Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 104

Θέμα: Αγορα Aprilia rs 125.

  1. #61
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
    δυστυχως αν οχι ακομη απο του χρονου σιγουρα

    αλλα αν το εχεις ηδη βγαλει δεν εχεις κανενα προμπλεμ...
    ΤΗ ΛΕΣ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ


    δηλαδη ουτε 250 αρι δεν θα μπορουμε να χουμε νομιμα

    ποιος %@%&(**)%^% το βγαλε αυτο

    :a011: :a45:

  2. #62
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
    ΤΗ ΛΕΣ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ


    δηλαδη ουτε 250 αρι δεν θα μπορουμε να χουμε νομιμα

    ποιος %@%&(**)%^% το βγαλε αυτο

    :a011: :a45:
    ασε ρε γμτ......


    εσυ δεν εχεις ιουλιο βγαζεις διπλωμα??

  3. #63
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
    ασε ρε γμτ......


    εσυ δεν εχεις ιουλιο βγαζεις διπλωμα??
    ναι τον ιουλιο κατα πασα πιθανοτητα θα το χω βγαλει. δηλαδη θα ειμαι ΟΚ με 250?

    απλα σπαστικα με αυτην την αλλαγη.

    ειπαμε να μην καβαλανε οι πιτσιρικαδες μεγαλες μηχανες αλλα οχι κι ετσι.


    σε σπρωχνουν στην παρανομια

  4. #64
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
    ναι τον ιουλιο κατα πασα πιθανοτητα θα το χω βγαλει. δηλαδη θα ειμαι ΟΚ με 250?

    απλα σπαστικα με αυτην την αλλαγη.

    ειπαμε να μην καβαλανε οι πιτσιρικαδες μεγαλες μηχανες αλλα οχι κι ετσι.


    σε σπρωχνουν στην παρανομια
    χωρις να ειμαι καθολου σιγουρος νομιζω οτι αν προλαβεις θα σε τσιμα τσιμα στο τσακ....


    εγω θα σ προτεινα να πας τωρα αν εχεις χρονο (και 2 υπογραφες απο τους γονεις σου)
    να δωσεις μαθηματα και σηματα, να το περασεις και οταν κλεισεις τα 18 να σου το εκδοσουν...

    ετσι γινεται μπορεις να το δωσεις ποιο νωρις αλλα και παλι δεν ποιοι κανονες θα ισχυσουν τραβα σε μια σχολη και ρωτα για σιγουρια


    α! που σε και μετα φτιαξε κι ενα ποστ να το δουμε κι εμεις...

  5. #65
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    ρε αν δεν ειστε σιγουροι μην παραπλανειτε τον κοσμο! θελετε να χουμε αυτοκτονιες?
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  6. #66
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
    χωρις να ειμαι καθολου σιγουρος νομιζω οτι αν προλαβεις θα σε τσιμα τσιμα στο τσακ....


    εγω θα σ προτεινα να πας τωρα αν εχεις χρονο (και 2 υπογραφες απο τους γονεις σου)
    να δωσεις μαθηματα και σηματα, να το περασεις και οταν κλεισεις τα 18 να σου το εκδοσουν...

    ετσι γινεται μπορεις να το δωσεις ποιο νωρις αλλα και παλι δεν ποιοι κανονες θα ισχυσουν τραβα σε μια σχολη και ρωτα για σιγουρια


    α! που σε και μετα φτιαξε κι ενα ποστ να το δουμε κι εμεις...
    ρωτισα σε μια σχολη χωρις να ξερω που αλλαζει ο νομος. απλα απο βιασυνη ηθελα να παω ποιο νωρις για να βγει το διπλομα πιο γρηγορα και αυτη απ τη σχολη μου ειπε πως δεν γινεται. εγω επεμενα οτι μου εχουν ποει οτι γινεται αλλα και παλι οχι ελεγε η μαλακο

  7. #67
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
    ρωτισα σε μια σχολη χωρις να ξερω που αλλαζει ο νομος. απλα απο βιασυνη ηθελα να παω ποιο νωρις για να βγει το διπλομα πιο γρηγορα και αυτη απ τη σχολη μου ειπε πως δεν γινεται. εγω επεμενα οτι μου εχουν ποει οτι γινεται αλλα και παλι οχι ελεγε η μαλακο
    :rotflmao:


    κοιτα

    το οτι γινεται να κανεις ολη τη διαδικασια ποιο νωρις γινεται!!!

    αυτο ειναι εξακριβωμενο!

    guantee πως το λενε!

  8. #68
    εμπειριά μέλος Το avatar του/της Argonautis46
    Εγγραφή
    12/05/2012
    Μηνύματα
    341
    Το ξέρω είναι παλιό το θρέντ αλλά, ψάχνομαι για ένα RS 125 του 2007

    Πραγματικά έχω διαβάσει τόσα πολλά και μαζί με αυτό το θρέντ οπου με έχετε κάνει να τα βάψω μαύρα
    Είμαι σε πλήρη σύγχυση παρ' όλο που δε το βιάζομαι γιατι θέλω να ψαχτώ απο παντού και να ξέρω ακριβώς τι αγοράζω (οχι οτι δεν έχω τα λεφτά)

    Απο αυτά που είπατε με προβλημάτισαν περισσότερο:

    1) Η σωστή χρήση... Δλδ τι? Έχω μια Α' εμπειρία στις μηχανές η οποία μου λέει "έχεις πολλά να ανακαλύψεις ακόμα πιτσιρικάααα"
    Όλη μου η εμπειρία πάνω στις μηχανές είναι honda mtx 50cc, made in china 125 cc, honda cm 250t kai ena honda fmx (περαν αυτών που έχω καβαλίσει απο φίλους κλπ). Τι διάολο δε θα την παλέψω με το rs? (πραγματικά το ρωτάω γιατι το έχω πάρει απο φόβο)
    Γενικά δεν είμαι απο αυτούς που κολλάνε το γκάζι στις ευθείες γτ το λυπάμαι (όχι πάντα), ούτε απο αυτούς που στις 3000 αλλάζουν ταχύτητα. Επίσης δεν μπλέκω συχνά σε κίνηση.

    2) Προβλήματα.. Με προυπόθεση τη σωστή χρήση θα χρειάζομαι μάστορα συχνά? Κάποιος που έχει θα ξέρει καλύτερα. Κάθε βδομάδα, καθε μήνα ή κάθε εξάμηνο βγαζει ζημιές? Οκ είναι πολυ γενικευμένο αυτο αλλά άμα θέλω μια 100αρα για το μάστορα κάθε βδομάδα ΔΕΝ (δε μιλάω σε περίπτωση τούμπας, απλά φθορά)


    υγ1 Το μοτοσυκλετιστικό μου βιογραφικό δε το γράφω για κανέναν άλλο λόγω πάρα μόνο για να μου πούν καλύτερα οι γκουρού κατα πόσο είμαι ικανός να έχω ένα rs και να το δουλεύω σωστά, γτ πραγματικά δεν ξέρω

    υγ2 Είναι κάτι ακόμα το οποίο μου διαφεύγει αυτη τη στιγμή.
    Κύκλους

  9. #69
    εμπειριά μέλος Το avatar του/της Argonautis46
    Εγγραφή
    12/05/2012
    Μηνύματα
    341
    Μιας και το θυμήθηκα..
    Όπου 2Τ μεταχειρισμένο μακρία είπε κάποιος
    Πραγματικά με κάνετε και νιωθω ανασφάλεια. Έχει κάποιος να προσθέσει κάτι σε αυτό? ^^
    Κύκλους

  10. #70
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Argonautis46 Προβολή μηνύματος
    Το ξέρω είναι παλιό το θρέντ αλλά, ψάχνομαι για ένα RS 125 του 2007

    Πραγματικά έχω διαβάσει τόσα πολλά και μαζί με αυτό το θρέντ οπου με έχετε κάνει να τα βάψω μαύρα
    Είμαι σε πλήρη σύγχυση παρ' όλο που δε το βιάζομαι γιατι θέλω να ψαχτώ απο παντού και να ξέρω ακριβώς τι αγοράζω (οχι οτι δεν έχω τα λεφτά)

    Απο αυτά που είπατε με προβλημάτισαν περισσότερο:

    1) Η σωστή χρήση... Δλδ τι? Έχω μια Α' εμπειρία στις μηχανές η οποία μου λέει "έχεις πολλά να ανακαλύψεις ακόμα πιτσιρικάααα"
    Όλη μου η εμπειρία πάνω στις μηχανές είναι honda mtx 50cc, made in china 125 cc, honda cm 250t kai ena honda fmx (περαν αυτών που έχω καβαλίσει απο φίλους κλπ). Τι διάολο δε θα την παλέψω με το rs? (πραγματικά το ρωτάω γιατι το έχω πάρει απο φόβο)
    Γενικά δεν είμαι απο αυτούς που κολλάνε το γκάζι στις ευθείες γτ το λυπάμαι (όχι πάντα), ούτε απο αυτούς που στις 3000 αλλάζουν ταχύτητα. Επίσης δεν μπλέκω συχνά σε κίνηση.

    2) Προβλήματα.. Με προυπόθεση τη σωστή χρήση θα χρειάζομαι μάστορα συχνά? Κάποιος που έχει θα ξέρει καλύτερα. Κάθε βδομάδα, καθε μήνα ή κάθε εξάμηνο βγαζει ζημιές? Οκ είναι πολυ γενικευμένο αυτο αλλά άμα θέλω μια 100αρα για το μάστορα κάθε βδομάδα ΔΕΝ (δε μιλάω σε περίπτωση τούμπας, απλά φθορά)


    υγ1 Το μοτοσυκλετιστικό μου βιογραφικό δε το γράφω για κανέναν άλλο λόγω πάρα μόνο για να μου πούν καλύτερα οι γκουρού κατα πόσο είμαι ικανός να έχω ένα rs και να το δουλεύω σωστά, γτ πραγματικά δεν ξέρω

    υγ2 Είναι κάτι ακόμα το οποίο μου διαφεύγει αυτη τη στιγμή.
    Πολλά από αυτά τα κολλάει - μπουκώνει που διαβάζεις για τα δίχρονα είναι κατά εμένα μπούρδες.... απλώς είναι πιο ευαίσθητα σε κάποιους χειρισμούς. Αυτό δε σημαίνει ότι θα πηγαίνεις κάθε εβδομάδα μάστορα. Τώρα, το τι να πάρεις, το για τι χρήση το θες, το τι λεφτά θες να δώσεις, είναι δική σου απόφαση απλώς η αλήθεια βρίσκεται (όπως και τις περισσότερες φορές) κάπου στη μέση.



    Υ.Γ. Πάντως οι τιμές των rs 125 είναι άκρως δελεαστικές (μεταχειρισμένου)!!!

  11. #71
    Το μεταχείρω δίχρονο και ειδικά το RS δεν θα το κάνεις ποτέ μηχανάκι ξανά, πάντα κάτι θα κουδουνίζει στο μοτέρ.

  12. #72
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/05/2014
    Μηνύματα
    2

    Αγορα Aprilia rs 125.

    San kainourgios loipon kai gw edo thelw na sas theso mia erwthsh....foitoitis kai gw sto hrakleio krhths mhxanikos 3erw ti ginete me ta dixrona omws xoris kai polla lefta gia venzines kai servis exw mia erwthsh....Aprilia rs 125-Yamaha yzf 125??? Yper kai kata kai sta 2???to ena kaiei 7litra sta 100 alla exeigazia trela kai to allo 2,2 sta 100...Perimeno apantisisas...

  13. #73
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Samprovalis Προβολή μηνύματος
    San kainourgios loipon kai gw edo thelw na sas theso mia erwthsh....foitoitis kai gw sto hrakleio krhths mhxanikos 3erw ti ginete me ta dixrona omws xoris kai polla lefta gia venzines kai servis exw mia erwthsh....Aprilia rs 125-Yamaha yzf 125??? Yper kai kata kai sta 2???to ena kaiei 7litra sta 100 alla exeigazia trela kai to allo 2,2 sta 100...Perimeno apantisisas...
    Σχετικά με το ερώτημά σου εδώ: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=141007

    Αν θέλεις καλό θα ήταν να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Το μεταχείρω δίχρονο και ειδικά το RS δεν θα το κάνεις ποτέ μηχανάκι ξανά, πάντα κάτι θα κουδουνίζει στο μοτέρ.

    Εγώ μόλις απέκτησα ένα rs125 κολλημένο οπότε αυτό θα το δούμε....

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Ειχα το Sintesi 125,πριν από πολλά χρόνια βέβαια, το μηχανάκι στον χρόνο διαλύθηκε, το χειρότερο όμως ότι η αντιπροσωπεία δεν έδινε ούτε βίδα, γιατί χρώσταγε στην μαμα Ιταλία, και οι Ιταλοί τους εκαναν ασφαλιστικά μέτρα, το σκότωσα όπως -όπως και πήρα ενα DT 200 R, τότε κατάλαβα την διαφορά Ευρώπης -Ιαπωνίας....το DT αποδείχτηκε σκυλί μαύρο....το εβγαλα το λάδι 5 χρόνια και το μηχανάκι δεν εκανε κιχ..δεν πήγα σε συνεργείο ΠΟΤΕ ουτε για σέρβις, αφού τα έκανα ολα μόνος μου (διχρονίλα, λαδια κάρτερ μπουζί και φίλτρα ηταν παιχνίδι η αλλαγή τους) μου το έκλεψαν το 1997 , το ξαναβρήκα διαλυμένο και το πούλησα σε φίλο μηχανικό, το μηχανάκι κυκλοφορεί ΑΚΟΜΑ σε χωριό της Μακεδονίας.

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. aprilia rs 125 2006!!!!
    από matrap στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2008, 00:48
  2. Στρώσιμο Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2007, 09:31
  3. Aprilia RS 125 VS Cagiva Raptor 125
    από angel_pele στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2006, 15:31
  4. Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2004, 06:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF