Σελίδα 36 από 44 ΠρώτοΠρώτο ... 263132333435363738394041 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 526 έως 540 από 649

Θέμα: Greece2india (Ένα μεγάλο τόλμημα)

  1. #526
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Α, και φτιαξτε τα link γιατι κάτι γίνεται!

  2. #527
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Α, και φτιαξτε τα link γιατι κάτι γίνεται!
    Μήτσε ο Ηλίας είναι φαντάρος προς το παρόν.
    Τουλαχιστον ήταν πριν 5 μήνες.
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  3. #528
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
    Μήτσε ο Ηλίας είναι φαντάρος προς το παρόν.
    Τουλαχιστον ήταν πριν 5 μήνες.

    καλα, δεν ειπα να τα φτιαξει τωρα κιολας!


  4. #529

    Re: Βιβλία

    Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
    Ναι παίδες, τα βιβλία είναι σχεδόν έτοιμα. Ένα έχω γράψει στα ελληνικά, που βγήκε μέχρι σήμερα 260 σελίδες κι έχω να συμπληρώσω και τα υπόλοιπα από την Αρμενία μέχρι την Ελλάδα.

    Ετοιμάζω κι ένα ακόμη βιβλίο, το οποίο θα είναι γεμάτο φωτογραφίες (λεύκωμα). Το λίγο κείμενο που θα έχει θα είναι στα αγγλικά, αλλά εννοείται πως θα προσπαθήσω να το κυκλοφορήσω και στην Ελλάδα. Δεν έχω ιδέα τι γίνεται με τους εκδοτικούς οίκους και κάποιοι μου λένε ότι θα πρέπει να πληρώσω κι από πάνω για τα έξοδα εκτύπωσης (Τι είναι τούτοι ρε;;

    Ότι και να γίνει πάντως, μόλις τα ολοκληρώσω τα βιβλία, σ' εσάς που μου τα ζητάτε μπορώ να σας τα δώσω κι εγώ προσωπικά. Θα ενημερώσω και στο forum και στο blog μόλις τα βιβλία είναι 100% έτοιμα.
    Πραγματοποίησες την πιο τρελλή ταξιδιωτική φαντασίωση κάθε adv μοτοσυκλετιστή.
    Συγχαρητήρια.

    Υ.Γ. Κυκλοφόρησαν τα βιβλία? Κι αν ναι, από ποιές εκδόσεις?

    :a19:

  5. #530
    Μέλος Το avatar του/της FJ
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    82
    @furious

    Τι να λεμε τωρα ρε φιλε...Ποσα εχεις μεσα στη διανοια σου μετα απο ολα αυτα και πως αντεχεις τοσο ''βαρος'', νασαι παντα καλα και να κανεις και αλλα πολλα...
    Το βιβλιο θα το χρειαστω και εγω ξερεις, τετοια δυνατα φαρμακα δεν κυκλοφορουν στα φαρμακεια...

  6. #531
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Αρχικά δημιουργήθηκε από furious


    Όσο για τα βιβλία που ετοιμάζω, θα ενημερώσω στο forum μόλις βρω μια άκρη για να τα εκδώσω. Αν μου στείλεις κι ένα e-mail στο greece2india@yahoo.com, θα σε ειδοποιήσω προσωπικά μόλις ετοιμάσω τα βιβλία.

    Γεια σου Ηλία

    αν χρειαστείς οποιαδήποτε πληροφορία, βοήθεια ή συμβουλή σχετικά με έκδοση βιβλίων και τα σχετικά, εδώ είμαστε...από το 1943 στη δουλειά είμαστε οικογενειακώς

    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  7. #532
    DimChios, ktmas950s και Giannis FJ
    σας ευχαριστώ για τις ευχές!

    Ένας server που είχα βρει για δωρεάν φιλοξενία ιστοσελίδων είχε συνέχεια προβλήματα και γι' αυτό δε μπορούσατε να δείτε την ιστοσελίδα μου. Τώρα την ανέβασα προσωρινά στο χώρο ενός φίλου μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο. Θα τη βρίσκετε στην ίδια διεύθυνση:

    http://www.madnomad.co.cc

    Όσον αφορά στα βιβλία, έχω δώσει το οδοιπορικό μου σε κάποιον εκδοτικό οίκο και περιμένω απάντηση. Δυστυχώς, η αξιολόγηση παίρνει μήνες. Ευτυχώς, το έδωσα πριν καιρό, οπότε τις προσεχείς μέρες θα την έχω την απάντηση, απ' ότι μου είπαν. Ακόμη κι αν είναι θετική, δεν ξέρω πόσο καιρό θα πάρει για να βρεθεί στα ράφια των βιβλιοπωλείων. Αν είναι αρνητική... άσ' τα να πάνε. Θα ενημερώσω μόλις έχω νέα.

    Δυστυχώς, το λεύκωμα είναι ακόμη πιο δύσκολο να εκδοθεί, λόγω έγχρωμων σελίδων και υψηλού κόστους, οπότε θ' αργήσει περισσότερο, αν τελικά βρω καμιά άκρη για να εκδοθεί.

    Όπως είπε και ο powerphot, υπηρετώ ακόμη τον εγκληματικό στρατό κι αυτό με πήγε πολύ πίσω :-( Αλλά μετράω 10 και σήμερα! Στις 10 Μαΐου θα είμαι και πάλι ελεύθερος!!!

    Nik0s, σου στέλνω π.μ.

    Τα λέμε παίδες!
    Πάντα όρθιοι και καλό μας καλοκαίρι!

  8. #533
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332
    Αντε ρε φαντάρε που είσαι?
    Θα περμένω να απολυθείς και θα σε πάρω τηλέφωνο.
    Δεν παίρνω πιο μπροστά μπας και σε διακόψω ενω φυλάς την πατρίδα μη και σου ξεφύγει τίποτα.
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  9. #534
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
    DimChios, ktmas950s και Giannis FJ
    σας ευχαριστώ για τις ευχές!

    Ένας server που είχα βρει για δωρεάν φιλοξενία ιστοσελίδων είχε συνέχεια προβλήματα και γι' αυτό δε μπορούσατε να δείτε την ιστοσελίδα μου. Τώρα την ανέβασα προσωρινά στο χώρο ενός φίλου μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο. Θα τη βρίσκετε στην ίδια διεύθυνση:

    http://www.madnomad.co.cc

    Όσον αφορά στα βιβλία, έχω δώσει το οδοιπορικό μου σε κάποιον εκδοτικό οίκο και περιμένω απάντηση. Δυστυχώς, η αξιολόγηση παίρνει μήνες. Ευτυχώς, το έδωσα πριν καιρό, οπότε τις προσεχείς μέρες θα την έχω την απάντηση, απ' ότι μου είπαν. Ακόμη κι αν είναι θετική, δεν ξέρω πόσο καιρό θα πάρει για να βρεθεί στα ράφια των βιβλιοπωλείων. Αν είναι αρνητική... άσ' τα να πάνε. Θα ενημερώσω μόλις έχω νέα.

    Δυστυχώς, το λεύκωμα είναι ακόμη πιο δύσκολο να εκδοθεί, λόγω έγχρωμων σελίδων και υψηλού κόστους, οπότε θ' αργήσει περισσότερο, αν τελικά βρω καμιά άκρη για να εκδοθεί.

    Όπως είπε και ο powerphot, υπηρετώ ακόμη τον εγκληματικό στρατό κι αυτό με πήγε πολύ πίσω :-( Αλλά μετράω 10 και σήμερα! Στις 10 Μαΐου θα είμαι και πάλι ελεύθερος!!!

    Nik0s, σου στέλνω π.μ.

    Τα λέμε παίδες!
    Πάντα όρθιοι και καλό μας καλοκαίρι!





    ολα θα βρουν το δρομο τους!
    Αλοιμονο! ΕΣΥ "μασας"?

    Καλη...σκοπια!

  10. #535
    Πάμε χώμαααααααααααααα ! Το avatar του/της ktm-isa
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    30

    Όπως είπε και ο powerphot, υπηρετώ ακόμη τον εγκληματικό στρατό κι αυτό με πήγε πολύ πίσω :-( Αλλά μετράω 10 και σήμερα! Στις 10 Μαΐου θα είμαι και πάλι ελεύθερος!!!

    Πάντα όρθιοι και καλό μας καλοκαίρι! [/B]
    Hλία, πάει τελείωσε ... Τώρα ήρθε ο καιρός να μετράς αντίστροφα για το επόμενο ταξίδι!

    Άντε, λίγες ημέρες ακόμη και ΚΑΛΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ...


    Τελικά και που θα ''απολυθείς'', αποζημίωση δεν βλέπω να παίρνεις. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    C.U.
    Το Enduro μέσα από τις 5 αισθήσεις :

    1)Ακοή: 2χρονοι κ 4χρονοι κινητήρες χαμένοι μέσα στα δάση σπάνε την ηρεμία της φύσης…

    2)Όραση: Άτομα ξεπετάγονται από το πουθενά κάνοντας πράγματα για κάποιους επικίνδυνα ενώ για άλλους πράγματα απ όπου παίρνουν ζωή κ δύναμη…

    3)Αφή: Λάσπη,σκόνη,χώμα,νερά,χιόνια ….

    4)Οσμή: Αρώματα της φύσης ανακατεμένα με καμένη βενζίνη και λάδι….

    5)Γεύση: Καφεδάκι…άλλοτε ζεστό κ άλλοτε κρύο… σε κάποιο καφενείο στο κοντινό χωριό και πάντα με καλή παρέα…

  11. #536

  12. #537

  13. #538
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
    Ηλία έχουμε κανένα νέο με το βιβλίο..?


    Έχουμε, αλλά δεν είναι ευχάριστο

    Το Μεταίχμιο μετά από τόσο καιρό που περίμενα απάντηση, αρνήθηκε, γιατί δεν το έκριναν επικερδές.

    Τώρα πρέπει να το ξαναδώσω σε άλλους εκδοτικούς οίκους και να περιμένω πάλι για κάποιους μήνες μέχρι να μου απαντήσουν.

  14. #539
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Υπομονή και επιμονή... νομίζω την έχεις καλύτερα απο όλους μας...

  15. #540
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Ηλία γιατί δεν δοκιμάζεις κάποιες δοκιμασμένες λύσεις;
    Ίσως κάποιοι πιο παλιοί στο κουρμπέτι μπορούν να βοηθήσουν, όπως ο Κώστας Μητσάκης, ο οποίος έχει εκδώσει αρκετά βιβλία, φαίνεται κουλ άτομο και θα έχει άκρες με πιο ανοιχτόμυαλες εκδοτικές εταιρείες.

    Μια ιδέα ρίχνω, αν και μπορεί να έχεις δοκιμάσει ήδη.
    http://www.motoexplorer.gr/books.php

    Μην το βάζεις κάτω. Απλά μία ακόμα ανηφόρα με τελειωμένο δίσκο και χωρίς καπάκι στην μπακαζιέρα είναι και αυτή...



Παρόμοια θέματα

  1. Ενα μεγαλο ευχαριστω :
    από hornet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2005, 06:45
  2. Ένα μεγάλο μπράβο στους π@π@ρες
    από powerphot στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2005, 16:26
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2004, 15:21
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 12:54
  5. ενα μεγαλο μπραβο
    από kong στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2004, 16:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF