Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 58 από 58

Θέμα: Track Day by moto.gr ? Why not ???

  1. #46
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    και εγώ την ίδια άποψη έχω με την san για το μη οργανωμένο γιατί θα μπλέξουμε σε διαδικασίες περίεργες, δηλ θα γράψουν ότι συμφωνούν, λέμε, 70 και τελικά θα μείνουν 20 που υπολογίζω.
    Οπότε δώρο-άδωρο.

    Και να το οργανώσουμε κριτές δεν χρειάζονται γιατί ούτως ή άλλως, μεταξύ μας θα είναι το σενάριο, που πάνω κάτω γνωριζόμαστε, ανακοινώνουμε όρους χρήσης πίστας, μιλάμε με τον Ολύμπιο για την "τήρηση της τάξης" για τους "άτακτους" (παίζει και αποβολή μετά τη 2η κίτρινη) και σαφώς ασθενοφόρο. Προσωπικά εγώ θα μπορώ μετά τον Αύγουστο για Σεπτέμβρη ή και Οκτώβρη μεριά γιατί μπορεί και να τρέξω στον 6ωρο εάν έχω τελειώσει με τις διακοπές μου.
    Από αναλώσιμα έχω κανονίσει για έκπτωση -25% λάδια Motul, τακάκια Dunlopad ή Carbone και λάστιχα Michelin Power RACE γόμες 320 ευρώ και BRIDGESTONE RACING PRO 300 ευρώ γόμες.
    Αυτά μπορώ να προσφέρω από πλευράς μου....τα υπόλοιπα βάλτε τα εσείς

    ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

  2. #47
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    και εγώ την ίδια άποψη έχω με την san για το μη οργανωμένο γιατί θα μπλέξουμε σε διαδικασίες περίεργες, δηλ θα γράψουν ότι συμφωνούν, λέμε, 70 και τελικά θα μείνουν 20 που υπολογίζω.
    Οπότε δώρο-άδωρο.

    Και να το οργανώσουμε κριτές δεν χρειάζονται γιατί ούτως ή άλλως, μεταξύ μας θα είναι το σενάριο, που πάνω κάτω γνωριζόμαστε, ανακοινώνουμε όρους χρήσης πίστας, μιλάμε με τον Ολύμπιο για την "τήρηση της τάξης" για τους "άτακτους" (παίζει και αποβολή μετά τη 2η κίτρινη) και σαφώς ασθενοφόρο. Προσωπικά εγώ θα μπορώ μετά τον Αύγουστο για Σεπτέμβρη ή και Οκτώβρη μεριά γιατί μπορεί και να τρέξω στον 6ωρο εάν έχω τελειώσει με τις διακοπές μου.
    Από αναλώσιμα έχω κανονίσει για έκπτωση -25% λάδια Motul, τακάκια Dunlopad ή Carbone και λάστιχα Michelin Power RACE γόμες 320 ευρώ και BRIDGESTONE RACING PRO 300 ευρώ γόμες.
    Αυτά μπορώ να προσφέρω από πλευράς μου....τα υπόλοιπα βάλτε τα εσείς

    ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ
    Τι άλλο να κάνεις βρε Νίκο? Μια χαρά τα είπες και εσύ και η san. Μένουμε σ΄αυτό το σενάριο που είναι ρεαλιστικό. Super θα είναι να μπορέσουμε να το κάνουμε.



    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #48
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Κι εγω ειμαι μέσα!
    Καλή ιδέα να πάμε ενα ΣΚ low season.

    Οι παλιο ΙΤδες μου εκοψαν το ιντερνετ και δεν παρακολούθησα απο ενα σημειο και μετά
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Λες να αναγεννηθηκε απο τις σταχτες του το θρεντ;
    Μου κανει εντυπωση παντως τοση βουβαμαρα.
    Για τα δεδομενα του μοτο και για θρεντ με τετοιο τιτλο οι αναγνωσεις του ειναι τραγικες παντως.
    Ενιγουει ας το αφησουμε αυτο τεχνικοτητες.
    Δεν μπορω να παραβλεψω το γεγονος παντως οτι σε καθε τρακντει στα Μεγαρα απο το μοτο και μοτο μαζευομαστε παντα καμια δεκαρια ατομα και πολλες φορες και περισσοτερα.
    Αρα υπαρχει ενδιαφερον...
    Αντε λοιπον παλουκαρια μου που ειστε τωρα;


    Αν και πιστευω οτι το θεμα με τα τρακντεις των φορα μελλοντικα θα αλλαξουν μορφη.
    Οταν οι συμμετοχες θα αρχισουν να πιανουν επικινδυνα τριψηφια νουμερα κατι θα πρεπει να γινει.
    Το ειχα πει και σε προηγουμενο ποστ οτι τιποτα δεν θα με χαροποιουσε περισσοτερο απο το να εβλεπα φορουμ να συνεργαζονται για να οργανωσουν τετοιες εκδηλωσεις.

    Τα του οργανωτικου ειναι οπως τα λεει ο Ασωτος και ειναι μεγαλο πακετο.
    Τεσπα, εγω δεν ελπιζω τιποτα προς το παρον .
    Σε κάθε τρακντέι μαζεύονται καμμιά δεκαριά από το moto γιατί όλοι κι όλοι τόσοι είναι περίπου οι πραγματικά ενδιαφερόμενοι. Πέρα απ'αυτούς το moto δεν έχει ουσιαστικό ενδιαφέρον για θέματα που αφορούν τη μοτοσυκλέτα και δεν έχει και μονάδες που θα μπορούσαν να υποστηρίξουν μία τέτοια διοργάνωση. Τώρα όποιος θέλει ας εκφράσει τις αντιρρήσεις του, αλλά καμμία διαφορά δεν θα κάνει...

    Πέρα από κάποιους χωμάτινους που οργανώνουν μία εκδρομή για μήνες και φτάνουν 200 σελίδες μέχρι να καβαλήσουν και να ξεκινήσουν, άλλες βόλτες, εκδρομές, trackdays και λοιπά καθημερινά μοτοσυκλετιστικά events δεν διοργανώνονται στις σελίδες του moto.

    Τα trackdays τα παρακολουθούν μετρημένοι στα δάχτυλα και ποστ με φωτογραφίες εντυπώσεις και άλλα σχετικά πεθαίνουν στην πρώτη σελίδα. Το ίδιο και ποστ με streetάδικες βόλτες. Οι τελευταίοι που υποστήριζαν αυτή την ενότητα έφυγαν κακείν κακώς από το φόρουμ.

    Ωραία το σκεφτήκατε να θέσετε το θέμα και θα το υποστήριζα κι εγώ, αλλά ρεαλιστικά μιλώντας, σας λέω δεν πρόκειται ποτέ να έχει καμμία τύχη εδώ.
    Θάνος..

  5. #50
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος

    Πέρα από κάποιους χωμάτινους που οργανώνουν μία εκδρομή για μήνες και φτάνουν 200 σελίδες μέχρι να καβαλήσουν και να ξεκινήσουν,



    σόρυ αλλά δεν κρατήθηκα...
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
    Σε κάθε τρακντέι μαζεύονται καμμιά δεκαριά από το moto γιατί όλοι κι όλοι τόσοι είναι περίπου οι πραγματικά ενδιαφερόμενοι. Πέρα απ'αυτούς το moto δεν έχει ουσιαστικό ενδιαφέρον για θέματα που αφορούν τη μοτοσυκλέτα και δεν έχει και μονάδες που θα μπορούσαν να υποστηρίξουν μία τέτοια διοργάνωση. Τώρα όποιος θέλει ας εκφράσει τις αντιρρήσεις του, αλλά καμμία διαφορά δεν θα κάνει...

    Πέρα από κάποιους χωμάτινους που οργανώνουν μία εκδρομή για μήνες και φτάνουν 200 σελίδες μέχρι να καβαλήσουν και να ξεκινήσουν, άλλες βόλτες, εκδρομές, trackdays και λοιπά καθημερινά μοτοσυκλετιστικά events δεν διοργανώνονται στις σελίδες του moto.

    Τα trackdays τα παρακολουθούν μετρημένοι στα δάχτυλα και ποστ με φωτογραφίες εντυπώσεις και άλλα σχετικά πεθαίνουν στην πρώτη σελίδα. Το ίδιο και ποστ με streetάδικες βόλτες. Οι τελευταίοι που υποστήριζαν αυτή την ενότητα έφυγαν κακείν κακώς από το φόρουμ.

    Ωραία το σκεφτήκατε να θέσετε το θέμα και θα το υποστήριζα κι εγώ, αλλά ρεαλιστικά μιλώντας, σας λέω δεν πρόκειται ποτέ να έχει καμμία τύχη εδώ.
    Με βρισκεις συμφωνο στα περισσοτερα.

    Στην δευτερη παραγραφο βασικα, εχω καποιες ενστασεις, σε βρισκω μαλλον καπως ισοπεδωτικο.
    Βολτες διοργανωνονται και πολλες μαλιστα με στρηταδικο προσανατολισμο και σε συγκριση με αλλα φορουμ, αλλα και αντικειμενικα.

    Τεσπα εχεις ψιλοξεκοψει και εσυ λιγο απο το φορουμ (σεβομαι τους λογους σου) και μαλλον καποια πραγματα σου "ξεφευγουν" (αυτο το τελευταιο λες και εχεις γεροντικα "θεματα" ακουστηκε, σορι εεεεεε )
    :rotflmao:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  7. #52
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Δεν υπαρχει ο κοσμος απο την ηγεσια του moto.gr να τακτοποιησει τετοια θεματα
    Δεν εχουμε γνωριμιες σε τετοια επιπεδα
    Δεν εχουμε εμπειρια να το διοργανωσουμε...
    κοσμος να ερθει ισως και να βρεθει εαν κατσει σωστα η ημερομηνια αλλα ολα τα υπολοιπα δυσκολα πραγματα παιδια

    Απλα επειδη δεν μπορουμε να κανουμε ορισμενα πραγματα που θελετε μην μας πυροβολατε κιολας λεκτικα οτι δεν ενδιαφερομαστε και αλλα τετοια ...απλα δεν μπορουμε και δεν θελουμε να κανουμε ορισμενα πραγματα που θα μας βαλουν σε τρεξιματα και αγχη και ισως κιολας μας βαλουν και χερι στην τσεπη μας!!!

    Αυτα

  8. #53
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Να πω και εγώ μερικά πράγματα μιας και είχα την τυχη να συνδιοργανώσω μερικά events σε trackdays για Ι.Χ κυρίως αλλά και σε ενα (σαν video-cameraman)που έγινε απο τον 888 και τον Falco του Motokafeneioy forum(παλιό motomag forum) στα Μέγαρα.

    Καταρχάς όλα είναι εξαρτώμενα απο το τι ακριβώς περιμένει ο καθένας απο υπηρεσίες σε ενα TD. Σίγουρα θέλει ...

    1) Κλείσιμο πίστας upfront... αυτό σημαίνει συγκέντρωση ποσού πολύ πιο νωρίς και κλείσιμο πίστας ανεξαρτήτως καιρού.
    2) Συνενόηση με τοπικό νοσοκομείο/ΕΚΑΒ για ύπαρξη 1 + γιατρό εντός πίστας(το καλύτερο είναι να υπάρχουν 2) ασθενοφόρων.
    3) Κριτές και ομάδα διαχείρισης ομάδων εισόδου αναβατών/οδηγών.
    4) Εξοπλισμός πυρόσβεσης (πυροσβεστήρες , άμμο , σκούπες, κτλ.) όπως και τοπικό φαρμακείο.
    5) Φωτό και Video.... νομίζω οτι όλοι θα θέλουν και κάτι απο αυτό.
    6) Αν είναι στις Σέρρες , υποθέτω κάποια συννενόηση με ξενοδοχείο για καλές τιμές σε δωμάτια. Upfront προκαταβολή και εδώ.
    7) Έντυπο - συμφωνητικό που να απαλάσσει τους διοργανωτές απο κάποιον που θα θελήσει να στραφεί εναντίον τους αν πέσει. Όσο και αν φαίνεται μαλακισμένο σαν ενέργεια , πιστέψτε με είναι σωτήριο σε πολλές περιπτώσεις.
    8) συμμετοχή κάποιων "ειδικών"-"έμπειρων" στο θέμα πίστας για να καθοδηγεί μέσα.
    9) Τυφλή και απόλυτη υπακοή στις σημαίες.... άρα και στην ύπαρξη κριτών-συμμετέχοντων εντός της πίστας.


    Τα παραπάνω είναι μόνο τα απολύτως απαραίτητα για μια απλή διογάνωση χωρίς πολλά-πολλά.
    Δεν είναι εύκολο θέμα. Σε περιπτώσεις events track days για Ι.Χ. που είχα μετάσχει... ήμασταν 5 άτομα και παλεύαμε 3 μήνες για αυτό. Με αρκετές ώρες και τηλέφωνα. Όπότε μπορείτε να πάρετε μια ιδέα του τι γίνεται...


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Gandalf
    ΤΝΧ μάγε..... but thread is dead
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alexo
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    140



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	_igp0876.jpg 
Προβολές:	61 
Μέγεθος:	57,7 KB 
ID:	87854
    fast & safe

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alexo
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    140
    μετα απο 3,5 χρονια ξαναεπισκευτηκα τας σερρας και μαρεσε...
    Και θα προσπαθησω να το ξανακανω μετα το καλοκαιρι ευρω επιτρεποντος..
    Νικο θα τρεξεις 6ωρο..? Μαζι σου ρε θηριο..
    Εγω παντως χαλασα 1 ζευγαρι καινουργιο +1 πισινο σε τρεις μερες και θελω και λαστιχα τωρα αλλα χαλαλι...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	_igp0650.jpg 
Προβολές:	60 
Μέγεθος:	56,8 KB 
ID:	87857
    fast & safe

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alexo
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    140



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	_igp0926.jpg 
Προβολές:	58 
Μέγεθος:	52,6 KB 
ID:	87859
    fast & safe

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alexo
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    140



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	_igp0616.jpg 
Προβολές:	57 
Μέγεθος:	52,3 KB 
ID:	87860
    fast & safe

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. track day by trackbike - θα πάει κανείς;
    από ποπαϋ στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2011, 06:53
  2. Video-Photo το moto.gr- track days
    από AKIS BUSA στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2011, 23:26
  3. track day το hayabusa.gr στα μεγαρα
    από AKIS BUSA στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2009, 09:14
  4. 2ο ΑΝΕΜΟΣ - Bikenet.gr Track Day 12-13/11/2005 - Σέρρες
    από ΑΝΕΜΟΣ στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 08:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF