Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 102

Θέμα: τι μπορω να κανω με τους γειτονες??

  1. #46
    Πολλά τα χρόνια... Το avatar του/της Antwnis
    Εγγραφή
    18/02/2003
    Μηνύματα
    274

    Remover!

    Ούτως ή άλλως, you are in trouble.
    Τη μηχανή θα σου τη ριξουν καποια στιγμή.
    Η νοοτροπια τους είναι τετοια. Οι μικρομεσαίοι που αλλαζουν θέση στο "καλό" τους αμάξι με το σαρβαλάκι τους για να έχουν μόνιμα παρκινγκ στο σπίτι τους μπροστά............
    Και γράφουν στα @ρχίδι@ τους τον οποιον αλλον...........
    Αν ήσουν αντρας, θα σου έλεγα τσαμπουκά. Μονο ετσι καταλαβαινουν. Μονο όταν φοβηθούν οτι καποιος μπορει πραγματικα να διαταραξει την ισοροπια που εχουν πετύχει.
    Επειδη είσαι όμως κοριτσακι, παρε ένα πολύ ισχυρό remover από ένα καταστημα με βιομηχανικά είδη.
    (Το χρησιμοποιούν για να βγάζουν τις παλιες μπογιες απο τα καράβια!)
    Γέμισε ένα μπουκαλάκι απο τα πλαστικά που βάζουν το οινόπνευμα στα φαρμακεία και πέρνα το βράδυ και γαζωσε τα όλα τα αμάξια των ενοχλητικών!
    Τι θα πετύχεις?
    - Από 300 ? ζημιά στην καθένα για βάψιμο
    - Καταράκωση του μικρομεσαιου τους η8ικού.
    -Φοβο (Μετα από αυτο, τι? -θα σκεφτονται- Φωτια?)
    -Διχονοια μεταξύ τους (θα νομίζουν οτι τοκανε καποιος με αμαξι επειδή δεν αφηνουν αλλον να παρκαρει)
    -Ενα μπαχαλο γενικα στη γειτονια!
    -Ενα πλατυ χαμόγελο στα χείλη σου!

    Όλα είναι έτσι, μέχρι να αποδειχθεί ότι είναι αλλιώς! :a39:

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    μετα απο αυτο ...
    πες μας ρε κοριτσι σε ποια γειτονια εισαι...

    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  3. #48
    Πανω απ'ολα ψυχραιμια. Αν τα πραγματα ειναι οπως τα λες (γεροι γειτονοι) τοτε κανεις δεν προκειται να πειραξει τη μηχανη σου... Οι γεροι "τη βρισκουν" με τις επιπληξεις, με το τζερτζελε, να κανουν το κομματι τους με τη νεολαια. (Βλεπε ουρες σε ΙΚΑ, τραπεζες και γενικα οπου μαζευεται queueing... Ειμαι πεπεισμενος οτι ειλικρινα πανε εκει γιατι ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ τους τσακωμους! ) Αλλα μενουν εκει. Ουτε εχουν την ικανοτητα να πανε να κουνησουν τη μηχανη σου. Και για να τη ριξουν με αμαξι, μονο απο μεγαλη μαλακια τους θα γινει, γιατι κανεις τους δε θελει να χτυπησει το αμαξι του και ολοι τα προσεχουν.

    Οποτε μεινε στο ευγενικο και "γραφε" αβερτα... Εξ'αλλου εκτος απο τη λυση της μετακομισης δε μπορεις να κανεις και κατι αλλο, εκτος απο το να "σκας", που δεν οδηγει και πουθενα.



    Εγω ειμαι απο τους τυχερους που μενουν σε μονοκατοικια με ιδιοκτητο γκαραζ στην pilotis (sic)... Γιατι στο δικο μας το μαχαλα, πεφτει τρελο ξυλο με το παρκινγκ. Μεχρι που ενας τυπος φερνει και παρκαρει και μια Σκανια... Καποτε βεβαια που ειχα το 1ο μου σαραβαλακι και δε χωρουσε στο παρκινγκ, και το αφηνα απ'εξω (γιατι τοτε η γειτονια μου ειχε τα μισα αμαξια απο σημερα) ειχα συνεχη παραπονα απο μια γρια του στυλ "παρ'το απο εδω γιατι μαζευει μυγες" Ημαρτον...ενα χρεπι σεατακι 127 του ΄73 ηταν... ΟΧΙ ΚΑΡΠΟΥΖΟΦΛΟΥΔΑ! Γι'αυτο σου λεω, παραξενια ειναι... Ασ'τους να τη χαρουνε

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    παιδιά οι γέροι όντως γουστάρουν φασαρία για να περνάει η ώρα τους και λόγω νοητικής δυσλειτουργίας....
    αλλά μην ορκίζεσται οτι δεν μπορουν να κάνουν τίποτα στη μηχανή....
    ας πούμε στην περίπτωσή μου οταν προτοειχα πάρει τη μηχανή και την πάρκαρα κάτω απο το σπίτι.....κάποιος μου έβαψε με μαύρο σπρέι όλη τη δεξιά μεριά....

    το πιο πιθανό κάποιος αντίστοιχης νοοτροπίας ηλικιωμένος....
    απο τότε ξεκίνησα να πληρώνω πάρκινγκ...τελικά ειναι η μόνη λύση....
    αν και εκεί δεν έχω γλιτώσει μικρογρατσουνιές απο απρόσεκτους συνάδελφους μηχανόβιους...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  5. #50
    Kawasaki for life... Το avatar του/της Brolas
    Εγγραφή
    24/02/2007
    Μηνύματα
    152
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    ας πούμε στην περίπτωσή μου οταν προτοειχα πάρει τη μηχανή και την πάρκαρα κάτω απο το σπίτι.....κάποιος μου έβαψε με μαύρο σπρέι όλη τη δεξιά μεριά....

    Τι είπες τώρα????????????
    Ο ΘΕΟΣ ΣΥΓΧΩΡΕΙ,Η KAWASAKI ΟΧΙ...


  6. #51
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    1.εγω θα προτεινα (αν κ δεν ξερω τι μηχανη εχεις) να της βαλεις καγκελα αν δεν εχεις ηδη για να την προφυλαξεις ετσι κ αλλιως απο πτωσεις
    2.οπως ειναι παρανομο να κανεις σφηνες με τη μηχανη και σου κοβουν κληση, αφου η μηχανη κατα το νομο καταλαμβανει θεση ιση με το αυτοκινητο και πρεπει να μπαινει στη σειρα μαζι με τα κουτια ετσι εχεις ισα δικαιωματα στο παρκαρισμα με τα αυτοκινητα..οποτε οχι μονο μπορεις να την βαζεις καθετα στο πεζοδρομιο αλλα κ παραλληλα, πιανοντας ολη τη θεση
    3.επειδη βρεθηκα καινουργιος κατοχος μηχανης στη γειτονια καταλαβα πως οι "παλιοι" νομιζουν οτι η γειτονια οπως και οι θεσεις παρκινγκ τους ανηκουν..δεν εχεις αναγκη να λογοδοτεις για το οχημα σου..
    4.επιστρεφοντας με φιλο μου απο βολτα κ παρκαροντας σπιτι του μου λεει "οχι εδω..παρκαρει ο γειτονας μου"..δεν με ενοιαξε..το αφησα εκει..την επομενη ηρθε απογοητευμενος γιατι ακουσε βρισιμο απο τον γειτονα του γιατι..........αφου του πηρα την θεση που του "ανηκε" το βαλε πιο μπροστα καταλαμβανοντας αναπηρικη θεση με αποτελεσμα να τσιμπησει κληση :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: .. Οπως βλεπεις αν δεν λενε να καταλαβουν με το καλο υπαρχει κ ο αγριος τροπος..κ στην δικη μου περιπτωση ουτε καν ειπωθηκε τιποτα..
    5.κατι καλο που μπορεις να λες ειναι αυτο απαντησα στον ιδιο κυριο που ειχα την "τυχη" να συναντησω και να γνωρισω: "μενουμε στο ψυχικο..το τετραγωνικο μετρο εχει 3000 ευρω..το αυτοκινητο σας καταλαμβανει 8-9 τετραγωνικα..αν εχετε αποδειξη αγορας οτι καταφερατε και αγορασατε δημοσιο κομματι δρομου (27000 ευρω περιπου) τοτε σας κανω δωρο εγω το πλεγμα για να το κλεισετε και σας ζητω και συγνωμη"..το μονο που καταφερε ειναι να γουρλωσει τα ματια και γυρνώντας την πλατη και φευγοντας να ψελισει κατι για τσογλανια και κωλοπαιδα..τον εγραψα και εγω στην gianelli μου
    δεν ξερω αν του απαντησα με θρασος ξερω ομως πως αν για καποια στιγμη ενιωσα ενοχος, το ξεπερασα..αυτος κρυφτηκε πισω απο τη μασκα του ιδιοκτητη αυτοκινητου (λογω ογκου), στην προχωρημενη ηλικια του που κατ αυτον εμπνεει φοβο και σεβασμο σε 2 παιδια 17 χρονω και στα πολλα χρονια που χει στην περιοχη και γω πισω απο τον αυθορμητισμο της ηλικιας μου χωρις να γινομαι αγενης παντα

    να θυμασαι πως σε οσους δεν σε συμπαθουν να χαμογελας και να τους ειρωνευεσαι διακριτικα μα παντα φαινομενικα "καλοπροαιρετα" ..τους σκοτωνει αυτο
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  7. #52
    Kawasaki for life... Το avatar του/της Brolas
    Εγγραφή
    24/02/2007
    Μηνύματα
    152
    Το 5 ozzzzzzy είναι όλα τα λεφτά....Θα την χρησιμοποιώ και εγώ αυτή την απάντηση...Κωλοκουτιά σας έρχομαι!!!!!!!1
    Ο ΘΕΟΣ ΣΥΓΧΩΡΕΙ,Η KAWASAKI ΟΧΙ...


  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
    Τι είπες τώρα????????????
    άσε φίλε κατέβηκα κάτω και είχα θολώσει τόσο που πήγα να ανακρίνω κάτι 20χρονα που είχα look γκραφιτάδων....με την ηλίθια σκέψη ότι αυτοί κουβαλάνε σπρέι και το έκανε κάποιος γνωστός τους για πλάκα...
    ευτυχώς μόλις ειδα τη χαμένη και γεμάτη αποροία φάτσα του πιτσιρικά το μυαλό επανήλθε και τον άφησα να φύγει....
    ρώτησα τα μαζαγιά και όλους τους γείτονες αν ειδαν τίποτα και φυσικά η απάντηση ήταν αρνητική....

    μην το ψάχνεις...δεν μπορείς να παλεύεις το άγνωστο και τη βλακεία....προσπαθείς να διασφαλίσεις τον ευατό σου....
    και μένα η άπόψή μου ειναι μην τα βάζεις με τους γείτονες εκτός αν μπορείς να παρακολουθείς ολονυχτίς τη μηχανή με κάμερα....
    και ειδικά απο τη στιγμή που είσαι γυναίκα και κάποιος μπορεί να θεωρήσει ότι θίγεις τον ελλιπή ανδρισμό του....

    ακόμα κ μερικές πρόκες στο λάστιχο αρκούν να σου χαλάσουν την ημέρα ή ακόμα και να προκαλέσουν ατύχημα....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  9. #54
    Kawasaki for life... Το avatar του/της Brolas
    Εγγραφή
    24/02/2007
    Μηνύματα
    152
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    άσε φίλε κατέβηκα κάτω και είχα θολώσει τόσο που πήγα να ανακρίνω κάτι 20χρονα που είχα look γκραφιτάδων....με την ηλίθια σκέψη ότι αυτοί κουβαλάνε σπρέι και το έκανε κάποιος γνωστός τους για πλάκα...
    ευτυχώς μόλις ειδα τη χαμένη και γεμάτη αποροία φάτσα του πιτσιρικά το μυαλό επανήλθε και τον άφησα να φύγει....
    ρώτησα τα μαζαγιά και όλους τους γείτονες αν ειδαν τίποτα και φυσικά η απάντηση ήταν αρνητική....

    μην το ψάχνεις...δεν μπορείς να παλεύεις το άγνωστο και τη βλακεία....προσπαθείς να διασφαλίσεις τον ευατό σου....
    και μένα η άπόψή μου ειναι μην τα βάζεις με τους γείτονες εκτός αν μπορείς να παρακολουθείς ολονυχτίς τη μηχανή με κάμερα....
    και ειδικά απο τη στιγμή που είσαι γυναίκα και κάποιος μπορεί να θεωρήσει ότι θίγεις τον ελλιπή ανδρισμό του....

    ακόμα κ μερικές πρόκες στο λάστιχο αρκούν να σου χαλάσουν την ημέρα ή ακόμα και να προκαλέσουν ατύχημα....
    Χαρά στο κουράγιο σου.Αν ήμουν εγώ ακόμα θα τους έψαχνα...Και ξέρεις γιατί?Διότι αν έχεις πρόβλημα με κάποιον το λύνεις μόνο με αυτόν.Δεν σου φταίει τίποτα η μοτοσυκλέτα του.Δεν πήγε μόνη της εκεί.Το έχω ξαναπεί....Είναι μέχρι να πετύχεις κανέναν....
    Ο ΘΕΟΣ ΣΥΓΧΩΡΕΙ,Η KAWASAKI ΟΧΙ...


  10. #55
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    αφου δεν μπορω να γινω αντρας 2 μετρα, 200 κιλα,με γενια
    Όσους ξέρω με τα παραπάνω χαρακτηριστικά θέλουν να γίνουν γυναίκες 1,62 60 κιλά (maximum) με κόκκινα μαλιά και πράσινα μάτια !!!

    (κανείς δεν μένει ικανοποιημένος από αυτό που είναι ...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  11. #56
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    προσεξε μην ταυτιστεις με τους γνωστους σου ομως


    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  12. #57
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    μεσα στην ευγενεια εγω(oldman τ ορκιζομαι )

    Δεν τους έβρισες, Θάλεια μας ...???

    Δεν ζέστανες με ξερογκαζιές το καγκουρίδι σου με την Λέο Βίντσε στους 5 πόντους από την τζαμαρία, Θάλεια μας ...???

    Δεν ξεκίνησες με καπνούς και 20άμετρες λαστιχιές στον δρόμο, Θάλεια μας ...???

    Δεν πήρες παραμάζωμα με την καρατιμόνα σου τις σακούλες της λαϊκής που κουβαλούσαν οι γιαγιούλες, Θάλεια μας ...???

    Δεν έκανες μπίλιες το τηλεκατευθυνόμενο κουρσάκι του πιτσιρικά απέναντι, Θάλεια μας ...???

    Δεν κατούρησε στην πόρτα του Φαρμακείου ο μεθυσμένος λεχρίτης που είχες δικάβαλο, Θάλεια μας ...???


    (μεγάλη σου μαλακία, αν δεν τα έκανες ...)


    Υ.Γ.
    Ο συλλογισμός και η πρόταση του Μάγου είναι ΣΩΣΤΑ (και λειτουργικά...).

    Θα σου κοστίσει 2-3 κασονάκια μπύρες και κανά κιλό ξηροκαρπίδια (τα spirits θα τα φέρουν μόνοι τους...), αλλά αν αρχίσουν να "συχνάζουν" στην γειτονιά τίποτε σκατόφατσες (σαν τον Αφρο π.χ.) ΔΕΝ θα σου ξαναμιλήσει άνθρωπος !!!
    (να μην σου πω ότι θα σου προσέχουν και το μηχανάκι με τον φόβο μήπως πάθει τίποτε και κατηγορηθούν οι ίδιοι ...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  13. #58
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
    Εξήγησέ τους ότι και εσύ πληρώνεις τέλη κυκλοφορίας και δικαιούσαι να χρησιμοποιείς τους φοβερούς μας δρόμους και για να κινείσαι και για να παρκάρεις.
    Όσο για το 'αν στη ρίξει' πες της 'αν σου σπάσουν τη τζαμαρία της εισόδου τίποτα αλήτες μηχανόβιοι περαστικοι;'

    λεωνιδα ειμαι μαζι σου ρε!
    ερχομαι με το townmate , το παιζω ghostrider και την κανω λαμογια!:rotflmao:


    οσο για το "αν σου τη ριξουν" ετσι και μ συνεβαινε ποτε αυτο εμενα ποιος ειδε τον παποβιο και δεν το φοβηθηκε επειδη ο καθε χαραμοφαης κουτακιας θελει να χει 5 αυτοκινητα αραγμενα απ εξω να τα βλεπει....

    και στη τελικη με γουστο με καπελο του αλλα οχι να απειλει να μας ριξει και τα μοτορια μας...

    μηχανοβιοι ενωθητε!!!

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Brolas
    Χαρά στο κουράγιο σου.Αν ήμουν εγώ ακόμα θα τους έψαχνα...Και ξέρεις γιατί?Διότι αν έχεις πρόβλημα με κάποιον το λύνεις μόνο με αυτόν.Δεν σου φταίει τίποτα η μοτοσυκλέτα του.Δεν πήγε μόνη της εκεί.Το έχω ξαναπεί....Είναι μέχρι να πετύχεις κανέναν....
    με τα ανθρωπάκια δεν βγάζεις άκρη....ειναι σαν τα σκουλήκια....ακόμα και να τα πατήσεις δεν έχεις κάνει και τίποτα σοβαρό.....
    αντε να βρεις ποιος απο όλους τους μικροαστούς έφαγε στράβωμα....
    το μόνο που κάνω πια, ειναι οταν παρκάρω απο κάτω να ρίχνω συχνά πυκνά ματιές μήπως και πέσω σε κανέναν έξυπνο ......
    θα τα πληρώσει αυτός όλα....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  15. #60
    afrotwin με ποιον μοιαζεις?

    airamhag ν.κοσμο...εισαι κοντα?

    Antwnis προσπαθω να ειμαι ψυχραιμη,τεινω περισσοτερο στην αποψη των θρασυδειλων δυστυχισμενων μικροαστων,που απλα θα μεινουν στα λογια.αν κανω λαθος πως το ειπες να δεις

    ΚΟΚΟ$ προσπαθω!με πιασανε συνολο 5 φορες.ειχα υπομονη τη πρωτη,τη δευτερη...μετα?αντε και τη τριτη

    OzZzZzY
    1.εχω ενα fzs600 εχει μανιταρια
    2.δεν θελω να τους προκαλεσω και να μπω στη διαδικασια ψυχοφθορου κυριως για μενα πολεμου.εκτος αν νιωσω την αναγκη.
    5.
    αυτο το "να θυμασαι..." ποσο δικιο εχεις οπως και η λεπτη γραμμη να μην γινεις ομοιος η και χειροτερος.το παλευω.

    Oldman με το maximum το εσωσες,ατιμη κοινωνια,χαθηκε να με κανει τραβεστι
    Δεν ζέστανες με ξερογκαζιές το καγκουρίδι
    δεν μ αφηνε η φαρμακοποιος,την ενοχλουσε το καυσαεριο .και με κρυα βεβαια μηχανη που καιρος για
    Δεν ξεκίνησες με καπνούς και 20άμετρες λαστιχιές στον δρόμο,

    Δεν κατούρησε στην πόρτα του Φαρμακείου
    δωσε ιδεες στο λαοοοοο


    ΑΓΓΕΛΙΑ
    ζητουνται απλυτοι,ψηλοι,χωρις πολλα δοντια μηχανοβιοι,κατα προτιμηση χωρις γνωσεις της ελληνικης γλωσσας(ειναι πιο φοβιστικοι αυτοι oldman,με συγχωρεις ε? ).
    κατοχοι δικυκλων με after market εξατμισεις ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΤΑΠΑ(απαραιτητο) και μαυρισμενο ποινικο μητρωο.

    τσαμπα


Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι μπορώ να κάνω για αυτό?
    από Billymuse στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2012, 08:52
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2012, 15:47
  3. Τι μπορώ να κάνω
    από g.kounoupis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2010, 09:00
  4. Παιδια τι να κανω με το κρανος;
    από laksof στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2006, 20:12
  5. Ξέρετε που μπορώ να κάνω υπέρυθρη σε μοτέρ???
    από Wizard13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 20:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF