Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: όταν ο "Θεός" επί γής ξεχνάει... καλό είναι να του το θυμίζουμε στην ξεροκεφάλα του..

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375
    Τι δημοσιευση ηταν αυτη,φιλε μου...
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2005
    Μηνύματα
    281
    [i]Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

    Το πρόβλημα με τα επιθετικά σκυλιά δεν πηγάζει απο το ίδιο το σκυλί αλλά απο το αφεντικό του και τον τρόπο που το εκπαιδεύει.
    Συμφωνω απολυτα φιλε μου!!!
    Η μοναδικη φορα που τον ειδα αγριεμενο ηταν ενα βραδυ που 2 ναρκωμανεις ηταν εξω απο την πορτα μου. Σχεδον κατεδαφισε την πορτα απο τις κουτουλιες του να βγει εξω, αλλα αυτο ηταν το αισθημα προστασιας που εχει και ενα μικρο να ειχα παλι θα αγριευε...
    Το πρωι ειχα βρει συριγγες στο σκαλοπατι της πορτας....

    Επισης θα πρεπει να ξερει το "αφεντικο" τι ζηταει απο ενα σκυλι, αυτο βοηθαει στο να μην καταντησει το σκυλι αδεσποτο.
    Τι εννοω, δεν μπορει καποιος που γυρναει κομματια και βαριεστημενος απο την δουλεια του να εχει πχ ενα pit bull, αυτες οι ρατσες θελουν πολυ ενεργεια απο τα "αφεντικα" τους. Τρεχουν, παιζουν, κανουν διαφορα.....αν το "αφεντικο" βαριεται να ασχοληθει θα καταληξει το σκυλι στον δρομο με την δικαιολογια του "κακου σκυλου".
    Δεν μπορεις σε ενα διαμερισμα 30 τετραγωνικων να κλεισεις ενα κυνηγοσκυλο που εχει αναγκη να τρεξει και να εξερευνηση....μετα θα λες μου κανει το σπιτι χαλια και θα το διωξεις, τι σου φταιει??
    Δεν μπορεις να τρεχεις στα βουνα και στα λαγκαδια με ενα τσιουαουα, που να παει το ερμο?
    Μην παιρνετε εναν σκυλο ή μια γατα της ταδε ρατσας γιατι "Αυτη σας αρεσει" δεν ειναι μοτοσυκλετα, εχει ψυχη, θα πονεσει αν το εγκαταλειψετε.
    Ψαξ'τε το λιγο, βρειτε τι σας ταιριαζει και αποφασιστε!!

    Τελος μια συμβουλη που ακουσα απο τον κτηνιατρο που ειχα:
    Αν καποιος θελει να δωσει ενα σκυλο που εχει ή που βρηκε στον δρομο, καλο ειναι η αγγελια να μπαινει με χρηματικο ποσο και μαλιστα ψιλοφουσκωμενο. Για παραδειγμα, εχω ενα λαμπραντορ κουταβι και το δινω 400 ευρω (τυχαιο παραδειγμα).
    Δεν το λεω για εκμεταλευση του ζωου, ουτε μπορει να μπει αξια σε μια τετοια ψυχη, ουτε θα πουλαγα ΠΟΤΕ ενα ζωο που αγαπησα, αλλα με αυτον τον τροπο ξερεις οτι αυτος που θα σε καλεσει ειναι διατεθιμενος να πληρωσει για το ζωο. Το εχει σκεφτει, ξερει τι θελει και δεν τον νοιαζει να πληρωσει!! Αποκλειεις ατομα που θελουν ενα σκυλο για 3 μηνες και μετα με το αυτοκινητο και γεια σου....
    Οι περισσοτεροι που το κανουν αυτο τελικα ΔΕΝ παιρνουν χρηματα, το κανουν απλα για τους λογους που προανεφερα και για να ειναι σιγουροι οτι το σκυλι θα παει σε καλα χερια, λογια του κτηνιατρου....οφειλω και θελω να τα πιστεψω.

  3. #18
    αυτη ειναι η ελλη μου,απο τοτε που την πηραμε μας εχει αλλαξει την ζωη.......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_000.jpg 
Προβολές:	118 
Μέγεθος:	35,0 KB 
ID:	88772
    ΟΤΙ ΑΓΑΠΑΣ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ.
    ΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ,ΑΝ ΟΧΙ
    ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ.

  4. #19
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    gmeles...

    Το πρόβλημα με τα επιθετικά σκυλιά δεν πηγάζει απο το ίδιο το σκυλί αλλά απο το αφεντικό του και τον τρόπο που το εκπαιδεύει.



    Gandalf
    Έτσι είναι μάγε.Άλλωστε το λέει κι η παροιμία...."Δείξε μου τον σκύλο σου να σού πω ποιός είσαι"..!

    Δεν κάνω πλάκα!
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  5. #20
    Ασχετο μελος Το avatar του/της Druuna
    Εγγραφή
    06/03/2005
    Μηνύματα
    470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
    Έτσι είναι μάγε.Άλλωστε το λέει κι η παροιμία...."Δείξε μου τον σκύλο σου να σού πω ποιός είσαι"..!

    Δεν κάνω πλάκα!


    Βαγγελη....Αυτος ειναι ο σκυλος μου ο Αλφη εγω ποια ειμαι;:rotflmao: :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Αντίγραφο από 102_3013.jpg 
Προβολές:	114 
Μέγεθος:	69,5 KB 
ID:	88776
    victi vincimus.....


    Το δεντρο για να φτανει μεχρι τον ουρανο πρεπει να εχει ριζες στην κολαση........

    Nietzsche


  6. #21
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
    Βαγγελη....Αυτος ειναι ο σκυλος μου ο Αλφη εγω ποια ειμαι;:rotflmao: :rotflmao:
    Αυτή που σχεδίασε το στεμματάκι και την καρδιά!

    Αν σάς δω μαζί,είμαι σίγουρος πως θα βρω ομοιότητες.Όπως θα βρεις εσύ σε μένα και στον Τζο.

    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  7. #22
    Ασχετο μελος Το avatar του/της Druuna
    Εγγραφή
    06/03/2005
    Μηνύματα
    470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
    Αυτή που σχεδίασε το στεμματάκι και την καρδιά!

    Αν σάς δω μαζί,είμαι σίγουρος πως θα βρω ομοιότητες.Όπως θα βρεις εσύ σε μένα και στον Τζο.



    Αυτη που σχεδιασε το στεμματακι και την καρδια ειναι η μικροτερη κορη μου


    Ωστοσο στα αλλα επεσες απολυτα μεσα, απο ολη την οικογενεια με εμενα εχει τα περισσοτερα κοινα στοιχεια στον χαρακτηρα......

    Οσο για τον Τζο με τον οποιο ειχα την τιμη να γνωριστω ειναι αξιολατρευτος, και πολυ φιλομουσος
    Παντως αποψη μου ειναι πως η συμπεριφορα μας προς τα ζωα ,τους ηλικιωμενους και τους ανημπορους δειχνει και σε ποιο βαθμο πολιτισμου βρισκομαστε, οχι μονο σαν ατομα αλλα και σαν χωρα γενικα.............







    victi vincimus.....


    Το δεντρο για να φτανει μεχρι τον ουρανο πρεπει να εχει ριζες στην κολαση........

    Nietzsche


  8. #23
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    να και η "5αδα" που μας κάνουν παρέα , μιας και αρχίσαμε τις φωτό...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pict0014.jpg 
Προβολές:	98 
Μέγεθος:	66,5 KB 
ID:	88839
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  9. #24
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pict0016.jpg 
Προβολές:	100 
Μέγεθος:	64,3 KB 
ID:	88840
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  10. #25
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    ..........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pict0017.jpg 
Προβολές:	98 
Μέγεθος:	62,3 KB 
ID:	88841
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  11. #26
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    ΠΕΙΝΑΜΕ ΡΕΕΕΕ.....ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΝΑ ΦΑΜΕ... ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑΙΣΕΙΣ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sun12.jpg 
Προβολές:	98 
Μέγεθος:	63,7 KB 
ID:	88842
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  12. #27
    Νέο μέλος Το avatar του/της sprint
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    27
    Μπράβο μάγε...... Το διάβασα στην δουλειά κ έβαλα τα κλάματα.... Ευτυχώς ήμουν μόνος.
    Πρίν δύο χρόνια βρήκα με την κοπέλα μου στόν κήπο της πολυκατοικίας μία κοπρίνα κούκλα, χτυπημένη από αυτοκίνητο κ δαγκωμένη απο άλλα σκυλία.
    Σήμερα είναι υγειέστατη, 35 κιλά κ δεν την αλλάζω με τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Φεύγωωωωωωωω
    img]http://www.moto.gr/forums/images/vBulletin_logo.jpg[/img]

  13. #28
    Κάθε χρόνο που έρχονται εδώ για διακοπές κάμποσοι ευπόληπτοι πολίτες (συχνότερα από Αθήνα) αμολάνε το σκύλο τους και τη κάνουνε μετά διακριτικά -είναι τυχεροί που δεν έχω πετύχει κανένα όταν το πετάνε έξω από το αμάξι να δεις τι θα πάθει μετά.

    Μου έχει τύχει (παλιά) να μαζέψω ένα σκυλί λίγων ημερών με το παπί με ένα καρούμπαλο νά (μάλλον το είχανε πετάξει εν κινήσει από αυτοκίνητο), και φουσκωμένο από σκουλήκια, αφού το μάζεψα το τάισα, του έκανα θεραπεία για τα σκουλήκια και έκανε παρέα για κάμποσο καιρό με τα δύο (τότε) δικά μου το έδωσα σε ένα γείτονα και έχει γίνει θερίο τώρα -λόγω των σκουληκιών περπάταγε σα νά 'ταν κάνα μπουλντόγκ και τα δικά μου που ήταν διπλάσια σε ύψος οπισθοχωρούσαν χεσμένα, είχε φάση.


    Σόρι, photos ντεν μπάζω.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2009, 11:48
  2. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 10:41
  3. όταν ο θεός κάνει δοκιμές για πλανήτες
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2008, 12:00
  4. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 22:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF