Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Made in Greece

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeorgeFZR
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    175

    Made in Greece

    Τα αιτήματα

    Οι κρατούμενοι των φυλακών Μαλανδρίνου και Κορυδαλλού διεκδικούν τη μετατροπή των ισοβίων σε 12ετή κάθειρξη, η μετατροπή της ποινής κάθειρξης των 25 ετών σε κάθειρξη δέκα ετών και να αποφυλακίζονται οι καρτούμενοι με την έκτιση των 3/7 της ποινής τους.

    Επίσης, ζητούν να μειωθεί το ανώτατο όριο προφυλάκισης των 18 μηνών, να καταργηθούν οι πειθαρχικές ποινές και να χορηγούνται ελεύθερα άδειες στους κρατουμένους...



    . :a31:
    Έμαθα Να Αγαπώ Τον Εαυτό Μου,Να Τον Σέβομαι,Και Να Τον Καρφώνω Σε Οποιο Ντουβάρι θέλω....

    ------------------------------------------------------

  2. #2
    Μαγαζατουρας Το avatar του/της warlord
    Εγγραφή
    01/05/2006
    Μηνύματα
    106
    Αμα γινει τιποτα τετοιο θα ηθελα καποιος να με βοηθησει να παρω 'νομιμα'ενα δανειο γυρω στα 5 εκ. ευρο,να κανω κανα 2 χρονια φυλακη και μετα να του δωσω τα μισα για μερτικο.
    Ο πυργος της Βαβελ

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
    Αμα γινει τιποτα τετοιο θα ηθελα καποιος να με βοηθησει να παρω 'νομιμα'ενα δανειο γυρω στα 5 εκ. ευρο,να κανω κανα 2 χρονια φυλακη και μετα να του δωσω τα μισα για μερτικο.



    +1000!!!!



  4. #4
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Κανονικα αυτο τους αξιζει :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	137-underworld2.jpg 
Προβολές:	490 
Μέγεθος:	56,0 KB 
ID:	85938
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    Για ρωτήστε τους ρε 'σείς ένας που μένει κοντά στις φυλακές, τις τσάμπα γυναίκες "μέσα" από Ουκρανία ή από Γεωργία να τους τις πάμε;

    Άντε πια το έχουμε παραγ@μήσει σ' αυτή τη χώρα...

  6. #6
    Θα πρότεινα και μια ενημέρωση των κωδικών των θησαυροφυλακίων της Κεντρικής Τράπεζας να μην κουράζονται τα παλληκάρια όταν παίρνουν τις 5θήμερες αδειούλες τους .

  7. #7
    einai auto pou lene...

    AMA EIXANE ESTW KAI LIGO MIALO DEN THA ITAN FILAKI

    genika pados to sofronistiko (:rotflmao: :rotflmao: ) sistima einai gia kalamata

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
    Κανονικα αυτο τους αξιζει :rotflmao:


    yian

  9. #9
    ΑΓΓΕΛΕ τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα
    τα ορια ελευθεριας και φυλακης δεν ειναι αδιαπεραστα
    ο καθενας μπορει να υποπεσει σ ενα σφαλμα

    σε μια στιγμη που ενοιωσε αδικημενοσ και αποκλεισμενος υπεπεσε σ ενα αξιοποινο σφαλμα η δεν ξερω εγω τι αλλο ....μπηκε στη φυλακη για να τιμωρηθει και παραλληλα να σωφρονιστει ωστε να γυρισει καποια στιγμη στην κοινωνια ......


    ποιος ειναι αυτος που θα αποφασισει για τον συνανθρωπο οτι του αξιζει η ηλεκτρικη καρεκλα?????????
    yian

  10. #10

    Re: Made in Greece

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR
    Τα αιτήματα

    Οι κρατούμενοι των φυλακών Μαλανδρίνου και Κορυδαλλού διεκδικούν τη μετατροπή των ισοβίων σε 12ετή κάθειρξη, η μετατροπή της ποινής κάθειρξης των 25 ετών σε κάθειρξη δέκα ετών και να αποφυλακίζονται οι καρτούμενοι με την έκτιση των 3/7 της ποινής τους.

    Επίσης, ζητούν να μειωθεί το ανώτατο όριο προφυλάκισης των 18 μηνών, να καταργηθούν οι πειθαρχικές ποινές και να χορηγούνται ελεύθερα άδειες στους κρατουμένους...



    . :a31:
    επισησ τα αιτηματα δεν ειναι μονο αυτα.....
    υπαρχει ελλιπης ενημερωση
    yian

  11. #11
    Και το χειρότερο καθήκι να είναι κάποιος, η φυλακή πρέπει να σωφρονίζει, όχι να σε κάνει χειρότερο.


    Άσε που έχω γνωρίσει μερικούς που σε καμμία περίπτωση δεν έπρεπε να πάνε, κι όμως κάποιοι τους φορτώσανε κάτι και περάσανε και από κει.



    Και ο μόνος λόγος ο ξυλοδαρμός του πιτσιρικά να ήτανε, καλά κάνανε και τα κάνανε λίμπα, εγώ μαζί τους.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeorgeFZR
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    175

    Re: Re: Made in Greece

    Αρχικά δημιουργήθηκε από yianvoul
    επισησ τα αιτηματα δεν ειναι μονο αυτα.....
    υπαρχει ελλιπης ενημερωση


    Den katalava...ti paei na pei exoune aithmata???

    mipos na tous pame kai kana taksidaki stis baxames??

    Ainte giati oloi se auth thn xwra olo aithmata exoun..


    apo sovarothta omos.....



    Έμαθα Να Αγαπώ Τον Εαυτό Μου,Να Τον Σέβομαι,Και Να Τον Καρφώνω Σε Οποιο Ντουβάρι θέλω....

    ------------------------------------------------------

  13. #13
    πιστευεται δλδ οτι οσοι ειναι μεσα το αξιζουν ε?
    κ αντιστροφα, οσοι ειναι εξω δεν κρατανε τις θεσεις απο καποιους ειναι μεσα?

    η 18 μηνη προφυλακιση ειναι οκ??

    σε κατηγορω ρε παλιο πουστη, οτι εσυ μαυρε αλβανε σκότωσες την γρια ζαπλουτη μανα μου, εχω μαρτυρα κ τον αδερφο μου.
    μπουκα τωρα στη φυλακα για εναμιση χρονο μεχρι να αρχισει η δικη ......................





    ωραιο σεναριο ε?
    θα το κανω ταινια!!!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  14. #14
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Xμμμμ ! Ο ποινικος κωδικας στην Ελλαδα κατ' αρχην δεν ειναι φτιαγμενος απο Ελληνες αρα ο τιτλος του τοπικ ειναι ασχετος !

    Ειναι φτιαγμενος απο τους βαυαρους επι Οθωνα με βαση τον γερμανικο ποινικο κωδικα.

    Τωρα αν οι φυλακισμενοι πρεπει να εχουν μετατροπες στη ποινη τους η μερικες διευκολυνσεις αυτο εξαρταται απο υπαρχον σωφρονιστικο συστημα.
    Αιτηματα μπορουν να υποβαλλουν αλλα απο κει και μετα εξαρταται απο το σωφρονιστικο συστημα αν θα επιφερει αλλαγες η οχι.

    Ο καθε ενας εχει καθε διακαιωμα να εκφερει μια γνωμη αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι και η σωστη. Το σωστο της γνωμης βασιζεται σε γνωση και σε εμπειρια που δεν αποκταται απο τη μια στιγμη στην αλλη.

    Οι φυλακισμενοι εχουν το δικαιωμα της γνωμης αλλα απο την αλλη μερια η χρηση της γνωμης τους τους οδηγησε στο σωφρονιστικο συστημα που δεν ειναι καθρεφτης της ελευθερης κοινωνιας οπως εμεις ξερουμε. Γι' αυτο λεγεται σωφρονιστικο συστημα και βασιζεται στο ποινικο κωδικα.

    Αν ηταν ο κωδικας διαφορετικος τοτε ισως να υπηρχε και διαφορετικη αντιμετωπιση. Η κριτικη στο ποινικο κωδικα και οποιες αλλαγες γινονται δεν απορρεουν απο τους ποινικους εγκλιστους
    αλλα απο τους ελευθερους πολιτες και τις αναλογες κοινωνικες εξελιξεις.



  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από warlord
    Αμα γινει τιποτα τετοιο θα ηθελα καποιος να με βοηθησει να παρω 'νομιμα'ενα δανειο γυρω στα 5 εκ. ευρο,να κανω κανα 2 χρονια φυλακη και μετα να του δωσω τα μισα για μερτικο.
    καλά εσύ θα έχεις στο χέρι 5 εκατομύρια ευρώ και θα πας φυλακή αντί να πάρει το πρώτο αεροπλάνο για Ρίο???
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. porshe made in greece
    από takis-kk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2011, 21:32
  2. haya-dio made in greece....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2009, 09:14
  3. Μοτο made in Greece γιατι δεν?
    από Xrider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2009, 13:01
  4. Made in Greece
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2006, 17:04
  5. Only In Greece
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 00:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF