Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: ΕΥΤΥΧΩΣ!! Εμεινα ορθιος!!

  1. #1

    Smile ΕΥΤΥΧΩΣ!! Παρα την στουκα εμεινα ορθιος!!

    Παιδες αλλο ενα στραβο και αναποδο και μαλιστα μεσα σε 2 μερες! Προχθες μου φαγανε το κρανος! ...Ευτυχως που εχω αυτο που εχω παρει για την αδερφη μου...μπορει να ειναι λιγο στενο αλλα απο το τιποτα σιγουρα καλυτερα μεχρι να παρω το καινουριο...

    ...Χθες λοιπον κατα τις 11μισι το βραδυ βρισκομουν στην Στραταρχου Καραισκακη στο Χαιδαρι με πορεια προς Ιερα οδο. Παρ'οτι Σαββατο δεν ειχε ιδιαιτερη κινηση και γω πηγαινα χαλαρα...
    Σε καποια φαση πηγαινω παραλληλα με ενα αυτοκινητο που φυσικα ειχε την ιδια πορεια με μενα και βρισκομαι στην αριστερη του πλευρα σχεδον στος υψος της πορτας του οδηγου και σιγα σιγα τον περναω.

    ...Και ξαφνικα εκει στο υψος της ηπειρου το κοβει αριστερα αναβοντας ταυτοχρονα φλας...ουτε σταματησε ουτε τιποτα! Ολα εγιναν πολυ γρηγορα τον βλεπω να κοβει και να ερχεται πανω μου και ασυναισθητα νομιζω εδωσα λιγο γκαζι και ενα δυνατο ΜΠΑΜ μετα! ...και πλαστικα κομματια να πεφτουν και να διασκορπιζονται στον δρομο. Σταματησα 2 μετρα πιο κατω ευτυχως ορθιος αλλα σοκαρισμενος...εχει βγει αρκετος κοσμος απο κατι ταβερνες που εχει εκει και εχουν μαζευτει και αρκετοι περαστικοι...μου φερνουν νερα και τετοια.

    Χωρις να κοιταξω τι εχει παθει η μηχανη βαζω μπροστα και παω κατευθειαν στην γωνια που εχει σταματησει αυτος. Σοκαρισμενος μου ζηταει χιλια συγνωμη μου λεει οτι εχω δικιο οτι αναψε τελευταια στιγμη φλας και οτι δεν με ειδε (εχω και χενον γαμ@ την π#@$ανα μου!)

    Τελος παντων αφου τελος καλα ολα καλα και δεν σαβουριαστικα. Αρχιζουμε να κοιταμε τις ζημιες. Η μηχανη μου το μονο που εχει παθει ειναι οτι εχει στραβωσει το πισω πατακι και εχει φτασει να ακουμπησει το πλαστικο προστατευτικο της εξατμισης. Στο αυτοκινητο του η μπροστα γωνια του προφυλακτηρα του εχει διαλυθει! Εχει σπασει σε πολλα σημια και εχει ξεχαρβαλωθει σχεδον και η βαση του.

    Αρχικα μου λεει να μην μπλεξουμε με ασφαλειες και να ανταλλαξουμε στοιχεια και να μου πληρωσει την ζημια. Αλλα να σου ενα φιλαρακι του (για τρελα κουτουλιδια μονο που τον εβλεπες!) Και αρχιζει να μου λεει οτι πηγαινα με 100 οτι τον προσπερασα και οτι ειχε βγαλει φλας απο ωρα:hypnotize ...ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΚΟΥΛΟ!! μπροστα μου του λεει χυμα ρε συ εχεις μαγαλυτερη ζημια μην δηλωσεις οτι φταις γιατι παιζει να φταει η μηχανη...με το ζορι κρατιεμαι μα νην τον κοπανησω!!! και φυσικα το βουδι ο οδηγος συμφωνει!

    Επι τοπου καλω τροχαια και την ασφαλιστικη μου. Ερχεται η τροχαια καταγραφει το συμβαν μας δινει 2 χαρτια και φευγει. Δεν μας μας λεει ποιος ειναι υπαιτιος αυτα τα βρισκουν οι ασφαλιστικες. Ηρθε και ο τυπακος απο την ασφαλεια μου εβγαλε φωτογραφιες και τα σχετικα γραψαμε και το πως εγινε...και μου ειπε οτι μαλλον υπερ μου θα βγει αλλα αυτο θα το μαθω εν καιρο. θα πανε τα χαρτια στις ασφαλιστικες σε 3 εργασιμες και μετα θα συννενοη8ουν μεταξυ τους και βλεπουμε...

    Αντε να δουμε λοιπον...τουλαχιστον ειμαι καλα και αυτο μετραει περισσοτερο απο ολα!

    ...Παντα ορθιοι παιδες!

  2. #2

    Talking

    ΠΡΟΣΟΧΗ στο δρομο ΟΛΟΙ...!!!...

    Καλο ντυσιμο, καλο κρανος, και οχι νευρα και τσακωμους.
    ...

    ..........

    και μερικα "ρητα" για το δρομο...!

    - πας αργα.., φτανης γρηγορα
    - οδηγαμε αμυντικα και οχι επιθετικα
    - γρηγορη οδηγηση και οχι επικινδυνη
    - προσεχουμε για να εχουμε
    - το οχημα ολοι το ξερουν..., τον δρομο κανενας
    - λιγη ευγενεια δε βλαπτη

    κ.α πολλα...
    θελω να ζησω τη ζωη...
    θελω να γνωρισω ανθρωπους...
    θελω... μεγαλυτερο μονιτορ!

    four wheels move the body,two wheels move the soul
    KEEP COOL...

  3. #3
    Δέν το λέω συχνά γιατί είναι μαλακία άποψη... αλλά.


    Σκέφτομαι ώρες ώρες να μετακομίσω για κάνα μήνα στην Αθήνα, και με τόσους στόκους που κυκλοφοράνε ελεύθεροι, με τα φράγκα από τις ασφάλειες τιτάνιο και carbon kevlar θα γεμίσει το 750.


    Έλα μου ντε όμως, που και oι βίδες για τα πόδια τιτάνιο έχουνε, και ήδη πονάνε διάφορα κόκκαλά μου όταν γυρνάει ο καιρός.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nontas
    Εγγραφή
    07/01/2007
    Μηνύματα
    391
    Στό έντυπο της τροχαίας, το όχημα που καταγράφεται στην πρώτη στήλη είναι ο φταίχτης, αν δεν κάνω λάθος. 1ος ή 2ος είσαι?

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/12/2005
    Μηνύματα
    360
    Απο την ωρα που σε χτυπησε στο πισω μερος της μηχανης
    δεν υπαρχει καμια απολυτως περιπτωση να φταις
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nontas
    Στό έντυπο της τροχαίας, το όχημα που καταγράφεται στην πρώτη στήλη είναι ο φταίχτης, αν δεν κάνω λάθος. 1ος ή 2ος είσαι?
    Δεν νομιζω να ισχυει αυτο...(ο 1ος ειμαι) γιατι οταν ηρθε ο τυπακος της τροχαιας απλα μας φωναξε να παρει τα στοιχεια μας και πηγα 1ος εγω και μετα μας ρωτησε τι και πως εγινε και σε πια σημεια εχουν χτυπησει τα οχηματα μας...αλλωστε μας το ειπε και ο ιδιος οι ασφαλιστικες εταιριες θα βγαλουν την ακρη για το ποιος φταει...

    ...Απλα τωρα βαριεμαι ολο αυτο το διαδικαστικο!

  7. #7
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nontas
    Στό έντυπο της τροχαίας, το όχημα που καταγράφεται στην πρώτη στήλη είναι ο φταίχτης, αν δεν κάνω λάθος. 1ος ή 2ος είσαι?



  8. #8
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    για να καταλάβω

    ήσουνα στην αριστερή και αυτός στη μεσαία λωρίδα
    και αλλάζοντας λωρίδα (αυτός) σε πέτυχε με τον μπροστινό προφυλακτήρα;

  9. #9
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Αν είσαι σε παράλληλη λωρίδα (εσύ αριστερά και αυτός στην μεσαία), σε χτύπησε στο πίσω μέρος της μηχανής και φαίνεται και στην αναφορά του τροχαίου. Αλλά ακόμα και αν περνάς σε μιας λωρίδας δρόμο απο αριστερά και σε χτυπάει απο πίσω.

    Θα πληρώσει.. τα δικά σου, τα δικά του και φυσικά τα δικαστικά έξοδα...

    όσο για το πόσα πήγαινες... ο φίλος του, κουβαλούσε radar-πιστόλι μαζί; Γιατί πως μπορεί να μετρήσει αλλιώς με πόσα πήγαινες;

    Πάρε την νομική προστασία της ασφάλειας σου και άστον να τρέχει... ούτως ή άλλως την ζημιά απο όσο κατάλαβα την έπαθε αυτός και οχι εσύ.

    Οπότε , απλά προετοιμάσου καλά (με δικηγόρο και χαρτιά) και μετά άστον να κουρεύεται.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  10. #10
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Βασικα αφου εισαι καλα ολα τα αλλα ειναι οκ. Αλλα ρεσυ μανουριασα και μονο που το διαβασα.

    Επρεπε να πεσεις κατω και να κανεις πως πονας στο ποδι. Να δεις πως θα ετρεχε ο καρ**λης. Λες και τις ασφαλιστικες τις πληρωνουμε για καποιον αλλο λογο. Φουστη μου, δεν το καταλαβαινω αυτο. Πληρωνεις, αν κανεις ζημια και φταις να πληρωσεις και να τελειωνουμε. Τι σκατα κωλοσυμπεριφορα ειναι αυτη δεν μπορω μα τον θεο να την καταλαβω.

    Καλα εκανες και καλεσες τροχαια. ΤΟΤΑ δεν επρεπε να καλεσεις??? Ή ειναι το ιδιο πραγμα???



    Φιλε μου ελπιζω ολα να πανε καλα. Εμπλεξες με μαλακες. Ελπιζω να βγαλεις γρηγορα ακρη.

    Αφου δεν επαθες τιποτα.........παλι καλα. Πωπω εχω τρελαθει λεμε τωρα................. δεν γραφω τιποτα αλλο.........

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EKEINOS
    Απο την ωρα που σε χτυπησε στο πισω μερος της μηχανης
    δεν υπαρχει καμια απολυτως περιπτωση να φταις
    Αυτό είναι 100% σίγουρο. Ειδικά αφού ήσουν και σε κανονική λωρίδα κυκλοφοριάς και όχι στην μέση. Καλού κακού, ενημέρωσε την νομική προστασία της ασφαλιστικής σου, αλλά αυτό που λεει ο EKEINOS είναι και αυτό που ισχύει από τον ΚΟΚ.

    Πέραν αυτού, το φλας δηλώνει υπόδειξη ΟΧΙ υποχρέωση

  12. #12

    Re: ΕΥΤΥΧΩΣ!! Παρα την στουκα εμεινα ορθιος!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    Αλλα να σου ενα φιλαρακι του (για τρελα κουτουλιδια μονο που τον εβλεπες!) Και αρχιζει να μου λεει οτι πηγαινα με 100 οτι τον προσπερασα και οτι ειχε βγαλει φλας απο ωρα:hypnotize ...ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΚΟΥΛΟ!! μπροστα μου του λεει χυμα ρε συ εχεις μαγαλυτερη ζημια μην δηλωσεις οτι φταις γιατι παιζει να φταει η μηχανη...με το ζορι κρατιεμαι μα νην τον κοπανησω!!! και φυσικα το βουδι ο οδηγος συμφωνει!

    Τι να πεις φιλε... Σε καταλαβαινω απολυτα... Αλλα τουλαχιστον δεν εχεις μεγαλη ζημια στη μηχανη κ θα σε αποζημιωσουν...
    Θα μπορουσαν να ειναι κ χειροτερα....
    Νίκος
    Open Horizons

  13. #13
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    τελειωσε !!!!!!!!!!!!!!!!

    ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΠΛΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
    για να καταλάβω

    ήσουνα στην αριστερή και αυτός στη μεσαία λωρίδα
    και αλλάζοντας λωρίδα (αυτός) σε πέτυχε με τον μπροστινό προφυλακτήρα;
    ...Το μπερδεμα τωρα ειναι το εξης οτι ο συγεκριμενος δρομος ναι μεν ειναι διπλης κυκλοφοριας αλλα εχει μονο μια πηγαινε και μια ελα. Αλλα η καθε λωριδα ειναι αρκετα φαρδια ωστε να μπορει ενα αυτοκινητο και μια μηχανη να προχωρουν παραλληλα.

    Εν τω μεταξυ στον συγκεκριμενο δρομο υπαρχει και διπλη διαγραμιση κατω η οποια ομως δεν πολυφαινεται. Εγω θεωρω οτι δεν ειχα βγει εκτος της διαγραμισης ...αλλα το θεμα ειναι οτι η διαγραμιση δεν σταματαει στο υψος του στενου που πηγε να στριψει αυτος, συνεχιζει κανονικα δηλαδη... που σημαινει οτι κανονικα δεν πρεπει να την πατησει αρα δεν πρεπει να στριψει αλλα δεν υπαρχει και σημανση που να απογορευει την στροφη αριστερα.


    Παραθετω και ενα απλο σχεδιαγραμμα για το πως εγινε


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ΤΡΑΚΑ.jpg 
Προβολές:	141 
Μέγεθος:	16,5 KB 
ID:	85651

  15. #15
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    ...Το μπερδεμα τωρα ειναι το εξης οτι ο συγεκριμενος δρομος ναι μεν ειναι διπλης κυκλοφοριας αλλα εχει μονο μια πηγαινε και μια ελα. Αλλα η καθε λωριδα ειναι αρκετα φαρδια ωστε να μπορει ενα αυτοκινητο και μια μηχανη να προχωρουν παραλληλα.

    Εν τω μεταξυ στον συγκεκριμενο δρομο υπαρχει και διπλη διαγραμιση κατω η οποια ομως δεν πολυφαινεται. Εγω θεωρω οτι δεν ειχα βγει εκτος της διαγραμισης ...αλλα το θεμα ειναι οτι η διαγραμιση δεν σταματαει στο υψος του στενου που πηγε να στριψει αυτος, συνεχιζει κανονικα δηλαδη... που σημαινει οτι κανονικα δεν πρεπει να την πατησει αρα δεν πρεπει να στριψει αλλα δεν υπαρχει και σημανση που να απογορευει την στροφη αριστερα.


    Παραθετω και ενα απλο σχεδιαγραμμα για το πως εγινε

    δεν εχει σημασια αν εχει σημα η οχι. Απαγορευεται να στριψει. Ειναι σαν να πρεπει να υπαρχει απαγορευτικο για να μη στριψεις πανω σε τοιχο...


    Για το θεμα την μη καλης/ορατης διαγραμμισης, δεν φταις εσυ, ας ζητησει ο τυπος τα ρεστα απο .... ελα ντε απο ποιον; σκασιλα σου

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Εμεινα από μπαταρια...
    από DimChios στο forum BMW
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2009, 16:05
  2. ΕΥΤΥΧΩΣ!!
    από costas_k στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2006, 15:44
  3. ΕΜεινα απο βενζινι ΓΜΤ
    από Polifer στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2005, 10:08
  4. Βοηθεια Παιδεσ Εμεινα Απο Φρενο!!
    από danaos75 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2004, 07:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF