Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: Φορτηγό vs αμάξι

  1. #1
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872

    Unhappy Φορτηγό vs αμάξι

    Πριν από καμιά ώρα τράκαρα με φορτηγό λίγο έξω από το Αιτωλικό !!!
    Επαρχιακός δρόμος , αρκετά στενός ( ενάμιση αμάξι) και με μαλακισμένες στροφές . Σε μια από αυτές αγκαλιάστηκα με φορτηγό ! Με το που βγαίνω από την στροφή το βλέπω να έρχεται …δεν γινόταν τίποτα !!! Φρένα και θόρυβο από λαμαρίνες……
    Δεν έπαθα τίποτα , φόραγα ζώνη εξάλλου …Ναι με αυτοκίνητο ήμουν , αφού την μηχανή την έχω ακόμα συνεργείο !!! Τώρα με βλέπω να κυκλοφορώ με ποδήλατο !!!

  2. #2
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083




    σημασια εχει οτι εσυ εισαι καλα κ ολα τα αλλα φτιαχνονται σιγα σιγα




  3. #3
    exei pesei kamia katara sto forum? den kserw ti na pw
    ΤΙΠΟΤΑ

  4. #4

    Re: Φορτηγό vs αμάξι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
    Πριν από καμιά ώρα τράκαρα με φορτηγό λίγο έξω από το Αιτωλικό !!!
    Επαρχιακός δρόμος , αρκετά στενός ( ενάμιση αμάξι) και με μαλακισμένες στροφές . Σε μια από αυτές αγκαλιάστηκα με φορτηγό ! Με το που βγαίνω από την στροφή το βλέπω να έρχεται …δεν γινόταν τίποτα !!! Φρένα και θόρυβο από λαμαρίνες……
    Δεν έπαθα τίποτα , φόραγα ζώνη εξάλλου …Ναι με αυτοκίνητο ήμουν , αφού την μηχανή την έχω ακόμα συνεργείο !!! Τώρα με βλέπω να κυκλοφορώ με ποδήλατο !!!
    Κρίμα ρε συ.

    Υπομονή τώρα.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  5. #5
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: Φορτηγό vs αμάξι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
    Δεν έπαθα τίποτα , φόραγα ζώνη εξάλλου...Ναι με αυτοκίνητο ήμουν , αφού την μηχανή την έχω ακόμα συνεργείο !!!

    όλα γίνονται ίσως για κάποιο λόγο... αν ήταν να σου τύχει κάτι τέτοιο, "κανονίστηκε" να σου τύχει με το αμάξι και όχι με τη μηχανή...


    να είσαι καλά και τα σίδερα φτιάχνονται...




  6. #6

    Re: Re: Φορτηγό vs αμάξι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    όλα γίνονται ίσως για κάποιο λόγο... αν ήταν να σου τύχει κάτι τέτοιο, "κανονίστηκε" να σου τύχει με το αμάξι και όχι με τη μηχανή...


    να είσαι καλά και τα σίδερα φτιάχνονται...





    μη μΕ πεις οτι το εκανε ο .....................................Θεος!!!!


    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  7. #7
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Όπως είπε και ο Nostra,τα σίδερα φτιάχνονται.

    Εμένα πάντως,πήγε να χαλάσει όλη μου η διάθεση μόλις διάβασα τον τίτλο και τις πρώτες αράδες σου,πιστεύοντας πως τράκαρες με τη μηχανή.!!!!

    Νά'σαι καλά,αλλά με κοψοχόλιασες!
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  8. #8
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    ουφ και μένα με κοψοχώλιασες....
    πάλι καλά, μια χαρά, τα σίδερα θα φτιαχτούν...

  9. #9
    Στο δρόμο που πάει από πίσω προς Κατοχή-Αστακό τη πάτησες;
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  10. #10
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824

    Re: Φορτηγό vs αμάξι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
    Πριν από καμιά ώρα τράκαρα με φορτηγό λίγο έξω από το Αιτωλικό !!!
    Επαρχιακός δρόμος , αρκετά στενός ( ενάμιση αμάξι) και με μαλακισμένες στροφές . Σε μια από αυτές αγκαλιάστηκα με φορτηγό ! Με το που βγαίνω από την στροφή το βλέπω να έρχεται …δεν γινόταν τίποτα !!! Φρένα και θόρυβο από λαμαρίνες……
    Δεν έπαθα τίποτα , φόραγα ζώνη εξάλλου …Ναι με αυτοκίνητο ήμουν , αφού την μηχανή την έχω ακόμα συνεργείο !!! Τώρα με βλέπω να κυκλοφορώ με ποδήλατο !!!

    Μιλάμε, μέχρι να διαβάσω ότι ήσουν με αυτοκίνητο, μου έφυγε η μαγκιά!!! Αφού δεν έπαθες τίποτα δεν πειράζει,καλό είναι και το ποδήλατο :wacko:
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  11. #11
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872

    Re: Re: Φορτηγό vs αμάξι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    όλα γίνονται ίσως για κάποιο λόγο... αν ήταν να σου τύχει κάτι τέτοιο, "κανονίστηκε" να σου τύχει με το αμάξι και όχι με τη μηχανή...


    να είσαι καλά και τα σίδερα φτιάχνονται...



    Η αλήθεια είναι ότι όταν τελείωσε το όλο θέμα , είχε έρθει η express να μαζέψει το αμάξι ,τα βρήκαμε με τον οδηγό κτλ , η πρώτη σκέψη που μου πέρασε ήταν ΄ και αν είχα την μηχανή ;; Τα τελευταία δευτερόλεπτα τα θυμάμαι σαν κινηματογραφική ταινία ,σε αργή αργή κίνηση !! Αμέσως έκανα την αντικατάσταση και προσπάθησα να σκεφτώ αν είχα εναλλακτικές λύσεις αν ήμουν με μοτό !!! Καμία ! Το μόνο που θα έσωζε την κατάσταση αν λόγω μηχανής πήγαινα πιο αργά ( που δεν το νομίζω ) ή τα φρένα λόγω ABS κάνανε καλύτερη δουλειά ( που πάλι δεν το βλέπω) ! Δεξιά και αριστερά ,ελιές και μπροστά αμέσως μετά την στροφή το φορτηγό να καλύπτει όλο το δρόμο ! Τρίχες κατσαρές , ευτυχώς που είχα το αμάξι και πάλι καλά που μόνο λαμαρίνες σπάσανε !!!!!

  12. #12
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Στο δρόμο που πάει από πίσω προς Κατοχή-Αστακό τη πάτησες;
    στον δρόμο της Αστροβίτσας !!!!

  13. #13
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Με αφορμή το ατύχημα, μερικές παρατηρήσεις για το Αιτωλικό !!! Στην πρώτη βόλτα σας , θα διαπιστώσετε ότι δεν έχει σήμανση. Οι πινακίδες όταν υπάρχουν είναι καλυμμένες με αυτοκόλλητα σήματά διαφόρων ομάδων – συνθημάτων ! Αμέσως θα αρχίσετε τους αυτοσχεδιασμούς , του στυλ χμμμ εδώ κάτι απαγορεύεται τι να είναι το δεξιά , το αριστερά ;;; Βλέπεις πάνω κάτω πώς είναι τα υπόλοιπα αμάξια και αποφασίζεις !
    Για τον δρόμο που τράκαρα ,για παράδειγμα , οι απόψεις διίστανται για το αν απαγορεύονται ή όχι τα φορτηγά !! (ακόμα και της αστυνομίας )
    Πιτσιρικάδες ,χωρίς δίπλωμα , οδηγούν τα αγροτικά του Μπαμπά , με τις ευλογιές τις κοινωνίας και την ανοχή της αστυνομίας ! (αρκεί να είναι ντόπιοι )

    Που θέλω να καταλήξω , όταν η κοινωνία ανέχεται αυτόν τον αυτοσχεδιασμό στους δρόμους , όταν συγχωράει την ανοχή της αστυνομίας (αρκεί πάντα να μιλάμε για ντόπιους ) όταν θεωρεί ότι η τοπική αυτοδιοίκηση δεν έχει κανένα ρόλο η ευθύνη σε όλα αυτά , τότε πρέπει να ξέρει ότι ατυχήματα θα γίνονται και ότι κάθε τόσο θα ‘ κλείνει ‘ και κανένα σπίτι ….. και όσα συλλυπητήρια ή κατάρες και αν δοθούν αργότερα η κατάσταση δεν πρόκειται να αλλάξει !!!

  14. #14
    Πέστα, τους τα λέω και γώ και δέ μ' ακούνε.

  15. #15
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304

    Re: Φορτηγό vs αμάξι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
    Πριν από καμιά ώρα τράκαρα με φορτηγό λίγο έξω από το Αιτωλικό !!!
    Επαρχιακός δρόμος , αρκετά στενός ( ενάμιση αμάξι) και με μαλακισμένες στροφές . Σε μια από αυτές αγκαλιάστηκα με φορτηγό ! Με το που βγαίνω από την στροφή το βλέπω να έρχεται …δεν γινόταν τίποτα !!! Φρένα και θόρυβο από λαμαρίνες……
    Δεν έπαθα τίποτα , φόραγα ζώνη εξάλλου …Ναι με αυτοκίνητο ήμουν , αφού την μηχανή την έχω ακόμα συνεργείο !!! Τώρα με βλέπω να κυκλοφορώ με ποδήλατο !!!
    Να προσεχεις μην παθει τιποτα το ποδηλατο!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	9_2458.jpg 
Προβολές:	351 
Μέγεθος:	52,5 KB 
ID:	85545
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. street VS enduro
    από anr11 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2014, 12:21
  2. Mercedes vs VW
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2010, 07:40
  3. Castrol vs Bel Ray
    από alexander_g16 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:34
  4. Κόντρα αμάξι-μηχανή
    από jp929rr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2003, 08:20
  5. venzini(GR vs UK)
    από greekshadow στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 21:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF