Σελίδα 37 από 44 ΠρώτοΠρώτο ... 273233343536373839404142 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 541 έως 555 από 649

Θέμα: Greece2india (Ένα μεγάλο τόλμημα)

  1. #541
    γραψε ενα και πουλατο μονος σου ......υπάρχει on line εταιρια που στο εκτυπώνει κ μπορεί ο καθένας μας να το αγοράσει απο εκει μετά!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  2. #542
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/06/2008
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
    Έχουμε, αλλά δεν είναι ευχάριστο

    Το Μεταίχμιο μετά από τόσο καιρό που περίμενα απάντηση, αρνήθηκε, γιατί δεν το έκριναν επικερδές.

    Τώρα πρέπει να το ξαναδώσω σε άλλους εκδοτικούς οίκους και να περιμένω πάλι για κάποιους μήνες μέχρι να μου απαντήσουν.

    Eίναι κρίμα ένα τέτοιο ταξίδι να μείνει στο συρτάρι.

    Βάλε τον Ουράια Χιπ να σου κάνει ένα διαφημιστικό τρέιλερ, να γίνει μπεστ σέλλερ!

    Καλή τύχη στο βιβλίο σου και να μας ενημερώσεις μόλις βγεί.
    .

  3. #543
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
    Έχουμε, αλλά δεν είναι ευχάριστο

    Το Μεταίχμιο μετά από τόσο καιρό που περίμενα απάντηση, αρνήθηκε, γιατί δεν το έκριναν επικερδές.

    Τώρα πρέπει να το ξαναδώσω σε άλλους εκδοτικούς οίκους και να περιμένω πάλι για κάποιους μήνες μέχρι να μου απαντήσουν.
    Ηλία ΠΜ.
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  4. #544
    Μην ανησυχείτε, στο συρτάρι δε θα μείνει σίγουρα το βιβλίο! Ξέρω τις εταιρίες για self-publishing και φυσικά αυτή θα είναι η έσχατη λύση. Απλώς έτσι το βιβλίο θα φτάσει μόνο σε ελάχιστα άτομα που γνωρίζουν για το ταξίδι, θέλουν να διαβάσουν το οδοιπορικό και συγχρόνως είναι εξοικιωμένα με αγορές από το εξωτερικό μέσω διαδικτύου. Γι' αυτό ψάχνω κανέναν εκδοτικό οίκο, μήπως μπορέσει το βιβλίο να φτάσει και στα ράφια των βιβλιοπωλείων.

    Ευχαριστώ, πάντως, για όλο αυτό το ενδιαφέρον που δείχνετε. Αυτό είναι που με κάνει να το παλεύω μέχρι να βρω μια λύση!

  5. #545
    Γειά σου Ηλία.
    Τσέκαρε και τις εκδόσεις ΤΣΑΛΛΗΣ www.tsallis.gr είναι η εταιρεία που εκδίδει τα ταξιδιωτικά βιβλία του Κώστα Μητσάκη.

  6. #546
    Μέλος Το avatar του/της FJ
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    82
    Παλεψε το ρε φιλε Ηλια, μακαρι να γινουν τα πραγματα με τον καλυτερο δυνατο τροπο. Και επειδη δεν ειμαι και πολυ τακτικος στο φορουμ, αν υπαρξει εξελιξη και βγει το βιβλιο ισως θα ηταν καλο να ειδοποιηθω με καποιο email...? Ευχαριστω.

  7. #547

    XR δεύρο έξω από τον τάφο σου! (Η ανακατασκευή του XR που έφτασε μέχρι την Ινδία!)

    Ήρθε ο καιρός να ανακατασκευάσω το περίφημο εκείνο XR 250S! Ναι, εκείνο το μηχανάκι που με ταξίδευε για 2 χρόνια και 2,5 μήνες στην Ασία θα ξαναζωντανέψει και θα αλητεύει και πάλι ασταμάτητο στα βουνά και στα λαγκάδια! Αρκετά το έβλεπα να κάθεται στην αυλή και το λυπόμουν. Τώρα που πούλησα την Africa Twin μου και βρήκα και χρόνο είναι καιρός να το αναστήσω!

    Η ανακατασκευή έχει ξεκινήσει εδώ κι ένα μήνα και δουλεύω πάνω στο XR καθημερινά κι ολημερίς. Σιγά-σιγά ολοκληρώνεται. Σήμερα ξεκίνησα το μοντάρισμα του κινητήρα!

    Για πολλές φωτογραφίες και τεχνικές λεπτομέρειες, ρίξτε μια ματιά στην ενότητα "Μοτοσικλέτα" της ιστοσελίδας μου:
    http://www.madnomad.co.cc

    Ευχηθείτε μου καλό μοντάρισμα!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	disassembly.jpg 
Προβολές:	760 
Μέγεθος:	97,8 KB 
ID:	215352

  8. #548
    και οχι μονο καλο μονταρισμα Ηλια αλλα και καλα και ασφαλη χιλιομετρα να εχεις στις μελλοντικες σου εξορμησεις με το Θηριακι σου!

    ''στην αρχη ηταν ενας ποταμος.ο ποταμος εγινε δρομος κι ο δρομος απλωσε παρακλαδια σ'ολοκληρο τον κοσμο.κι επειδη ο δρομος ηταν καποτε ποταμος,ηταν συνεχεια πεινασμενος...''

    Ben Okri

  9. #549
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116

    Re: XR δεύρο έξω από τον τάφο σου! (Η ανακατασκευή του XR που έφτασε μέχρι την Ινδία!)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
    Ευχηθείτε μου καλό μοντάρισμα!
    Στο ευχομαστε ΟΛΟΨΥΧΑ φιλε Ηλια!!!
    Να'σαι καλα ,να πας και σ'άλλα μερη μακρινά.................
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  10. #550
    Μέλος Το avatar του/της FJ
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    82
    Ηλια furious, τι κανεις ρε φιλε! Ησυχια δεν εχεις...Κατι διαβασα στην σελιδα σου για 73000 χλμ, τι ακριβως σημαινει αυτο?
    Ευχομαι απο καρδιας καλο μονταρισμα και καλες ''βολτες''! Τρομαξα λιγο με αυτη τη φωτο βεβαια, οριακος ησουν...http://1.1.1.1/bmi/www.workingwithim...rty_engine.JPG
    Το μηχανακι επαιρνε μπροστα και δουλευε με αυτην την τρυπα στο πιστονι???

  11. #551
    Αρχικά δημιουργήθηκε από FJ
    Ηλια furious, τι κανεις ρε φιλε! Ησυχια δεν εχεις...Κατι διαβασα στην σελιδα σου για 73000 χλμ, τι ακριβως σημαινει αυτο?
    Ευχομαι απο καρδιας καλο μονταρισμα και καλες ''βολτες''! Τρομαξα λιγο με αυτη τη φωτο βεβαια, οριακος ησουν...http://1.1.1.1/bmi/www.workingwithim...rty_engine.JPG
    Το μηχανακι επαιρνε μπροστα και δουλευε με αυτην την τρυπα στο πιστονι???

    Γεια σου φίλε Γιάννη! Τα 73.000 χλμ. είναι αυτά που έκανα κατά τη διάρκεια του ταξιδιού. Το μηχανάκι είχε κι άλλα χλμ. βέβαια. Δεν ξέρω πόσα, γιατί δε δούλευε το κοντέρ όταν το είχα αγοράσει, αλλά υπολογίζω ότι έχει γύρω στα 120.000 χλμ. συνολικά μέχρι τώρα.

    Όταν έγινε η τρύπα στο πιστόνι, εννοείται πως έπαψε να δουλεύει ο κινητήρας. Αυτό συνέβει στην Τουρκία, μόλις 60 χλμ. πριν φτάσω στην Ελλάδα!

  12. #552
    Μέλος Το avatar του/της FJ
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    82
    73.000 χλμ με XR250 σε 1 ταξιδι???
    Παω να τα πουλησω ολα ΤΩΡΑ!

  13. #553
    Είσαι Φ Ο Β Ε Ρ Ο Σ ! ! !:a19: :a19: :a19:
    Ο γύρος του κόσμου με Vespa

  14. #554
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από FJ
    73.000 χλμ με XR250 σε 1 ταξιδι???
    Παω να τα πουλησω ολα ΤΩΡΑ!
    Για να πάρεις μια ιδέα μπορείς να διαβάσεις όλο το ποστ από την αρχή,
    η να δεις απο την αρχή όλο το ταξίδι ΕΔΩ!
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  15. #555
    Μέλος Το avatar του/της FJ
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    82
    Μωρε εγω να καθησω το βραδυ να το διαβασω απο την αρχη, τι χαπια θα πρεπει να παρω μετα δεν ξερω...

Παρόμοια θέματα

  1. Ενα μεγαλο ευχαριστω :
    από hornet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2005, 06:45
  2. Ένα μεγάλο μπράβο στους π@π@ρες
    από powerphot στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2005, 16:26
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2004, 15:21
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 12:54
  5. ενα μεγαλο μπραβο
    από kong στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2004, 16:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF