Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 48

Θέμα: ΤΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΘΑ ΒΓΑΖΑΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Agusta?

  1. #31
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mantras
    EVI poso xronon ise kai ti mixani exeis???(adeia kai diploma parakalo....xaxaxa ) ee paidia signomi gia to asheto pou tha pw alla mipos kserei kaneis an bgenei to hornet250 akomi??pou exei peripoy 36 aloga???eyxaristo

    ειμαι 25 και εχω ενα Ζ750S(καμαρωσε το που λεει και ο τζιξερακιας στο αβαταρ μου μην ανυσηχεις φοραω κρανος δε θα τρομαξεις ) ενα freewind650(το πουλαω)(αργαα αργααα) και typhoon125 + rs125


    γιατι ρωτας?

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  2. #32
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από flip
    ουπσ σορυ γ αυτα που ειπα δεν ηξερα (μαλλον εισαι στισ εξαιρεσεις)

    Οσο για την ΝΤΟΥΚΑΤΙ οτι απεφυγεσ να πεσεισ στην παγιδα των CBR - R1(οχι οτι δεν ειναι καλα τα καλυτερα ειναι για μενα αλλα οσοι θελουν ΣΣ ενα απο αυτα τα2 σκεφτονται συνηθωσ) και πηρες και πηρες αυτο που σου αρεσε

    φιλε μου υπαρχουν γυναικες εκει εξω (σωστες γιατι υπαρχουν και σουργελα) που εχουν μεγαλου κυβισμου μοτοσυκλετες και μπαινουν πιστα και αγωνιζοντε κιολες σε ολες τις κατηγοριες


    υπαρχουν γυναικες που εχουν γυρισει ολη την ελλαδα και εχουν παει και εξωτερικο πανω σε 2 τροχους.


    και εχω γνωρισει αρκετες απο δαυτες υστερα το χομπυ μου ειναι αυτο απο το 1997 εχω περιοδικα μοτοσυκλετας στο σπιτι μου (οχι μοτοσυκλετα :rotflmao: ) και τωρα δουλευω και σε ενα απο αυτα (δεν εχει σημασια σε ποιο)


    μην βαζεις ολες τις γυναικες σε ενα τσουβαλι
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #33
    Καλαματιανος rider Το avatar του/της flip
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    139
    Παλι καλα που υπαρχουν και γυναικεσ με ωραιες δραστιριοτητες!!!

    :a19:
    Πωλειται οπως ειναι πειραγμενο με χιλιαδες κυβικα ανεβασμεεεενο!!
    Πωλειται και το δινω οσο κι οσο απ την σκοτωστρα αρκει να γλυτωωωσω!!!





    http://www.youtube.com/watch?v=u0Zhhpto8h8

    ποιος αλλοσ θελει κολπακια με την νεα πανακριβη μηχανη του?

  4. #34
    μαα..δεν φταιω εγω... Το avatar του/της mantras
    Εγγραφή
    15/02/2007
    Μηνύματα
    52
    etsi apo periergeia rotao EVI......
    paei san to anemo...

  5. #35
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    εγω το εχω πει σε ολους τους φιλους μου! αν με εχει καλα ο Θεος απο υγεια και εχω οικονομικη ανεση η τελευταια μου μοτοσυκλετα θα ειναι μια Mv Agusta F4


    πριν απο αυτην μια 749 η μαυρη η κιτρινη



    τα 2 τελευταια μου μηχανκια θελω να ειναι πριν κολογερασω


    και χου γκιβς ε φακ τι λενε οι αλλοι για μενα εδω λενε τωρα που εχω Ζ στα@@ μου κιολας ζω για μενα και αυτους που με αγαπανε -και θα χαρουν που ειμαι εγω χαρουμενη με την επιλογη μου- για ολους τους αλλους σορυ αλλα δε θα μπορεσω

    θα ειμαι ηδη πολυ μακρυαααααααααααααααααααααααα

    :a19: :a44:

  6. #36
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
    http://www.youtube.com/watch?v=SHGlJbdlhtc

    για βλεφαριαστε κοντρουλα

    http://www.youtube.com/watch?v=FMise6rWJdk

    και το υπερτατο εργαλειο :a19: :a19: :a19:


    τα δυο βιντεο τα λενε ολα....

  7. #37
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Oκ , τι να λέμε τώρα για την Agusta…

    Το μηχανάκι είναι state of the art …τέλος!

    Ναι κοστίζει ένα κάρο χρήματα…τα περιφερειακά του όμως είναι κορυφαία και επειδή δεν αρκεί μόνο αυτό, είναι και σε απόλυτη συνεργασία μεταξύ τους…

    Δεν μπορείς να κρίνεις μία τέτοια μοτοσικλέτα με ορθολογιστικά κριτήρια, είτε θα την λατρέψεις, είτε θα την μισήσεις…αδιάφορη αποκλείεται να περάσει. Και αυτό είναι χαρακτηριστικό των ξεχωριστών μοτοσικλετών…

    Συμπυκνώνει την φιλοσοφία και την εμπειρία του τελευταίου ‘’μετρ’’ των μοτοσικλετών Tamburini με τον σχεδιασμό της να αποτελεί διαχρονικό σημείο αναφοράς για όλους τους υπόλοιπους.
    Είναι η μετουσίωση του μηχανολογικού τοτεμ των μοτοσικλετών. Είναι η υπερβαση της 916 (άλλης ιστορικής…) και ας μην έχουν άμεση σχέση μεταξύ τους. Πέρα από το πάθος του ανθρώπου που τις δημιούργησε.

    Πάλι τα λεφτά; …ίσως τελικά να μην είναι τόσο ακριβή όσο ακούγεται…και εξηγώ αμέσως…μία τέτοια μοτοσικλέτα την αγοράζεις και την κρατάς για μία ζωή…δεν πρόκειται να βγεί νέο μοντέλο μέσα σε ένα χρόνο με ελαφρύτερη τρόμπα φρένου(-150γρ ουαου!!), επανασχεδιασμένο ελατήριο καμπάνας και +5 άλογα στις μεσαίες…αυτά είναι marketing παπαρδέλες για τους ‘’χεράδες’’ που εξαντλούν μηχανάκια 150+ ίππων και θέλουν τάχα μου περισσότερο…αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα…δεν είναι ότι στερούνται τα Japan προσωπικότητας, είναι ότι την προσωπικότητα την έχουν ξεφτιλίσει οι ίδιοι οι κάτοχοι τους…και είναι άδικο να βλέπεις ιστορικές Γιαπωνέζικες (Fireblade, Gixxerakia , R1, zzr) της περασμένης δεκαετίας να κυκλοφορούν σκόρπιες σαν έκπτωτοι αλλοτινοί βασιλιάδες και να χαρακτηρίζονται ως ‘’μπουρούχες’’.


    Οπότε για βάλτε τα κάτω…ένας αναβάτης ss σε μία πορεία 10 χρόνων έχει αλλάξει περίπου 3 – 4 μηχανάκια….επί 15000 € μας κάνει 45000 ευρώ…στην καλύτερη των περιπτώσεων!

    Και στην τελική αν ποτέ θες να πουλήσεις το Agusta (λέμε τώρα…) θα έχει κρατήσει σίγουρα καλύτερη μεταπωλητική αξία από ένα γιαπωνέζικο ss που στα δύο χρόνια έχει χάσει το μισό της αξίας του…

    Αν είχα φράγκα θα αγόραζα μία …χθές!! Και με ευλάβεια θα προσπαθούσα να την αποκωδικοποιήσω και να μυηθώ στα μυστικά της όσα χρόνια και να περνούσανε. Και μετά θα την έβαζα σε περίοπτη θέση σαλόνι μου εν ήδη έργου τέχνης.

    Υ.γ. Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να θίξω τους αγαπητούς συναδέλφους μοτοσικλετιστές που αρέσκονται στο να αλλάζουν μηχανάκια στο εξάμηνο…γούστα είναι αυτά!

  8. #38
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    φιλε μου υπαρχουν γυναικες εκει εξω (σωστες γιατι υπαρχουν και σουργελα) που εχουν μεγαλου κυβισμου μοτοσυκλετες και μπαινουν πιστα και αγωνιζοντε κιολες σε ολες τις κατηγοριες


    υπαρχουν γυναικες που εχουν γυρισει ολη την ελλαδα και εχουν παει και εξωτερικο πανω σε 2 τροχους.


    και εχω γνωρισει αρκετες απο δαυτες υστερα το χομπυ μου ειναι αυτο απο το 1997 εχω περιοδικα μοτοσυκλετας στο σπιτι μου (οχι μοτοσυκλετα :rotflmao: ) και τωρα δουλευω και σε ενα απο αυτα (δεν εχει σημασια σε ποιο)


    μην βαζεις ολες τις γυναικες σε ενα τσουβαλι
    καλά ρε χαζό και εμένα τίποτα???
    ούτα μια γνωριμία???

  9. #39
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    καλά ρε χαζό και εμένα τίποτα???
    ούτα μια γνωριμία???

    δεεεε τις προλαβαινεις αυτες ρε και εγω κατα τυχη στο παρκινγκ τις βρηκα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  10. #40
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    ...μία τέτοια μοτοσικλέτα την αγοράζεις και την κρατάς για μία ζωή…δεν πρόκειται να βγεί νέο μοντέλο μέσα σε ένα χρόνο με ελαφρύτερη τρόμπα φρένου(-150γρ ουαου!!), επανασχεδιασμένο ελατήριο καμπάνας και +5 άλογα στις μεσαίες…αυτά είναι marketing παπαρδέλες για τους ‘’χεράδες’’ που εξαντλούν μηχανάκια 150+ ίππων και θέλουν τάχα μου περισσότερο…αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα…

    ...δεν είναι ότι στερούνται τα Japan προσωπικότητας, είναι ότι την προσωπικότητα την έχουν ξεφτιλίσει οι ίδιοι οι κάτοχοι τους…και είναι άδικο να βλέπεις ιστορικές Γιαπωνέζικες (Fireblade, Gixxerakia , R1, zzr) της περασμένης δεκαετίας να κυκλοφορούν σκόρπιες σαν έκπτωτοι αλλοτινοί βασιλιάδες και να χαρακτηρίζονται ως ‘’μπουρούχες’’....

    .... Και μετά θα την έβαζα σε περίοπτη θέση σαλόνι μου εν ήδη έργου τέχνης....
    +10000000

    NA ΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ρε Κωστη!!!

    Αν και μεγαλη κουβεντα ανοιγεις τωρα....
    Νίκος
    Open Horizons

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    .......θ λεγα οτι το πηρες για φιγουρα και για να πηγαινεις καφετερια και μονο..........το ιδιο ισχυει και γι αυτους που βλεπω να κυκλοφορουν με φεραρι
    αυτα ισχυουν για ελλαδα ........γιατι εξω εχουν και καποιους δρομους της προκοπης .

    εκτος αν την παρεις και ξενιτευεσαι καθε λιγο .........

    αυτο ισχυει και για μενα φυσικα που εχω μοτο μονο για ασφαλτο (??????? ).......μονο για ξερα μηχανακια ειμαστε ,τελεια και παυλα .

  12. #42
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    καλά ρε χαζό και εμένα τίποτα???
    ούτα μια γνωριμία???
    κορυφιαοςςςςς!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  13. #43
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Oκ , τι να λέμε τώρα για την Agusta…

    Το μηχανάκι είναι state of the art …τέλος!

    Ναι κοστίζει ένα κάρο χρήματα…τα περιφερειακά του όμως είναι κορυφαία και επειδή δεν αρκεί μόνο αυτό, είναι και σε απόλυτη συνεργασία μεταξύ τους…

    Δεν μπορείς να κρίνεις μία τέτοια μοτοσικλέτα με ορθολογιστικά κριτήρια, είτε θα την λατρέψεις, είτε θα την μισήσεις…αδιάφορη αποκλείεται να περάσει. Και αυτό είναι χαρακτηριστικό των ξεχωριστών μοτοσικλετών…

    Συμπυκνώνει την φιλοσοφία και την εμπειρία του τελευταίου ‘’μετρ’’ των μοτοσικλετών Tamburini με τον σχεδιασμό της να αποτελεί διαχρονικό σημείο αναφοράς για όλους τους υπόλοιπους.
    Είναι η μετουσίωση του μηχανολογικού τοτεμ των μοτοσικλετών. Είναι η υπερβαση της 916 (άλλης ιστορικής…) και ας μην έχουν άμεση σχέση μεταξύ τους. Πέρα από το πάθος του ανθρώπου που τις δημιούργησε.

    Πάλι τα λεφτά; …ίσως τελικά να μην είναι τόσο ακριβή όσο ακούγεται…και εξηγώ αμέσως…μία τέτοια μοτοσικλέτα την αγοράζεις και την κρατάς για μία ζωή…δεν πρόκειται να βγεί νέο μοντέλο μέσα σε ένα χρόνο με ελαφρύτερη τρόμπα φρένου(-150γρ ουαου!!), επανασχεδιασμένο ελατήριο καμπάνας και +5 άλογα στις μεσαίες…αυτά είναι marketing παπαρδέλες για τους ‘’χεράδες’’ που εξαντλούν μηχανάκια 150+ ίππων και θέλουν τάχα μου περισσότερο…αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα…δεν είναι ότι στερούνται τα Japan προσωπικότητας, είναι ότι την προσωπικότητα την έχουν ξεφτιλίσει οι ίδιοι οι κάτοχοι τους…και είναι άδικο να βλέπεις ιστορικές Γιαπωνέζικες (Fireblade, Gixxerakia , R1, zzr) της περασμένης δεκαετίας να κυκλοφορούν σκόρπιες σαν έκπτωτοι αλλοτινοί βασιλιάδες και να χαρακτηρίζονται ως ‘’μπουρούχες’’.


    Οπότε για βάλτε τα κάτω…ένας αναβάτης ss σε μία πορεία 10 χρόνων έχει αλλάξει περίπου 3 – 4 μηχανάκια….επί 15000 € μας κάνει 45000 ευρώ…στην καλύτερη των περιπτώσεων!

    Και στην τελική αν ποτέ θες να πουλήσεις το Agusta (λέμε τώρα…) θα έχει κρατήσει σίγουρα καλύτερη μεταπωλητική αξία από ένα γιαπωνέζικο ss που στα δύο χρόνια έχει χάσει το μισό της αξίας του…

    Αν είχα φράγκα θα αγόραζα μία …χθές!! Και με ευλάβεια θα προσπαθούσα να την αποκωδικοποιήσω και να μυηθώ στα μυστικά της όσα χρόνια και να περνούσανε. Και μετά θα την έβαζα σε περίοπτη θέση σαλόνι μου εν ήδη έργου τέχνης.

    Υ.γ. Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να θίξω τους αγαπητούς συναδέλφους μοτοσικλετιστές που αρέσκονται στο να αλλάζουν μηχανάκια στο εξάμηνο…γούστα είναι αυτά!

    :a19:


















    :a026:

  14. #44
    Η ουσία (προσωπική άποψις, δεν δικαιούστε ουδένα επιχείρημα εναντίον ταύτης) είναι ότι με τα 20 χιλιάρικα + που κάνει η Αυγούστω, παίρνω ένα φιατάκι αρχαιότατον, κοτσάρω ένα τρέιλερ διπλό πίσω, παίρνω άλλο ένα 750 ίδιο με το άλλο που έχω, και γυρίζω στας Ευρώπας όπου επειδή το ένα θα είναι στημένο για πίστα θα το σκίζω στις καλύτερες των πίστεων, ενώ το άλλο θα είναι ταξιδιάρικο και θα κόβει χαλαρές βόλτες στις απείρου κάλλους ασφάλτους των ιδίων ευρωπαίκών πόλεων...


    Όλα τα άλλα είναι πίτσες τυρκουάζ (ιταλικές).

  15. #45
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
    Η ουσία (προσωπική άποψις, δεν δικαιούστε ουδένα επιχείρημα εναντίον ταύτης) είναι ότι με τα 20 χιλιάρικα + που κάνει η Αυγούστω, παίρνω ένα φιατάκι αρχαιότατον, κοτσάρω ένα τρέιλερ διπλό πίσω, παίρνω άλλο ένα 750 ίδιο με το άλλο που έχω, και γυρίζω στας Ευρώπας όπου επειδή το ένα θα είναι στημένο για πίστα θα το σκίζω στις καλύτερες των πίστεων, ενώ το άλλο θα είναι ταξιδιάρικο και θα κόβει χαλαρές βόλτες στις απείρου κάλλους ασφάλτους των ιδίων ευρωπαίκών πόλεων...


    Όλα τα άλλα είναι πίτσες τυρκουάζ (ιταλικές).
    θα εχεις πεταξει τα λεφτα σου σε μια καθημερινοτητα που το πολυ σε 2 χρονια θα βαρεθεις

    ενω με την αυγουστω θα εχεις κι ενα ομορφο σαλονι στην χειροτερη περιπτωση....

    (προσωπικη αποψις και οχι μονον δικη μ)

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2012, 15:47
  2. ΤΙ αλλο θα κανουμε για αυτο το παιδι;;
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2008, 13:36
  3. τι θα λεγατε για το Σαββατο τουτο δω..????
    από Μικρή Λουλού στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2006, 10:14
  4. τι εγινε θα παμε για κανενα καφε??
    από GTZ750 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2005, 15:50
  5. Τι Θα Λεγατε Για...
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2004, 08:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF