Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 117

Θέμα: Ποσα δινεται για να πλυνεται την μηχανη σας;;

  1. #1
    Που ειμαι; Τι κανω εδω; Το avatar του/της Pitsakos
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    48

    Ποσα δινεται για να πλυνεται την μηχανη σας;;

    Εχθες ηθελα να πλυνω την μηχανη μου και ακουστε τωρα (η μαλλον διαβαστε ) Πηγαινω στο πρωτο βενζιναδικο που συναντω και ρωταω...πλυσιμο μηχανων κανεται εδω; μου απανταει ΟΧΙ και μου λεει αν θελει να μου την βρεξει λιγο και μετα να φυγω, αστο καλυτερα του λεω αν ειναι να γεμιση σταμπες πιο καλα να παραμεινει βρωμικη!
    Οποτε λεω να παω και σε ενα αλλο να αρωτισω! "μηχανες πλενεται;" "ναι" μου λεει οκ πηγαινω και εγω να την βαλω για πλυσιμο στο γκαραζ και ξαφνικα με σταματαει και μου λεει πως στοιχιζει 10Ε ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! Βαζω "οπισθεν" τον χαιρεταω και φευγω πανικοβλιτος! και τωρα πειτε μου εσεις ποσο πληρωνεται;
    Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι ασχημη...

  2. #2
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: Ποσα δινεται για να πλυνεται την μηχανη σας;;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Pitsakos
    Εχθες ηθελα να πλυνω την μηχανη μου και ακουστε τωρα (η μαλλον διαβαστε ) Πηγαινω στο πρωτο βενζιναδικο που συναντω και ρωταω...πλυσιμο μηχανων κανεται εδω; μου απανταει ΟΧΙ και μου λεει αν θελει να μου την βρεξει λιγο και μετα να φυγω, αστο καλυτερα του λεω αν ειναι να γεμιση σταμπες πιο καλα να παραμεινει βρωμικη!
    Οποτε λεω να παω και σε ενα αλλο να αρωτισω! "μηχανες πλενεται;" "ναι" μου λεει οκ πηγαινω και εγω να την βαλω για πλυσιμο στο γκαραζ και ξαφνικα με σταματαει και μου λεει πως στοιχιζει 10Ε ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! Βαζω "οπισθεν" τον χαιρεταω και φευγω πανικοβλιτος! και τωρα πειτε μου εσεις ποσο πληρωνεται;

    αν δεν την πλύνεις μόνος σου... μάλλον θα έχεις μπόλικα μανιτάρια για τηγάνισμα σε λίγο καιρό...

  3. #3
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Πόσο περίμενες να πληρώσεις δηλαδή, από περιέργεια ρωτάω... ?

    Έχουμε ξαναπεί, αποφεύγετε τα βενζινάδικα για πλύσιμο μηχανής αν δεν θέλετε να γεμίσετε χρυσόψαρα τον κινητήρα και τις εισαγωγές.

    Υπάρχουν αρκετά πλυντήρια μοτοσυκλετών που κάνουν πολύ καλή δουλειά. Ένα από αυτά είναι και το Dirty Moto Wash (Φιλολάου και Αρσινόης στην Καισαριανή) (που 'σαι ρε Τανας' ) ο οποίος χρεώνει μια μοτοσυκλέτα 12 Ε. Παπάκια, σκουτεράκια και λοιπά wannabe προφανώς στοιχίζουν λιγότερο.

    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Pitsakos
    Βαζω "οπισθεν"
    Για τι μηχανάκι μιλάμε ;


  5. #5
    Που ειμαι; Τι κανω εδω; Το avatar του/της Pitsakos
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
    Πόσο περίμενες να πληρώσεις δηλαδή, από περιέργεια ρωτάω... ?

    Έχουμε ξαναπεί, αποφεύγετε τα βενζινάδικα για πλύσιμο μηχανής αν δεν θέλετε να γεμίσετε χρυσόψαρα τον κινητήρα και τις εισαγωγές.

    Υπάρχουν αρκετά πλυντήρια μοτοσυκλετών που κάνουν πολύ καλή δουλειά. Ένα από αυτά είναι και το Dirty Moto Wash (Φιλολάου και Αρσινόης στην Καισαριανή) (που 'σαι ρε Τανας' ) ο οποίος χρεώνει μια μοτοσυκλέτα 12 Ε. Παπάκια, σκουτεράκια και λοιπά wannabe προφανώς στοιχίζουν λιγότερο.

    Συνηθως πληρωνω τα μισα! αλλα το θεμα ειναι οτι και σκ@τα πλυσιμο κανουν αλλα και χρεωνουν ενα σωρο @@ρες! Στην αθηνα υπαρχουν αρκετα μερη για να πλυνεις μηχανη και σωστα! Αλλα για πες μου και κανενα μερος στην θεσσαλονικη αν ξερεις!!
    Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι ασχημη...

  6. #6
    Που ειμαι; Τι κανω εδω; Το avatar του/της Pitsakos
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Για τι μηχανάκι μιλάμε ;

    Γιαυτο το εβαλα σε εισαγωγικα γιατι απλα δεν εχει τροπος τροπος του λεγειν
    Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι ασχημη...

  7. #7
    Εχθές έπλυνα το cbrίδιο κάπου κοντά στην Καλλιρόης.. είναι πάρκινγκ και πλυντήριο μαζί... 7€ ανεξαρτήτως κυβικών..... μια χαρά δουλειά... το έχει ένας τύπος μηχανόβιος και το φρόντισε το μηχανάκι... μάλιστα ρωτώντας τον αν ξέρει καμμία κρέμα για να περάσω το ντεπόζιτο γιατί βάζω συχνά tankbag έβγαλε ένα μπουκάλι και το πλάκωσε στο γυάλισμα χωρίς δεύτερη κουβέντα.....


    Θα ψάξω οδό αν σας ενδιαφέρει και θα επανέλθω....
    "I'm a classy honey kissy huggy lovey dovey ghetto princess"

  8. #8
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    λειπει κ ο οριζοντας ρε γμτ

    δεν παιρνει πολλα κ κανει κ φοβερη δουλεια


  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
    Αρσινόης στην Καισαριανή) (που 'σαι ρε Τανας' ) ο οποίος χρεώνει μια μοτοσυκλέτα 12 Ε. Παπάκια, σκουτεράκια και λοιπά wannabe προφανώς στοιχίζουν λιγότερο.

    [/B]


    Το cbr125 σε ποια κατηγορία εντάσσεται? στα 12€ ή στο προφανώς λιγότερο.. γιαααααααααα πείτε μου......
    "I'm a classy honey kissy huggy lovey dovey ghetto princess"

  10. #10
    Που ειμαι; Τι κανω εδω; Το avatar του/της Pitsakos
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
    λειπει κ ο οριζοντας ρε γμτ

    δεν παιρνει πολλα κ κανει κ φοβερη δουλεια

    Σιγουρα θα παω σ'αυτον να μου την πλυνει!!! να καθαρισω και την εξατμιση απο μεσα για ως AKRAPOVIC μαζευει και πολυ καρβουνακι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι ασχημη...

  11. #11
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE
    Το cbr125 σε ποια κατηγορία εντάσσεται? στα 12€ ή στο προφανώς λιγότερο.. γιαααααααααα πείτε μου......

    Δεν θυμάμαι αν το πάει με τα κυβικά ή όχι...


    Φίλε pitsako για Θεσσαλονίκη θα πρέπει να σε βοηθήσει το τμήμα Δ.(Σ)χέσεων Βορείου Ελλάδος... είναι ένας που λέγεται.... να δεις εδώ το έχω...

    ααααα

    ΜΠΑΡΜΠΑΣ
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  12. #12
    Που ειμαι; Τι κανω εδω; Το avatar του/της Pitsakos
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
    Δεν θυμάμαι αν το πάει με τα κυβικά ή όχι...


    Φίλε pitsako για Θεσσαλονίκη θα πρέπει να σε βοηθήσει το τμήμα Δ.(Σ)χέσεων Βορείου Ελλάδος... είναι ένας που λέγεται.... να δεις εδώ το έχω...

    ααααα

    ΜΠΑΡΜΠΑΣ
    Τι να πω εχω χασει τα λογια μου! αλλα μαλλον εκει την επλενες εσυ την μηχανη σου γιαυτο και σκουριασε
    Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι ασχημη...

  13. #13
    Περαστικό μέλος Το avatar του/της perastikos
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    212
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s

    Έχουμε ξαναπεί, αποφεύγετε τα βενζινάδικα για πλύσιμο μηχανής αν δεν θέλετε να γεμίσετε χρυσόψαρα τον κινητήρα και τις εισαγωγές.
    Εγώ ρε παιδιά γιατί δεν το έχω ξαναακούσει?!

    Συνήθως την πλένω μόνος μου (πρώτα σφουγγάρι με σαπουνάδα, μετά πλύσιμο με το λάστιχο και τέλος σκούπισμα με πανί) αλλά αραιά και που την πηγαίνω στο βενζινάδικο. Η μαυρίλα στις ζάντες φεύγει δύσκολα με το λάστιχο του σπιτιού. Ενώ με το πιεστικό + ζεστό νερό + κάτι απορρυπαντικά που ρίχνει στο νερό = πολύ καλό αποτέλεσμα.

    ... 2Ε μου παίρνει το παιδί. Βάζω βέβαια βενζίνη εκεί μόνιμα. Την πλένει όπως ακριβώς και την δικιά του....

    Για πείτε τι πρέπει να προσέχουμε στο πλύσιμο! Κανένα tip, καμιά συμβουλή?

  14. #14
    Που ειμαι; Τι κανω εδω; Το avatar του/της Pitsakos
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos

    ... 2Ε μου παίρνει το παιδί.
    Να βλεπετε; και μετα μου λετε γιατι γκρινιαζω!!
    Η ζωη ειναι πολυ μικρη για να ειναι ασχημη...

  15. #15
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE
    Εχθές έπλυνα το cbrίδιο κάπου κοντά στην Καλλιρόης.. είναι πάρκινγκ και πλυντήριο μαζί... 7€ ανεξαρτήτως κυβικών..... μια χαρά δουλειά... το έχει ένας τύπος μηχανόβιος και το φρόντισε το μηχανάκι... μάλιστα ρωτώντας τον αν ξέρει καμμία κρέμα για να περάσω το ντεπόζιτο γιατί βάζω συχνά tankbag έβγαλε ένα μπουκάλι και το πλάκωσε στο γυάλισμα χωρίς δεύτερη κουβέντα.....


    Θα ψάξω οδό αν σας ενδιαφέρει και θα επανέλθω....
    Μήπως λές στην Θεοφιλοπούλου (μεταξύ Καλιρρόης & Βουλιαγμένης) τον Σταυρο? Είναι πολύ καλό παλικάρι και κάνει και πολύ προσεγμένη δουλειά! Εκεί πάω κι εγώ, guarantee ο τύπος!
    ΤΕΛΟΣ


Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πως να πακετάρετε την μοτοσυκλέτα σας για ταξίδι!!!
    από SeNNinhA στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2008, 12:05
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 13:47
  3. Για Να Δω Την Σκεψη Σας!!!!!
    από zoropatra στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2005, 19:14
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2004, 14:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF