Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: 19/4/2007

  1. #1
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363

    19/4/2007

    Πολλές αλλαγές, πολλά τα καινούργια πράγματα, μα κάτι πάντα λείπει. Καινούργια εταιρία, καινούργιες δουλειές, γάμος και σε λίγο κι άλλος γάμος, η ζωή μας γεμάτη συγκινήσεις και γιορτές. Τώρα η χαρά ενός καινούργιου μέλους στην οικογένεια και σε όλα αυτά είσαι μακριά, 5 χρόνια τώρα μας κοιτάς από ψηλά. Χαμογέλα λοιπόν σε μας, που κάθε μέρα ζούμε στα βήματα σου, χαμογέλα....Όταν κοιτάω τα αστέρια πάντα εσένα θα βλέπω, όταν ταξιδεύω πάντα εσένα θα έχω στο νου μου, όταν γελώ και πίνω, στην υγειά σου θα λεω. Και αυτά που με έμαθες σε εκείνη θα μάθω.

    Λείπεις ακόμα τόσο πολύ....
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  2. #2


    Ξέρεις....
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Ευχαριστω Ηλια..
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  4. #4
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: 19/4/2007

    Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
    Λείπεις ακόμα τόσο πολύ....
    οσο η ροή των εξελίξεων τηρείται με φυσιολογικό τρόπο όλα βαίνουν καλώς...


    φυσικά η απώλεια και η αίσθησή της παραμένουν αλλά νέα πράγματα και καταστάσεις δίνουν το έναυσμα για αλλαγή ρου και διάθεσης...

    τελικά οι κάθε είδους επέτειοι που έχουμε γεμίσει τη ζωή μας (και όσο μεγαλώνουμε θα πληθαίνουν) μας "αγχώνουν" περισσότερο...


    κοιτάμε μπροστά εκμεταλλευόμενοι τις εμπειρίες του παρελθόντος...

    και αφού θυμάσαι... κανένας δεν λείπει...


  5. #5
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431

    Re: Re: 19/4/2007

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra



    κοιτάμε μπροστά εκμεταλλευόμενοι τις εμπειρίες του παρελθόντος...

    και αφού θυμάσαι... κανένας δεν λείπει...



    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  6. #6
    rsp λυπαμαι πολυ

    ποτε δεν εχω λογια σε τετοια ποστ.
    nostra με ολη τη καλη διαθεση πολυ ευκολο αυτο το
    κοιτάμε μπροστά εκμεταλλευόμενοι τις εμπειρίες του παρελθόντος... και αφού θυμάσαι... κανένας δεν λείπει...


    δεν ειναι ετσι...ισως θελει μια αλλη φιλοσοφια που εγω τουλαχιστον δεν την εχω ακομα,
    αλλα σου λεω αυτο που ζω και νιωθω.
    παντα θα λειπει...και τα πιο πανω λογια ειναι πολυ λιγα οταν το ζεις.


  7. #7
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    παντα θα λειπει...και τα πιο πανω λογια ειναι πολυ λιγα οταν το ζεις.
    μια δική μου απώλεια.... μου έλεγε...


    "Να κοιτάς στη ζωή σου πρωτίστως να είσαι εσύ καλά....

    Μόνο αν είσαι καλά εσύ θα μπορέσεις τότε να βοηθήσεις και αυτούς που δεν είναι.

    Αλλιώς, αβοήθητος θα είσαι κι εσύ και αυτοί."


    και είπα και πριν... όσο μεγαλώνουμε θα ζούμε ολοένα και περισσότερες τέτοιες απώλειες...


    εγώ το έχω αποδεχτεί και είμαι προετοιμασμένος συναισθηματικά...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
    ισως θελει μια αλλη φιλοσοφια που εγω τουλαχιστον δεν την εχω ακομα,

  8. #8
    nostra οταν χανεις τη μητερα σου,τον πατερα σου,το συζυγο το παιδι σου οι φιλοσοφιες για μενα δεν χωρουν πουθενα...
    ναι εχεις δικιο!ετσι θα επρεπε να ειναι!αλλα...

    δεν θα ειμαι ποτε προετοιμασμενη ψυχολογικα για κανεναν θανατο και καμια απωλεια.δεν μπορω.
    ευχομαι να μην αποδειχθει ποτε οτι εκανες λαθος σ αυτο!
    και παντα να χωρουν αυτες οι κουβεντες στη καρδια σου!


    rsp ελπιζω καποια στιγμη ολα να γινουν πιο γλυκα μεσα σου...ολα θα πανε καλα!

  9. #9
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Δεν πάμε καλά......


    Καθόλου κιόλας.... κάτι θα έχει το νερό.....

    Όσο και συμφιλιωμένος να είσαι με τον θάνατο, είτε τον δικό σου, είτε των προσφιλών σου προσώπων, ποτέ δεν συμβιβάζεσαι με το γεγονός ότι έφυγαν....

    Απλά το αποδέχεσαι κάποια στιγμή.... εξακολουθεί να πονάει... απλά το σκέφτεσαι λιγότερες φορές την ημέρα.... και αργότερα το σκέφτεσαι όλο και λιγότερο... κάποια στιγμή το σκέφτεσαι κι απλά μελαγχολείς... αλλά έχει περάσει πολύς καιρός....


    Τα υπόλοιπα είναι φιλοσοφίες του κώλου.... αν δεν πονάς για κάποιον που αγαπάς αντε στην στάνη με τα υπόλοιπα ζώα....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #10
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Απλά το αποδέχεσαι κάποια στιγμή.... εξακολουθεί να πονάει... απλά το σκέφτεσαι λιγότερες φορές την ημέρα.... και αργότερα το σκέφτεσαι όλο και λιγότερο... κάποια στιγμή το σκέφτεσαι κι απλά μελαγχολείς... αλλά έχει περάσει πολύς καιρός....
    +1000


  11. #11
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898
    και θα λειπει .... και θα ποναει .... οσο για το χρονο .... το μονο που κανει ειναι να φερνει καλες ή κακες αλλαγες στη ζωη μας .... η αγαπη για τον ανθρωπο που εφυγε και το γιατι γμτ θα ναι παντα εκει
    να σαι γερός και με μεγαλη καρδια....

  12. #12
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Ο λογος που το εγραψα δεν ηταν για να προκαλεσω τη διαμαχη του πως χειριζομαστε το πονο και την απωλεια, ενιωσα την αναγκη να το μοιραστω με τους λιγους που λεω φιλους εδω μεσα και το εκανα..

    Ευχαριστω πραγματικα ολους

    Λινα και Νοble ταυτιζομαι με τις αποψεις σας
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Δεν πάμε καλά......


    Καθόλου κιόλας.... κάτι θα έχει το νερό.....

    Όσο και συμφιλιωμένος να είσαι με τον θάνατο, είτε τον δικό σου, είτε των προσφιλών σου προσώπων, ποτέ δεν συμβιβάζεσαι με το γεγονός ότι έφυγαν....

    Απλά το αποδέχεσαι κάποια στιγμή.... εξακολουθεί να πονάει... απλά το σκέφτεσαι λιγότερες φορές την ημέρα.... και αργότερα το σκέφτεσαι όλο και λιγότερο... κάποια στιγμή το σκέφτεσαι κι απλά μελαγχολείς... αλλά έχει περάσει πολύς καιρός....


    Τα υπόλοιπα είναι φιλοσοφίες του κώλου.... αν δεν πονάς για κάποιον που αγαπάς αντε στην στάνη με τα υπόλοιπα ζώα....
    :a19:

    ετσι ακριβως...ποσο δικιο εχεις ...


    @rsp ..δυναμη..καικαθε φορα που θα βουτας βαθεια...βγαινεις πιο δυνατος...αν κ αποκαμωμενος καμια φορα...δεν ξερω..μπορει να λεω κ μαλακιες...καπως ετσι νοιωθω οτι ειναι ...

    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  14. #14
    Πόσο μεγαλύτερος ο πόνος όταν δυσκολεύεσαι να πονέσεις... όταν η αδυναμία να ξεχωρίσεις τον πόνο του χαμού, από τον πόνο του γιατί δεν νιώθεις, σε οδηγεί στον κυνισμό. Πόσο σε ζηλεύω Πα...

  15. #15
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Θα ερθει Γιωργο, θα ερθει η στιγμη που τα δακρυα θα ειναι για το χαμο και την απουσια, φευγει ο θυμος και τα πολλα γιατι και ο πονος γινετε γλυκος με ενα τροπο..
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. καλλημερες Σαββατου 19/05/2007
    από l@gos στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2007, 15:53
  2. Καλημερες Πεμπτης 19-4-2007
    από nakkip στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2007, 14:01
  3. 19/03/2007 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΉ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ
    από griso850 στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2007, 15:26
  4. Αρτεμίσιο 19/2/2007.... Μικτή Mοίρα Αναχαίτησης
    από sniper στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2007, 09:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF