Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Λουκέτα με συναγερμό

  1. #1
    Ε όχι και "Νέο Μέλος"...
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    10

    Question Λουκέτα με συναγερμό

    Ψάχνοντας στο φορουμ για λουκέτα με συναγερμό βρήκα καν'α δυο thread πάνω στο θέμα αλλά επειδή είναι λίγο παλιά και δε θέλω να τα "αναστήσω" είπα να κάνω μια νέα συζήτηση βάζοντας 2 ερωτήσεις...

    α) Γνωρίζει κανείς αν εκτός από τα λουκέτα με συναγερμό της xena υπάρχουν αντίστοιχα και από άλλες εταιρίες; Κριτικές κλπ έχουμε;

    β) Αυτά (της xena) αλλά και όποια άλλα, που μπορούμε να τα βρούμε στη Θεσσαλονίκη;

    Αυτά και ευχαριστώ...

    Ride long and prosper...

  2. #2
    BANDITΑΚΙΑΣ
    Εγγραφή
    13/08/2006
    Μηνύματα
    132
    Φιλε έχει στο racingmarket stin lagada αλλα να σου πω την αλήθεια μια 70αρα δεν ειναι και λιγα.... άσε που μεχρι να την ξεκλειδώσεις αρχίζει να βαραει!

    Δεν θα την επαιρνα προσωπικα, καλύτερα ανεξάρτητα έναν φτηνό συναγερμο και μια απλή κλειδαρια δίσκου.
    πρώιν banditakias νην V-STROMAKIAS

  3. #3
    Είχα παλιά ένα τέτοιο, αλλά δυστυχώς δεν θυμάμαι την μάρκα. Το μόνο πρόβλημα που είχα, πάντως, ήταν ότι το καλοκαίρι -που η θερμοκρασία είναι υψηλή- βαρούσε όλη την ώρα από μόνο του.
    Ρωτώντας πας στην πόλη

    Το blog μου

  4. #4
    Ε όχι και "Νέο Μέλος"...
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    10
    Ευχαριστώ φίλε MixalisX για το μαγαζί... Και 'γω σκεφτόμουν για ένα φτηνό συναγερμό αλλά μερικές φορές η φτήνια τρώει τον παρά... Και πάλι ο πιο φτηνός θα είναι περισσότερο ακριβός από το λουκέτο. Έτσι ίσως να είναι καλύτερα ένα καλό/ακριβό λουκέτο από ένα φτηνό συναγερμό. (Φυσικά το καλύτερο είναι να έχεις και τα 2 αλλά...). Δε ξέρω, ίδωμεν...

    Φίλε ninja636 απ'ότι είδα στα παλιότερα post τα παιδιά δεν ανέφεραν κανένα πρόβλημα με τη ζέστη. Μερικοί είπαν για μερικά προβλήματα με τη βροχή, αλλά κάτω από υπόστεγο ή/και με κουκούλα πιστέυω θα είναι οκ... Thanx πάντως..


    Ride long and prosper...

  5. #5
    BANDITΑΚΙΑΣ
    Εγγραφή
    13/08/2006
    Μηνύματα
    132
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spock
    Και πάλι ο πιο φτηνός θα είναι περισσότερο ακριβός από το λουκέτο. Έτσι ίσως να είναι καλύτερα ένα καλό/ακριβό λουκέτο από ένα φτηνό συναγερμό. (Φυσικά το καλύτερο είναι να έχεις και τα 2 αλλά...). Δε ξέρω, ίδωμεν...

    φιλε μη το λες εγω με 45 ευρα και 15 για περαστικά έβαλα έναν στανταρτ συναγερμο με σταρτερ απο το τηλεκοντρολ και κανα 2 αλλα κολπακαι παρακαλω, μην νομίζεις οτι αν δωσεις περισσοτερα για επονυμο θα έχεις πολυ μεγαλύτερη ασφάλεια.

    Αυτο το πράμα που λες εχει ένα 70αρι

    ένα απλά λουκέτακι έχει καμια 20ρια ευρα. Συνολο 80 ευρα

    70 λοιπον το λουκετο που λές και 80 η δικιά μου λυση. Εσύ αποφασίζεις τι είναι καλύτερο.
    πρώιν banditakias νην V-STROMAKIAS

  6. #6
    Υπάρχει ένα μοντέλο της Oxford. Το είχα 'δει στο ebay περίπου 80?.

  7. #7
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Έβγαλε και η abus το granit detecto
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  8. #8
    Ε όχι και "Νέο Μέλος"...
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    10
    Ευχαριστώ παίδες για τις απαντήσεις σας...

    Με ένα ψαξιματάκι στο google με τις λέξεις "alarmed disk lock" βρήκα και ένα αντίστοιχο μοντέλο της motrax αλλά και ένα zinc screamer ... Φυσικά υπάρχει θέμα αξιοπιστίας τουλάχιστον για τα 2 τελευταία καθώς δεν έχουμε καμία κριτική γι'αυτά. Η λύση της abus φαίνεται καλή κυρίως λόγω των περγαμηνών της... Ίσως τελικά η καλύτερη λύση να είναι αυτή που προτείνει ο φίλος mixalisX...

    Ride long and prosper...

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα με συναγερμό Spyball 6527
    από mia_zoi_kawa στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2011, 05:43
  2. Πρόβλημα με συναγερμό...
    από R0t0ras στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2011, 21:05
  3. Πρόβλημα με συναγερμό
    από downhill στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2005, 13:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF