Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Πρόβλημα με ρεζερβουάρ σε Xt660

  1. #1

    Πρόβλημα με ρεζερβουάρ σε Xt660

    Καλησπέρα παιδία.
    Λοιπόν εδώ και μερικούς μήνες παρατήρησα στο ρεζερβουάρ ένα πρόβλημα με το χρώμα του. Συγκεκριμένα, δίπλα απο το στόμιό του έχω παρατηρήσει μια φουσκάλα στο χρώμα. Είναι περίπου σε απόσταση μισου εκατοστού απο το χείλος τις τρύπας και έχει φουσκώσει εκεί. Φοβάμαι μην επεκταθεί κι άλλο. Το τεπόζιτο δεν είναι ακριβός βαμένο με χρώμα αλλά έχει ένα είδος σαν πλαστικής επίστρωσης εξωτερικά και απ' οτι έχω καταλάβει μάλλον θα επεκταθεί αυτό το πράγμα. Δεν το αγγίζω καθόλου γιατί αν σπάσει θα αρχίσει μάλλον να ξεφλουδίζει όλο το ρεζερβουάρ. Δεν ξέρω απο τί μπορεί να προήρθε, εξάλλου σ' αυτό το σημείο μόνο η βενζίνη πλησιάζει, αλλά αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι να μάθω αν αυτό το καλύπτει η εγγύηση. Δεν είναι αντιπροσωπείας αλλά αν η εδώ αντιπροσοπεία το καλύπτεί αυτό, τότε θα τον αναγκάσω και τον καραγκιόζη απ' οπου το πήρα να μου το αλλάξει κι εμένα. Μου είπε οτι μου δείνει αυτός εγγύηση. Ξέρω οτι η εγγύηση καλύπτει και το χρώμα. Αν ξέρει κάποιος κάτι γι' αυτό παρακαλώ πείτε μου.

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171

    Re: Πρόβλημα με ρεζερβουάρ σε Xt660

    Αρχικά δημιουργήθηκε από alpo
    Καλησπέρα παιδία.
    Λοιπόν εδώ και μερικούς μήνες παρατήρησα στο ρεζερβουάρ ένα πρόβλημα με το χρώμα του. Συγκεκριμένα, δίπλα απο το στόμιό του έχω παρατηρήσει μια φουσκάλα στο χρώμα. Είναι περίπου σε απόσταση μισου εκατοστού απο το χείλος τις τρύπας και έχει φουσκώσει εκεί. Φοβάμαι μην επεκταθεί κι άλλο. Το τεπόζιτο δεν είναι ακριβός βαμένο με χρώμα αλλά έχει ένα είδος σαν πλαστικής επίστρωσης εξωτερικά και απ' οτι έχω καταλάβει μάλλον θα επεκταθεί αυτό το πράγμα. Δεν το αγγίζω καθόλου γιατί αν σπάσει θα αρχίσει μάλλον να ξεφλουδίζει όλο το ρεζερβουάρ. Δεν ξέρω απο τί μπορεί να προήρθε, εξάλλου σ' αυτό το σημείο μόνο η βενζίνη πλησιάζει, αλλά αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι να μάθω αν αυτό το καλύπτει η εγγύηση. Δεν είναι αντιπροσωπείας αλλά αν η εδώ αντιπροσοπεία το καλύπτεί αυτό, τότε θα τον αναγκάσω και τον καραγκιόζη απ' οπου το πήρα να μου το αλλάξει κι εμένα. Μου είπε οτι μου δείνει αυτός εγγύηση. Ξέρω οτι η εγγύηση καλύπτει και το χρώμα. Αν ξέρει κάποιος κάτι γι' αυτό παρακαλώ πείτε μου.
    Λόγω κακής βαφής εχει περάσει βενζίνη μέσα από το χρώμα η το βερνίκι.
    Να πας να στο αλλάξουν!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3
    Και μερικές φωτό


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ΧΤ 010.jpg 
Προβολές:	149 
Μέγεθος:	79,0 KB 
ID:	86715

  4. #4
    Άλλη μία


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ΧΤ 020.jpg 
Προβολές:	144 
Μέγεθος:	57,4 KB 
ID:	86717

Παρόμοια θέματα

  1. προβλημα με αναρτησεις σε παπι!!
    από GTZ750 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 06:27
  2. Πρόβλημα με εγγύση σε Xenon
    από almost στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2008, 07:58
  3. Πρόβλημα με ραφή σε γάντια Richa
    από motaba στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2007, 09:09
  4. Προβλημα με καρμπυρατερ σε Klx300
    από KLXer στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 10:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF