Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 53

Θέμα: 0-300 Riding School 12 Μαΐου......

  1. #16
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    θέλεις 45΄για να φτάσεις στην πίστα
    τωρα φταιω εγω να αρχισω το δουλεμα βυρωνα????

    45 λεπτα απο πειραια-μεγαρα ??????

    με τι πας ρε συ ???

    με το σκουτερ????????

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    με το σκουτερ????????

    Αστα φίλε.... Βήμα δεν πάνε τα κωλοιταλικά 3μπούρδελα που έχω μπλέξει (και έχω και 2, τρομάρα μου) ...:a53: :a04:
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #18
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Αστα φίλε.... Βήμα δεν πάνε τα κωλοιταλικά 3μπούρδελα που έχω μπλέξει (και έχω και 2, τρομάρα μου) ...:a53: :a04:
    πετα τα τα μπουρδελα να τελειωνεις !!!!!!

    γυρνα στη μαμα yamaha να ησυχασεις !!!!!!!!!!


    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #19
    Με ότι έχω τρέχω Το avatar του/της karamoto
    Εγγραφή
    28/09/2006
    Μηνύματα
    310
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    τωρα φταιω εγω να αρχισω το δουλεμα βυρωνα????

    45 λεπτα απο πειραια-μεγαρα ??????

    με τι πας ρε συ ???

    με το σκουτερ????????

    Με μπερδέψατε.

    Δηλαδή το 45' είναι λίγο? (Διότι το συγκεκριμένο Ιταλικό "σκούτερ" το έχει το γκαζάκι του)
    Δρομερός και τριάθλιος....

  5. #20
    Εγώ δεν θα έρθω τελικά..........με το ΚΛΕ.





    Karamoto εγώ με τον Dimzab και άλλη μια μηχανή θα ξεκινήσουμε από Αργυρούπολη.

    ---Dum spiro, spero---

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από karamoto
    Με μπερδέψατε.

    Δηλαδή το 45' είναι λίγο? (Διότι το συγκεκριμένο Ιταλικό "σκούτερ" το έχει το γκαζάκι του)
    Οχι καλά είναι τα 45. Ο Trooper έχει ένα πύραυλο και πάει σε 12΄ χαλαρά και με στάση για τσιγάρο ενδιάμεσα.

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #22
    Με ότι έχω τρέχω Το avatar του/της karamoto
    Εγγραφή
    28/09/2006
    Μηνύματα
    310
    Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
    Εγώ δεν θα έρθω τελικά..........με το ΚΛΕ.


    Karamoto εγώ με τον Dimzab και άλλη μια μηχανή θα ξεκινήσουμε από Αργυρούπολη.

    Εγώ επιμένω και θα σκάσω μύτη με το μαστόδοντο (DL650, δεν έχω εναλακτική).

    Τελικά ανακάλυψα άλλους 2 από Ηράκλειο (και οι δύο με CBF 1000) που ξεκινάνε για το μάθημα και στηρίζομαι σε αυτούς για να φτάσω στην πίστα. (βέβαια έχω εκτυπώσει και τους χάρτες της μισής Αθήνας για καλό και για κακό) Άσε που τέτοια ώρα που φτάνουμε (5:20) μάλλον εμείς θα το ανοίξουμε το μαγαζί ακόμα και αν χαθούμε.

    Τα λέμε στην πίστα.
    Δρομερός και τριάθλιος....

  8. #23
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Οχι καλά είναι τα 45. Ο Trooper έχει ένα πύραυλο και πάει σε 12΄ χαλαρά και με στάση για τσιγάρο ενδιάμεσα.

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  9. #24
    GSR600 red arrow Το avatar του/της tomd
    Εγγραφή
    14/09/2006
    Μηνύματα
    47


    Και εγω θα ειμαι εκει με ενα GSR600... Μολις που προλαβα.....
    GSR 600


  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    118
    apo pu ine pio koda ta megara meso attikis odou i kanonika apo leoforo athinon?
    gia ti xiliometriki diafora diladi milame gia tis 2 epiloges?
    GSXR 600 K6

  11. #26
    GSR600 red arrow Το avatar του/της tomd
    Εγγραφή
    14/09/2006
    Μηνύματα
    47
    analogos apo pou erxese. sigoura pio grigora kai asfalestera einai apo tin attiki odo...
    GSR 600


  12. #27
    Η διοργάνωση ήταν άψογη, μάθαμε αρκετά και πολύ χρήσιμα πραγματάκια και περάσαμε σούπερ.



    Στον karamoto ξύπνησε μέσα του ο μικρός κάγκουρας αλλά τη διαφορά έκανε ο valentino με το καινούργιο του άφρικα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	vale.jpg 
Προβολές:	181 
Μέγεθος:	57,8 KB 
ID:	88241
    ---Dum spiro, spero---

  13. #28
    Με ότι έχω τρέχω Το avatar του/της karamoto
    Εγγραφή
    28/09/2006
    Μηνύματα
    310
    Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
    Η διοργάνωση ήταν άψογη, μάθαμε αρκετά και πολύ χρήσιμα πραγματάκια και περάσαμε σούπερ.



    Στον karamoto ξύπνησε μέσα του ο μικρός κάγκουρας αλλά τη διαφορά έκανε ο valentino με το καινούργιο του άφρικα
    Λοιπόν γύρισα σήμερα Ηράκλειο μετά το μάθημα ένα γάμο πολλούς φίλους καφέδες μπύρες και αρκετή ώρα χαμένος μέσα στην Αθήνα να ψάχνω ξενοδοχεία εκκλησίες καφετέριες ταβέρνες λιμάνια και άλλα.

    Η κούραση μεγάλη αλλά η εμπειρία φοβερή.

    Στην θεωρία δεν είχαμε τον Χούντρα (δεν θυμάμαι το όνομα του εκπαιδευτή ) αλλά κάποιον που μάλλον δεν ήταν τόσο έμπειρος (ήταν παρόν και ο Χούντρας και έλυνε κάποιες απορίες) αλλά και πάλι το αποτέλεσμα ήταν καλό και μάθαμε πολλά πράγματα . Προσωπικά είχα διαβάσει από δίκτυο βιβλία και περιοδικά πολλά από αυτά που θα μας έδειχναν αλλά όσο και αν είχα τα είχα δοκιμάσει στον δρόμο δεν ήξερα αν είμαι σωστός ή όχι.

    Άσχετα από την θεωρία όμως οι ασκήσεις στην πίστα είναι έτσι σχεδιασμένες που, και τίποτα να μην κατάλαβες από την θεωρία, ξεκαθάριζαν όλα μόνα τους.

    Επιπλέον όλοι της διοργάνωσης αλλά και οι συμμετέχοντες ήταν πολύ ευχάριστοι ενώ γνώρισα και από κοντά τον $py (ή Βαλεντίνο ) και τον dimzab με τους οποίους σχολιάζαμε την κουλαμάρα και τις απορίες μας και με τους οποίους είμασταν στο ίδιο γκρούπ (στους κουλούς με αυτογνωσία). Πολύ καλή παρέα αποδείχτηκαν και οι δύο Ηρακλειώτες με τα 2 CBF1000 με τους οποίους ανεβήκαμε μαζί και τους οποίους πρώτη φορά γνώρισα στο καράβι.

    Εγώ μπήκα στο πρώτο 20λεπτο τελείως ψαρομένος. Δεν πέρασα κανέναν παρότι κάποιοι πήγαιναν αρκετά σιγά και δημιουργούσαν από πίσω ουρές.

    Στο δεύτερο 20λεπτο είδα ένα adventure που άρχισε να περνάει κόσμο και ακολούθησα και εγώ.
    Κάπου εδώ άρχισα να θυμάμαι κάποιες στροφές στην πίστα και έτσι σταμάτησα να μπαίνω παντού και πάντα πολύ νωρίς.

    Τα ενθαρυντικά λόγια του Νίκου (ο εκπαιδευτής μου , πολύ καλός) με έκαναν και ξετσουτσούνισα στο τρίτο 20λεπτο ενώ όσο μάθαινα την πίστα ξυπνούσε ο κάγκουρας που έκρυβα μέσα μου (όπως πολύ σωστά παρατήρησε ο $py) και να περνάω με μεγαλύτερο θράσος το οποίο προκάλεσε και μία κατευναστική παρέμβαση του Νίκου (καθώς και μερικά χιλιοστά φθορά στο δεξί μαρσπιέ.)

    Στο τέταρτο 20λεπτο δεν τα πήγα και πολύ καλά με την άσκηση (βγάλσιμο σώματος) οπότε ο Νίκος με έβγαλε έξω για διευκρινήσεις αλλά έκανε αρκετές παρεμβάσεις και μέσα στην πίστα προσπαθώντας να μου δείξει το σωστό. Τελικά κάτι άρχισα να καταφέρνω προς το τέλος και έτσι μειώθηκαν αρκετά και οι επαφές του μαρσπιέ με την άσφαλτο.

    Στο τελευταίο 20λεπτο (ή αλλιώς μπείτε μέσα και εφαρμόστε ότι μάθατε όσο ποιο γρήγορα μπορείτε) ήταν η χαρά του παιδιού. Είχα πωρωθεί τελείως και ο ρυθμός ανέβηκε αρκετά αλλά το πιό σημαντικό ανέβηκε και το ποσοστό των στροφών που έπαιρνα σωστά . ( Η συγκέντρωση που πετυχαίνεις στην πίστα είναι απίστευτη. Φαντάζομαι ότι οι ιερείς στο Νεπάλ μετά από κάποια χρόνια θα μπορούν να την πετύχουν)

    Τώρα το μαρσπιέ έχει αποκτήσει ένα αναμνηστικό φάλτσο κόψιμο, τα λάστιχα έκαναν μακαρονάκι ωραιότατο για καρμπονάρα, και το Vstrom έδειξε ότι μάλλον δεν είναι το απόλυτο όπλο στην πίστα. Τα φρένα γκαρίζουν και έχουν χάσει κάπως σε αίσθηση και δύναμη και άμα συνεχίσει μάλλον κάηκαν τελείως τα τακάκια και πάω για άλλα.

    Τα καλύτερα της μέρας ήταν να βλέπεις σε απόσταση αναπνοής τους εκπαιδευτές να μπαίνουν με τα χίλια στην στροφή με αυτά τα δαιμονισμένα daytona 675, το πωρωτικό πέμπτο 20λεπτο, η χαρά όταν σου έλεγε ο εκπαιδευτής ότι κάνεις κάτι σωστά, η καλή παρέα, η φοβερή εμπειρία της πίστας. Προσωπικά χάρηκα πολύ που αυτά που είχα διαβάσει και εφαρμόσει δεν απείχαν τόσο από το σωστό οπότε μπόρεσα να χαρώ πολύ στην πίστα.

    Η πιο τρομακτική στιγμή ήταν όταν στην έξοδο κάποιας στροφής ανοίγοντας φουλ το γκάζι άκουσα κάτι περίεργους ήχους από τον κινητήρα και νόμισα ότι έσπασε. Πάτησα αμέσως συμπλέκτη βρίζοντας την μαλακία που με δέρνει, την τύχη μου και ότι άλλο μου ήρθε πρόχειρο για να διαπιστώσω λίγα δευτερόλεπτα μετά ότι ο ήχος ήταν αποτέλεσμα συνδυασμού μουγκρητού του 675 του εκπαιδευτή που με είχε πλησιάσει και μπουμπουνητού του TDM που είχα πλησιάσει.

    Το συνιστώ ανεπιφύλακτα και ονειρεύομαι Καλιφόρνιες στις Σέρρες, όχι ότι τα Μέγαρα μου έπεσαν λίγα (το αντίθετο και ας είναι πράγματι μέτρια σε ποιότητα τάπητα), αλλά και για την αλλαγή.
    Δρομερός και τριάθλιος....

  14. #29
    Με ότι έχω τρέχω Το avatar του/της karamoto
    Εγγραφή
    28/09/2006
    Μηνύματα
    310
    Σήμερα είναι η τέταρτη μέρα και ακόμα δεν μου κάνει αίσθηση να ανοίξω γκάζι στον δρόμο.

    Μετά την πίστα μου φαίνεται ο δρόμος απίστευτα επικίνδυνος.

    Ακόμα σκέφτομαι τα μαθήματα πάντως και όλη την μέρα. Ρε ζημιά που πάθαμε στα καλά καθούμενα.

    Αλήθεια firefox και tomd μία που δεν γνωριστήκαμε εκεί πως σας φάνηκε?
    Δρομερός και τριάθλιος....

  15. #30
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από karamoto
    Σήμερα είναι η τέταρτη μέρα και ακόμα δεν μου κάνει αίσθηση να ανοίξω γκάζι στον δρόμο.

    Μετά την πίστα μου φαίνεται ο δρόμος απίστευτα επικίνδυνος.

    Ακόμα σκέφτομαι τα μαθήματα πάντως και όλη την μέρα. Ρε ζημιά που πάθαμε στα καλά καθούμενα.

    Αλήθεια firefox και tomd μία που δεν γνωριστήκαμε εκεί πως σας φάνηκε?
    Και έτσι είναι η αίσθηση αν όντως έδωσες βάση σε αυτά που λέγαν...
    οπότε ή κότα ή άλλη μηχανή εντός Αττικής (πάπια)
    και τρέξιμο μόνο πίστα...
    αναμένουμε... παρεάκι... να δεις την χαρά που θα έχετε μόλις μπείτε 2-3 φορές μετά πίστα και κάνετε σιγά σιγά πρακτική στα μαθήματα και στα σημεία που θέλετε ακόμα βελτίωση...
    θα βλέπεται ότι έχετε άνεση εκεί που... δεν...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 16 και 31 Οκτωμβριου 0-300 Riding School
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 22:27
  2. 0-300 Riding School : 25/03/2006
    από McGyver στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2006, 15:00
  3. 0-300 Riding School Report
    από sniper στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 09:23
  4. 0-300 Riding School
    από sniper στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2005, 21:38
  5. 0-300 riding school
    από sporky στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2005, 14:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF