Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 102

Θέμα: τι μπορω να κανω με τους γειτονες??

  1. #1

    τι μπορω να κανω με τους γειτονες??

    αφου σταματησαν να τα βαζουν με το σκυλι μου,βρηκαν τη μηχανη να παιξουν.
    παρκαρω νομιμοτατα εξω απο το σπιτι μου,αναμεσα σε 2 αυτοκινητα.τυχαινε εκει που εμπαινε η μηχανη,να ειναι εισοδος φαρμακειου,αφου βεβαια υπηρχε πεζοδρομιο στο ενδιαμεσο.
    ενα πρωι λοιπον :ZZZ: ,αρχιζει ενας γερος να φωναζει θα σου φερω αστυνομια και γιατι βαζεις τη μηχανη σου εδω και δεν μπορουμε να μπουμε στο φαρμακειο (κατευθειαν απο το δρομο).
    βαλε την μου λεει απεναντι πανω στο μικρο πεζοδρομιο που εχει εξω απο την πολυκατοικια σας.
    του εξηγω πρωτον οτι ειναι παρανομο και δευτερον οτι η μηχανη μου ειναι 200 κιλα και ειμαι παιδι που δεν τρωει

    εχω ηδη προτεινει στη φαρμακοποιο να μιλησει με τον κυριο που δεν μετακινει το αμαξι του ποτε,να το βαλει λιγο πιο μπροστα και να παρκαρω απο πισω του ωστε να μην ενοχλω.τιποτα βεβαια.και να διευκρινησω οτι τη βαζω εκει γιατι δεν εχει πουθενα αλλου χωρο!δεν το κανω επιτηδες!!
    παιρνω την αστυνομια μου λενε οτι ειμαι νομιμοτατη εφοσον παρκαρω στο δρομο και το αφηνω εκει.
    φευγω λοιπον την αλλη μερα να παω δουλεια και γυρνοντας με εχουν κλεισει τα 2 αυτοκινητα να μην χωραω ουτε εγω,ουτε ανθρωπος βεβαια
    το αφηνω εκει,λεω δεν θα χαλαμε τις καρδιες μας.
    βρισκω και παρκαρω αλλου σε ασχετο σημειο,αλλα παλι απεναντι απο το σπιτι μου.παω την επομενη μερα να τη παρω ερχεται αλλη κυρια με το ιδιο τροπαρι,γιατι δεν παρκαρεις απεναντι και μεις που θα βαλουμε τ αυτοκινητα μας?
    μεσα στην ευγενεια εγω(oldman τ ορκιζομαι ),να εξηγω ξανα και ξανα!
    το αφηνω εκει....
    ερχεται το σημερα...αλλη κυρια παλι...
    γιατι βαζεις εκει τη μηχανη σου??(τριτο ασχετο σημειο)
    αρχιζω κι εγω κυρια μου δεν σας ενοχλουν τα 2 αυτοκινητα στη γειτονια που εχει ο καθενας σας ενοχλει η μηχανη μου??
    και πηρα την απαντηση
    ναι,αλλα αμα στη ριξει....

    πηρα την αστυνομια και μου ειπαν οτι δεν γινετε τιποτα παρα μονο αν μου τη ριξουν...
    το μονο που σκεφτηκα ειναι καλασνικοφ
    καμια καλυτερη ιδεα?

    δεν μπορω να τη βαλω σε τοσο μικρο πεζοδρομιο και αρνουμαι να παρανομησω γιατι ολοι εδω θελουν να εχουν 2 αυτοκινητα.οπου βρω χωρο αναμεσα,τη βαζω οπως ολοι μας.
    μπορω με καποιο τροπο να κανω μια καταγγελια να τους γινει συσταση?μπορει να καταγραφει καπου η προειδοποιηση/απειλη"ναι,αλλα αν στη ριξουν?",ωστε αν γινει να μπορω να μηνυσω και να δικαιωθω?
    να πω οτι συγκεκριμενοι βαζουν τ αυτοκινητα τους,εχουν 2 και τ αλλαζουν...εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.ξερω δηλ.ποιανου ειναι ποιο.


  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.789
    Σε καταλαβαίνω και πράγματι είναι πολύ ενοχλητικό αλλά πραγματικά δεν αξίζει να ασχοληθείς και να σκέφτεσαι δικαστήρια κλπ.Αυτό βέβαια μέχρι να σου κάνουν ζημιά.Εάν σου κάνουν ζημιά εκεί αλλάζει το θέμα,απλά τους σκίζεις,με το συμπάθιο.Όταν σου λένε παρόμοια πράγματα θα τους λες ότι είσαι νομιμότατη και με το χαμόγελο πάντα, θα την κάνεις

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Εξήγησέ τους ότι και εσύ πληρώνεις τέλη κυκλοφορίας και δικαιούσαι να χρησιμοποιείς τους φοβερούς μας δρόμους και για να κινείσαι και για να παρκάρεις.
    Όσο για το 'αν στη ρίξει' πες της 'αν σου σπάσουν τη τζαμαρία της εισόδου τίποτα αλήτες μηχανόβιοι περαστικοι;'

  4. #4
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    περιπου την

    ιδια ιστορια είχα με τον προποτζη κατω απο το σπιτι μου..μονο που την αφηνα τη μοτο για λιγο εγω..τα απογευματα καθως τα βραδια σε γκαραζ.

    μου πε λοιπον μια μερα που αφησα τη μοτο μου αναμεσα στο αυτοκίνητο του και ενα αλλο..μπροστα απο το σπιτι μου οπου στο ισσογειο ειναι και το προπο..οτι του κοβω τΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΤΟΥ....









    Ε και εγω του πα να μετακομίσει...και πως αν τυχον πεσει καταλαθος η κουνηθεί η μοτο μου απο κανα πελατη του..

    θα πεσει καταλαθος και η βιτρινα του.

  5. #5
    Μαγαζατουρας Το avatar του/της warlord
    Εγγραφή
    01/05/2006
    Μηνύματα
    106
    Την επομενη φορα που θα σου πουν κατι τετοιο απλα χαμογελα και ρωτα τους κοιτοντας τους στα ματια....
    '....και μετα?'
    μετα απλα φυγε απο συνεχιζοντας να χαμογελας και χωρις να πεις οτιδηποτε αλλο.
    Θα δεις.....ακουμε και θα δεις
    Ο πυργος της Βαβελ

  6. #6
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818

    Re: τι μπορω να κανω με τους γειτονες??

    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    αφου σταματησαν να τα βαζουν με το σκυλι μου,βρηκαν τη μηχανη να παιξουν.
    παρκαρω νομιμοτατα εξω απο το σπιτι μου,αναμεσα σε 2 αυτοκινητα.τυχαινε εκει που εμπαινε η μηχανη,να ειναι εισοδος φαρμακειου,αφου βεβαια υπηρχε πεζοδρομιο στο ενδιαμεσο.
    ενα πρωι λοιπον :ZZZ: ,αρχιζει ενας γερος να φωναζει θα σου φερω αστυνομια και γιατι βαζεις τη μηχανη σου εδω και δεν μπορουμε να μπουμε στο φαρμακειο (κατευθειαν απο το δρομο).
    βαλε την μου λεει απεναντι πανω στο μικρο πεζοδρομιο που εχει εξω απο την πολυκατοικια σας.
    του εξηγω πρωτον οτι ειναι παρανομο και δευτερον οτι η μηχανη μου ειναι 200 κιλα και ειμαι παιδι που δεν τρωει

    εχω ηδη προτεινει στη φαρμακοποιο να μιλησει με τον κυριο που δεν μετακινει το αμαξι του ποτε,να το βαλει λιγο πιο μπροστα και να παρκαρω απο πισω του ωστε να μην ενοχλω.τιποτα βεβαια.και να διευκρινησω οτι τη βαζω εκει γιατι δεν εχει πουθενα αλλου χωρο!δεν το κανω επιτηδες!!
    παιρνω την αστυνομια μου λενε οτι ειμαι νομιμοτατη εφοσον παρκαρω στο δρομο και το αφηνω εκει.
    Ωραία....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

    φευγω λοιπον την αλλη μερα να παω δουλεια και γυρνοντας με εχουν κλεισει τα 2 αυτοκινητα να μην χωραω ουτε εγω,ουτε ανθρωπος βεβαια
    το αφηνω εκει,λεω δεν θα χαλαμε τις καρδιες μας.
    Ωραία και πάλι....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

    βρισκω και παρκαρω αλλου σε ασχετο σημειο,αλλα παλι απεναντι απο το σπιτι μου.παω την επομενη μερα να τη παρω ερχεται αλλη κυρια με το ιδιο τροπαρι,γιατι δεν παρκαρεις απεναντι και μεις που θα βαλουμε τ αυτοκινητα μας?
    Στον κώλο σας είναι η προβλεπόμενη απάντηση..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

    μεσα στην ευγενεια εγω(oldman τ ορκιζομαι ),να εξηγω ξανα και ξανα!
    το αφηνω εκει....
    ερχεται το σημερα...αλλη κυρια παλι...
    γιατι βαζεις εκει τη μηχανη σου??(τριτο ασχετο σημειο)
    Επειδή εκεί γουστάρω... Αμα σε χαλάει άλλαξε γειτονιά...
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

    αρχιζω κι εγω κυρια μου δεν σας ενοχλουν τα 2 αυτοκινητα στη γειτονια που εχει ο καθενας σας ενοχλει η μηχανη μου??
    και πηρα την απαντηση
    ναι,αλλα αμα στη ριξει....
    Άμα μου την ρίξει θα φάει τα νιάτα του στα δικαστήρια....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble

    πηρα την αστυνομια και μου ειπαν οτι δεν γινετε τιποτα παρα μονο αν μου τη ριξουν...
    το μονο που σκεφτηκα ειναι καλασνικοφ
    καμια καλυτερη ιδεα?

    δεν μπορω να τη βαλω σε τοσο μικρο πεζοδρομιο και αρνουμαι να παρανομησω γιατι ολοι εδω θελουν να εχουν 2 αυτοκινητα.οπου βρω χωρο αναμεσα,τη βαζω οπως ολοι μας.
    μπορω με καποιο τροπο να κανω μια καταγγελια να τους γινει συσταση?μπορει να καταγραφει καπου η προειδοποιηση/απειλη"ναι,αλλα αν στη ριξουν?",ωστε αν γινει να μπορω να μηνυσω και να δικαιωθω?
    Μόνο αν πας στο ΑΤ της περιοχής σου, κάνεις αναφορά αλλά με ονόματα και μάρτυρες. Αυτό προϋποθέτει ότι θα βρεις όργανο που δεν βαριέται.... Δυσκολο...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble


    να πω οτι συγκεκριμενοι βαζουν τ αυτοκινητα τους,εχουν 2 και τ αλλαζουν...εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων.ξερω δηλ.ποιανου ειναι ποιο.

    Βρες ένα κλειστό πάρκινγκ για διάφορους λόγους
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #7
    τους τα εχω πει ολα αυτα επανειλλημενα!!αν ειναι δυνατον να ερχονται να μου λενε παρκαρε παρανομα για να εχουν τα 6538 αυτοκινητα μας λιιιιιγο πιο πολυ χωρο,
    και να μην τους εξηγησω οτι ειμαι νομιμη και οτι εχω καθε δικαιωμα.
    αν μου τη ριξουν ομως και δεν ειμαι μπροστα,μπορω να αποδειξω κατι?

    την απειλη δεν την εκανε η φαρμακοποιος...


    επισης σε κανενα αλλο ΑΝΤΡΑ μουτοσυκλετιστη δεν γινεται αυτο στη γειτονια
    δεν ξερω αν ειναι τυχαιο...:smilea:

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
    Εξήγησέ τους ότι και εσύ πληρώνεις τέλη κυκλοφορίας και δικαιούσαι να χρησιμοποιείς τους φοβερούς μας δρόμους και για να κινείσαι και για να παρκάρεις.
    Όσο για το 'αν στη ρίξει' πες της 'αν σου σπάσουν τη τζαμαρία της εισόδου τίποτα αλήτες μηχανόβιοι περαστικοι;'
    M αρεσεις ...





    γι αυτους που δεν αφηνουν χωρο στου ςπεζους να περασουν...


    καπου το ειδα
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  9. #9
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
    M αρεσεις ...

    koritsia ta lesviaka kamakia ine sexualiki parenoxlisi...
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    koritsia ta lesviaka kamakia ine sexualiki parenoxlisi...
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    και μετα ?



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  11. #11
    Εγειρεσθε αγωμεν εντευθεν Το avatar του/της soundstorm
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    175
    Εχεις αμαξι?
    Αν ναι τοτε(τωρα που ερχετε και καλοκιαρι),θα το παρκαρεις εκει που βαζεις την μηχανη για κανα μηνα.
    Επειτα,αφου θα σου την εχουν πει δεκαδες φορες αλλα εσυ θα τους γραφεις στα......
    θα τους πεις οτι θα το παρεις αλλα αν σου ξαναπουνε τιποτα για την μηχανη θα βαλεις ξανα το αμαξι μεχρι να σαπισει.

    Εγω ειχα παρομοιο προβλημα με ενα γειτωνα(εκλεινε την μηχανη και δεν μπορουσα να βγω),μεχρι που παρκαρα το φορτηγο και εκλεισα το αμαξι του για 2 μερες.
    Με γραψανε βεβαια,αλλα αξιζε τον κοπο!!!
    www.tsakosart.gr
    Νοιωθω καλα που ειμαι απο τη χωρα σου Σωκρατη και ας εχω τσιμπλα στο ενα ματι.

  12. #12
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.445
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας

    Όσο για το 'αν στη ρίξει' πες της 'αν σου σπάσουν τη τζαμαρία της εισόδου τίποτα αλήτες μηχανόβιοι περαστικοι;'



    Δέχομαι να βοηθήσω!!!
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  13. #13
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Εγώ σε παρόμοιο θέμα, όχι κλεισίματος αλλά κατάχρησης του γκαράζ μου απο ανόητους, φαιδρούς και θρασύτατους γείτονες, εμφανίστηκα ένα απογευμα που ήταν κάτω μαζί με όλη την οικογένεια με τον εξοπλισμό μου έτοιμο για Level IIΙ αγώνα..... τους καλησπέρισα, κι έφυγα.... Θυμάμαι ακόμα τον τρόμο στα μάτια τους όταν ειδαν το 45άρι και την mossberg 500 :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Δεν καταχράστηκαν τίποτα δικό μου από τότε.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira


    Δέχομαι να βοηθήσω!!!
    Κι εγω κι εγω!!!
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  15. #15
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Εγώ σε παρόμοιο θέμα, όχι κλεισίματος αλλά κατάχρησης του γκαράζ μου απο ανόητους, φαιδρούς και θρασύτατους γείτονες, εμφανίστηκα ένα απογευμα που ήταν κάτω μαζί με όλη την οικογένεια με τον εξοπλισμό μου έτοιμο για Level IIΙ αγώνα..... τους καλησπέρισα, κι έφυγα.... Θυμάμαι ακόμα τον τρόμο στα μάτια τους όταν ειδαν το 45άρι και την mossberg 500 :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Δεν καταχράστηκαν τίποτα δικό μου από τότε.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    κοιτα μη φας κανα γιαουρτι τωρα απο κανα μπαλκόνι..και ψανεις μετα να ριξεις σε καμια γλάστρα..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    ο ΜΠΟΝΑΤΣΑ ΜΑΝ ΛΕΜΕ..:rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι μπορώ να κάνω για αυτό?
    από Billymuse στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2012, 09:52
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2012, 16:47
  3. Τι μπορώ να κάνω
    από g.kounoupis στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2010, 10:00
  4. Παιδια τι να κανω με το κρανος;
    από laksof στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2006, 21:12
  5. Ξέρετε που μπορώ να κάνω υπέρυθρη σε μοτέρ???
    από Wizard13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 21:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF