Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Οι πινακίδες Stop

  1. #1

    Οι πινακίδες Stop

    για ποιο λόγο υπάρχουνε;

    Είμαι στον παράδρομο της Κηφισίας στο ύψος του ΥΓΕΙΑ. Σε ένα στενό βλέπω ένα SMART με μια γκόμενα μέσα. Τη βλέπω ότι με έχει δει και ξαφνικά αντί να σταματήσει (έχοντας ΣΤΟΠ) επιταχύνει για να μπει στον παράδρομο. Της κορνάρω και σταματάει. Δεν έχω καμιά διάθεση να της τα χώσω απλά να την κάνω να ευαισθητοποιηθεί. Αλλά, με το που κατεβάζει το παράθυρο μου λέει : "καλά δεν μπορούσες να σταματήσεις". Της λέω λοιπόν και εγώ :"το ΣΤΟΠ που είναι όσο το SMART δεν το είδες"
    και αρχίζει τώρα αντί να πει ένα συγνώμη και να τελείωσουν όλα να μου λέει "δεν είσαι καλά" και "πολλά νεύρα έχεις" και τα παίρνω και εγώ και της τα χώνω ελαφρώς, αλλά δε χαμπάριαζε οπότε αφού δεν έβγαζα άκρη της ρίχνω ένα αι γ@μ@σου και σηκώνομαι και φεύγω.

    Για το τελευταίο τώρα που είμαι ήρεμος καθισμένος στο γραφείο μου δεν είμαι και πολύ περήφανος αλλά όχι μόνο δεν είπε ένα συγγνώμη, αλλά μου πουλούσε και τσαμπουκά.

    Για αυτό και εγώ ρωτάω : τι σκατά πληρώνουμε για ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΗΜΑΝΣΗΣ αφού πάνω από το 50% των οδηγών τις έχουνε χεσμένες.
    ONLY THE GOOD DIE YOUNG


  2. #2
    Kavalaris Το avatar του/της Akefalos
    Εγγραφή
    19/04/2005
    Μηνύματα
    162
    Ρε φίλε καλά κάνουμε και πληρώνουμε.

    Απλά εσύ είχες την ατυχία να πέσεις σε γυναίκα οδηγό.Και να φχαριστάς το θεό που δε μίλαγε και στο κινητό ταυτόχρονα και δεν πέρασε απο πάνω σου χωρίς να καταλάβει τίποτα...
    And as he flies --- tears in his eyes ---
    his wind-whipped words echo the final take
    and he hits the trunk road doing around 120
    with no room left to brake.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Πολλοί δυστυχώς έχον την εσφαλμένη εντύπωση πως προτεραιότητα έχει το μεγαλύτερο όχημα... Γι' αυτό τις περισσότερες παραβάσεις τέτοιου είδους κάνουν φορτηγά και λεωφορεία. Σου λένε, θα με δει ο άλλος και θα σταματήσει... ας κάνει κι αλλιώς.

  4. #4
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
    Πολλοί δυστυχώς έχον την εσφαλμένη εντύπωση πως προτεραιότητα έχει το μεγαλύτερο όχημα... Γι' αυτό τις περισσότερες παραβάσεις τέτοιου είδους κάνουν φορτηγά και λεωφορεία. Σου λένε, θα με δει ο άλλος και θα σταματήσει... ας κάνει κι αλλιώς.
    Σωστός!


    Μόνο που στην συγκεκριμένη περίπτωση, μιλάει για ....



    SMART!!


    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607

    Re: Οι πινακίδες Stop

    Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
    για ποιο λόγο υπάρχουνε;

    Είμαι στον παράδρομο της Κηφισίας στο ύψος του ΥΓΕΙΑ. Σε ένα στενό βλέπω ένα SMART με μια γκόμενα μέσα. Τη βλέπω ότι με έχει δει και ξαφνικά αντί να σταματήσει (έχοντας ΣΤΟΠ) επιταχύνει για να μπει στον παράδρομο. Της κορνάρω και σταματάει. Δεν έχω καμιά διάθεση να της τα χώσω απλά να την κάνω να ευαισθητοποιηθεί. Αλλά, με το που κατεβάζει το παράθυρο μου λέει : "καλά δεν μπορούσες να σταματήσεις". Της λέω λοιπόν και εγώ :"το ΣΤΟΠ που είναι όσο το SMART δεν το είδες"
    και αρχίζει τώρα αντί να πει ένα συγνώμη και να τελείωσουν όλα να μου λέει "δεν είσαι καλά" και "πολλά νεύρα έχεις" και τα παίρνω και εγώ και της τα χώνω ελαφρώς, αλλά δε χαμπάριαζε οπότε αφού δεν έβγαζα άκρη της ρίχνω ένα αι γ@μ@σου και σηκώνομαι και φεύγω.

    Για το τελευταίο τώρα που είμαι ήρεμος καθισμένος στο γραφείο μου δεν είμαι και πολύ περήφανος αλλά όχι μόνο δεν είπε ένα συγγνώμη, αλλά μου πουλούσε και τσαμπουκά.

    Για αυτό και εγώ ρωτάω : τι σκατά πληρώνουμε για ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΗΜΑΝΣΗΣ αφού πάνω από το 50% των οδηγών τις έχουνε χεσμένες.


    Α, ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΑΓΟΡΙ!


    ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΤΗΣ ΕΙΠΕΣ ΤΗΣ "CENSORED"

  6. #6
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329

    Re: Re: Οι πινακίδες Stop

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Α, ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΑΓΟΡΙ!

    Ti??

    Υπάρχει κι' αλλος περα απο 'μένα?

    Ούτε κι' εγω δεν μπινελικώνω κόσμο. Δεν ξέρω...πρόβλημα.

    Γειά σου ρε Jim! :a51:
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607

    Re: Re: Re: Οι πινακίδες Stop

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
    Ti??

    Υπάρχει κι' αλλος περα απο 'μένα?

    Ούτε κι' εγω δεν μπινελικώνω κόσμο. Δεν ξέρω...πρόβλημα.

    Γειά σου ρε Jim! :a51:

    Προσωπικά θα της κατεβαζα (και το έχω κάνει) ό,τι μπορεί να φανταστει το μυαλό σου και μετά ας το μετάνιωνα! Το πιθανότερο όμως είναι να της κατέβαζα και κάτι άλλο που θα της άρεσε εξίσου!

    Τώρα αν πώ ότι μου έχει τύχει θα μου πείτε λέω μαλακίες αλλά ξέρετε.... στ @@δια μου!


    Νικόλα, που χάθηκες ρε σύ?


  8. #8
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Τι να σου πω ρε φίλε... Το χειρότερο που έχω κάνει είναι ενα μεσαίο δάχτυλο (sic) και μια ΠΕΛΩΡΙΑ μούτζα σε ενα ενοικιαστικό που μου κανε αναστροφή και παρολίγο να φιληθούμε για τα καλά (και είχα και τη μάνα μου απάνω).

    Χαμένος στα Χανιά είμαι σαν κάτι αλλα "πρόβατα" που απο το Δεκέμβρη που επικοινώνησα μια για τα "χρόνια πολλά" τους και μια για καφέ και ακόμα είναι απασχολημένοι (μπηχτή για να γουστάρω). Δεν ξέρω για πότε θα το (ξανα)πάρω απόφαση να ανέβω Αθήνα καμιά Δευτεριάτικη Δε-λερα. Νιώθω πολύ άβολα και απειλητικά εκεί στα πάνω μέρη και δε μπορώ...


    Ελα εσύ Χανιά!!!
    Θα περάσουμε πολύ στριφτερά σου λέω!!!
    :a51: :a51: :a51: :a51:
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  9. #9
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651

    Re: Οι πινακίδες Stop

    Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
    για ποιο λόγο υπάρχουνε;

    Είμαι στον παράδρομο της Κηφισίας στο ύψος του ΥΓΕΙΑ. Σε ένα στενό βλέπω ένα SMART με μια γκόμενα μέσα. Τη βλέπω ότι με έχει δει και ξαφνικά αντί να σταματήσει (έχοντας ΣΤΟΠ) επιταχύνει για να μπει στον παράδρομο. Της κορνάρω και σταματάει. Δεν έχω καμιά διάθεση να της τα χώσω απλά να την κάνω να ευαισθητοποιηθεί. Αλλά, με το που κατεβάζει το παράθυρο μου λέει : "καλά δεν μπορούσες να σταματήσεις". Της λέω λοιπόν και εγώ :"το ΣΤΟΠ που είναι όσο το SMART δεν το είδες"
    και αρχίζει τώρα αντί να πει ένα συγνώμη και να τελείωσουν όλα να μου λέει "δεν είσαι καλά" και "πολλά νεύρα έχεις" και τα παίρνω και εγώ και της τα χώνω ελαφρώς, αλλά δε χαμπάριαζε οπότε αφού δεν έβγαζα άκρη της ρίχνω ένα αι γ@μ@σου και σηκώνομαι και φεύγω.

    Για το τελευταίο τώρα που είμαι ήρεμος καθισμένος στο γραφείο μου δεν είμαι και πολύ περήφανος αλλά όχι μόνο δεν είπε ένα συγγνώμη, αλλά μου πουλούσε και τσαμπουκά.

    Για αυτό και εγώ ρωτάω : τι σκατά πληρώνουμε για ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΗΜΑΝΣΗΣ αφού πάνω από το 50% των οδηγών τις έχουνε χεσμένες.
    ποιο 50%?αστειευεσαι...κανείς δεν σταματαει στο στοπ.....αλλα δεν τοπαιξες σωστα στη κυρια καριεριστα με το σμαρτ....αντι για μπινελικι βγαζεις κινητο και τραβας τη πινακιδα η στυλο μολυβι και γραφεις...τοτε πλησιαζεις και της λες:Καλημερα σας,παραβιασατε στοπ.τον αλλο μηνα θα σου ερθει κληση με τις νεες τιμες ...να μαθεις να σεβεσαι τις πινακιδες..."
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607

    Re: Re: Οι πινακίδες Stop

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
    ποιο 50%?αστειευεσαι...κανείς δεν σταματαει στο στοπ.....αλλα δεν τοπαιξες σωστα στη κυρια καριεριστα με το σμαρτ....αντι για μπινελικι βγαζεις κινητο και τραβας τη πινακιδα η στυλο μολυβι και γραφεις...τοτε πλησιαζεις και της λες:Καλημερα σας,παραβιασατε στοπ.τον αλλο μηνα θα σου ερθει κληση με τις νεες τιμες ...να μαθεις να σεβεσαι τις πινακιδες..."



    ΜΕΓΑΛΕ ΚΑΙ Γ@ΜΩ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ!

    ΕΓΡΑΨΕΣ!

    ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!!!






    Πάω να βάλω μεγαλύτερη μνήμη στο κινητό...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Trickster
    Εγγραφή
    15/07/2006
    Μηνύματα
    658
    Τι πινακίδες εδώ τα κόκκινα τα παίρνουν αμπάριζα και όποιον πάρει ο χάρος.
    Πριν 3 μέρες τράκαρε η αδερφή μου με μια που βγήκε από κόκκινο.
    Η γκομενίτσα που την τράκαρε νέα οδηγός 3 εβδομάδων.
    Βγαίνοντας από το αμάξι ύψωσε και την φωνή προκειμένου να βγεί από την δύσκολη θέση όταν ζήτησε εξηγήσεις η sister..

    Αν ήταν μηχανή οέο θα θρηνούσαμε θύμα..
    FAMOUS LAST WORDS:
    "Helmet? I don need no steenking helmet!"



  12. #12
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Το καλύτερο (αν μπορεί κανείς να πεί βιαιοπραγία ώς καλύτερο)ήταν στα ΜΕλίσσια πάνω στο γεφυράκι στην Πεντέλης, όπως πάς για το ΑΒ super market.

    Κυράτσα με Alfa βγαίνει και κλείνει μια Busa, με αποτέλεσμα το παλικάρι να κάνει δύο τρία τρύκ για να μην πέσει. Περπατούσα λοιπόν και είχα όλη την ευκολία να δώ την συνέχεια ... πραγματική σκηνή όπου ο αναβάτης της Busa, σταματάει την κυρία, βάζοντας την μηχανή μπροστά.

    Η τύπισα βγάζει μια γλώσσα μεγαλύτερη απο το αυτοκίνητο της, ενώ ο τύπος παρέμενε φαινομενικά ψύχραιμος. Την αμέσως επόμενη στιγμή , πέφτει μια σφαλιάρα που πρέπει να ακούστηκε ώς την Πεντέλη.

    Ψύχραιμος καβαλάει την μηχανή και φεύγει. Η τύπισσα , έπαθε κρίση υστερίας κατόπιν βρίζοντας και φωνάζοντας αλλά το αποτέλεσμα είχε κριθεί πριν.


    Φυσικά ούτε μυαλό είχε ούτε τίποτα απο όσο είδα για να πάρει πινακίδα μηχανής... δεν είναι δα και κάτι που περιμένεις ... να φάς σφαλιάρα στην μέση του δρόμου , που να κάνει και "πλατς"...

    Ας πρόσεχε και ας μην τον "έκλεινε".



    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Το καλύτερο (αν μπορεί κανείς να πεί βιαιοπραγία ώς καλύτερο)ήταν στα ΜΕλίσσια πάνω στο γεφυράκι στην Πεντέλης, όπως πάς για το ΑΒ super market.

    Κυράτσα με Alfa βγαίνει και κλείνει μια Busa, με αποτέλεσμα το παλικάρι να κάνει δύο τρία τρύκ για να μην πέσει. Περπατούσα λοιπόν και είχα όλη την ευκολία να δώ την συνέχεια ... πραγματική σκηνή όπου ο αναβάτης της Busa, σταματάει την κυρία, βάζοντας την μηχανή μπροστά.

    Η τύπισα βγάζει μια γλώσσα μεγαλύτερη απο το αυτοκίνητο της, ενώ ο τύπος παρέμενε φαινομενικά ψύχραιμος. Την αμέσως επόμενη στιγμή , πέφτει μια σφαλιάρα που πρέπει να ακούστηκε ώς την Πεντέλη.

    Ψύχραιμος καβαλάει την μηχανή και φεύγει. Η τύπισσα , έπαθε κρίση υστερίας κατόπιν βρίζοντας και φωνάζοντας αλλά το αποτέλεσμα είχε κριθεί πριν.


    Φυσικά ούτε μυαλό είχε ούτε τίποτα απο όσο είδα για να πάρει πινακίδα μηχανής... δεν είναι δα και κάτι που περιμένεις ... να φάς σφαλιάρα στην μέση του δρόμου , που να κάνει και "πλατς"...

    Ας πρόσεχε και ας μην τον "έκλεινε".



    Gandalf
    Κρίμα ρε γμτ, δεν το πέτυχα. Κάθε μέρα περνάω από αυτό το.. γιοφύρι. Απίθανο σημείο, ό,τι να ναι κάθε μέρα με την κλίση του δρόμου, τα λεωφορεία, τα αυτοκίνητα που βγαίνουν από καθέτους..
    safety doesn't happen by accident

  14. #14
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: Re: Οι πινακίδες Stop

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
    ποιο 50%?αστειευεσαι...κανείς δεν σταματαει στο στοπ.....αλλα δεν τοπαιξες σωστα στη κυρια καριεριστα με το σμαρτ....αντι για μπινελικι βγαζεις κινητο και τραβας τη πινακιδα η στυλο μολυβι και γραφεις...τοτε πλησιαζεις και της λες:Καλημερα σας,παραβιασατε στοπ.τον αλλο μηνα θα σου ερθει κληση με τις νεες τιμες ...να μαθεις να σεβεσαι τις πινακιδες..."
    Kαι αν τύχεις σε κανένα όργανον της τάξεως σε μπουζουριάζει για αντιποίηση αρχής (σοβαρότατο αδίκημα) και πας δικαστήριο....

    @μαγο : Εργω εξύβριση, σωματικές βλάβες κλπ κλπ κλπ κλπ...


    Συμφωνώ ότι κάποιες φορές "έχουμε" δίκιο (όσο μπορουμε να έχουμε κινούμενοι με τις ταχύτητες που πάμε μέσα σε ΠΥΚΝΟκατοιμένες περιοχές) αλλά.... ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #15
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
    Ρε φίλε καλά κάνουμε και πληρώνουμε.

    Απλά εσύ είχες την ατυχία να πέσεις σε γυναίκα οδηγό.Και να φχαριστάς το θεό που δε μίλαγε και στο κινητό ταυτόχρονα και δεν πέρασε απο πάνω σου χωρίς να καταλάβει τίποτα...
    ενω αμα επεφτε σε αντρα οδηγο ε???ε ρε κατι μαλακιες που διαβαζουμε!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά μοτοσυκλέτας,της οποίας έχουν παραδοθεί οι πινακίδες!
    από speedy368 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2012, 16:24
  2. Οι πινακίδες μας
    από Elle στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2008, 16:24
  3. Αχ αυτές οι πινακίδες..
    από OzimBa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2006, 08:48
  4. Μικραίνουν οι πινακίδες ???
    από looperx στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 19:56
  5. Ειναι οι αυτοσχεδιες πινακιδες νομιμες??
    από saki_tsan στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2006, 22:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF