Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Τι λάστιχα για το Monster?

  1. #1

    Question Τι λάστιχα για το Monster?

    Ήρθε η ώρα ν'αλλαξω πάλι λάστιχα στην κούκλα (M900si.e) και ήθελα να ακούσω καμιά γνώμη παραπάνω. Εντυπώσεις, feeling, ποιο σας άρεσε, ποιο όχι, etc. Thanks

  2. #2
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Pirelli Diablo ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #3
    Corsa ή Strada? Για κάθε μέρα και καμια πίστα αμα λάχει. Το Strada έχει μεγάλη διαφορά (κράτημα, διάρκεια)? Rennsport? Qualifier? Supercorsa?

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Metzeler...

  5. #5
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsili77
    Corsa ή Strada? Για κάθε μέρα και καμια πίστα αμα λάχει.
    Μάλλον Strada ...

    (το Corsa είναι περισσότερο για track-days και στον δρόμο συνήθως δεν ζεσταίνεται ικανοποιητικά...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #6
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Μάλλον Strada ...

    (το Corsa είναι περισσότερο για track-days και στον δρόμο συνήθως δεν ζεσταίνεται ικανοποιητικά...)
    +1:smilea:

    Και εγω θα συνιστουσα τα pirelli μιας και αυτα φοραω και ειμαι ικανοποιημενος.....

    Εαν δεν κανω λαθος και η τα καινουρια αυτα φορανε απο την μαμα τους σαν πρωτο λαστιχο
    Οι ουρανοι μας ανηκουν,για τα συννεφα δεν ξερω ομως......!!!!!

    Το παρακατω μηνυμα ειναι μια κοινωνικη προσφορα δικη μου!!!

    Φιλε/η θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι οι καθρεφτες του οχηματος σου δεν ειναι διακοσμητικο στοιχειο!ΜΑΘΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ!!!

  7. #7
    Ξέρει μήπως κανένας τι τιμές παίζουν για τα Strada (120+180)?

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsili77
    Ξέρει μήπως κανένας τι τιμές παίζουν για τα Strada (120+180)?
    Και τα strada νομίζω πως είναι υπερβολή για monster... Ρίξε μια ματιά σε Μ1 , Μ3 και Dunlop...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της chducos1
    Εγγραφή
    05/11/2006
    Μηνύματα
    195
    υπολογισε οτι τα 120/60 160 εχουν γυρω στα 320.
    3 φορες εχω αλλαξει και παντα εβαζα τα diablo strada.πολυ καλα
    V POWER

  10. #10
    Γιατί ρε παιδιά υπερβολη τα Strada? Dyno said 85bhp (κιτ termi + δουλεμένες κεφαλές) στο τροχο και εχω και δυο δόντια παραπάνω πίσω.

  11. #11
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Κοίτα δεν έχω κάτι προσωπικά με τα pirelli. Έκανα κάποια φεγγάρια υπάληλλος σε εμπόριο ελαστικών. Τα προτήναμε γιατί είχαν μεγαλύτερο κέρδος απο τα άλλα. Στη δικιά μου έχω δουλέψει Metzeler και Dunlop. Φίλος έχει τα Corsa και είναι πολύ ικανοποιημένος. Τη γνώμη μου λέω...

  12. #12
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Ego forao Metzeler apo panta kai eimai apolyta ikanopoiimenos.
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  13. #13
    TL1000S....ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Το avatar του/της kostom
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    663
    Τα Pirelli είναι καλά λαστιχάκια, και ιδίως το Diablo Corsa 3,
    αλλά το Metzeler Sportec M3 αυτήν την στιγμή είναι για
    μένα η καλύτερη επιλογή.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tl1000ss.jpg 
Προβολές:	280 
Μέγεθος:	5,1 KB 
ID:	81140

  14. #14
    Προσωπικη αποψη ΠΑΝΤΑ, μιας και αναφερθηκαμε σε λαστιχακια για Μονστερ, και οχι μονο για το 900, στα μικρα Μονστερ ειδικα με το 60ρι μπροστινο προφιλ (αλλα και οχι μονο), αποφευγετε εαν αυτο ειναι εφικτο οικονομικα τα "σκληρα" για πολυ μεγαλη χιλιομετρικη αποδοση σπορτ-τουρινγκ ελαστικα, (ειδικα τον χειμωνα), το 60αρι μπροστινο ειναι εκπληκτικο σε αισθηση, αποκριση και ταχυτητα στην στροφη, ΑΛΛΑ δεν ειναι οτι καλυτερο για τους Ελληνικους γυαλιστερους (πασαλιμενους με λαδι θα ελεγα) δρομους (ειδικα το χειμωνα με κρυο δεν υπολογιζαν οι Ιταλοι τα απιστευτα χαλια μας) συνδιαζομενο με το "σφιχτο" στησιμο ενος Ντουκατι... οποτε στα μικροτερα (ελαφροτερα) και με μικρη ιπποδυναμη Μονστερ αυτα τα ελαστιχα στο γΕλλαδα δεν ερχονται σε ιδανικη θερμοκρασια ευκολα και καμια φορα η αποτομη αντιδραση του μπροστινου, η πολυ στιβαροτητα και υπεραμεσες αντιδρασεις και ακαμψια του 60ριου ισως τρομαξει σε γυαλιστερους δρομους, η με σαμαρακια και κατω του μετριου προσφυση, ασε που στερει την χαρα της επιπλεον διασκεδασης στους κατοχους τους και χανει αρκετο μερος της ικανοτητας του το Μονστερακι...

    αυτο το αντιμετωπισα με απλα σπορ-τουρινγκ ελαστικα οπως Dunlop (το 220 νομιζω), τα ΑΠΛΑ Pirelli Diablo (τα Corsa ειναι εντελως αλλη υποθεση), αναφερομαι και ειδικα σε οσους εχουν 60 μπροστινο....

    κατα βαση τα καθαρα σπορ μαλακοτερα ελαστικα (οχι competition) που ειναι για χρηση δρομου αλλα και τακτικα trackdays (και ας μην μπαινει καποιος μεσα), μερικα συγχρονα διγομμα, εχουν κατα πολυ καλυτερη αποδοση στα Μονστερ και Ντουκατι πιστευω γενικως λογο φιλοσοφιας και στησιματος, και με τις μικροτερες ιπποδυναμεις βγαζουν αρκετα χιλιομετρα ετσι και αλλιως, αλλωστε τι να το κανεις ενα ελαστικο που για 12-15.000 χλμ δεν εχει τελειωσει, αλλα δεν κραταει επαρκως και με ασφαλεια μετα τα 8000χλμ παραδειγμα....

    ολες οι εταιριες βγαζουν καλα ελαστικα, το τι ταιριαζει στον καθενα ομως ειναι αλλη υποθεση...

    απλα ειπα κατι για να βοηθησω και στο μελλον ισως καποιους...

    καλες βολτες




  15. #15
    ...σε τρομαξα? Το avatar του/της mpou
    Εγγραφή
    11/09/2007
    Μηνύματα
    791
    up!

    επειδη παει καιρος απο το τελευταιο ποστ, και μπορει να εχουν αλλαξει πραγματα (και μοντελα):

    120/60 και 160/60, για καθημερινη χρηση απο κουλαδι?

Παρόμοια θέματα

  1. Τι λαστιχα για FZS600 (το παλιο fazer)
    από mars696 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2009, 22:49
  2. λάστιχα για το Sf μου
    από gdevelek στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2006, 15:54
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2006, 18:56
  4. Τι λετε για το...............
    από BIKENEST στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2004, 13:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF