Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Σε ότι αφορά τα 50cc.. HELP!!!

  1. #1

    Cool Σε ότι αφορά τα 50cc.. HELP!!!

    Hi παιδιά κ καλώς σας βρήκα το post μου αφορά την αγορά ενός 50ρακίου.

    1) Βρήκα ένα παπί Veeroad(China) 1100 ευρώ και ο τύπος που τα πουλάει μου είπε ότι έχει 1 χρονο γραπτή εγγύηση κ πως -επειδη είναι αντιπρόσωπος-δεν θα μου πουλούσε μούφα μηχανή γιατί θα "με κληρονομήσει" στο σέρβις να τον βρίζω. Να τον πιστέψω?? Γνωρίζει κάποιος για την συγκεκριμένη μάρκα?? Επίσης έχει μπρος πισω δισκόφρενα με διπίστονη δαγκάνα κ ζάντες από κράμα αλουμινίου.

    2) Από μεταχειρισμένα τι παίζει?? Εμένα ήδη τα 1100 μου φαίνονται αρκετούτσικα πάντως αλλα μάλλον ονειροβατώ απ ότι καταλαβαίνω αν θελω κάτι φτηνό κ αξιόπιστο. Αυτό που θέλω είναι ένα μηχανάκι που α με πηγαίνει κ να με φέρνει, τιποτα παραπάνω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις, η γνώμη σας είναι πολύτιμη για μενα αφού δεν έχω ιδέα πάνω στο αντικείμενο!

    3) Mια ακόμη πιθανή επιλογή είναι το kymco activ 50sr ---> http://www.kymco.gr/models/papia/activ50sr.htm που είδα να προτείνει κάποιος φίλος εδώ, στα 1190e με 2χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας και μου φαίνεται μάλλον δελεαστικό σαν επιλογή..

  2. #2
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    απο το veeroad 1000 φορες καλυτερα το kymko..
    δες και για κανενα μεταχειρισμενο innova-crypton-kazer-shogun..
    αξιοπιστες λυσεις (αν παρεις καποιο απο τα παραπανω μεταχειρισμενο καλυτερα θα ναι ναι εντελως απειραχτο..αν ειναι φτιαγμενο συνηθως ειναι και (ψιλο)λιωμενο
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  3. #3
    Καλαματιανος rider Το avatar του/της flip
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    139
    Αν και δυσκολα θα βρεις αυτα μηχανακια κατω απο το 1000ρικο και σε καλη κατασταση
    ομως ποτε δεν ξερεις ψαξτο παντωσ το Veeroad μην το πολυσκεφτεσε δεν... δεν...
    Πωλειται οπως ειναι πειραγμενο με χιλιαδες κυβικα ανεβασμεεεενο!!
    Πωλειται και το δινω οσο κι οσο απ την σκοτωστρα αρκει να γλυτωωωσω!!!





    http://www.youtube.com/watch?v=u0Zhhpto8h8

    ποιος αλλοσ θελει κολπακια με την νεα πανακριβη μηχανη του?

  4. #4
    Πάρε το mio της SYM!!! Δε ξέρω τι λέει αλλά πρώτη μούρη θα είσαι!!! Αν έπαιρνα 50cc θα το διάλεγα σίγουρα!!!

  5. #5

    Kymco

    Τελικά το Kymco εχει ανέβει λίγο στην τιμή, 1245, είναι λέει νέα έκδοση, με άλλα πλαστικά. τρίχες τεσπα, αλλα μου είπε πως μπορεί να μ το αφήσει 1300 με μπαγκαζιέρα κ κράνος. Είδα επίσης το Daytona DY 50R στα 1195ευρά αλλά δεν μου πολυγέμισε το μάτι και έχει 1 χρόνο εγγύηση..
    Άν είναι για καινούριο μάλλον στο kymco θα κταλήξω αλλά θα θελα καλύτερα κάτι μεταχειρισμένο γι οικονομικούς κυρίως λόγους. Το θέμα είναι προσφέρουν σιγουριά ή θα το πληρώσω διπλά στο τέλος??!

    Α, όντως το Veeroad είναι μάλλον άθλιο σαν επιλογή αφού μπορώ να βρω στην ίδια τιμή μοντέλα πιο αξιόπιστων εταιρειών κ με μεγαλύτερη εγγύηση...
    Θα τα τσεκάρω ozzy, thanks
    Cheers

  6. #6
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    το Daytona ειναι υπερβολικα ψοφιο..μα εντελως..οταν το ειδα λεω "μπρος πισω δισκοφρενα (ειναι κ κοκκινα..σαν τα brembo των αυτοκινητων) ωραιες ζαντουλες"
    ε οταν το οδηγησα τα χασα..εχει αθλια φρενα, οι αναρτησεις του δεν κανουν σχεδον καμια αποσβεση, τα λαστιχα βγηκαν off συντομα με σχετικα "γεροντικοσυντηρητικη χρηση" και ειχαν μετρια προς κακη προσφυση..
    ο φιλος που το χε ηθελε να δωσει λεφτα να του πειραξει τον κινητηρα..απο τοτε μετραει τουμπες μιας και δεν φρεναρει ουτε παταει Ελλαδα ..θελει αλλα τοσα για ζαντες,αναρτησεις,φρενα,λαστιχα κλπ κλπ
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  7. #7

    Daytona

    Πλάκα μου κάνεις!! Βασικα ευχαριστώ για την προειδοποίηση ρε συ, το μπρος πισω δισκόφρενο ήταν το βασικό μου δέλεαρ αλλά εντάξει το αποκλείω -α, όντως το κόκκινο δισκόφρενο είναι λίγο (έως πολύ) κίτσ- τελικά το kymco φαντάζει ως η καλύτερη οικονομοτεχνική λύση σε καινούριο.. Ένας φίλος μου που πήρε ένα μεταχειρισμένο (kymco) σκούτερ και το χει κανα δυο χρονια μ είπε πως αν τοΥ κάνεις το σέρβις που πρέπει δεν καταλαβαίνει τίποτα.. Όσον αφορά τα Daytona το φυλλάδιο κ μόνο δεν μου γέμισε το μάτι (όλες οι φωτο των μηχανων ήταν χωρίς καθρέφτες!! κτλ) ενώ η kymco τελικά απ΄ότι διάβασα κ στο site είναι παρακλάδι της honda και μάλλον μου εμπνέει εμπιστοσύνη.. είναι και τα 2 χρονάκια της εγγύησης που συμβάλλουν βεβαια σ αυτό. Θα δω κ κανενα μεταχειρισμένο αλλά με βλέπω να το παίρνω το Αctiv σύντομα.

  8. #8
    Το daytona εχει και γαμω τα φρενα,και μαλιστα πολυ καλυτερα απο αυτα που ειπες πριν....το εχω ενα χρονο και δεν μου εχει βγαλει κανενα τεραστιο προβλημα....για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο....το μονο που θελει αλλαγη και εχεις δικιο ειναι τα λαστιχα του που ειναι σκετο nylon...!!!!!!!(Εγω εχω το 50cc)!!!!!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dy125rs_large.jpg 
Προβολές:	615 
Μέγεθος:	40,4 KB 
ID:	87687

  9. #9

    Daetona

    Κοιτα, και να είναι εντάξει, αν πρόκειται με το καλημερα να χρειαστεί άλλα ελαστικά μάλλον δεν συμφέρει, γιατί είναι μόνο 50ευρά φθηνότερο και έχει 1 χρόνο λιγότερο εγγύηση...

  10. #10
    Πρωτον το Daytona ειναι πολυ ποιο ομορφο απο το Kymco,το Kymco ειναι πολυ βαρυ παπι για τα κυβικα του....τωρα για τα λαστιχα δεν ειναι καθολου παραλογο αφου και μεγαλυτερα παπια αν δεις η ποιοτητα των ελαστικων τους ειναι χαλια και θελουν αλλαγμα!!!!!!!

  11. #11
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    γιατι δεν κοιτας για κανα glx ή c50 (στρογγυλοφαναρο)??
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  12. #12
    To glx ρε συ το ειδα μεταχειρ. 1200 ευρω σ ενα site, δεν θα ξεφεύγει η τιμή του?? αξίζει νΑα πάρω μεταχειρ απ τη στιγμή που μπορω να παρω καινουριο??? c50=?? κατι φωτογραφικές μου εβγαλε το google lol

    cheers

  13. #13
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    http://car.gr/ads/motorbikes/one.php?id=47841

    δες αυτο παραδειγμα..δεν ξερω αν σ αρεσει παντως οι κινητηρες τους ειναι ΠΟΛΥ αξιοπιστοι..
    ποσο χρονω εισαι? μη σε παρασειρω σε ανοητες αγορες δλδ..
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  14. #14
    Κατ'αρχήν Ozzy σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που έδειξες κοίτα, από εμφάνιση η αλήθεια είναι πως δεν μ ενθουσιάζει αλλά δεν έγινε κ τίποτα, για εργάτη το χρειάζομαι όχι για γκόμενα Θα το κοιτάξω να δω τι μπορώ να βρώ σε 50άρι.. Α, 25 χρονων είμαι ρε.. Θα κάνω πάντως βαρβάτη έρευνα αγοράς γιατί σε κανα μήνα θα το αγοράσω, όπως κ να χει δεν βιάζομαι. Γενικά όταν παίρνεις ένα μεταχειρισμένο πώς μπορείς να το ελέγξεις ή να ξέρεις πως δεν θα το πληρώσεις 2πλά?? γίνεται?? Το βασικό είναι να μη ρισκάρω γιατί τα λεφτά θα μου βγεί ο κ***ς να τα βγάλω, μη τα πετάξω!!! Η ιδέα του aktiv πάντως μου χει κάτσει καλά για την ώρα..

  15. #15
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    το maximum των χρηματων που δινεις ποιο ειναι?
    κ θες υποχρεωτικα 50αρι?

    συνηθως το πας σε εναν μηχανικο να στο τσεκαρει αν εχει καπου προβλημα..εξαρταται βεβαι κ απο τον προκατοχο..εγω δεν θα παιρνα ευκολα μηχανακι απο πιτσιρικα..ειναι σχεδον σιγουρο οτι του χει βγαλει τα ματια..χωρις παντα να ναι κατι στανταρ..αν παντως βρεις μηχανακι 50αρι μαμα τοτε το πιθανοτερο ειναι να μην εχει κανενα προβλημα..

    το μηχανακι αν το παρεις μεταχειρο και ειναι εκτος αθηνων πειραζει? που μενεις?
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2007, 06:40
  2. σε τι κατάσταση τα ελαστικά από Gsxr600 K6
    από firefox στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2007, 17:06
  3. Σε ποια αρεσουν τα κτμ και το μπαλέτο ?
    από nikolass στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2007, 22:42
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2006, 11:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF