Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Σιγά μην με κάνετε να σταματήσω να χαμογελώ ρε!!!!

  1. #1
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722

    Σιγά μην με κάνετε να σταματήσω να χαμογελώ ρε!!!!

    Πριν λίγο καιρό σας έγραφα οτι δεν μπορώ να σταματήσω να χαμογέλώ σαν βλάκας με την αγορά της μηχανής μου. Και ότι και να γίνει δε θα σταματήσω κύριοι καταστηματάρχες και εισαγωγείς!

    Εξηγούμαι : Ήρθε η στιγμή να κάνω το πρώτο service λοιπόν και τα χαρτιά της εγγύησης και το βιβλίο του service δεν είχαν έρθει ακόμα. Είχα πάει λοιπόν στο κατάστημα που την πήρα κάνα δυο φορές και του είχα πει οτι δεν έχει έρθει.
    Μου είπε "θα στα στείλουν σπίτι μην ανυσηχείς έχω στείλει εγώ την άδεια στον εισαγωγέα(ΤΕΟΜΟΤΟ)". Καλά λέω και φεύγω.
    Για καλό και για κακό πάίρνω τηλέφωνο και ρωτάω. Μου λένε "αγορά φαίνεται αλλά χαρτιά δεν μας έχουν έρθει ακόμα απο το κατάστημα αγοράς". Πηγαίνω του το λέω και μου λέει θα ξαναστείλω. Φωτοτυπεί την άδεια πάλι και μου λέει μην ανυσηχείς για το service σε καλύπτω εγώ μέσα στην εγγύηση.
    Εγώ συνέχιζα να πηγαίνω στο δρόμο σαν χαζοχαρούμενος και να χαίρομαι την μηχανή μου(παρεπιτπόντως έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια απο φίλους και γκομενάκια για την ομορφιά της μηχανής μου οπότε ξεκολάτε οτι το Ζ750 S είναι άσχημο, γιατι EΙΝΑΙ ΚΟΎΚΛΑ).
    Φτάνουμε λοιπόν στην παρακευή και η μηχανή θέλει service. Πάω στο κατάστημα και του λέω να κλέισουμε ραντεβού αλλά με τα χαρτιά τι θα γίνει δεν έχουν έρθει. Εκπλήσεται και μου λέει θα τους πάρουμε τηλέφωνο δευτέρα να δούμε τι γίνεται. Για το service έλα δευτέρα. "Ε αυτό θέλει λαδάκια και φίλτρο και σφίξιμο αλυσίδα και λοιπά μωρε και τίποτα άλλο". Μάαααλιστα λέω και φεύγω λίγο σκεπτικός σχετικά με την εγγύηση.
    Ξυπνάω σήμερα πρωι πρωί και μου μπαίνουν φίδια οτι κάποιος μου λέει μαλακίες. Πάω ΤΕΟΜΟΤΟ(γινόταν της πουτάνας εθνική μέχρι να φτάσω έσκασα με τον εξοπλισμό).
    Τους λέω δεν έχω χαρτιά εγγύσης και βιβλίο service. Χτυπάνε στο PC τον αριθμό βγαίνει το κατάστημα αγοράς και ο τυπάς μου λέει " Εμάς φίλε μου δεν μας έχουν έρθει τίποτα χαρτιά(άδεια) εδώ" !!!!
    "Μα δύο φορές είπε τα έστειλε κιόλας".
    "Για περίμενε" μου λέει και πηγαίνει σε μια κοπέλα και κάτι λένε. Γυρνάει και μου λέει "πηγαίνετε απο την κοπέλα να σας φτιάξει τώρα τα χαρτιά". Πηγαίνω και όλα οκ.
    Ωράια λέω τώρα να δούμε για το Service.
    "Μπορείτε να μου δώσετε λίστα με τα εξουσιοδοτημένα?. "Πηγαίνετε στο τάδε"(όλους εκεί μου τους λέγανε με τα μικρά τους ονόματα,ο Νίκος,η Μαρίνα,ο Χρήστος και ο Μπάμπης ήταν τα άτομα που μίλησα, επαγγελματισμός παιδί μου). Πηγαίνω και με ρωτάει που μένω. Του λέω Ανω Λιόσια. Μου λέει υπάρχει ο Λέρτας στο Μπουρνάζι και μετά πάμε Χαλάνδρι,Γέρακα(Σελήνη, Αφροδίτη, Αστερισμός Αφροξυλάνδη...) και εδώ. Κάτσε του λέω επειδή όλα αυτά(εκτός του μπουρναζίου που δεν έχω ακούσει καλά λόγια) είναι ΜΑΚΡΙΑ δεν μπορείς να μου εκτυπώσεις όλα τα συνεργεία να τα δώ. Όχι κύριε μου λέει. Μάαααλιστα. Ο έμπορος που αγόρασα την μηχανή του λέω είναι μέσα? Το ψάχνει και μου λέει όχι αλλά η λίστα έγραφε 2003 πάνω οπότε τι να καταλάβεις?
    "Καλά λέω εσεις εδώ κάνετε έτσι δεν έιναι?"
    "Ναι φυσικά".
    Πήγα κάτω στο συνεργείο και έκλεισα ραντεβού να πάω αύριο πρωί κιόλας για να μην έχω μαλακίες με την εγγύηση και θα πάω στο κατάστημα που την πήρα να του εξηγήσω τι έγινε άλλη ημέρα.
    Τώρα ποιός μου λέει μούφες δεν ξέρω. Στο κατάστημα που πήρα την μηχανή είναι γνωστός και γείτονας και έχω πάρει και άλλη μηχανή απο αυτόν και στο συνεργείο του έφταχνα το παπί μου. Μάλιστα έχει την προηγούμενη μηχανή μου στην έκθεση του να μου την πουλήσει και όταν είχα την αγοράσει πέρσι δεν έιχα κανένα πρόβλημα με την επίσημη αντοπροσωπεία(HONDA).

    Και επειδή όπως είπα δεν θα με κάνει κανείς να χάσω το χαμόγελώ μου πήγα καπάκι στο κατάστημα με τα χίλια δυο αξεσουάρ στη Θηβών και αγόρασα μανιταράκια ValterMoto και Bagster για την καλή μου στην ίδια τιμή που μου ζητούσαν για τα επίσημα μανιτάρια μόνο στην Kawasaki δηλαδή 170 euro.
    Σιγά μη με σκάσετε ρε!!!
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  2. #2
    Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ Το avatar του/της Tsakalaki
    Εγγραφή
    19/04/2006
    Μηνύματα
    281
    Χαρα στο κουράγιο σου μάγκα...



    Εμένα θα μου έστριβε γρήγορα....
    The golden light above you show me where you're from
    The magic in your eye bewitches all you gaze upon
    You stand upon your hill and behop all around you
    They wonder where you're from oh yeah they wonder where I found you
    Oh my love it's a long way where you're from, it's a long way
    Aμμουλιανη, διακοπές 2007
    Ανακοίνωση - προειδοποίηση Υπουργείου Εσωτερικών - Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλονίκης

  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    τα μανηταρια της kawasaki ειναι για Ζ750 γυμνο και Ζ1000... αμα τα δεις απο το πλαι πανω στο μηαχνακι σου θα προσεξεις οτι το biniki ( ) φεριγκ του S μενει εκτεθημενο...

    τα εχω φαει με το κουταλι ολα αυτα γιατι εχω Ζ1000 και εχω αλλαξει 2 μανιταρια και η γυναικα μου εχει Ζ750S και ψαχνω ακομα να βρω μανηταρια να ειναι αρκετα μεγαλα να κανουν δουλεια στο S...

    τωρα εχω στο 1000 τα valtermoto που ειναι πολυ καλα αλλα.... μονο τα B&G ειναι αρκετα μεγαλα κατα τη γνωμη μου για Ζ750S...

    καλοταξιδο το νεο σου εργαλειο BTW γαμει και δερνει τα κανει ολα και συμφερει... μην ακους κανενα γιατι ΠΡΟΛΑΒΕΣ και πηρες το καλυτερο μηχανακι στα λεφτα του.... και δεν εχει καινουριο πια... (και παζει να μη ξαναβγαλει... ουτε με βαση το νεο Ζ750... )

  4. #4
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818

    Re: Σιγά μην με κάνετε να σταματήσω να χαμογελώ ρε!!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
    ......

    Σίγουρα δεν πήγες Σαρακάκη; ΤΕΟΜΟΤΟ; Καβασάκι; πρόβλημα; Μπα.....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #5
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    τα μανηταρια της kawasaki ειναι για Ζ750 γυμνο και Ζ1000... αμα τα δεις απο το πλαι πανω στο μηαχνακι σου θα προσεξεις οτι το biniki ( ) φεριγκ του S μενει εκτεθημενο...

    τα εχω φαει με το κουταλι ολα αυτα γιατι εχω Ζ1000 και εχω αλλαξει 2 μανιταρια και η γυναικα μου εχει Ζ750S και ψαχνω ακομα να βρω μανηταρια να ειναι αρκετα μεγαλα να κανουν δουλεια στο S...

    τωρα εχω στο 1000 τα valtermoto που ειναι πολυ καλα αλλα.... μονο τα B&G ειναι αρκετα μεγαλα κατα τη γνωμη μου για Ζ750S...

    καλοταξιδο το νεο σου εργαλειο BTW γαμει και δερνει τα κανει ολα και συμφερει... μην ακους κανενα γιατι ΠΡΟΛΑΒΕΣ και πηρες το καλυτερο μηχανακι στα λεφτα του.... και δεν εχει καινουριο πια... (και παζει να μη ξαναβγαλει... ουτε με βαση το νεο Ζ750... )
    Κάλά δεν περιμένω να σωθεί το fairing και πολύ αν μου πέσει. Για το ντεπόζιτο πιο πολύ τα πήρα. Τα Β&G είναι λίγο γκουμούτσες και θα κάνουν καλύτερη δουλειά αλλά και αυτά λογικά σχετικά καλά είναι. Πάντως στο μαγαζί που πήγα μου έτρεχαν τα σάλια με τα προσπέκτους που έβλεπα. Έχουν πολλά προιόντα οι εταιρίες που ΔΕΝ τα βλέπουμε στο internet.
    Οτι έχω την καλύτερη μηχανή(σε αυτά τα λεφτά πάντα) το διαπιστώνω μέρα με την ημέρα!
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  6. #6
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    καλα ασε τον καμενο απο πανω και δε τι λεω...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_1105.jpg 
Προβολές:	298 
Μέγεθος:	47,7 KB 
ID:	82770

  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    καλα ασε τον καμενο απο πανω και δε τι λεω...
    Εχετε πολύ γέλιο όταν μιλάτε μεταξύ σας και συμφωνείτε..... :rotflmao: :rotflmao:
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
    ... Πάντως στο μαγαζί που πήγα μου έτρεχαν τα σάλια με τα προσπέκτους που έβλεπα. Έχουν πολλά προιόντα οι εταιρίες που ΔΕΝ τα βλέπουμε στο internet. ..
    που να δεις τι εχουμε βρει στο kawasaki-bikers.gr.... εχουμε προβλημα μα τις πιστωτικες μας καρτες πια.. απο τα ψωνια

  9. #9
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Εχετε πολύ γέλιο όταν μιλάτε μεταξύ σας και συμφωνείτε..... :rotflmao: :rotflmao:
    Έχουμε άψογη συννενόηση εμείς οι καβασακαίοι!!:rotflmao:

    Ασε idi τα έχω δει εδώ και καιρό τα καμώματά σας στο kawasaki-bikers γιατί το παρακακολουθώ απλά δεν έχω γραφτεί ακόμα. Καταστροφείς του μισθού!!! Eιδικά ο After! Πάλι καλά που το πούλησε. Αλλά θα βρεί κανούργιο παιχνίδι να παίζει όταν γίνει καλά και πάρει καινούργιο.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

Παρόμοια θέματα

  1. Βαρεθηκα να μην με υπολογιζουν
    από X_NR750 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 130
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2007, 17:59
  2. Με κάνει να θέλω να φύγω μακριά
    από road spirit στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2006, 17:51
  3. Θέλω να σταματήσω να νοιώθω...
    από tsiros_temp στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 11:40
  4. με γράψανε για πεζοδρόμιο. Να πληρώσω?
    από johnpan στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2005, 17:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF