Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: και άλλα...

  1. #1
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430

    και άλλα...

    Ο βοθρατζής έχει προσλάβει καινούριο υπάλληλο για βοηθό και πάνε σε
    ένα σπίτι να κάνουν ξεβούλωμα. Βάζει το αφεντικό τη στολή, παίρνει και το
    κατσαβίδι και βουτάει μέσα στα . . .
    Μετά από λίγο βγαίνει στην επιφάνεια και λέει στο βοηθό:
    - Κάβουρα.
    Του δίνει τον κάβουρα, παίρνει βαθιά αναπνοή και ξαναβουτάει.
    Ξαναβγαίνει στην επιφάνεια:
    - Σφυρί.
    Ξανά κεφάλι μέσα. Ακούγονται από μέσα σφυριές και ο μάστορας βγαίνει
    στην επιφάνεια.
    - Κάβουρα.
    Βουτά μέσα, παλεύει ακόμα λίγο με το θηρίο και στο τέλος ακούγεται το
    περίφημο χλουχλουχ και ο βόθρος αρχίζει να τραβάει.
    Βγαίνει έξω και το αφεντικό, βγάζει τη στολή και αρχίζει να
    σκουπίζεται και λέει στο μαστορόπουλο:
    - Κοίταγε να μάθεις τη δουλειά, γιατί αλλιώς μια ζωή εργαλεία θα δίνεις
    κακομοίρη μου
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  2. #2
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    - Πόσοι δικηγόροι χρειάζονται για να αλλάξουν μια καμένη λάμπα;

    - Το πρώτο συμβαλλόμενο μέρος, επίσης γνωστό ως "Δικηγόρος", και το δεύτερο συμβαλλόμενο μέρος, επίσης γνωστό ως "λάμπα", άμεσα και δια τούτου, συμφωνούν σε μια διεξαγωγή εν τη οποία το δεύτερο συμβαλλόμενο μέρος θα αφαιρεθεί από την παρούσα του θέση ως αποτέλεσμα της αποτυχίας να λειτουργήσει σύμφωνα με προηγουμένως συμφωνηθέντα καθήκοντα, π.χ. φωτισμό, διασαφήνιση και με άλλους τρόπους φωταψίας της περιοχής που εκτείνεται από την μπροστινή (βόρεια) πόρτα, διαμέσου της εισόδου, τερματιζομένης σε μια περιοχή ακριβώς μέσα στην κύρια περιοχή κατοικίας, που ορίζεται από την αρχή του τάπητα, και όποιος πλεονάζων φωτισμός αποτελεί επιλογή του δεύτερου συμβαλλομένου μέρους και δεν αποτελεί απαίτηση της προαναφερθείσας συμφωνίας ανάμεσα στα δύο συμβαλλόμενα μέρη.

    Η προαναφερθείσα διεξαγωγή αφαίρεσης θα συμπεριλάβει, χωρίς να περιοριστεί, τα ακόλουθα:
    Το πρώτο συμβαλλόμενο μέρος θα, με ή χωρίς ανύψωση κατά επιλογή του, με τη χρήση μέσων όπως μια καρέκλα, μια σκάλα, ενός σκαμνιού ή οποιοδήποτε άλλο μέσο ανύψωσης, πιάσει το δεύτερο συμβαλλόμενο μέρος και θα το περιστρέψει με φορά αντίθετη των δεικτών του ρολογιού, και αυτό το σημείο προσφέρεται χωρίς διαπραγματεύσεις.
    Από την στιγμή που το δεύτερο συμβαλλόμενο μέρος θα είναι πλήρως αποσπασμένο από τη θήκη, το πρώτο συμβαλλόμενο μέρος έχει την επιλογή να κάνει έξωση στο δεύτερο συμβαλλόμενο μέρος κατά τρόπο σύμφωνο με όλους τους σχετικούς τοπικούς, εθνικούς και διεθνείς νόμους.
    Μόλις ο διαχωρισμός και η έξωση έχουν επιτευχθεί, το πρώτο συμβαλλόμενο μέρος έχει την δυνατότητα να ξεκινήσει την εγκατάσταση. Η εγκατάσταση που προηγουμένως ειπώθηκε, θα λάβει χώρα κατά τρόπο σύμφωνο με την αντιστροφή των διαδικασιών που είχαν περιγραφεί στο πρώτο βήμα αυτού του ίδιου κειμένου, επιστώντας την προσοχή στο σημείο ότι η περιστροφή θα πρέπει να διεξαχθεί κατά την φορά των δεικτών του ρολογιού, σημείο που επίσης δεν τελεί υπό διαπραγμάτευση.

    Τα παραπάνω βήματα μπορούν να πραγματοποιηθούν, κατά επιλογή του πρώτου συμβαλλομένου μέρους, από όποιο ή όλους τους εξουσιοδοτημένους από αυτό, με αντικειμενικό σκοπό την μεγαλύτερη δυνατή πρόσοδο της Σύμβασης.
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  3. #3
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Ξανακατεβένει ο Χριστός στην γη και βλέπει έναν χασικλή. "Πάμε να πιούμε τίποτα;" Ρωτάει ο χασικλής. Ο Χριστός απαντάει: "Και δεν πάμε....". Πάνε σ' έναν τεκέ φτιάχνει ο χασικλής ένα τρίφυλλο και το δίνει στον Χριστό. "Την άκουσες;" Ρωτάει ο χασικλής. "Δεν την ακούω εγώ". Απαντάει ο Χριστός. Φτιάχνει ο χασικλής ένα πεντάφυλλο και το δίνει στο Χριστό. "Την άκουσες τώρα;" Ρωτάει ο χασικλής. "Δεν την ακούω εγώ". Απαντάει ο Χριστός. Ο χασικλής φωνάζει τον τεκετζή να του φέρει απο το καλό. Ανάβει τον αργιλέ και τον δίνει στον Χριστό να καπνίσει. "Μην μου πεις ότι ούτε τώρα δεν την άκουσες;" Ρωτάει ο χασικλής. "Μα δεν την ακούω εγώ, εγώ είμαι ο Χριστός, ο γιος του Θεού". Απαντάει ο χριστός. Λέει κι ο χασικλής: "Άντε ρε παιδί μου.... και εγώ τόση ώρα νόμιζα πως δεν την είχες ακούσει!".
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  4. #4
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430

    και τέλος....

    ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ ΣΤΑΜΑΤΑ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟ ΓΙΑ ΚΡΑΝΟΣ: ΘΑ ΣΑΣ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ΠΑΡΑΒΑΣΗ ΚΥΡΙΕ ΓΙΑ ΚΡΑΝΟΣ!
    ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ:ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ,ΕΧΩ ΠΕΝΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΚΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΦΟΡΑΓΑ.ΔΕΝ ΕΤΡΕΧΑ!
    ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ!ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΑΣ "ΓΡΑΨΩ"!
    ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ:ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...........
    ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ:ΕΝΤΑΞΕΙ.ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΙ ΑΝ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΣΩΣΤΑ ΘΑ ΦΥΓΕΤΕ. ΛΟΙΠΟΝ:ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΣΙΔΕΡΟ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΣΕ ΡΑΓΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΚΟΣΜΟ;
    ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ: ΑΠΛΟ!ΤΡΕΝΟ!
    ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ:ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΣ.ΤΙ ΤΡΕΝΟ;ΑΘΗΝΑ ΠΑΤΡΑ;ΑΘΗΝΑ ΘΕΣΝΙΚΗ; ΤΙ ΤΡΕΝΟ;ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΣΙΔΕΡΟ ΜΕ ΦΤΕΡΑ ΠΕΤΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΚΟΣΜΟ;
    ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ:ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ!
    ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ:ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΣ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΣ!ΤΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ;ΑΘΗΝΑ ΘΕΣΝΙΚΗ,ΑΘΗΝΑ ΑΜΕΡΙΚΗ;ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ;
    ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΘΕΙ Ο ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ ΤΑ ΧΕΙ ΔΕΙ ΟΛΑ,ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟ "ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΑΝ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΜΕ ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΝ ΟΧΙ ΦΕΥΓΩ.ΚΑΛΑ;"
    ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ:ΕΝΤΑΞΕΙ!
    ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ:ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΕΧΕΙ ΜΑΥΡΕΣ ΤΡΙΧΕΣ;
    ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ:ΑΠΛΟ:ΤΟ Μ........ Ι!
    ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ:ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΣ,ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΣ! ΠΟΙΟ Μ......Ι;ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΣΟΥ,ΤΗΣ ΑΔΕΛΦΗΣ ΣΟΥ,ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΣΟΥ, ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΣΟΥ;ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΣΟΥ; ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΣ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΣ!!!.......
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  5. #5
    Tria Poulakia Kathontan Το avatar του/της Ora_Nihil
    Εγγραφή
    18/06/2003
    Μηνύματα
    85


    Γειά σου Άνταμ!
    Όση ζάχαρη και να ρίξεις στα σκ@τά, λουκούμια δε θα γίνουν


    Eίπε ο Μητσάρας και τράβηξε τζούρα απο το φραπέ





Παρόμοια θέματα

  1. Βαλτε και αλλα smilies
    από gcrook στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2005, 00:58
  2. Αστεία και αλλα
    από afrotwin στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 09:16
  3. Εξατμισεις και αλλα παρελκομενα
    από tifoefs στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2005, 16:56
  4. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2005, 21:59
  5. Και Αλλα Ανεκδοτα
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2004, 15:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF