Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: Erga sta Megara?

  1. #1

    Exclamation Erga sta Megara?

    Prin kamia vdomada kapoioi gnwstoi mou phgan gia trackday aytokinhtwn sta megara.
    Enas ypallhlos ths pistas toys eipe oti tha thn kleisoyn gia ena mhna peripoy twra gia kapoies
    ergasies.

    Exete akoysei tpt?? Lete na strwsoyn kainourgia asfalto ( dyskola men ... alla o peinasmenos karvelia oneireyete ) .

    Pithanon na einai kai akiri i pliroforia .. apla to bazw edw mhpws kserei kapoios kati.


    p.s: Sorry gia ta greeklish apla den exw ellhnika sto pc.

  2. #2
    Δεν νομίζω. Πέραν των προγραμματισμένων Track Day, υπάρχει και CSS στα μέσα Ιούνη κλπ. Εχθές άλλωστε, η aprilia είχε τις μοτοσυκλέττες διαθέσιμες για test ride στα Μέγαρα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    TL1000S....ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Το avatar του/της kostom
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    663
    Έργα γίνονται στα Μέγαρα αλλά όχι για την καθεαυτού
    πίστα.... Δίπλα ακριβώς κατασκευάζεται μία πίστα κάρτ
    και εικάζεται ότι οι δύο πίστες θα επικοινωνούν και ότι
    μάλλον μόνο στους αγώνες θα παραχωρηθεί μία εναλλα-
    κτική διαδρομή μέσα από αυτήν την πίστα, προσθέτοντάς
    την στην ήδη υπάρχουσα χάραξη των Μεγάρων όπως την
    ξέρουμε.... αλλά όπως είπα.... είναι ακόμη εικασίες..

  4. #4
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Πηγα το σαββατο πιστα γιατι ενας φιλος που ειμασταν μαζι βολτα νομιζε οτι ειχε track day,του ειπα χλωμο αλλα παμε.Ειχε τελικα μαθηματα ασφαλους οδηγησης με αμαξια και στο βαθος διεκρινα καινουργια ασφαλτο και πηγα απο εξω δεξια προς το παρκινγκ και ειχαν οντως φτιαξει πιστα καρτ και ειχαν μπει κιολας μεσα.Οποτε μαλλον αυτο ηταν.

    Μακαρι να εστρωναν ασφαλτο στα Μεγαρα,για εμας τα κουλαδια μπας και αποφασισουμε να μπουμε πιστα.
    Keep spamming!!!:a13:

  5. #5
    TL1000S....ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Το avatar του/της kostom
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    663
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS

    Μακαρι να εστρωναν ασφαλτο στα Μεγαρα,για εμας τα κουλαδια μπας και αποφασισουμε να μπουμε πιστα.
    Η άσφαλτος στα Μέγαρα δεν έχει απολύτως τίποτα.... μήν το ακούω
    άλλο σαν δικαιολογία ρε γαμώτο.... βρώμησε πιά..

  6. #6
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Ναι βρε Κωστη,αλλα οταν σας βλεπω να περνατε απο κατι σαμαρια (εξοδος Κ pits) με πολλα με πιανει η ψυχη μου!!Ασε και τα νεροφαγωματα στην εξοδο της Κ1!Και δεν ξερω τι αλλο σε αλλες Κ τις πιστας.
    Keep spamming!!!:a13:

  7. #7
    TL1000S....ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Το avatar του/της kostom
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    663
    Ρε σύ, αφού το λές και μόνος σου....

    δεν ξέρεις... έμπα, δές, σχημάτισε άποψη δικιά σου πάνω
    απ' όλα, και όχι κονσέρβα άλλων, και μετά τα ξαναλέμε...
    Είναι πολύ καλύτερο να γίνουν έργα που αφορούν εξόδους διαφυγής
    και καλύτερες αμμοπαγίδες, παρά να στρώσουν νές άσφαλτο...
    Γενικότερα χρειάζονται έργα υποδομής..

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
    Ρε σύ, αφού το λές και μόνος σου....

    δεν ξέρεις... έμπα, δές, σχημάτισε άποψη δικιά σου πάνω
    απ' όλα, και όχι κονσέρβα άλλων, και μετά τα ξαναλέμε...
    Είναι πολύ καλύτερο να γίνουν έργα που αφορούν εξόδους διαφυγής
    και καλύτερες αμμοπαγίδες, παρά να στρώσουν νές άσφαλτο...
    Γενικότερα χρειάζονται έργα υποδομής..


    +1000

  9. #9
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Δεν ειναι κονσερβα απο αλλους Κωστα ειναι αυτα που βλεπω και μονος μου!Τα γραφω και ποιο πανω αν διαβασες καλα.

    Οχι πες μου ναι μεν τα εργα για εξοδους διαφυγης και αμμοπαγιδων θα ηταν οτι καλυτερο αλλα πες μου και εσυ που εχεις μπει οτι δεν θα ειναι καλο να ανανεωσουν τον ασφαλτοταπητα μετα απο τοσα χρονια και να σου δινει και περισσοτερη εμπιστοσυνη οταν δεν θα υπαρχουν τα νεροφαγωματα και οι λιμνουλες που υπαρχουν κατα καιρους μεσα στην πιστα?

    Να μην μιλησω και για τα χωματα που δεν τα καθαριζουν οταν γινεται αγωνας σουπερμοτο και μετα εχουν track day με χωματα στα κομματια που ειχαν την χαραξη για το χωμα των σουπερμοτο.Το εχω δει με τα ματια μου αυτο και το εχετε πει και εσεις οτι εχεις χωμα η πιστα αρκετες φορες!

    Τεσπα και γω συμφωνω μαζι σου στο θεμα αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο η ασφαλτος στα μεγαρα,στην πεντελη εχει πολυ καλυτερη ασφαλτο (αλλα εκει δεν εχει τις κλισεις τις σωστες σε πολλα σημεια)και την βλεπεις.(εχω μπει στην πιστα οταν τελειωναν και τους εβγαζαν εξω τα γκρουπ και ειδα πως ειναι η ασφαλτος δεν τα λεω ετσι)
    Keep spamming!!!:a13:

  10. #10
    H pista kart se sygkrisi me aifidnes megalyterh mikroterh an kserei kaneis?

  11. #11
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Δεν ειναι κονσερβα απο αλλους Κωστα ειναι αυτα που βλεπω και μονος μου!Τα γραφω και ποιο πανω αν διαβασες καλα.

    Οχι πες μου ναι μεν τα εργα για εξοδους διαφυγης και αμμοπαγιδων θα ηταν οτι καλυτερο αλλα πες μου και εσυ που εχεις μπει οτι δεν θα ειναι καλο να ανανεωσουν τον ασφαλτοταπητα μετα απο τοσα χρονια και να σου δινει και περισσοτερη εμπιστοσυνη οταν δεν θα υπαρχουν τα νεροφαγωματα και οι λιμνουλες που υπαρχουν κατα καιρους μεσα στην πιστα?

    Να μην μιλησω και για τα χωματα που δεν τα καθαριζουν οταν γινεται αγωνας σουπερμοτο και μετα εχουν track day με χωματα στα κομματια που ειχαν την χαραξη για το χωμα των σουπερμοτο.Το εχω δει με τα ματια μου αυτο και το εχετε πει και εσεις οτι εχεις χωμα η πιστα αρκετες φορες!

    Τεσπα και γω συμφωνω μαζι σου στο θεμα αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο η ασφαλτος στα μεγαρα,στην πεντελη εχει πολυ καλυτερη ασφαλτο (αλλα εκει δεν εχει τις κλισεις τις σωστες σε πολλα σημεια)και την βλεπεις.(εχω μπει στην πιστα οταν τελειωναν και τους εβγαζαν εξω τα γκρουπ και ειδα πως ειναι η ασφαλτος δεν τα λεω ετσι)
    Ρε συ, θα σε δαγκώσω, ο Κώστας καλά σου λέει, μπες πρώτα να δεις και μετά πες.

    Εξηγούμαι:

    Κι εγώ ΠΡΙΝ να μπω, έβλεπα αυτό το "σαμαράκι" στην αρχή της εξόδου της kpits και έλεγα παναγιά μου τι κάνουν τα παλλικάρια?!? ΑΛΛΑ όταν μπήκα κατάλαβα ότι όλα αυτά ούτε που τα νιώθεις ρε man......... Περνάς και δεν καταλαβαίνεις τίποτα, ε έχουμε και ίδιο μηχανάκι, trust me, ΤΙΠΟΤΑ δεν θα σε ενοχλήσει!

    Η μόνη ανωμαλία που καταλαβαίνω κάποιες φορές είναι στην μέση της πίσω ευθείας όπου με τέρμα γκάζι ελαφρώνει και κουνάει λίγο το μπροστά όταν περνάς από πάνω της αλλά αμέσως απορροφά το σταμπιλιζατέρ. Οπότε ακόμα και αυτό είναι απλά απολαυστικό γιατί νιώθεις παγκόσμιος! :rotflmao:

    Η άσφαλτος σαν άσφαλτος μπορεί να είναι ίδια με της Πεντέλης ΑΛΛΑ στα Μέγαρα επειδή ΣΥΝΕΧΕΙΑ πιέζεις, τα λάστιχα είναι σε τέλεια θερμοκρασία λειτουργίας οπότε το κράτημα είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλύτερο!!!


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako


    Η άσφαλτος σαν άσφαλτος μπορεί να είναι ίδια με της Πεντέλης
    :hypnotize :hypnotize
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    και οι λιμνουλες που υπαρχουν κατα καιρους μεσα στην πιστα?

    στην πεντελη εχει πολυ καλυτερη ασφαλτο (αλλα εκει δεν εχει τις κλισεις τις σωστες σε πολλα σημεια)και την βλεπεις.
    Δεν ξέρω πως είναι σε συνθήκες κατακλυσμού, αλλά το CSS που κάναμε μαζί με τον Alki_Viades & sporakia, μετά από ολονύχτια βροχή, δεν είχε πρόβλημα. Λίγα νερά είχε μετά την Κ1, που τα απέφευγες εύκολα. Η πίστα και βρεγμένη κράταγε πολύ καλά.

    Στεγνή είναι super. Συμφωνώ με τα παιδιά

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    :hypnotize :hypnotize
    Ναι ίδια είναι όσο παράξενο και να φαίνεται.

  15. #15
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Ναι ίδια είναι όσο παράξενο και να φαίνεται.
    απο την τεχνικη πλευρα του θεματος ..μπορει ναι να ειναι η ιδια δηλαδη συνθεση διαβαθμησεις υλικων και διαστρωση ...απο κει και περα η διαφορα τους ειναι οτι στη πεντελη περνανε τη μερα περιπου 5000 αυτοκινητα παραπανω!!!
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Video apo tis gnostes kameres parakolouthisis sta fanaria!!!
    από banditgr στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2004, 03:15
  2. Megara 2os agwnas Taxititas!
    από nastro_azzuro στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2004, 14:37
  3. ziteite mixani gia ta3idiase kali katastasi gyrw sta 650 cc
    από Nefeli- στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 07:19
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2003, 14:53
  5. Megara
    από sly139 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2003, 20:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF