Σελίδα 39 από 44 ΠρώτοΠρώτο ... 293435363738394041424344 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 571 έως 585 από 649

Θέμα: Greece2india (Ένα μεγάλο τόλμημα)

  1. #571

  2. #572
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    εγω περιμένω νέα!

  3. #573
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.333
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
    Ηλία κάτι πήρε το αυτί μου για ευχάριστα νέα και ιδιαίτερη μέρα στις 14/05/2011...

    Ισχύει...;

    Θέλεις να μας κάνεις την ανακοίνωση?


    Ισχύει, αλλά καλύτερα να περιμένουμε τον Ηλία να το ανακοινώσει.
    Πάντως καλού κακού όσοι ενδιαφέρονται σχετικά, και είναι στην Αθήνα, ας αφήσουν
    ελεύθερο το πρόγραμμα τους εκείνη την ημέρα κατά τις 19.00μμ.
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  4. #574
    Αποφάσισα και το διάβασα όλο σήμερα Ηλία και έχω να πω μόνο ένα πράγμα :
































    ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΩΛΟΠΑΙΔΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΓΕΡΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ!!


  5. #575
    Ναι, παιδιά, ισχύουν όλα αυτά που ακούσατε! Απλά δεν πρόλαβα να σας το γράψω, γιατί αυτές τις μέρες τρέχω σαν το Βέγγο, για να είναι όλα έτοιμα στην παρουσίαση. Το κείμενο του βιβλίου έφυγε εχθές για το τυπογραφείο, στήνουμε ένα φωτογραφικό λεύκωμα, που θα μπει στο πίσω μέρος του βιβλίου και ετοιμάζουμε κάδρα με φωτογραφίες από το ταξίδι, που θα μπουν στην αίθουσα της εκδήλωσης και όποιος θέλει θα μπορεί να πάρει το κάδρο που του αρέσει.

    Πολλά ωραία, λοιπόν, ετοιμάζουμε, αλλά ας πούμε περί τίνος πρόκειται για όσους δεν το άκουσαν. Το βιβλίο θα κυκλοφορήσει μέσα στις επόμενες δύο εβδομάδες (θα υπάρχει σίγουρα στην παρουσίαση) από τις Εκδόσεις ΟΡΑΜΑ και θα έχει τίτλο "27 πανσέληνοι στην Ανατολή". Δεν είναι μια απλή συλλογή των κειμένων που δημοσιεύτηκαν στα 17 τεύχη του περιοδικού MOTO. Μέσα από τις 352 σελίδες του γίνεται μια πιο εκτεταμένη παρουσίαση των όσων έζησα σ' αυτή μου την περιπλάνηση. Ξεδιπλώνοντας το ταξίδι, προσπαθώ να εξοικειώσω τον αναγνώστη με τον πολιτισμό, την ιστορία, τη θρησκεία και τα προβλήματα των κοινωνιών που συνάντησα, για να κατανοήσει και να βιώσει πιο ζωντανά αυτή τη μεταφορά σ’ έναν άλλο κόσμο.

    Παρακάτω φαίνεται και το εξώφυλλο του βιβλίου. Η τιμή του θα είναι γύρω στα 20-22 ευρώ. Όσοι το θέλουν, μπορούν απλά να μου στείλουν ένα μήνυμα (π.μ. ή καλύτερα e-mail στο greece2india@yahoo.com) και θα το ταχυδρομήσω μόλις το έχω στα χέρια μου. Όσοι μου έχετε ήδη στείλει μήνυμα, το έχω κρατημένο και θα σας ενημερώσω.

    Με τη βοήθεια της λέσχης TDM Hellas θα διοργανωθεί μια παρουσίαση του οδοιπορικού μου στην Αθήνα το Σάββατο 14 Μαΐου στις 19:00 στο συνεδριακό χώρο της Ευρωπαϊκής Πίστης, στη Λεωφόρο Κηφισίας 274, στο Χαλάνδρι. Η είσοδος θα είναι ελεύθερη. Τη μοτοσικλέτα ή το αυτοκίνητό σας θα μπορείτε να το αφήσετε στο parking που διατίθεται. Έχοντας δίπλα μου τη μοτοσικλέτα με την οποία ταξίδεψα, θα μιλήσουμε για την προετοιμασία αυτού του ταξιδιού, καθώς και για τα όσα βίωσα στους δρόμους της Ασίας αυτά τα δύο χρόνια και τους δυόμισι μήνες, ενώ θα εκθέτονται συναρπαστικές φωτογραφίες που έχουν χαραχτεί στη μνήμη όλων όσων συνταξίδευαν μαζί μου μέσα από αυτές τις σελίδες.

    Ελπίζω, λοιπόν, να σας γνωρίσω όλους από κοντά στις 14 Μαΐου!
    Ηλίας Βροχίδης


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	frontpage.jpg 
Προβολές:	603 
Μέγεθος:	106,9 KB 
ID:	224908

  6. #576

  7. #577
    που στε ρεεεεεεεεεεε! !!!! Το avatar του/της jpag
    Εγγραφή
    01/12/2007
    Μηνύματα
    258

  8. #578
    Μακάρι να μπορέσω να έρθω (ο 20 μηνών μηχανόβιος δε με αφήνει και πολύ )

    Εν καιρώ θα πάρω και το βιβλίο.




    Πετυχημένος τίτλος ρε φιλαράκι και εύχομαι καλή επιτυχία στη νέα αυτή προσπάθεια.



    Κάνε μας να νιώσουμε νέοι ξανά.


  9. #579
    Μπράβο για το μεράκι σου και την αγάπη γι'αυτό που κάνεις
    Ο γύρος του κόσμου με Vespa

  10. #580
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!


  11. #581
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.333
    Παίδες όποιος θέλει να κάνουμε κερκίδα εγώ θα είμαι εκεί, άντε να δω καμιά φάτσα που έχω καιρό να δω.
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  12. #582
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Τι να πω εγώ τώρα....


    Σου εύχομαι καλή επιτυχία για το βιβλίο και ανησυχία για το υπόλοιπο της ζωής σου!
    "Qu ils mangent de la brioche"

  13. #583
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Μπράβο ρε Ηλία, το όνειρο έγινε πραγματικότητα και εύχομαι αυτό να σου δώσει την δύναμη και την βοήθεια για το επόμενο ταξίδι! θα ήθελα πολύ να είμαι στις 14 εκεί , θα προσπαθήσω αν και έχω την ίδια μέρα και ώρα κάτι υποχρεώσεις... με το καλό να σου ρθουν όλα αυτα !

  14. #584
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Μπράβο Ηλία

    Μακάρι να μπορούσα να ερχόμουν... δύσκολο... δεν πειράζει καπου κάπως κάποτε...θα κάτσει...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  15. #585
    Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές! Δίκιο έχετε... Τελικά αυτή η διετής προσπάθεια να εκδοθεί το βιβλίο αυτό, κατέληξε να κάνει την κυκλοφορία του βιβλίου να φαίνεται από μόνη της ένα όνειρο! Το καταφέραμε κι αυτό, όμως! Πάμε για άλλα!

Παρόμοια θέματα

  1. Ενα μεγαλο ευχαριστω :
    από hornet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2005, 07:45
  2. Ένα μεγάλο μπράβο στους π@π@ρες
    από powerphot στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2005, 17:26
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2004, 16:21
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 13:54
  5. ενα μεγαλο μπραβο
    από kong στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2004, 17:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF