Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΞΑΝΑ ΠΑΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΞΑΝΑ

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093

    ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΞΑΝΑ ΠΑΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΞΑΝΑ

    Από χτες ήθελα να το γράψω αλλά τελικά δεν μπόρεσα.
    όταν είσαι στο κρεβάτι τις περισσότερες ώρες της ημέρας με ένα... πολύμπριζο στο πόδι ψάχνεις να βρεις πράγματα που θα σε ευχαριστήσουν. Όπως αυτό που έγινε χτες!!!

    Το ρολόι έδειχνε 21.45 όταν τα μουρινοτσιράκια μπήκαν στο ναό! Δίπλα τους, εμείς! Έτοιμοι για όλα. Να δαγκώσουμε σίδερα. Να ματώσουμε για την ιδέα που λέγεται Liverpool.
    Το παιχνίδι ξεκινά κι εγώ αρχίζω να ανεβάζω σφυγμούς.
    Έλα ομαδάρα!!!
    Όπως τότε, το 1995-1996 που φέρναμε ισοπαλία με τη μισητή Μάντσεστερ 2-2 μέσα στο Ολντ Τράφορντ κι εγώ έβλεπα το παιχνίδι σε παμπ στο Μάντσεστερ. Μόνο που δεν με πέταξαν έξω από τα πανηγύρια μου .
    Και να η μαγαία! Στο 22' φάση από την προπόνηση. Δουλεμένη και σχεδιασμένη όπως οφείλουν να κάνουν οι μεγάλες ομάδες. Ο τρελο-Άγκερ το 1-0 και η βρωμερή Τσέλσι, το ρατσιστικό και νεόπλουτο σωματείο στο καναβάτζο.
    Κι εγώ στο κρεβάτι να κοπανιέμαι.
    Περνάμε κάποιες δύσκολες στιγμές αλλά η ομάδα κρατάει.
    Με αυτά και μ αυτά πάμε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Κράουτσερ πάει να γίνει ο ήρωας αλλά ο Τσεχ έχει άλλη γνώμη. Τον παικταρά μας αλλά χασογκόλη Κάιτ τον σταματά το δοκάρι.
    Γύρω στο 80... αμάν! παραλίγο καρδιά. Ο Κάραγκερ λίγο έλλειψε να πετύχει αυτογκόλ. Ευτυχώς όχι.
    Όλοι τραγουδάμε. να χα μια ομάδα με 11 Κάραγκερ!!! Go on Jamie!!!
    Παράταση. Το κρεβάτι έχει μετατραπεί σε εξέδρα και προπονητήριο. Ουρλιάζω χτυπιέμαι δίνω εντολές.
    Και να το γκολ!!!!!!!!!! Όπως τότε! Οι θυμίσεις έρχονται. Που φοιτητής στο νησί βρισκόμενος μέσα στο Άνφιλντ είδα το Φάουλερ να καρφώνει τη Νιούκαστλ και να κάνει το 4-3. Καπαρώασμε την Ευρώπη έτσι!
    ΤΙ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Πως το ακύρωσε; Τι λε ρε στραβέ; Τι λε ρε αλήτη;
    Σιγά παιδί μου φωνάζει η μάνα μου θα πάθεις τίποτα.
    Κανονικό γκολ και το ακύρωσε.
    Αλλά... δεν πειράζει. Ποδόσφαιρο είναι. Ο αγώνας συνεχίζεται. Πάμε γίγαντες!!!!!
    Η παράταση τελειώνει. Τελευταία στιγμή Ο κάιτ πάει να γίνει ο σούπερ ήρωας. Το σουτ όμως το σταματάει για άλλη μία φορά ο τσεχ. ΑΧ!!!
    Και να τα πέναλτι. ΟΚ το παραδέχομαι. Φοβάμαι. Η κωλοτσέλσι έχει σαφώς πιο τεχνίτες παίκτες και σίγουρα καλύτερο τερματοφύλακα.
    Και τι έγινε όμως; Έτσι είναι η μπάλα. Σηκώνομαι όσο μπορώ και χειροκροτάω, Δεν πειράζει παιδιά. Ότι και να γίνει δείξαμε ποιοι είμαστε.
    Εδώ κοντέψαμε να φάμε ξύλο μέσα στο Ολντ Τράφορντ όταν το 1998-1999 χάσαμε 2-0 κι εγώ δεν σταμάτησα λεπτό να τους ενθαρύνω και να φωνάζω. Πως δεν με βαράγαν όλοι μαζί...
    Αμάν ξεκινάμε!
    Ζέντεν... 1-0.
    Ρομπέν οκ παικταράς. Λογικά 1-1.
    Το πιασε ο Ρέινα!!!!! Μπράβο αγορίνα μου. Αλλά ήρεμα. Τώρα ξεκίνησε.
    Έλα Τσάβι μπορείς... 2-0 ο Αλόνσο.
    2-1 ο Λάμπαρντ. Ωραίο πέναλτι.
    Και ναι! Είναι ο μεγάλος αρχηγός!!!!!! Watch Steven Gerard... oheo... watch Steven Gerard!!!
    3-1 και τα μυαλά στα κάγκελα!
    Γκέρεμι! Χμ! Γιατί κάτι με κάνει να αισιοδοξώ; Τον έβαλε ο αχώνευτος ο είρων ο αρχιτσόγλανος ειδικά για τα πέναλτι. Αυτό γιατί με κάνει να χαμογελώ; Βρε λες;
    Παίρνει φόρα και... το πιασε ξανά ο Ρέινα!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! Πούστη Μουρίνιο υπεροπτικέ αλήτη!!!!!! Δεν είναι μόνο τα σχέδια στην μπάλα! Μετράει και η ψυχή ρε!!!!!!!!!!!!!! Η ψυχή!!!!!
    Κάιτ! Αν το βάλει... Αθήνα έρχονται!!!!
    Εκτελεί... ΓΚΟΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Στα ουράνια συντρόφια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Προσκυνείστε! Ο μεγαλύτερος ευρωπαϊκός σύλλογος η ομάδα με τη μεγαλύτερη ιστορία έρχεται εδώ!
    Χωρίς πανάκριβους παίκτες χωρίς μεγάλες βεντέτες χωρίς ονόματα που τρομάζουν μέσα στο γήπεδο! Κι όμως! Αυτή Η ΟΜΑΔΑ ξανά σε τελικό! Η ομάδα των πέντε ευρωπαϊκών κυπέλλων!!!

    Τα σκεπάσματα ένα κουβάρι. Μία γελάω μία χαμογελάω και μία κλαίω. Ανείπωτη ευτυχία!
    Κάπου χτυπάω το πόδι μου το σπασμένο! Στ αρχίδια μου! Ναι πονάει αλλά τέτοια ώρα κι ο πόνος είναι γλυκός.

    Δύο απλά πράγματα ως συμπέρασμα.
    1). όπως έχει πει ο Σωτηρακόπουλος και το γνωρίζουν ΟΛΟΙ άσχετα αν δεν το παραδέχονται... αυτή η φανέλα η φανέλα των "Κόκκινων" είναι πολύ βαριά!!! Μα πάρα πολύ βαριά!!!
    2). Ομάδα σε ευχαριστώ!!!!! Ευχαριστώ για όλα γι αυτές τις στιγμές που μου έχεις χαρίσει. Με έχεις κάνει να χαμογελώ πολύ περίεργες όσο και δύσκολες στιγμές. Ευχαριστώ για όλα.
    Και να ξέρεις... ότι κι αν γίνει...



    You Will NEVER... NEVER Walk Alone!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    You’ll Never Walk Alone

    Written by Rogers and Hammerstein for the 1945 Broadway musical 'Carousel', Gerry Marsden and his Pacemakers performed the song in Liverpool clubs during the birth of Merseybeat. "The audience would just stop, stand and listen. It had this immediate effect," says Marsden. Released in October 1963, YNWA was the Pacemakers' third consecutive number one and nowhere was it more popular than on the Kop, as fans sang along with the PA before matches. When it fell from the top spot, Kopites continued to sing it and YNWA has been played and sung at Anfield ever since.

    --------------------------------------------------------------

    When you walk through a storm
    Hold your head up high
    And don't be afraid of the dark
    At the end of the storm
    Is a golden sky
    And the sweet silver song of a lark

    Walk on through the wind
    Walk on through the rain
    Tho' your dreams be tossed and blown
    Walk on, walk on
    With hope in your heart
    And you'll never walk alone
    You'll never walk alone

    --------------------------------------------------------------

    Κατεβάστε τον ύμνο από ΕΔΩ
    http://www.liverpoolfc.tv/lfc_story/...nds/walkon.mp3

  3. #3
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Red & White Kop

    Sung to the tune of the Beatles 'Yellow Submarine', this was first heard at Anfield in the 1960s. In those days it was not uncommon for football fans to adapt the latest hit records into songs about their team and with Merseybeat all the rage, Liverpool fans did it better than most. Strangely however for a city so obsessed with football, The Beatles appeared to be the only four men in Liverpool who weren't interested in the game.

    On a Saturday afternoon
    We support a team called Liverpool
    And we sing until we drop
    In a red and white Spion Kop
    We all live in a red and white Kop
    A red and white Kop
    A red and white Kop
    We all live in a red and white Kop
    A red and white Kop
    A red and white Kop
    In a town where I was born
    Lived a man who sailed the seas
    And he told me of his pride
    They were a famous football team
    So we trailed to Anfield Road,
    Singing songs of victory
    And there we found the holy ground,
    Of our hero Bill Shankly
    We all live in red and white Kop…

  4. #4

  5. #5

  6. #6
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  7. #7
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563


    αει σαπερα χαζοχαρουμενα !

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  8. #8
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    THIS IS AAAAAAAAAAAANFIELD


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	this.jpg 
Προβολές:	72 
Μέγεθος:	58,7 KB 
ID:	86728

Παρόμοια θέματα

  1. Οι αγγλάρες (ξανα)πίνουν και κερνάνε μπύρα...
    από Cpt. Haddock στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2008, 16:24
  2. Ξανά και πάλι μαζί σας
    από PacMan στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2008, 09:22
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2005, 14:25
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 10:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF