Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Γνώμες για κράνος...

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Μία συμβουλη.Μακριά από ανοιγώμενα.Δεν προσφέρουν ασφάλεια όμοια με το full face.

  2. #17

    hi

    nai etsi einai alla pisteuw oti einai pio volika stin poli kai dei to kalokairi! an kapoios exei to anoigomeno ti shcuberth tha ithela na mou pei ti gnwmi tou

  3. #18
    Ατσάτσος Το avatar του/της Atsatsos
    Εγγραφή
    24/02/2005
    Μηνύματα
    399
    ΟΧΙ! ΟΧΙ! ΟΧΙ! Μη πέρνετε ανοιγόμενα γαμώτο!
    Ατσάτσα

  4. #19
    ok pedes thanks! apla ithela na pw otin einai i prwti mixani pou pernw kai apla den exw idea ti pezei! thanks!

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ashton
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    282
    Δεν ξέρω αν βολεύει ή όχι το ανοιγόμενο, αλλά αυτό που ξέρω είναι πως αν φορούσα ανοιγόμενο ή ανοιχτό όταν με τράκαρε μια βλαμμένη πριν 8 χρόνια, δε θα είχα σαγώνι..

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    12
    sorry για το off topic αλλά εαν ένα ανοιγόμενο κράνος το έχεις κλειστό την ώρα της πτώσης( ποτέ και μακριά από όλους) και δεδομένου ότι η πτώση είναι με νορμαλ ταχύτητα πόλης έστω και 60-70χλμ ποια διαφορά έχει το full face απο το ανοιγόμενο ως προς την προστασία??δεν αντέχει το επισιαγώνιο?

  7. #22
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Αν το κράνος είναι καλό ίσως να αντέξει..ίσως και να μην...κοινώς...ΜΗΝ παίρνετε ανοιγόμενα κράνη.
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  8. #23
    eixa apofasisei gia schuberth to concept !! alla meta tin dikia sas gnwmi allaksa kai telika paw gia fullface! na rwtisw kati ti pezei gia to schuberth to qm1 ! kai giati auto to montelo den yparxei sto official site tis schuberth! akou gnomes dld se sxesi me s1 r1

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TATAR
    Εγγραφή
    30/03/2006
    Μηνύματα
    149
    HJC CARBON (HQ-1)

    Tό έχω εδώ και αρκετό καιρό (το άβαφο) παρότι οι γνώμες στο φόρουμ ήταν μάλλον αρνητικές. πολύ καλό κρανος, πανάλαφρο και πανέμορφο με σωστή πληροφόριση ήχου (ούτε κουφό ούτε σου παίρνει τα αυτιά).πολύ καλός αερισμός. Έχω και μία ιριδίζουσα ζελατίνα με αντιθαμβωτική ζελατίνα μέσα της FOGCITY και δεν έχω κανένα πρόβλημα θολώματος. Το μεταφέρω πάντα μέσα σε πάνινη σακούλα. Η τιμή κατά την γνώμη μου πολύ καλή.
    Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΕΥΓΝΩΜΟΝΟΥΣΑ....
    ΔΕΝ ΛΕΣ ΑΡΧΗΓΕ ΟΤΙ ΦΥΣΗΞΕ ΑΕΡΑΚΙ, ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΤΟ ΚΥΜΑ....
    TATAR

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thanos_trikala
    eixa apofasisei gia schuberth to concept !! alla meta tin dikia sas gnwmi allaksa kai telika paw gia fullface! na rwtisw kati ti pezei gia to schuberth to qm1 ! kai giati auto to montelo den yparxei sto official site tis schuberth! akou gnomes dld se sxesi me s1 r1
    Το κράνος αυτό ανήκει στην προηγούμενη σειρά της schuberth για αυτό και δεν το βλέπεις στο site τους. Εγώ κατέληξα σε αυτό πριν 10 ημέρες.
    Έχει καλύτερη εφαρμογή (αυτό βέβαια είναι σχετικό, ανάλογα με το κεφάλι) από πολλά που δοκίμασα, είναι σχετικά αθόρυβο και έιναι και σε πολύ καλή τιμή.

  11. #26
    ase pou einai kai poli mpaniko! alla prwta apo ola i kali efarmogi

  12. #27
    Το ειχα βρει σε προσφορα στο louis.de με 120? και ειπα να δοκιμασω και τα Schuberth...
    Γνωμες;;;
    Ζελατινα για πεταμα...με την παραμικρη βρωμια θολωνει και το βραδυ παραμορφωνει τα φωτα των αυτοκινητων...Ασε που δεν εχει κλικ για να την ανοιξεις...η τελειως ανοιχτη θα την εχεις η τελειως κλειστη...
    Το αεροδυναμικο βοηθημα στραβωσε υστερα απο ενα ελαφρυ χτυπηματακι με εναν τοιχο (καλα σε αυτο φταιω και λιγο εγω )
    Εχει φυγει ενα πλαστικακι απο το δαχτυλιδι του κρανους κατω χαμηλα και δεν μπορω να το ξαναβαλω στη θεση του...
    Κ τελος η εφαρμογη, στο δικο μου κεφαλι τουλαχιστον, δεν υπαρχει...Ενα Suomy 5ετιας που εχω μοιαζει καλτσα μπροστα του...
    Συμπερασμα απο εμενα...No buy...Δοκιμασε κατι αλλο στα ιδια λεφτα...

    ΥΓ: και κατι τελευταιο...το μπροστα πλαστικο για εξαερισμο εχει μεινει κλειστο απο την 5η μερα αγορας του κρανους γιατι πολυ απλα το εχω κολλησει αφου εσπασε

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    104
    αντε πάλι..με το που είχα αποφασίσει να πάρω το S1 να και τα προβλήματα της SCHUBERTH..ρε παιδιά έχει ακούσει και άλλος για ποιοτικά προβλήματα στα κράνη αυτά?

  14. #29
    Ενημερωτικα απλως μιλαω για το QM1 στο post μου...Για το S1 δεν εχω ιδεα...

  15. #30
    loipon pedia simera pira to q1! kai mou fanike arketa kalo gia ta leyta tou panta!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμες για κράνος Agv
    από project.breeze στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2007, 20:49
  2. γνώμες για αυτό το κράνος Kbc?
    από zzr2005 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2006, 18:50
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 21:47
  4. Άλλη μια προτροπή για κράνος
    από tai στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 14:58
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2004, 18:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF