και ΕΜΠΟΡΙΚΕΣ ΧΡΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ. Υπάρχει κανένας τόσο ηλίθιος που θα φτιάξει γήπεδο χωρίς να πάρει τα λεφτά του και το κέρδος που αναλογεί στο ρίσκο που αναλαμβάνει με την κατασκευή; Αν ξέρετε κανέναν τόσο μαλάκα πείτε μου κι εμένα γιατί θέλω να φτιάξω ένα σπιτάκι...

    Ο Ντέμης λοιπόν θέλει να φτιάξει ένα γήπεδο που να έχει μία εμπορική στοά όπου πριν από κάθε αγώνα της ΑΕΚ να γίνεται το έλα να δεις. Ακόμη και όταν η ομάδα παίζει εκτός το γήπεδο μπορεί να είναι ένα καλό στέκι για χανούμια (άντε πολύ ευγενικός ήμουν μέχρι τώρα ). Αυτά τα πράματα λοιπόν θέλουν χώρο. Θέλει το πάρκινγκ, θέλει το παρκάκι, θέλει τους άνετους χώρους. Αυτά όλα προϋποθέτουν μεγάλο οικόπεδο που αυτή τη στιγμή στη Φιλαδέλφεια δεν υπάρχει.

    Είχα την τύχη να πάω στο Μπερναμπέου δυστυχώς μία Κυριακή που η Ρεάλ έπαιζε εκτός. Ε λοιπόν πλήρωσα 9 ευρώ (πριν 3 χρόνια) για να μπω στο γήπεδο, να μπω στα αποδυτήρια, να βγω από την καταπακτή στο γήπεδο, να κάτσω στον πάγκο της ρεάλ... και δε μετάνιωσα ούτε στιγμή για τα λεφτά που έδωσα! Όποτε βλέπω ματς της ρεάλ σκέφτομαι την επίσκεψη και καραγουστάρω... Αυτό είναι να ξέρεις να πουλάς την ομάδα σου. Και το Μπερναμπέου είναι καταμεσής της πόλης αλλά βρίσκεται δίπλα σε σταθμό του μετρό και έχει μία τεράστια έκταση γύρω γύρω για πάρκινγκ...

    Πού να χωρέσει ρε παιδιά το γαμήδι στη Φιλαδέλφεια; Αφήστε ρε τον άνθρωπα να σας φτιάξει γήπεδο ρε. Στολίδι θα είναι και θα είναι πιο έδρα απ'το ΟΑΚΑ.

    Σκέφτομαι και το δικό μας (Τούμπα) και κλαίει η ψυχή μου... Ήρθε ο άλλος απ'τη Ρωσσία (και λαμόγιο να ήταν δε με νοιάζει) και ο άνθρωπος είπε "για να πάρω την ομάδα με τα χρέη που έχει, θέλω την εκμετάλλευση (ΟΧΙ ΚΥΡΙΟΤΗΤΑ) για 50 χρόνια"... και λένε τα πραγματικά λαμόγια "ΟΧΙ!!!!! το γήπεδο ανήκει στο λαό, την ιστορία και λοιπές μαλακίες"!!!!!! Που είναι ένα οικόπεδο φιλέτο με αρκετό χώρο για πάρκινγκ, μαγαζιά, καφέ και ότι άλλα σκατά θέλουν... και είναι έτοιμο να πέσει απ'την έλλειψη συντήρησης...

    ΡΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΟΒΑΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ! Τουλάχιστον να πηγαίνει ο κόσμος και να έχει ένα σοβαρό καφέ, μία τουαλέτα της προκοπής... By the way δε νομίζω να υπάρχουν χειρότερες τουαλέτες από αυ΄τες της Τούμπας...

    Τες πα... Είπα τη γνώμη μου για το γήπεδο της ΑΕΚ (τα άκουγα τόσα χρόνια στην TV και έβριζα) είπα και τα δικά μας σκατά και ξεθύμανα (για λίγο)...
    ''ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ....ΘΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ???'' busa (c)

    "Το μόνο κοντρόλ που ξέρεις είναι της τηλεόρασης" busa (c2)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. νέα και α-μήχανη :)
    από evvou στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1148
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2008, 22:26
  2. βαζελίνη και μια νέα χρήση της
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2007, 14:17
  3. XT660X και νεα λαστιχα (ον-οφ)>help
    από makocer στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2006, 20:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF