Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 95

Θέμα: Η ΑΡΠΑΧΤ

  1. #1
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419

    Angry Η ΑΡΠΑΧΤ

    Η ΑΡΠΑΧΤΗ

    400 περίπου μοτοσυκλετιστές μαζευτήκαν αυτή την Κυριακή στα Μεγαρα για το πρώτο Track Day της Extreme Track Days για φέτος. Τεράστια επιτυχία αλλά λίγος χρόνος για όλους.
    Όσοι πήγαν πρωί πρωί κατάφεραν να πάρουν το πολυπόηθτο αυτοκολλητάκι έναντι 50Ευρώ τα οποία θα τους χάριζαν λίγα λεπτά ευτυχίας.

    Τί αγοράσαμε τελικά με αυτά τα 50 Ευρώ?

    Εξ’αρχής είχε αναγκελθεί οτι οι ιδιώτες θα μπαίναν στην πίστα 9:00-14:00. Οριακός ο χρόνος με 3 γκρουπ, ίσα ίσα να κάνουν πέντε 20λεπτα (αν το πρόγραμμα κυλούσε τέλεια). Έτσι λοιπόν από τα 400 άτομα θα εξυπηρετηθούν 90. (ας κάνουμε τον πρώτο υπολογισμό 90Χ50= 4500).
    Και τι σκέφτηκε τότε ο Μέγας διωργανωτής?! Θα κάνουμε ένα γκρουπ ακόμα και θα εξυπηρετήσουμε άλλα 30 άτομα. (120Χ50=6000) και θα τα κάνει τέσσερα τα 20λεπτα.
    Αλλά υπήρχαν και άλλοι που σαφώς θέλαν να μπουν στην πίστα, ένας χειμώνας πέρασε από την τελευταία φορα. Τί μπορούσε να κάνει ο Μέγας διοργανωτής για αυτούς?!
    Ανακάλυψε οτι είχε τελικά περίσια χρόνου και τους έδωσε ένα 20λεπτο έναντι 15Ευρώ. (30Χ15=450)
    Τελικά κάναμε όλοι από τρία 20λεπτα (16.7Ε/20λεπτο) και 30 τυχεροι κάναν ένα 20λεπτο έναντι 15Ευρώ)

    Ο Μέγας Διωργανωτής έκανε την Αρπαχτή και μάζεψε 6450 Ευρώ βγάζοντας και από την μύγα ξύγκι και στερώντας από αυτούς που ήρθαν πρωί και πληρώσαν το 50άρικο το τέταρτο και το πέμπτο 20λεπτο.

    Συγγνώμη αλλά εγώ φταίω που νοιώθω οτι κάποιος με κορόιδεψε και μου έφαγε αυτό το 20λεπτο. Από αυτά τα 20 λεπτά εβγαλε άλλα 1950 Ευρώ εις βάρος μου ενώ είχα ήδη πληρώσει για αυτό το χρόνο.

    Μπράβο λοιπόν στο Μεγα Διωργανωτή για μία ακόμα εμπορική επιτυχία.
    I FEAR YOU HAVE MISTAKEN ME FOR SOMEONE WHO GIVES A SHIT
    Καλοκαιρινο Jacket Bering €30
    Richa Jacket Lady Χειμερινο €50

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Ασε που το τελευταίο δεν ηταν καν 20λεπτο, το κουτσούρεψαν τουλάχιστον για το μπλε group που ημουν εγω
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.880
    Ο διοργανωτης μαγκας ειναι αφου μπορει και μαζευει τοσο χαρτι μεσα σε μια μερα σε ενα χωρο που θελει να λεγεται και πιστα.

    Ολοι εμεις που πηγαινουμε μπορειτε να μου πειτε τι ειμαστε?

    Τελικα αυτο που μου εχει μεινει ειναι οτι καποιοι χρηστες που βγαινουν και λενε λεφτα για την κοροιδια των μεγαρω δεν δινω, ειναι οι καλυτεροι.

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ασε που το τελευταίο δεν ηταν καν 20λεπτο, το κουτσούρεψαν τουλάχιστον για το μπλε group που ημουν εγω

    Και αλλο εικοσαλεπτο να ειχε τον George δεν τον εφτανες...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Εχετε δικιο ολοι παιδια.
    Εγω παντως ξερω οτι αν ειχα μηχανακι χθες θα εμπαινα με τα μπουνια και ας μου επιαναν τον κωλο.
    Δεν ξερω αν φταιει για αυτο ο Μεγας Διοργανωτης η οι Μεγιστοι Μαλακες αυτης της χωρας βεβαια.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  6. #6
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Δεν ξερω αν φταιει για αυτο ο Μεγας Διοργανωτης η οι Μεγιστοι Μαλακες αυτης της χωρας βεβαια.
    Φυσικά φταίμε όλοι. Πρώτα ο Μέγας και μετά εμείς που δεν ζητήσαμε τα λεφτά μας πίσω. Όποιος ενδιαφέρεται να γίνει μία οργανωμένη προσπάθεια μέσω της προστασίας του καταναλωτή ας το πεί.
    I FEAR YOU HAVE MISTAKEN ME FOR SOMEONE WHO GIVES A SHIT
    Καλοκαιρινο Jacket Bering €30
    Richa Jacket Lady Χειμερινο €50

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
    Φυσικά φταίμε όλοι. Πρώτα ο Μέγας και μετά εμείς που δεν ζητήσαμε τα λεφτά μας πίσω. Όποιος ενδιαφέρεται να γίνει μία οργανωμένη προσπάθεια μέσω της προστασίας του καταναλωτή ας το πεί.
    Τι θα κανεις μεσω της Ενωσης Καταναλωτη δεν καταλαβαινω....
    Δεν ειναι οτι σου υποσχεθηκε με ταδε κοστος τοσα λεπτα συμμετοχης.
    Δεν δεσμευτηκε ο Διοργανωτης να σου εξασφαλισει 4 η 5 σεσιονς με κοστος 50 ευρω.
    Ολοημερο τρακντει εγραφε και ο χρονος που θα σου παραχωρουνταν ανηκε αποκλειστικα στην ευχερεια του Διοργανωτη.
    Ουτε υπαρχει νομος που να κοστολογει τετοιου ειδους υπηρεσιες απ'οσο ξερω...
    Οταν υπεγραψες το χαρτι με τους ορους συμμετοχης αποδεχτηκες καποιους ορους καλως η κακως.
    Κριμα παντως.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  8. #8
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169
    Αρχικά δημιουργήθηκε από speedmonger
    Και αλλο εικοσαλεπτο να ειχε τον George δεν τον εφτανες...
    Καλώς τον Ζούγκλα!

    Η κουφάλα πήγαινε όλο και πιο γρήγορα, την επόμενη φορά θα του κάνω σαμποταζ
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #9
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.880
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

    Εγω παντως ξερω οτι αν ειχα μηχανακι χθες θα εμπαινα με τα μπουνια και ας μου επιαναν τον κωλο.
    Ακριβως αυτο ειναι που καταλαβαινουν αυτοι και οταν ειδικα τους λες '' πιασε μου λιγο τον κωλο ''απλα στον χουφτωνουν.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Ακριβως αυτο ειναι που καταλαβαινουν αυτοι και οταν ειδικα τους λες '' πιασε μου λιγο τον κωλο ''απλα στον χουφτωνουν.

    Κοιτα Παναγιωτη η αληθεια ειναι οτι χθες με αυτο τον καιρο και Κυριακη κιολας ηταν σιγουρο οτι κατι τετοιο θα συνεβαινε.
    Ο κοσμος διψουσε για πιστα.
    Ειναι ασχημο μεν αυτο που συνεβη, αλλα προς το παρον δεν υπαρχει εναλλακτικη για καποιον που θελει να κανει τουλαχιστον 6-7 τρακντει τον χρονο.
    Καλως η κακως ο κοσμος που κανει χρηση της πιστας τα τελευταια 2 χρονια αυξανεται.
    Χθες ειδικα δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει τοσο κοσμο στην πιστα, συμμετεχοντες αλλα και απλοι επισκεπτες.

    Εχεις δικιο βεβαια.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  11. #11
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.880
    Ωραια!
    Για πεστε καμια αλλαγη ειχε γινει στης εξοδους διαφυγης ,στης στροφες ,χορτα ή ηταν οπως περσυ?

    Α Γιωργο χρονια καλά!

  12. #12
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Κοιτα Παναγιωτη η αληθεια ειναι οτι χθες με αυτο τον καιρο και Κυριακη κιολας ηταν σιγουρο οτι κατι τετοιο θα συνεβαινε.
    Τί ενοείς οτι κάτι τέτοιο θα συνέβαινε. Αυτό που έπρεπε να συμβεί ήταν ή να κλειστουν οι θέσεις τηλεφωνικώς και ανοιχτή λίστα για τυχόν ακυρώσεις ή όποιος προλάβει.
    Προσωπικά αφού δεν έκλεινε από το τηλέφωνο ξύπνησα 7 το πρωί για να είμαι σίγουρος οτι θα μπω. (τί Μαλάκας είμαι εε!!)

    Όπως και να έχει σε οργάνωση του εν λόγο κυρίου δεν ξαναπάω εκτός αν έχει σκοπό να μου επιστρέψει τα λεφτά μου πίσω μετά από αυτό το φιάσκο(χλωμό αρα δεν ξαναπάω).
    I FEAR YOU HAVE MISTAKEN ME FOR SOMEONE WHO GIVES A SHIT
    Καλοκαιρινο Jacket Bering €30
    Richa Jacket Lady Χειμερινο €50

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Καλά όσοι πήγατε δεν ξέρατε τι θα γίνει; Με τρελή λιακάδα, Κυριακή και πρώτο trackday της χρονιάς; ΚΑΙ 9.00 ΜΕ 14.00;;; Αυτό κι αν ήταν παρανοϊκό.

    Ούτε καν το σκέφτηκα! Νομίζω πως όσοι αποφάσισαν να πάνε χθες, πήγαν με δική τους ευθύνη και ρίσκο.

    Εγώ χόρτασα από πίστα και πλέον πολύ επιλεκτικά θα τα διαλέγω... και ελπίζω σιγά σιγά πολύς κόσμος ν'αρχίσει να το βλέπει έτσι.
    Θάνος..

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Καλώς τον Ζούγκλα!

    Η κουφάλα πήγαινε όλο και πιο γρήγορα, την επόμενη φορά θα του κάνω σαμποταζ
    Στειλε του καμια Ρωσιδα την προηγουμενη του trackday, να ερθει εξαντλημενος...

  15. #15
    ____________________ Το avatar του/της G M
    Εγγραφή
    06/05/2006
    Μηνύματα
    206
    Tο πρωι που ειπα στον Ζαφειροπουλο τα (καθιερωμενα) παραπονα ειπε οτι θα κλεισει σε 4 group και θα κανουμε απο 4 session. Επειδη εφυγα νωριτερα ακουω οτι επαιξαν μολις 3!!! ??

    Τελικα χωρισε τα group βασει ικανοτητων (γυρολογιο). Στην ομαδα των λευκων (1.05-1.10)ηταν μερικοι που δηλωσαν "γρηγοροι" (και οχι μονο) και γυρνουσαν στο 1.20(!?) με αποτελεσμα οι περισσοτεροι να κανουν ασκησεις αποφυγης εμποδιων....Ο διοργανωτης επρεπε να τους βγαλει αμεσως και να τους μεταφερει σε αλλο group (οτι και να σημαινει αυτο) αλλα ειχε να κλεισει ταμειο φαινεται και δεν υπηρχε χρονος......

    Οταν εφτασα πιστα και ειδα την κατασταση λεω στον φιλο να φυγουμε αλλα ηθελε πολυ να μπει πιστα και το προτιμησα απο να τον τραβηξω σε καμια Επιδαυρο......

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF