Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Help για δυναμόκλειδο

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Μη σε απασχολει ο αριθμος των "κλικ".
    Βαρα οσα θελεις, το πιο σημαντικο ειναι αλλο και δε μιλαω μονο για την ταπα της ελαιολεκανης.


    1) Προσοχη σε λαδωμενο σπειρωμα ή στεγνο, αναλογα τι προσταζει ο κατασκευαστής.

    2) Το σφιξιμο, μεχρι το κλικ εαν μπορεις, να το κανεις σε ΜΙΑ κινηση συνεχομενη. Σφιξε αργα και σταθερα μεχρι να πατησει καλα η βίδα ή η ροδελα εφοσον εχει.
    Απο εκει και επειτα, με μια σταθερη κινηση, μεχρι το κλικ!

    3) Εαν σφιγγεις καπακια που εχουν οδηγο, βεβαιωσου οτι ο οδηγος επιτρεπει τα 2 μερη να ερθουν σε πληρη επαφη μεταξυ τους.
    Εαν το καπακι εχει αρκετες βιδες, σφιξε με τη σειρα σε μοτιβο σταυρωτα και αντικριστα μεχρι να πατησει καλα και ξανα εκ νεου το τελικο σφιξιμο.
    Ναι σε αυτο εχεις δικιο σε μια κινηση συνεχόμενη μέχρι να ακουσω το κλικ.
    Δυστηχως δεν μου έδινε χέρι έβρισκε το δυναμοκλειδο κάτω στο πάτωμα σκεψου μεχρι και κοντη προεκταση εβαλα γιατι εβρισκε στο χταπόδι να το πω έτσι.
    Την ταπα μαζι με την καινουργια ροδέλα την βιδωσα χερατα οσο πηγε την πατησα και μετα μπηκε το δυναμοκλειδο.
    Σωστός ελαιολεκανη εχουμε συνηθίσει να το λεμε καρτερ.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  2. #17
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Ποιος επαναφέρει θέμα του 2007 ρε;

    Και ποιο δυναμοκλειδο gedore είναι 7-54 και λέει να κάνεις 4 κλικ;

    Οι φωτογραφίες στην προηγούμενη σελίδα δε φαίνονται.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 17/11/2021 στις 15:38.

  3. #18
    Τι εννοεις δεν καταλαβα το μυνημα σου.
    Αφου εβαλα φωτο νομίζω φαίνονται καθαρά που γράφει 4 κλικ stop
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων IMG_20211116_073016.jpg‎   IMG_20211116_073033.jpg‎   IMG_20211116_073008.jpg‎  
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  4. #19
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    Τι εννοεις δεν καταλαβα το μυνημα σου.
    Αφου εβαλα φωτο νομίζω φαίνονται καθαρά που γράφει 4 κλικ stop
    Δε φαίνονται οι φώτο, μαλλον κατι κάνεις λάθος.. θα το δω όταν πάω σε υπολογιστή.

    Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι αποκλειεται να λέει ότι πρέπει να κάνεις 4 κλικ. Ούτε μια στο εκατομμύριο. Τώρα θα μου πεις ότι σε βγάζω τρελό αλλά είμαι σίγουρος ότι κάτι άλλο λέει. Μήπως λέει ότι στο 4ο στάδιο περιμένεις να κάνει κλικ για να σταματήσεις και τα άλλα 3 στάδια έχουν σβηστει;

    Edit..
    Στο παραπάνω μνμ δεν είχα βάλει ένα "δεν". Δεν φαίνονται οι φώτο. Ούτε αυτές που έβαλες τώρα φαίνονται. Δείχνει μόνο ότι στο μνμ υπάρχει ενα συνημμένο.

    Μη σβήνεις τα [attach] που σου βγάζει όταν ανεβάζεις φώτο.
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 17/11/2021 στις 15:41.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    του γραφει πανω πως να το δουλευει σε 4 φασεις
    στην πανω φωτο γραφει 2 SET 3 LOCK 4 CLICK STOP
    προφανως υπαρχει και 1 UNLOCK που δε φαινεται
    δηλαδη ξεασφαλιζεις ρυθμιζεις ασφαλιζεις και περιστρεφεις μεχρι να κανει κλικ (ενα κλικ προφανως)
    εγω αυτο καταλαβα

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Ναι πιθανόν να έχει άλλα τρία βήματα που πρέπει να κάνεις
    και αυτό να είναι το 4ο βήμα.
    Να σταματήσεις δηλαδή μόλις κάνει κλίκ.
    Αλλά δεν παίζει ρόλο.

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Δε φαίνονται οι φώτο, μαλλον κατι κάνεις λάθος.. θα το δω όταν πάω σε υπολογιστή.

    Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι αποκλειεται να λέει ότι πρέπει να κάνεις 4 κλικ. Ούτε μια στο εκατομμύριο. Τώρα θα μου πεις ότι σε βγάζω τρελό αλλά είμαι σίγουρος ότι κάτι άλλο λέει. Μήπως λέει ότι στο 4ο στάδιο περιμένεις να κάνει κλικ για να σταματήσεις και τα άλλα 3 στάδια έχουν σβηστει;

    Edit..
    Στο παραπάνω μνμ δεν είχα βάλει ένα "δεν". Δεν φαίνονται οι φώτο. Ούτε αυτές που έβαλες τώρα φαίνονται. Δείχνει μόνο ότι στο μνμ υπάρχει ενα συνημμένο.

    Μη σβήνεις τα [attach] που σου βγάζει όταν ανεβάζεις φώτο.
    Οχι βρε εσυ πως δεν φαίνονται οι φωτο εγω απο το κινητο εδω στο φορουμ μια χαρα τις βλεπω.
    Η πρώτη φαση ειναι unlock δεύτερη φαση ρύθμιση και lock και η τρίτη φαση 4 κλικ και stop αυριο που θα ειμαι δουλεια γιατι εκει το εχω το ροποκλειδο θα σας βγάλω ποιο καλες φωτο με ολες τις φασεις.
    Απλα το ερωτημα μου ειναι μην εχω κανει καμια ζημιά με το εσφιξα με 4 κλικ.
    Ραγισα καμια ελαιολεκανη παντος δεν βλεπω στο σημειο της ταπας εδω και 3 η 4 ημερες υγρασια η λάδια κάτω
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  8. #23
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    Οχι βρε εσυ πως δεν φαίνονται οι φωτο εγω απο το κινητο εδω στο φορουμ μια χαρα τις βλεπω.
    Η πρώτη φαση ειναι unlock δεύτερη φαση ρύθμιση και lock και η τρίτη φαση 4 κλικ και stop αυριο που θα ειμαι δουλεια γιατι εκει το εχω το ροποκλειδο θα σας βγάλω ποιο καλες φωτο με ολες τις φασεις.
    Απλα το ερωτημα μου ειναι μην εχω κανει καμια ζημιά με το εσφιξα με 4 κλικ.
    Ραγισα καμια ελαιολεκανη παντος δεν βλεπω στο σημειο της ταπας εδω και 3 η 4 ημερες υγρασια η λάδια κάτω
    Εγώ πάντως βλέπω αυτό..
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20211117-182909_Firefox.jpg 
Προβολές:	66 
Μέγεθος:	81,7 KB 
ID:	432180

    Δεν υπάρχει περίπτωση να θέλει 4 κλικ. Βασικά δεν πρέπει καν να γίνεται δεύτερο κλικ.
    Sent from me using a computer.

  9. #24
    Ιφφ τωρα αγχωθηκα, τι να κανω να την παρω αυριο την μηχανη στην δουλεια να τις βγαλω τα λαδια σε ενα καθαρό δοχείο να αλλάξω και ροδέλα αφου πάτησε αυτή και να σφιξω με ενα κλικ;
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από power hornet Προβολή μηνύματος
    Ιφφ τωρα αγχωθηκα, τι να κανω να την παρω αυριο την μηχανη στην δουλεια να τις βγαλω τα λαδια σε ενα καθαρό δοχείο να αλλάξω και ροδέλα αφου πάτησε αυτή και να σφιξω με ενα κλικ;
    Ποιά θα είναι η διαφορά αν κάνεις την ίδια δουλειά σε 6000 χιλ?

  11. #26
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Να μη κάνεις τίποτα και να μην αγχώνεσαι καθόλου.
    Δεν έχει πάθει τίποτα και ούτε θα μπορούσε να πάθει. Το ποσοστό σφάλματος στο δυναμοκλειδο για επαναλαμβανομενα κλικ θα δημιουργήσει πρόβλημα μονο σε πολύ ευαίσθητες εφαρμογές. Ούτε καρτερ θα σπάσει, ούτε θα κόψει βίδες.
    Μεγαλύτερο σφάλμα σου έδωσε το λάδι στα σπείρωματα πάρα τα έξτρα κλικ στο δυναμοκλειδο.

  12. #27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Ποιά θα είναι η διαφορά αν κάνεις την ίδια δουλειά σε 6000 χιλ?
    Ναι δεν εχεις ενα άδικο αν και εγω τα αλλαζω στα 5.000χλμ τα λάδια. Απλα το σκεφτομουν με την λογική λέμε τωρα αμα εχει παρασφιξει η μηχανή μια που αλλαχτηκαν τα λαδια οκ; έσφιξα με 4 κλικ και μετα την ζεστανα πηγα σπιτι. Δεν εχει ξανα δουλέψει γιατι εχω και ενα τσαλι για γύρω γύρω. Οποτε αμα εχω παρασφιξει την ταπα αμα την δουλέψω αρκετα την μηχανη συστολες διαστολες μήπως κανει κανενα ρήγμα γιαυτο έλεγα να την ανεβάσω πανω αύριο να βγαλω τα λαδια και να σφιξω με ενα κλικ, να προλάβω καμια ζημια αμα εχει γίνει
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    εχεις δει μαστοροπουλο να σφιγγει ταπα;

  14. #29
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Φίλε ξέχνα για λίγο τα κλικ και πάμε παρακάτω.


  15. #30
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.713
    Βασικά δεν λέει 4 click. Είναι όπως αναφέρθηκε 4 βήματα. Το 4ο βήμα περιγράφει "πως στο άκουσμα του click σταματάς".
    Είναι 3 εικόνες, η πρώτη εικόνα έχει το πρώτο βήμα (1), η δεύτερη εικόνα έχει το δεύτερο (2) και το τρίτο (3) βήμα και η τρίτη εικόνα έχει το τέταρτο (4) βήμα. Τη πρώτη εικόνα με το πρώτο (1) βήμα μας τη δίνει "κομμένη" ο σκηνοθέτης.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. help για προιοντα IXS
    από rc31 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2006, 20:14
  2. help για αγορα
    από nasos/sti στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2006, 19:48
  3. Help για Φλάτζας Κεφαλής!
    από motaba στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2006, 11:24
  4. Help για αγορά CBR600F
    από Demian στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2006, 01:32
  5. help για κράνος από αμερική!!!
    από Alx 84 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2005, 03:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF