Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 68

Θέμα: Multistrada 1000

  1. #31
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332
    Ρεμάααααααααααααααααααααλια...



    [FONT=century gothic] DARK [/FONT]
    A-μήχανος

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2006
    Μηνύματα
    167
    Ε,είπαμε δα.
    Λίγος σεβασμός στη παράδοση.
    Κόκκινο και πάλι κόκκινο.
    Κάνει και αντίθεση με τα ανθρακονημάτινα κομμάτια.
    Με τα Ohlins βέβαια μας τη λες εκ του ασφαλούς.

    http://users.physics.uoc.gr/~tam/multi_red.jpg

    Χανιώτη,μην τσοι γρηκάς.
    Kόκκινο μόνο

    Πάντως το μαύρο ή το dark κάνει το μηχανάκι πιο επιβλητικό.
    Μη τα θέμε και όλα δικά μας.

  3. #33
    Σπεύδε... βραδέως
    Εγγραφή
    01/11/2004
    Μηνύματα
    73
    Παιδιά είμαι πολύ στενοχωρημένος. Δεν το πήρα τελικά το Multi, διότι ο τύπος ήταν "απατεώνας". Ελεγε στην αγγελία 2004, ενώ ήταν 2003, το κοντέρ έγραφε 8.500 χιλιόμετρα, ενώ ήταν εμφανές ότι είχε τουλάχιστον 35.000-40.000, οι δισκόπλακες και ειδικά η μπροστινή ήταν σε κακό χάλι, οι βίδες γενικώς ήταν σκουριασμένες, έπρεπε εκτός από τα 8500 χιλιάρικα που ζήταγε να σκάσω άλλα 500 για λάστιχα και 500 για το μεγάλο service και γενικώς έχω σπαστεί γιατί ήμουν προετοιμασμένος για να το πάρω. Και ξέρετε πως είναι για έναν μηχανόβιο να είναι προετοιμασμένος να πάρει μηχανή και τελικά να μην παίρνει.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2006
    Μηνύματα
    167
    Δε πειράζει ρε συ.
    Πήρες αυτόν που σου είπα στα Χανιά;

  5. #35
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Μην απογοητεύεσαι, θα βρεις μοτόρι. Κάθε εμπόδιο για καλό...

  6. #36
    Μέλος, σκέτο
    Εγγραφή
    09/01/2005
    Μηνύματα
    154
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alter45
    Παιδιά είμαι πολύ στενοχωρημένος. Δεν το πήρα τελικά το Multi, διότι ο τύπος ήταν "απατεώνας". Ελεγε στην αγγελία 2004, ενώ ήταν 2003, το κοντέρ έγραφε 8.500 χιλιόμετρα, ενώ ήταν εμφανές ότι είχε τουλάχιστον 35.000-40.000, οι δισκόπλακες και ειδικά η μπροστινή ήταν σε κακό χάλι, οι βίδες γενικώς ήταν σκουριασμένες, έπρεπε εκτός από τα 8500 χιλιάρικα που ζήταγε να σκάσω άλλα 500 για λάστιχα και 500 για το μεγάλο service και γενικώς έχω σπαστεί γιατί ήμουν προετοιμασμένος για να το πάρω. Και ξέρετε πως είναι για έναν μηχανόβιο να είναι προετοιμασμένος να πάρει μηχανή και τελικά να μην παίρνει.
    Κάτι τέτοια διαβάζω και παίρνω κουράγιο για τις 40 ΔΟΣΕΙΣ που έχω ακόμα μπροστά μου... Θα κάνω το σκατό μου παξιμάδι για να το ξεπληρώσω αλλά τουλάχιστον είναι καινούργιο!

    Κουράγιο, σίγουρα θα βρεις κάποιο σε καλύτερη κατάσταση.

  7. #37
    Σπεύδε... βραδέως
    Εγγραφή
    01/11/2004
    Μηνύματα
    73
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από tam
    Δε πειράζει ρε συ.
    Πήρες αυτόν που σου είπα στα Χανιά;
    [/

    Οχι δεν τον πήρα, γιατί υπάρχει σοβαρός λόγος που πρέπει να αγοράσω μηχανή από την Αθήνα.

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2006
    Μηνύματα
    167
    Ξα σου.
    Πάντως από όσο θυμάμαι ο κάτοχος είναι από Αθήνα.
    Πάντως δε χάνεις και πράμα να του τηλεφωνήσεις.

  9. #39
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332
    Δεν πειράζει φίλε, όλα είναι για καλό...


    Εάν ενδιαφέρεσαι για 750, κοίτα την αγγελία μου
    A-μήχανος

  10. #40
    Σπεύδε... βραδέως
    Εγγραφή
    01/11/2004
    Μηνύματα
    73
    Φίλε μου, το multi σου φαίνεται πάρα πολύ καλό, ωστόσο για ψυχολογικούς λόγους δεν μπορώ να πέσω κάτω από 1000 κυβικά.

  11. #41
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alter45
    Φίλε μου, το multi σου φαίνεται πάρα πολύ καλό, ωστόσο για ψυχολογικούς λόγους δεν μπορώ να πέσω κάτω από 1000 κυβικά.
    αμα θές σοθ δίνω και ένα 250 scooter για να κάνεις σούμα 1000.

    χεχε, πλάκα κάνω.

    Καταλαβαίνω, αν δεν βρείς όμως κάτι και έχεις κολήσει ξέρεις τι να κάνεις

    Σου εύχομαι πάντως ολόψυχα να βρείς αυτό που θέλεις.

    Μια ερώτηση. Αυτά που είδες/βρήκες τα βρήκες μόνος σου ή δεν τα είχες παρατηρήσει και το πήγες σε συνεργείο;
    A-μήχανος

  12. #42
    Σπεύδε... βραδέως
    Εγγραφή
    01/11/2004
    Μηνύματα
    73
    Πήγα με ένα φίλο μου, που τυγχάνει να είναι έμπορος μοτοσυκλετών και να βρίσκεται στις κορυφαίες θέσεις του πανελληνίου πρωταθλήματος superbikes!!! Βλέπεις, ο τύπος έπεσε στην περίπτωση!!!

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Παίδες εισβάλλω και γω στη συζήτηση σας όχι για κανά άλλον λόγο αλλά γιατί θέλω τη βοήθειά σας.
    Λοιπόν, αν και η καρδιά μου και δεν κάνω πλάκα ήταν δοσμένη στο Multistrada από την στιγμή που το είδα δυστυχώς τελικά στράφηκα σε άλλη λύση. Δεν πέρασα καθόλου άσχημα έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος αλλά τεσπα για να μην σας πρήζω το μοτόρι μου το πουλάω.
    Και γύρω στο Νοέμβριο πάω για το Μούλτι το 1.000. Οριστικά και αμετάκλητα.
    Τι θέλω τώρα.

    Μερικές διευκρινίσεις. Καταρχάς είναι και αυτό ξηροκάμπανο γιατί έχω την αίσθηση πως όχι.
    Δεύτερον κάτι που είπε ο Γιώργος νομίζω για προσοχή και καλύτερα να μην οδιγείται στα όρια του. Θεωρείτε ότι είναι επικίνδυνο ας πούμε στις κλειστές στροφές; Ότι "φεύγει" ας το πούμε έτσι πιο εύκολα από τα άλλα;
    Τρίτον, υπάρχει σίγουρα διαφορά ανάμεσα στο 620 και στο 1.000. Είχα πριν χτ 600 και λίγο πριν αυτό δίνω τώρα ένα triumph tiger 955. Θα μπορώ να κουμαντάρω το 1.000 ή στη δύσκολη ή τεσπα σε κάποια πιο έντονη στιγμή θα ψάχνομαι;
    Τέταρτον, ξέρω ότι έχει πανάκριβα ανταλλακτικά και σέρβις. Για πόσα λεφτά παραπάνω κοιτάω;
    Πέμπτον και τελευταίο μίλαγα εντελώς τυχαία με έναν τυπά 20 χρόνια μοτοσικλετιστής. Μου είπε μακρυά και πως δεν είναι μοτοσικέτα που να παρέχει ασφάλεια. Γνώμες συμβουλές;

    Παίδες σόρι αν σας έπρηξα αλλά θέλω να ξέρω κι ευχαριστώ εκ των προτέρων .

  14. #44
    AGAPITE EXW MULTI 1000DS KAI EIMAI APO PATRA MIKRI POLH ME TROMERH KINHSH!! AN PW OTI DEN ANEVAZEI THERMOKRASIA THA EIMAI PSEYTIS GI AYTO TO APOFEYGW NA TO PERNW MESA STO KENTRO! KALA MIN FANTASTEIS OTI PSINESAI KIOLAS !!! SE POLY ZESTES HMERES ME POLY KINHSH DEN ANEVAZEI PANW APO 105 VATHMOYS ! ALWSTE FILE EINAI KAI 1000CC KAI OXI PAPAKI!! AKSIZEI TO KOPO!!

  15. #45
    Μέλος, σκέτο
    Εγγραφή
    09/01/2005
    Μηνύματα
    154
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Παίδες εισβάλλω και γω στη συζήτηση σας όχι για κανά άλλον λόγο αλλά γιατί θέλω τη βοήθειά σας.
    Λοιπόν, αν και η καρδιά μου και δεν κάνω πλάκα ήταν δοσμένη στο Multistrada από την στιγμή που το είδα δυστυχώς τελικά στράφηκα σε άλλη λύση. Δεν πέρασα καθόλου άσχημα έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος αλλά τεσπα για να μην σας πρήζω το μοτόρι μου το πουλάω.
    Και γύρω στο Νοέμβριο πάω για το Μούλτι το 1.000. Οριστικά και αμετάκλητα.
    Τι θέλω τώρα.

    Μερικές διευκρινίσεις. Καταρχάς είναι και αυτό ξηροκάμπανο γιατί έχω την αίσθηση πως όχι.
    Δεύτερον κάτι που είπε ο Γιώργος νομίζω για προσοχή και καλύτερα να μην οδιγείται στα όρια του. Θεωρείτε ότι είναι επικίνδυνο ας πούμε στις κλειστές στροφές; Ότι "φεύγει" ας το πούμε έτσι πιο εύκολα από τα άλλα;
    Τρίτον, υπάρχει σίγουρα διαφορά ανάμεσα στο 620 και στο 1.000. Είχα πριν χτ 600 και λίγο πριν αυτό δίνω τώρα ένα triumph tiger 955. Θα μπορώ να κουμαντάρω το 1.000 ή στη δύσκολη ή τεσπα σε κάποια πιο έντονη στιγμή θα ψάχνομαι;
    Τέταρτον, ξέρω ότι έχει πανάκριβα ανταλλακτικά και σέρβις. Για πόσα λεφτά παραπάνω κοιτάω;
    Πέμπτον και τελευταίο μίλαγα εντελώς τυχαία με έναν τυπά 20 χρόνια μοτοσικλετιστής. Μου είπε μακρυά και πως δεν είναι μοτοσικέτα που να παρέχει ασφάλεια. Γνώμες συμβουλές;

    Παίδες σόρι αν σας έπρηξα αλλά θέλω να ξέρω κι ευχαριστώ εκ των προτέρων .
    Το 1000 είναι ξηροκάμπανο. Το 1100 δεν είναι. Αν πρόκειται να το πάρεις καινούργιο, καλύτερα το 1100. Είναι πιο ήσυχο.
    Δεν εκφέρω γνώμη για την συμπεριφορά του στο όριο - όχι ακόμα - θα σου πω μετά το καλοκαίρι. Αλλά να «φεύγει» στις στροφές; Δε νομίζω - κάθε άλλο. Αλλά βρίσκει εύκολα κάτω - μήπως αυτό εννοούν;
    Ο «20 χρόνια μοτοσυκλετιστής» τι μηχανή έχει; Τι εννοεί δεν παρέχει ασφάλεια; Την έχει οδηγήσει; Έχω ακούσει κι εγώ τέτοια ένα σωρό - συζητούσα με έναν μεγαλύτερο από εμένα (με XX) και είχε ακούσει πως τα Ducati οδηγούνται δύσκολα και είναι δύστροπα! Ποιός βγάζει αυτές τις φήμες; Το 1000DS είναι πιο «εύκολο» και από το Canyon 600 που είχα πριν! Αν δεν σε προβληματίσει ο αντρικός συμπλέκτης δεν θα έχεις κανένα φόβο - αρκεί βέβαια να είσαι συνετός στην οδήγηση γιατί, το 1000DS, έχει «μόλις» 84 άλογα αλλά ΔΕΝ είναι ψόφια!

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Multistrada 1000 Test Ride
    από kalant στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 19:37
  2. multistrada 1000 2006
    από kalant στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 08:17
  3. Ελαστικα για Multistrada 1000 ds
    από chriko στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2006, 07:15
  4. Multistrada 1000 vs CBR 1000RR
    από 620 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2006, 11:27
  5. Multistrada 1000 S DS
    από Multi-Duc στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 08:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF