Σελίδα 3 από 44 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 649

Θέμα: Greece2india (Ένα μεγάλο τόλμημα)

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma

    Τα πάντα είναι το πως θα φιλοσοφήσεις και το πως θα οργανώσεις την ζωή σου φίλε μου.
    Όταν θα έρθει η στιγμή να φύγεις από την ζωή η καλύτερα για να μην γινόμαστε και μακάβριοι,
    όταν θα έχεις φτάσει σε μια ηλικία όπου δεν θα μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα, εμπειρίες σαν και αυτές είναι που θα σου έχουν μείνει και θα νοσταλγείς.

    Δυστυχώς για τους πιο πολλούς αυτό το πράγμα που κάνει ο φίλος μας είναι όνειρο το οποίο δεν θα γίνει ποτέ πραγματικότητα για διαφόρους λόγους ξεχωριστά στον καθένα μας.
    Στο τέλος ποιος θα είναι ο κερδισμένος από την ζωή, αυτός η ο άλλος που έχει μπει στο λουκι με έξοδα, επιταγές, κάρτες, δάνεια και δεν ξέρω και εγώ με τι άλλο?

    Και για να μην παρεξηγηθώ, αυτό που θέλω να πω είναι ότι καλό θα ήταν όλοι μας να δίναμε περισσότερη σημασία σε πράγματα τα οποία μας γεμίζουν την ψυχή παρά σε υλικά που στην ουσία μας την αδειάζουν.





    Το ξέρω φίλε μου! Ετσι είναι!
    Πιστεύω ότι μπορεί ο καθένας να επιλέξει τις προτεραιότητές του! Εγώ το έχω κάνει άν και δεν έχω καταφέρει ακόμα όλες! Βαδίζω με κάποιο στόχο πάντως!
    Στην περίπτωσή μου ίσως δεν είναι ένα τέτοιο ταξίδι ο στόχος μου! Έχω κάποιους άλλους! Δεν είναι ίσως του χαρακτήρος μου...

    Όπως και να έχει αυτόν τον άνθρωπο και πολλούς ακόμα τέτοιους τους ζηλεύω! Για όποιον από τους λόγους το κάνουν και για όποιον τελικώς κατάφερνουν να το πραγματοποιήσουν!



  2. #32
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Εύχομαι ολόψυχα καλό ταξίδι, καλή τύχη και καλό δρόμο. Θα παρακολουθούμε την πορεία σου με αγωνία !

    Μπράβο φίλε Ηλία !!!


    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

    Είναι ο ΣΥΜΦΟΡΟΥΜΙΤΗΣ furious???

    Αυτό δεν το είπε κανείς!!!

    όχι ότι έχει σημασία, για τον καθένα τα RESPECT απλώς ότι αυτός ο άνθρωπος είναι ένας από εμάς!

    Φιλαράκι δεν ξέρω πώς θα τα πάς! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!
    Δέν ξέρω πώς το αποφάσισες! Πώς το τόλμησες! Πώς άφησες τα "πάντα" γύρω σου...δουλειά, σπίτι, οικογένεια!

    ΜΠΡΑΒΟ!!

    ΚΑΛΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ!!!

    ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ!

    LIVE YOUR DREAM!!!
    Fysika kai eimai enas apo esas file DimChios kai exoume milisei kai paliotera polles fores sto forum. De xreiazetai na eisai kamia diasimotita gia na kaneis kati tetoio, arkei na to theleis TOOOOOOOOOOSO poly! Den eimai tipota parapano apo ton kathena edo mesa!


    Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma

    Και για να μην παρεξηγηθώ, αυτό που θέλω να πω είναι ότι καλό θα ήταν όλοι μας να δίναμε περισσότερη σημασία σε πράγματα τα οποία μας γεμίζουν την ψυχή παρά σε υλικά που στην ουσία μας την αδειάζουν.



    Symfono me ayto. Prakseis pou gemizoun tin psyxi mas, oxi tin tsepi mas. Kai to gemisma tis tsepis mas de synepagetai kai gemisma tis psyxis mas opos, dystyxos, pistevoun oi perissoteroi simera. Vevaia den einai mono to taksidi pou gemizei tin psyxi mas, einai kai i pragmatiki filia, o erotas, i agapi kai 1002 alla! Pantos sigoura den einai oti exei na kanei me ylika agatha. Arkoun osa mas epitrepoun na zisoume aksioprepos.

    Pera ap' ti filosofia, simera gyrisa ton Vosporo me karabaki. Anevikame mexri ti Mayri Thalassa kai sto xorio pou stamatisame eixe ena kastro sto opoio anevika kai evlepa apo ti mia Mayri Thalassa kai apo tin alli Vosporo! Panemorfa!

    Ayrio pao sta Prigkiponissa kai meta anaxoro gia to noto!

    Sti selida http://greece2india.apriliabikers.gr tha stelno opote mporo fotografies kai mporeite na tis vlepete ekei. Esteila ki alli simera. Avrio, isos, dimosieythei.

    Ta leme loipon kai eyxomai na plisiasoume oloi oso to dynaton perissotero ti symvouli tou filou fasma,
    Vrochidis Ilias

  4. #34
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Καλή τύχη με πανέμορφες και απροβλημάτιστες τελικώς εμπειρίες!!!

    Είναι ζόρικο ταξίδι μόνο και μόνο απο την υποανάπτυκτη φύση των κρατών που θα επισκεφτείς οπότε εύχομαι να σου πάνε όλα καλά , πάντα με χαμόγελο και να κάνεις πολλές γνωριμίες - φιλίες στην πορεία σου!

    ότι μπορείς να χρειαστείς και μπορούμε να το παρέχουμε απο εδώ σαν μοτοσυκλετιστές ευχαρίστως να το προσφέρουμε , ώστε να ολοκληρωθεί το οδοιπορικό αυτό!

  5. #35
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
    απ οτι διαβαζω οι ρυθμισεις που τις εκανε κοστιζαν πιο πολυ απ οτι ολοκληρη η μηχανη.. τεσπα γουστα ειναι αυτα..ας επαιρνε κανα adventure καλυτερα
    Ρε Οζζζυ ο ανθρωπος να γυρισει τον κοσμο θελει οχι να μαθει ολα τα εξουσιοδοτημενα σερβις της ΚΤΜ ανα χωρα που επισκεφτεται!:hypnotize :rotflmao: :rotflmao:


    Καλο κουραγιο φιλε μου και θελει πολλα κιλα Αρφρυδια για να το κανεις αυτο με μια μηχανη!Ευγε και ολοι μας θα ευχομαστε να σου πανε ολα καλα!Να μας στελνεις φωτο και εδω να βλεπουμε τις εμπειρεις σου με περιγραφη(αν προλαβαινεις)να μας ταξιδευεις και εμας μεσα απο τις φωτογραφιες και τα γραφομενα σου σε πολεις και χωρες που ποτε δεν θα δουμε απο κοντα.

    Καλο ταξιδι και η Παναγια μαζι σου!
    Keep spamming!!!:a13:

  6. #36
    Χαιρετώ απ' το πανέμορφο Αϊβαλί!

    Μετά την Κωνσταντινούπολη, πήγα στη Νίκαια (Iznik). Ο δρόμος μέχρι εκεί ήταν πολύ όμορφος! Περνούσε από καταπράσινους λόφους με θέα στη θάλασσα του Μαρμαρά και στη λίμνη της Νίκαιας.
    Από 'κει συνέχισα προς την Προύσα και λίγο πριν μπω στην πόλη βρήκα ένα πανέμορφο μέρος για να κατασκηνώσω. Ήταν δίπλα στη λίμνη Golbasi. Αφού έστησα, ήρθαν δύο άντρες και μου μιλούσαν αρκετή ώρα στα Τούρκικα και προσπαθούσαμε να συνεννοηθούμε. Απ' ότι κατάλαβα είχαν στήσει εκεί κοντά και ήθελαν να πάω κι εγώ εκεί μαζί τους. Ξεστήνω, λοιπόν, και τους ακολουθώ. Τελικά με πήγαν σε ένα πανέμορφο, ξύλινο, διόροφο σπίτι δίπλα στη λίμνη! Το τοπίο ήταν καταπληκτικό! Αυτός που είχε το σπίτι ήξερε λίγα Ελληνικά, γιατί η μητέρα του ήταν από την Κομοτηνή. Με φιλοξένησε εκεί και ήμουν σα στο σπίτι μου! Δεν το πίστευα!
    Την άλλη μέρα μου είπε να κάτσω εκεί, αλλά εγώ ανυπομονούσα να συνεχίσω το ταξίδι μου! Πήγα στην Προύσα, που είχε πανέμορφα τζαμιά.
    Την επόμενη μέρα πέρασα με καραβάκι τα στενά του Ελλήσποντου και βγήκα στην Καλλίπολη. Όλο εκείνο το ακρωτήριο είναι γεμάτο μνημεία και νεκροταφεία από τον Πρώτο Παγκόσμιο Πόλεμο. Στις 25 Απριλίου 1915 είχε επιτεθεί εκεί στρατός Αυστραλών, Νεοζηλανδών, Ινδών, Αφρικανών και άλλων εθνικοτήτων. Κάθε 25 Απριλίου έχουν επέτειο, τη λεγόμενη Anzac Day και έρχονται πάρα πολλοί Αυστραλοί και Νεοζηλανδοί για να αποδώσουν φόρο τιμής. Αυτή τη μέρα, λοιπόν, ήμουν κι εγώ εκεί! Είχε πάρα πολύ κόσμο! Τα λεωφορεία ήταν αμέτρητα και σχημάτιζαν ουρές χιλιομέτρων! Ευτυχώς, με το μηχανάκι περνούσα παντού και δεν είχα πρόβλημα.
    Από 'κει, την επόμενη μέρα, κατέβηκα στο χωριό Behramkale απέναντι από τη Λέσβο. Ανέβηκα στο κάστρο και είχα θέα όλη τη Λέσβο! Ήταν πανέμορφα!
    Την επόμενη μέρα, εχθές δηλαδή, ήρθα στο Αϊβαλί! Είναι γεμάτο ελληνικά σπίτια και υπάρχει ένας εγκατελελειμένος ελληνικός ναός και τα ερείπια ενός παλιού ελληνικού μοναστηριού. Το τοπίο με τα Μοσχονήσια μπροστά από το Αϊβαλί είναι πολύ όμορφο.
    Τώρα είμαι σε ένα Camping στο νησάκι Alibey, απέναντι από το Αϊβαλί, που ήρθα για να πλυθώ, να πλύνω ρούχα κ.λ.π. Μέχρι τώρα, λοιπόν, δεν είχα κανένα πρόβλημα. Οι Τούρκοι μου φέρονται πολύ καλά! Με φιλοξενούν, με ταϊζουν, τα λέμε, μου δίνουν ενθύμια και είναι εκπληκτικά ζεστοί.

    Αυτά προς το παρόν. Στέλνω και μία φωτογραφία από το κάστρο του Behramkale με θέα τη Λέσβο!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_7094.jpg 
Προβολές:	2017 
Μέγεθος:	56,4 KB 
ID:	86187

  7. #37
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655


    Καλή συνέχεια, φίλε...!!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #38
    Αυτά είναι...




    Καλή συνέχεια συνονώματε

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΗΛΙΑ!



    ΚΡΑΤΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΕΤΣΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΟΥ!


  10. #40
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    :a19:
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  11. #41
    Tαξιδευουμε με τα δικα σου ματια και τις φωτογραφιες σου....



    Ειμαστε μαζι σου Ηλια!Καλο κουραγιο :a19::a19::a19:

  12. #42
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Και από μένα καλό δρόμο φιλέ .Κάνε και για μας κάνα χιλιομετράκι


    Modenas Kriss 125

  13. #43
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
    Χαιρετώ απ' το πανέμορφο Αϊβαλί!

    Την επόμενη μέρα, εχθές δηλαδή, ήρθα στο Αϊβαλί! Είναι γεμάτο ελληνικά σπίτια και υπάρχει ένας εγκατελελειμένος ελληνικός ναός και τα ερείπια ενός παλιού ελληνικού μοναστηριού. Το τοπίο με τα Μοσχονήσια μπροστά από το Αϊβαλί είναι πολύ όμορφο.

    σε ένα από αυτά τα σπίτια εκεί γεννήθηκε ο προπάππους μου (από τη μεριά του μπαμπά)....


    γράψε αν περάσεις και από το Σεβδίκιοϊ .... ακόμα θα υπάρχει το σπίτι του παππού μου (Τάσος ο πρεσβυτερος) ....


    .....


    .....


    .....


  14. #44
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    :a19: :a19:

    Καλό δρόμο & καλό ταξίδι να έχεις φίλε μου. Εύχομαι να γυρίσεις πίσω πιο δυνατός & γεμάτος από εμπειρίες ζωής.Σίγουρα αυτό που κάνεις είναι ένα όνειρο ζωής για πολλούς εδώ μέσα αλλά λίγοι εως ελάχιστοι το κάνουν πράξη. Αναμένουμε photos & γιατί όχι & ένα μικρό βιβλίο με τη περιπέτεια σου!
    Keep going..


  15. #45
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Καλή Συνέχεια Ηλία!!!
    πολλά φιλιά και στην Μαγνησία...

Σελίδα 3 από 44 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ενα μεγαλο ευχαριστω :
    από hornet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2005, 07:45
  2. Ένα μεγάλο μπράβο στους π@π@ρες
    από powerphot στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2005, 17:26
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2004, 16:21
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 13:54
  5. ενα μεγαλο μπραβο
    από kong στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2004, 17:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF