Σελίδα 1 από 16 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 237

Θέμα: ΠΑΩ ΚΑΛΑ,,,,?

  1. #1
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764

    Question ΠΑΩ ΚΑΛΑ,,,,?

    οπως θα εχετε καταλαβει οσοι θυμαστε τα "αναριθμητα" που λεει ο λογος ποστ μ,

    μια συγχυση την εχω στο κεφαλι μ



    να ξανα-δηλωσω για οσους δεν το ακουσαν (που ειναι δυσκολο με τοση διαφημιση που εχω κανει) πως οδηγω ενα ταουνμειτ 80 κυβικα εναμιση χρονο τωρα...(περιπου)

    θελω κατι που να ειναι φθηνο(μεχρι 2000 ευρω το πολυ)
    που να ειναι δυνατο
    που να ειναι ομορφο
    δεν με νοιαζει αν ειναι διχρονο αλλα κατα μια μικρη προτιμηση αν ειναι να μην ειναι μεταχειρισμενο
    δεχομαι προτασεις απο ολες τις κατηγοριες εκτος απο τσοπερ και σκουτερ...

    πλησιαζει καλοκαιρι , η μεγαλη στιγμη προς την αποκτηση αποκλειστικα δικου μ μοτοριου(το με'ι'τ ειναι του νταντυ αλλα μονο εγω το κουναω) φθανει και ειναι ωρα να το σκεφθω σοβαρα περα απο τις αμπελοσοφιες και τους οραματισμους



    ενδεικτικα θα αναφερω καποιες επιλογες χωρις να ειναι αποκλειστικες,ολα τ αλλα τ αφηνω πανω σας εγω δεν παει αλλο ...το καψα το ρημαδι το μυαλο:ZZZ:

    ~~~modenas dynamik

    2300 καινουριο
    + : δυνατο, πιστεψτε με ξερω απο δευτερο χερι ποσο αξιοπιστο ειναι:hypnotize (ειλικρινα)
    ομορφο, σε βαζει στο κολπο των ταχυτητων, καλη επιλογη μεχρι να σε καλυψει το διπλομα σ για περισσοτερα κυβικα (οπως ξερουμε οποιος εχει μηχανη χρειαζεται κι ενα παπι για τις "σβελτες" μετακινησεις)

    - : παπι, διχρονο












    ~~~honda xr125- yamaha xt125
    + : σε βαζει ακομα καλυτερα στο κολπο της μηχανης λογω ογκου, (ισως το μονο θετικο που βρισκω)

    - : απογοητευτικα αδυναμο














    ~~~aprilia rs125

    + : δεν χρειαζεται να γραψω θετικα γιατι βαριεμαι να γραφω μιση ωρα
    - : διχρονο, συχνα προβληματα

    ΕΧΑΣΕ λογο τιμης 4600 ευρω













    ~~~λοιπα τετραχρονα παπια

    + : αξιοπιστα, φθηνα, τα καλυτερα για την κινηση στην πολη
    - : ημιαυτοματα που προσωπικα θα με ξενερωσει (μη με βρισετε)
    αδυναμα (ναι ακομα και το κρυπτον 135)
    δε με φτανει πως το λενε...


    τωρα δεν μ ρχονται αλλα τι να πω δε ξερω ηδη ζαλιστικα

    για κανα dynamik με κοβω τελικα.....







































    αντε... σταυρωστε με!


    α! και μην ξεχασω ... δεν θελω ν ακουσω τπτ για cbr125!

  2. #2
    Μάλιστα, από ότι κατάλαβα αυτό που πραγματικά θέλεις, δεν το γράφεις με γράμματα ...

    Εσυ θέλεις ένα ΑΧ1 , αλλά στο δηλώνω ότι, το δικό μου δεν στο δίνω ... :a5:

  3. #3
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
    αλλά στο δηλώνω ότι, το δικό μου δεν στο δίνω ... :a5:


  4. #4
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    κοιτα περα απο την πλακα το αχ-1 ειναι και μαμω απ οτι εχω ακουσει αλλα δεν μ αρεσει εμφανησιακα....

  5. #5
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    elias αγορι μου με ολη την σοβαροτητα που με διακρινει ( :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )

    θα σου πω το εξης.

    ασε τα παπια ρε σει . ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΕΣ και ας εχει και συμπλεκτη το νταιναμικ.

    παρε μια μηχανη να μπεις στο νοημα :smilea:

    ασε και τα 125 εντουρο. πολυ ψοφια.

    εγω ενα θα σου πω και βαλτο καλα στο μυαλο σου.

    εσει θες 250 εντουρο

    ενα xr 250 ρε φιλε. το εργαλειο γ@μαει. βγαζεις και γουστα. (τωρα με το παπι τη γουστα να βγαλεις.)

    αντε το πολυ πολυ κανα ttr 250 kana dr 250 αλλα να ειναι 250 εντουρο με τα πανω κατω 30 αλογακια του .


    και τα 2000-2500 χιλιαρικα που διαθετεις βρισκεις ανετα μεταχειρο εντουρο.

    θα παρουμε και 2 μαζι ρε


    σκεψου το και θα με θυμηθεις


  6. #6
    Ηλία συμφωνώ με τον κολλητό σου τον Μπαντιτάκο

    Το Νταϊνάμικ είναι ένα πολύ γρήγορο και πολύ αξιόπιστο παπί αλλά ωπ ! Την ξαναείπα τη λέξη. Παπί !

    Και παπί έχεις μέχρι σήμερα και πατάει και τα Ραλλάκια μάλιστα, θες γρηγορότερο ;:rotflmao:

    Χωρίς πλάκα, αφού σκέφτεσαι να κάνεις την κίνηση προσπάθησε να καταλήξεις σε μια μοτοσυκλέτα, 250 κυβικά είναι μια χαρά γι'αρχή, μένει ν'αποφασίσεις αν προτιμάς κάτι σε street η εντουράκι.

    Το ΑΧ που προαναφέρθηκε είναι μια καλή επιλογή αλλά αφού δεν σ'αρέσει υπάρχει και το NX Dominator 250 που είναι το ίδιο σε μοτέρ πλαίσιο και αναρτήσεις, εμφανισιακά όμως υπερτερεί αρκετά. Αυτό βέβαια είναι στην κρίση του καθενός..

    Η κάνε ένα βήμα παραπάνω !

    Μπορείς να βρεις κι άλλα μοντέλα σ'αυτά τα λεφτά η και λιγότερα πχ CBR400, Bros400, Bandit400 (θα σ'αγαπήσει περισσότερο κι ο κολλητός σου) η για εντουράκια όπως ΧR250, DR250 (η 200; ), μέχρι και ΧΤ600 βρίσκεις σ'αυτή την τιμή !

    Υπάρχουν αρκετές επιλογές που με ένα γρήγορο search θα γεμίσεις ιδέες και με ένα πιο προσεκτικό αργότερα θα οδηγηθείς σε μια καλή αγορά !

    Κι αν έχεις τη δυνατότητα, κράτα και το φονικό όπλο που καβαλάς τώρα, πάντα χρειάζεται ένα τέτοιο.


  7. #7
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    θα προτεινα τo mv agusta f4 312 αλλα επειδη μοιαζει με το townmate και εμφανισιακα και σε επιδοσεις θα το βαρεθεις γρηγορα και θα πανε τσαμπα τα λεφτα σου















    :rotflmao: :rotflmao:
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  8. #8
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos


    θα παρουμε και 2 μαζι ρε


    σκεψου το και θα με θυμηθεις

    λες?

    :wacko:

    ωραια πηγαμε στα 4+ χιλιαρικα το πηχη


  9. #9
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Ηλία συμφωνώ με τον κολλητό σου τον Μπαντιτάκο

    Το Νταϊνάμικ είναι ένα πολύ γρήγορο και πολύ αξιόπιστο παπί αλλά ωπ ! Την ξαναείπα τη λέξη. Παπί !

    Και παπί έχεις μέχρι σήμερα και πατάει και τα Ραλλάκια μάλιστα, θες γρηγορότερο ;:rotflmao:

    Χωρίς πλάκα, αφού σκέφτεσαι να κάνεις την κίνηση προσπάθησε να καταλήξεις σε μια μοτοσυκλέτα, 250 κυβικά είναι μια χαρά γι'αρχή, μένει ν'αποφασίσεις αν προτιμάς κάτι σε street η εντουράκι.

    Το ΑΧ που προαναφέρθηκε είναι μια καλή επιλογή αλλά αφού δεν σ'αρέσει υπάρχει και το NX Dominator 250 που είναι το ίδιο σε μοτέρ πλαίσιο και αναρτήσεις, εμφανισιακά όμως υπερτερεί αρκετά. Αυτό βέβαια είναι στην κρίση του καθενός..

    Η κάνε ένα βήμα παραπάνω !

    Μπορείς να βρεις κι άλλα μοντέλα σ'αυτά τα λεφτά η και λιγότερα πχ CBR400, Bros400, Bandit400 (θα σ'αγαπήσει περισσότερο κι ο κολλητός σου) η για εντουράκια όπως ΧR250, DR250 (η 200; ), μέχρι και ΧΤ600 βρίσκεις σ'αυτή την τιμή !

    Υπάρχουν αρκετές επιλογές που με ένα γρήγορο search θα γεμίσεις ιδέες και με ένα πιο προσεκτικό αργότερα θα οδηγηθείς σε μια καλή αγορά !

    Κι αν έχεις τη δυνατότητα, κράτα και το φονικό όπλο που καβαλάς τώρα, πάντα χρειάζεται ένα τέτοιο.

    λοιπον



    απ οσα μου ειπατε κλικ μου εκαναν τα εντουρακια χρ250 και ντρ250 (το χτ600 θα με κλεισει φυλακη ρε μακη)

    αλλα σε ποσο καλη κατασταση να ειναι ρε παιδια ενα τετοιο μηχανακι με 2000 ευρω....

    οσα χρ250 εχω δει ειναι
    βαλε ποσα λεφτα θα μ παρει για βαψιμο-μετατροπη σε μοταρ....

  10. #10
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
    λοιπον



    απ οσα μου ειπατε κλικ μου εκαναν τα εντουρακια χρ250 και ντρ250 (το χτ600 θα με κλεισει φυλακη ρε μακη)

    αλλα σε ποσο καλη κατασταση να ειναι ρε παιδια ενα τετοιο μηχανακι με 2000 ευρω....

    οσα χρ250 εχω δει ειναι
    βαλε ποσα λεφτα θα μ παρει για βαψιμο-μετατροπη σε μοταρ....

    οχι ρε φιλε.

    σε μια χαρα κατασταση θα ειναι το μηχανακι. επιπλεον αυτα ειναι μηχανακια πολυ αξιοπιστα και φθηνα στο σερβις.

    και γιατι να το κανεις μοταρντ? χωμα δεν γουσταρεις ? αν οχι ΟΚ :smilea:

    αλλα με 2 000- 2 500 βρισκεις πολυ καλα μηχανακια .

    εγω στο ψαξιμο ειμαι και προς το παρον εχω βρει ενα εξ αρ 250 μοντελο 2000 μιζατο με 2000 .

    αν καταληξεις σε ενα απ τα ντι αρ εξ αρ θα σου ελεγα εξ αρ 250 που ειναι το πιο γρηγορο στην κατηγορια του.

    δες και εδω ετσι για να δεις οτι βρισκεις


  11. #11
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    α! και που σε μακη...

    οπως ειπες ενα παπι ειναι καλο να υπαρχει

    το δικο μου εχει νευρο και γκαζι δε λεω ...
    ειλικρινα σε συγκριση με τ αδερφακια του εχει μεγαλη διαφορα!

    απο την αλλη ομως εχει χιλιαδες αλλα προβληματα...
    μπροστα φρενο δεν εχει καθολου!
    και το μπροστα πηρουνι ειναι στραβο οποτε υπαρχει προβλημα με 2ο ατομο απο πισω...αυξανει το βαρος


    γι αυτο το σκεφτηκα το νταιναμικ μιας και ετσι κι αλλιως πρεπει να χω ενα παπι...
    θα μπορουσα να τη βγαλω μ αυτο και να προχωρησω αργοτερα σε μηχανη καινουρια μαλιστα μιας και θα χω και μεγαλυτερη οικονομικη ανεση....

    σωστος?

  12. #12
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
    οχι ρε φιλε.

    σε μια χαρα κατασταση θα ειναι το μηχανακι. επιπλεον αυτα ειναι μηχανακια πολυ αξιοπιστα και φθηνα στο σερβις.

    και γιατι να το κανεις μοταρντ? χωμα δεν γουσταρεις ? αν οχι ΟΚ :smilea:

    αλλα με 2 000- 2 500 βρισκεις πολυ καλα μηχανακια .

    εγω στο ψαξιμο ειμαι και προς το παρον εχω βρει ενα εξ αρ 250 μοντελο 2000 μιζατο με 2000 .

    αν καταληξεις σε ενα απ τα ντι αρ εξ αρ θα σου ελεγα εξ αρ 250 που ειναι το πιο γρηγορο στην κατηγορια του.

    δες και εδω ετσι για να δεις οτι βρισκεις

    ειμαι στρεετας ρε μπαντιτακο τι να με κανω....

    οσο για το εικονιζομενο χρ δεν αμφιβαλλω καθολου για την κατασταση του μηχανικα και για την αποδοση του καθως εχω ακουσει τα καλυτερα απο πολλους!

    αλλα ρε γμτ οπως και να το κανεις ειναι σχεδιαστικα αλλης χιλιετιας μοτορι και το λιγοτερο που θα χρειαζοταν ηταν το βαψιμο....

    τι να με κανω που με και ψωναρα

    :rotflmao: :rotflmao:

  13. #13
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    elias γιατι δεν παιρνεις wr 200? ωραιο και βρωμογκαζο
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  14. #14
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
    elias γιατι δεν παιρνεις wr 200? ωραιο και βρωμογκαζο
    δε μ αρεσει...

  15. #15
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
    δε μ αρεσει...

    παρε ρε bandit 400 να γουσταρεις.

    θα κανεις και ενα αδελφικο φιλο. ........ η μαλλον 2 αδελφικους φιλους

    εναν εμενα που θα εχεις να λες τις εμπειριες σου



    και ...........

























    εναν τον μαστορα

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 1 από 16 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σας εύχομαι να σας πηγαίνουν όλα καλά
    από afrotwin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2010, 23:00
  2. Αν είναι αλήθεια αυτά δεν πάνε καλά οι άνθρωποι
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2004, 00:52
  3. Καλά Χριστούγεννα σε όλους
    από afrotwin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2003, 12:24
  4. Αντε καλά να μας πάει και σημερις! Χαίρετε!
    από petridist στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2003, 11:55
  5. "Για Δαφνί, καλά πάω;.."
    από wizard στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 13:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF