Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 87

Θέμα: Αυτοκόλλητη λωρίδα στις ζάντες

  1. #1

    Talking Αυτοκόλλητη λωρίδα στις ζάντες

    Τι λέτε ρε παιδιά ;

    Έπαιξα λίγο με τη ζωγραφική (γι'αυτό κι η μπακαλοδουλειά) , το είχα κάνει και παλιότερα με πορτοκαλί χρώμα και δεν με τρέλανε.

    Τώρα όμως κάτι μού'κανε..

    Για πείτε μια γνώμη, οτιδήποτε

    Μόνο μην πείτε οτι δεν σας αρέσει.

    Πρώτα η κανονική (για νά'χει σασπένς)

    :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pb240007.jpg 
Προβολές:	838 
Μέγεθος:	73,5 KB 
ID:	86681

  2. #2
    Τατααααααααααααν


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	yellow.jpg 
Προβολές:	833 
Μέγεθος:	76,0 KB 
ID:	86682

  3. #3
    Σοβαρά, όποια γνώμη ευπρόσδεκτη.

    Γενικότερα με ψιλοτρομάζει, μήπως όταν αλλάξω λάστιχα χτυπήσει το αυτοκόλλητο στο μηχάνημα και θέλει πάλι αλλαγή, μήπως τα βαρεθώ και με ξεπατώσουν στην αφαίρεση κλπ κλπ..

    Ξέρω οτι θα διαλέξω ένα καλό σετ αυτοκόλλητα της 3Μ μ'εκείνο το διαολάκι που θα με βοηθήσει να "οδηγήσω" σωστά το αυτοκόλλητο γύρω γύρω στον τροχό, ξέρω οτι θα μου ανάψουν τα λαμπάκια μέχρι να καταφέρω να το βάλω ολόϊσια, αλλά αν στο τέλος βγει αυτό που φαντάζομαι χαλάλι.

    Εντάξει, δεν είναι SS η κανένα πιπινοπαγίδικο γυμνό μηχανάκι και το είχα βγάλει απ'το μυαλό μου τελείως αλλά μήπως είναι ωραίο τελικά και δεν πα'να πέσει του κόσμου το δούλεμα στην παρέα ;


  4. #4
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Τατααααααααααααν

    μη το κάνεις μωρέ...



  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    μη το κάνεις μωρέ...
    Υπ'όψιν οτι έχω τη μαμά ζελατίνα και δηλώνω περισσότερο σπορτίβικος απ'ότι ταξιδιάρης !

    Δεν σ'αρέσει οπτικά η λες να τ'αποφύγω γενικά ;


  6. #6
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297

    τώρα ειλικρινά
    είναι λίγο κάπως με το κίτρινο


    κάποιο άλλο χρωματάκι ίσως ;;

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm

    τώρα ειλικρινά
    είναι λίγο κάπως με το κίτρινο
    κάποιο άλλο χρωματάκι ίσως ;;
    Σκεφτόμουν και το ασημί αλλά δεν θα φαίνεται και πολύ οπότε καλύτερα να μην τα βάλω καθόλου, έτσι σκέφτηκα τουλάχιστον.

    Σίγουρα ταιριάζει το ασημί αλλά αν δεν φαίνεται κιόλας γιατί να μπαίνω στον κόπο ;

    Το κίτρινο ταιριάζει με το σήμα στην εξάτμιση γι'αυτό μου κόλλησε σήμερα

    Ευχαριστώ πάντως

  8. #8
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Υπ'όψιν οτι έχω τη μαμά ζελατίνα και δηλώνω περισσότερο σπορτίβικος απ'ότι ταξιδιάρης !

    Δεν σ'αρέσει οπτικά η λες να τ'αποφύγω γενικά ;


    πήγα να βάλω κι εγώ τα μπλε της 3M, τα έβαλα, τα είδα.... και τα έβγαλα ....


    1. στρώνουν πολύ δύσκολα και είναι σχετικά εύκολο να σου ξεφύγουν μερικές φουσκάλες

    2. στο μαύρο το δικό σου θα δώσεις ένα χρώμα που απλά δε θα συνδυάζεται με τίποτα άλλο χρωματιστό στη μηχανή σου εκτός κι αν φοράς πάνω από τα ρούχα σου το μαγιό του Τουίτυ. βέβαια το αισθητικό κομμάτι εξαρτάται αποκλειστικά στην δική σου οπτική...

    3. όταν λερώνονται οι τροχοί... σχετικά συχνά δηλαδή εκτός κι αν το πλένεις μέρα παρά μέρα το μηχανάκι, δε θα δείχνει και τόσο...

    4. φυσικά όταν αλλάξεις λάστιχα πιθανότατα δε θα τα σώσεις οπότε απλά θα τα ξαναβάλεις...

    γενικά είναι καθαρά υποκειμενική η επιλογή του να βάλεις χρωματιστα΄strips και εκτός από εσένα (και το πώς το βλέπεις) όλοι οι υπολοιποι θα σου πουν το μακρύ τους και το κοντό τους (εκτός από εμένα που λέω το μακρύ μου και το μακρύ μου...)

    βάλτα.. άστα καμιά εβδομάδα επάνω και στο μεταξύ θα έχεις αποφασίσει αν σου αρέσουν ή όχι, εξάλλου βγαίνουν σχετικά εύκολα και στις ζάντες που έχουμε δεν μένουν εύκολα σημάδια (καθόλου θα έλεγα)... κι αν δε σου αρέσουν απλά θα έχεις πετάξει καμιά 20αριά ευρώ...





  9. #9
    Υιοθετημένο... ...μέλος Το avatar του/της athandim
    Εγγραφή
    21/04/2003
    Μηνύματα
    489
    Αν τις συνδυάσεις με ασορτί αυτοκόλλητο στο φαίριγκ τύπου ¨ Ο πήδουλας¨, ¨Ανεχτηκα πολλά σε αυτή τη σκέση¨, ¨με λένε Μάκη και τα κάνω όλα¨ κτλ...κτλ....τότε οκ :rotflmao:

    Σοβαρά τώρα..τις λωρίδες αυτές τις θεωρώ πολύ ακαλαίσθητες ( για να μην πω τίποτα πιο βαρύ).

    Πιστεύω ότι ταιριάζουν πραγματικά σε πολύ λίγα μοντέλα (συνήθως καρατούμπανα), και... σίγουρα το CBF δεν είναι ένα από αυτά...

    Έχω δει στο δρόμο V-strom με κόκκινες λωρίδες και δεν ενθουσιάστηκα καθόλου.

    Γούστα είναι αυτά βέβαια....
    'Ενα Jameson με πάγο...

  10. #10
    Μάκη όπως είναι το μηχανάκι άστο,γενικά σε μη SS μηχανάκια εμένα δεν μου αρέσει η ρίγα στην ζάντα...
    Fortis Fortuna Adiuvat

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    4. φυσικά όταν αλλάξεις λάστιχα πιθανότατα δε θα τα σώσεις οπότε απλά θα τα ξαναβάλεις...

    βάλτα.. άστα καμιά εβδομάδα επάνω και στο μεταξύ θα έχεις αποφασίσει αν σου αρέσουν ή όχι, εξάλλου βγαίνουν σχετικά εύκολα και στις ζάντες που έχουμε δεν μένουν εύκολα σημάδια (καθόλου θα έλεγα)... κι αν δε σου αρέσουν απλά θα έχεις πετάξει καμιά 20αριά ευρώ...
    Η δεύτερη παράγραφος μου άρεσε ιδιαίτερα θά'λεγα αλλά αυτό το 4 κλείνει το θέμα οριστικά !

    Καλό είναι και ολόμαυρο

    Θενξ Τάσο


  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
    Πιστεύω ότι ταιριάζουν πραγματικά σε πολύ λίγα μοντέλα (συνήθως καρατούμπανα), και... σίγουρα το CBF δεν είναι ένα από αυτά...
    Αυτό σκεφτόμουν απ'την αρχή, σίγουρα αν ήταν κάποιο SS θα είχα κάνει την κίνηση χωρίς δεύτερη σκέψη ειδικά αν ήταν από κάποια μηχανάκια που έχω δει και μου άρεσαν πολύ.

    3-4 απαντήσεις ήταν αρκετές για να με πείσουν αλλά η πιθανότητα να κάθομαι να ξαναβάζω καινούργια αυτοκόλλητα μετά από αλλαγή ελαστικών μού'σβησε τελειωτικά τη σκέψη.

    Σας ευχαριστώ όλους παίδες


  13. #13
    πολύ καλό φίλε αυτή η αντίθεση των έντονων χρωμάτων με το μαύρο
    με τρελαίνει........
    ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ.
    ΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ,ΑΝ ΟΧΙ
    ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ.

  14. #14
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Δεν μπορω να πω οτι μου αρεσουν ιδιαιτερα, ισως το κιτρινο να ειναι καπως "φωναχτο'.

    σε καποιο αλλο χρωμα μπορει να δειχνουν πιο διακριτικα. Στο μοναδικο cbf που πρεπει να πηγαινουν ειναι ενος φιλου που εχει κ μαυρο/κιτρινο μπουφαν κ ασορτι κρανος









    βγαλτη στις γενικες ρε την ερωτηση να εκφραστω ελευθερα... αντε ρε.. βγαλτη στις γενικες να σου εξηγησω οτι η κιτρινη γραμμη θα τρομαζει τα ψαρακια οταν την πεταξεις στο λιμανι..

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Well...Εγώ δεν θα έβαζα στη συγκεκριμένη μηχανή.Αλλά αφού το θες θα σου έλεγα κόκκινο.Πρόσεξε όχι πορτοκαλί αλλά μη φωσφοριζέ κόκκινο.

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2013, 15:49
  2. Αυτοκολητο κοκκινο στις ζαντες
    από mai_tai στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2008, 23:05
  3. Θέλω να αλλάξω χρώμα στις ζάντες Help!!!
    από max2000 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2008, 09:04
  4. Χυτές ζάντες και δισκόφρενα!
    από milaber στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 13:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF