Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 55

Θέμα: Αγορά κράνους από Ιαπωνία

  1. #16
    LoooooooooooOOOOoL :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Μήτσος1
    Εγγραφή
    11/01/2005
    Μηνύματα
    448
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kasiotis
    Μεγεια το κρανος φιλε.. και αχρειαστο ευχομαι...

    Το μεγεθος ειχε καμια διαφορα απο αυτο που ειχες δοκιμασει ελλαδα.?

    Γιατι η αραι λεει οτι ειναι διαφορετικα τα μεγεθη σε ευρωπη, αμερικη και ιαπωνια..

    Πέρα από το γεγονός οτι το κράνος έχει το SNELL σαν στάνταρ ασφαλείας, εγώ δεν είδα άλλη διαφορά από αυτά που έβαλα εδώ στην Ελλάδα. Δεν είμαι και ειδικός βέβαια στα κράνη, αλλά εγώ δεν είδα άλλη αλλαγή. Ίσως ο τύπος να έχει πρόσβαση και στα Ευρωπαικά κράνη που φτιάχνει η Arai, τι να πω...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Μήτσος1
    Εγγραφή
    11/01/2005
    Μηνύματα
    448
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kasiotis
    Μεγεια το κρανος φιλε.. και αχρειαστο ευχομαι...

    Το μεγεθος ειχε καμια διαφορα απο αυτο που ειχες δοκιμασει ελλαδα.?

    Γιατι η αραι λεει οτι ειναι διαφορετικα τα μεγεθη σε ευρωπη, αμερικη και ιαπωνια..

    Πέρα από το γεγονός οτι το κράνος έχει το SNELL σαν στάνταρ ασφαλείας, εγώ δεν είδα άλλη διαφορά από αυτά που έβαλα εδώ στην Ελλάδα. Δεν είμαι και ειδικός βέβαια στα κράνη, αλλά εγώ δεν είδα άλλη αλλαγή. Ίσως ο τύπος να έχει πρόσβαση και στα Ευρωπαικά κράνη που φτιάχνει η Arai, τι να πω...

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
    Ίσως ο τύπος να έχει πρόσβαση και στα Ευρωπαικά κράνη που φτιάχνει η Arai, τι να πω...
    Εχθές το βράδυ παρέλαβα το δικό μου. Τζάμι είναι. Πήρα το nacano gp2 σε γκρι μαύρο.

    Πάρα πολύ καλή εξηπηρέτηση, και η συσκευασία άψογη. Και αυγά να είχε στείλει, άθικτα θα έρχονταν.

    Αυτό που λές για Ευρωπαικά-ιαπωνικά ίσως να πάιζει. Αν δεις την σελίδα στα ιαπωνικά, κάποια σχέδια είναι διαφορετικά απ΄αυτά που παρουσιάζει στην σελίδα των αγγλικών.

    Αψογο το site για αγορές.

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #20
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Εχθές το βράδυ παρέλαβα το δικό μου. Τζάμι είναι. Πήρα το nacano gp2 σε γκρι μαύρο.

    Πάρα πολύ καλή εξηπηρέτηση, και η συσκευασία άψογη. Και αυγά να είχε στείλει, άθικτα θα έρχονταν.

    Αυτό που λές για Ευρωπαικά-ιαπωνικά ίσως να πάιζει. Αν δεις την σελίδα στα ιαπωνικά, κάποια σχέδια είναι διαφορετικά απ΄αυτά που παρουσιάζει στην σελίδα των αγγλικών.

    Αψογο το site για αγορές.

    Μεγειά!!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #21
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.880
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Εχθές το βράδυ παρέλαβα το δικό μου. Τζάμι είναι. Πήρα το nacano gp2 σε γκρι μαύρο.

    Πάρα πολύ καλή εξηπηρέτηση, και η συσκευασία άψογη. Και αυγά να είχε στείλει, άθικτα θα έρχονταν.

    Αυτό που λές για Ευρωπαικά-ιαπωνικά ίσως να πάιζει. Αν δεις την σελίδα στα ιαπωνικά, κάποια σχέδια είναι διαφορετικά απ΄αυτά που παρουσιάζει στην σελίδα των αγγλικών.

    Αψογο το site για αγορές.

    Την εκανες μαγκα ,μπραβο.

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Μεγειά!!
    Το δικό σου;;;; Φωτό θέλουμε!
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Εχθές το βράδυ παρέλαβα το δικό μου. Τζάμι είναι. Πήρα το nacano gp2 σε γκρι μαύρο.
    Καλοφόρετο κι αγρατζούνιστο Βύρωνα !


  9. #24
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Το δικό σου;;;; Φωτό θέλουμε!
    Δεν το εχω ακόμα.
    Ηρθε προχτες με UPS σπίτι αλλα εγω δεν ήμουν εκεί.
    Θα μου το φέρουν σήμερα στη δουλειά, σε καμμιά ώρα δηλαδή.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #25
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Mortes kalorizika ta kranakia sas kai axreiasta.

    Oso afora tora tis diafores me ta europaika.

    Tha sas po ena trabigmeno.Ean bgei nomos(pou mallon yparxei) giati tis prodiagrafes kai otan mas stamatane koitane kai auto eimaste paranomoi.Ego exo to Shoei X-spirit Kyionari. To peira apo to idio magazi.

    Xreiastika kati pou lete gia to kranaki kai piga ston tzortzopoulo.Nai nai auton pou mou eipe 900 euro gia to idio kranos :P

    Filiki sizitisi kai paradextheike oti to ebay kai to net exei gamisei oli tin agora kai oti i times einai paraplisies me tou ergostasiou alla logo magaziou eksodon klp ta exoun toso. Alla mou ekane kai kati allo.Mou efere to idio me to diko mou to europaiko.Eixe diafora stin efarmogi sygkekrimena mprosta sto koutelo, ligo pio poly xoro gia tin myti alla auto pou eixe terastia diafora gia emena itan to baros. 250gr barytero to japan kai kapou sta 450 to amerikaniko mou eipe.

    Gia ta 400euro diafora pali to iaponiko tha eperna alla tora pou oikonimika eimai poly kalytera, isos to skeftomoun ligo.Me problimatise poly to baros paidia.Alli aisthisi.

    Tespa pantos gia tis times stin ellada den nomizo oti mporoun kai ekeinoi na kanoun kai polla.Magazia exoun, ypallilous,efories klp. Opote to oti erxetai +30% pano kotsaroun kai ena 19%fpa kai vitrina einai monodromos. Edo omos stin ellada exoume tin malakia 19% fpa pou den eprepe na ypirxe.

  11. #26
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
    Mortes kalorizika ta kranakia sas kai axreiasta.

    Oso afora tora tis diafores me ta europaika.

    Tha sas po ena trabigmeno.Ean bgei nomos(pou mallon yparxei) giati tis prodiagrafes kai otan mas stamatane koitane kai auto eimaste paranomoi.Ego exo to Shoei X-spirit Kyionari. To peira apo to idio magazi.

    Xreiastika kati pou lete gia to kranaki kai piga ston tzortzopoulo.Nai nai auton pou mou eipe 900 euro gia to idio kranos :P

    Filiki sizitisi kai paradextheike oti to ebay kai to net exei gamisei oli tin agora kai oti i times einai paraplisies me tou ergostasiou alla logo magaziou eksodon klp ta exoun toso. Alla mou ekane kai kati allo.Mou efere to idio me to diko mou to europaiko.Eixe diafora stin efarmogi sygkekrimena mprosta sto koutelo, ligo pio poly xoro gia tin myti alla auto pou eixe terastia diafora gia emena itan to baros. 250gr barytero to japan kai kapou sta 450 to amerikaniko mou eipe.

    Gia ta 400euro diafora pali to iaponiko tha eperna alla tora pou oikonimika eimai poly kalytera, isos to skeftomoun ligo.Me problimatise poly to baros paidia.Alli aisthisi.

    Tespa pantos gia tis times stin ellada den nomizo oti mporoun kai ekeinoi na kanoun kai polla.Magazia exoun, ypallilous,efories klp. Opote to oti erxetai +30% pano kotsaroun kai ena 19%fpa kai vitrina einai monodromos. Edo omos stin ellada exoume tin malakia 19% fpa pou den eprepe na ypirxe.
    Εγώ έφερα από Αγγλία το Matsudo με Ευρωπαϊκές προδιαγραφές κατασκευή 06/06 (το έφερα Σεπτέμβρη) και τιμή κάτι λιγότερο από 600 Ε.
    Όσο για τους Έλληνες εμπόρους απλά θα σου πώ ότι το ίδιο κράνος το έδινε 860 Ε, όμως εαν πρόσεχες θα έβλεπες ότι πίσω έγραφε RR 4. Με απλά λόγια ο κύριος έφερνε πιθανότατα από νετ γιαπωνέζικα και μετά προσπαθούσε να τα πουλήσει με Ευρωπαϊκή τιμή !!!!!!!!!!

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
    Tespa pantos gia tis times stin ellada den nomizo oti mporoun kai ekeinoi na kanoun kai polla.
    O sapila racing πήρε το δικό του RX-7RR από Γερμανία 520? ή κάπου εκεί. Τα 400? είναι πολύ μεγάλη διαφορά για να δικαιολογηθούν από εφορία κλπ.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #28
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    O sapila racing πήρε το δικό του RX-7RR από Γερμανία 520? ή κάπου εκεί. Τα 400? είναι πολύ μεγάλη διαφορά για να δικαιολογηθούν από εφορία κλπ.
    Μόλις το παρέλαβα στο γραφείο.
    516,5 για την ακρίβεια με τα μεταφορικά και εξοδα ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗΣ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Μόλις το παρέλαβα στο γραφείο.
    516,5 για την ακρίβεια με τα μεταφορικά και εξοδα ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗΣ.
    Να ευχηθούμε να είναι καλοφόρετο κι αγρατζούνιστο και το δικό σου !

    Ά ρε καινουργιές αυτές τις μέρες !


  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Καλοφόρετο κι αγρατζούνιστο Βύρωνα !

    Tnx φίλε. Μακάρι.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	30.jpg 
Προβολές:	285 
Μέγεθος:	72,1 KB 
ID:	83894
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά κράνους απο εξωτερικό
    από harrysvr στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2009, 19:50
  2. Αγορα κρανους απο Θεσσαλονικη.
    από georgekostas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2008, 23:53
  3. Αγορα κρανους απο Θεσσαλονικη...
    από georgekostas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2008, 11:30
  4. Αγορά κράνους από ebay, διαφορά μοντέλων και τελωνεία
    από npat στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2007, 18:34
  5. αγορα κρανους απο internet....
    από devil's animal στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2006, 14:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF