Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Yamaha srx400

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2007
    Μηνύματα
    12

    Yamaha srx400

    Ομορφα, λοιπόν λόγο του oldman και για το λόγο οτι εχω βρει αυτο το μοντέλο σχετικά οικονομικά και μου αρέσει θέλω να ακούσω πολλές διαφορετικές γνώμες απ όσους εσας εχετε εμπειρίες περιμένω !

  2. #2
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Bύρωνα...

    Πού'σαι γαμώ το φελέκι μου ???

    Πελάτης !!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2007
    Μηνύματα
    12
    χαχα ! τα χειρότερα θα ακουσω ε ?

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Bύρωνα...

    Πού'σαι γαμώ το φελέκι μου ???

    Πελάτης !!!
    Here i am master....

    Hello thejack. What can we do for you?

    Τι μοντελο είναι το srx ξέρεις?
    86-87 ήταν με μονό δισκόφρενο μπροστά 260 mm, 18'' ζάντες με μπράτσα που σχημάτιζαν μια οβάλ τρύπα.
    88 είχε μπροστα δισκόφρενο 296mm 4έμβολη δαγκάνα, τρίμπρατσες ζάντες 17΄'
    89-92 είχε μίζα και monoshock ανάρτηση.

    Τι λεφτά το έχεις βρει?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2007
    Μηνύματα
    12
    Τα λεφτά τα έχω ειναι το τελευταίο μοντέλο που ανέφερες με μίζα και πρεπει να ειναι του 93 με 45000 κμ πανω καλα δεν είναι ? λοιπόν θέλω οτι ξέρεις γιατι είναι η πρωτη μου ΜΕΓΑΛΗ (lol) μηχανη και δεν θέλω να με παρκάρει αυτη πρωτη απο μένα , αν καταλαβαίνεις

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TheJack
    Τα λεφτά τα έχω
    με 45000 κμ
    λοιπόν θέλω οτι ξέρεις γιατι είναι η πρωτη μου ΜΕΓΑΛΗ (lol) μηχανη και δεν θέλω να με παρκάρει αυτη πρωτη απο μένα , αν καταλαβαίνεις
    Δεν ρώτησα που τα βρήκες τα λεφτά, ρώτησα πόσα λεφτά το βρήκες.
    Στα χλμ μην δίνεις ιδιαίτερη σημασία, εκτος και τον ξέρεις καλά τον πωλητή.
    Δεν προκειται να σε τρομάξει ουτε με την συμπεριφορά της ούτε με τα άλογα που έχει. Στον δρόμο μια χαρα στέκεται και δεν πρόκειται να σε παρκάρει από μόνη της. Για πρώτο street μηχανάκι είναι καλό.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2007
    Μηνύματα
    12
    το βρήκα 800 ευρω βέβαια με τρόμαξε αρκετά ο oldman με καποια πράγματα που μου είπε :

    Θέλεις να πάρεις SRX400 και το πρόβλημά σου είναι η Εφορία ???

    (αντί να είναι οι κλωτσημένοι εκκεντροφόροι, οι κομένες ντίζες στροφόμετρου με τα στραβωμένα καπάκια τους, τα ρουλεμάν στροφάλου που δεν το ξέρουν ότι είναι ρουλεμάν, το κατά δική του βούληση ενεργοποιούμενο πίσω φρένο, οι καθρέφτες που έχουν κάνει 8 βόλτες μέχρι να το ζεστάνεις, τα αντίβαρα τιμονιού που κόβονται για πλάκα κ.λ.π. κ.λ.π.)

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2007
    Μηνύματα
    12
    Τπτ ακόμα?

  9. #9
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    απο αυριο
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TheJack
    το βρήκα 800 ευρω βέβαια με τρόμαξε αρκετά ο oldman με καποια πράγματα που μου είπε :

    Θέλεις να πάρεις SRX400 και το πρόβλημά σου είναι η Εφορία ???

    (αντί να είναι οι κλωτσημένοι εκκεντροφόροι, οι κομένες ντίζες στροφόμετρου με τα στραβωμένα καπάκια τους, τα ρουλεμάν στροφάλου που δεν το ξέρουν ότι είναι ρουλεμάν, το κατά δική του βούληση ενεργοποιούμενο πίσω φρένο, οι καθρέφτες που έχουν κάνει 8 βόλτες μέχρι να το ζεστάνεις, τα αντίβαρα τιμονιού που κόβονται για πλάκα κ.λ.π. κ.λ.π.)
    1) αν είναι σε καλή κατάσταση τα λεφτά είναι οκ
    2)Η εφορία δεν είναι πλέον πρόβλημα πες του. Και ποτέ δεν ήταν στα 400cc
    3) Οι εκκεντροφόροι δεν είναι πρόβλημα. Το δικό μου μετά από μ@λακία μου το άφησα χωρίς λάδια. Το μισό και παραπάνω μοτέρ το άλλαξα, ο εκκεντροφόρος και οι βαλβιδες εισαγωγής δεν έπαθαν τίποτα.
    4) Ντίζες έκοβε μεν αλλά όχι τίποτα τρελλό. Κάθε 2 και χρόνια, και ποτέ δεν τις είχα λιπάνει για να βοηθήσω
    5) Στραβωμένα καπάκια τσού πες του.
    6) Φρένο επίσης κανένα πρόβλημα.
    7) Καθρέφτές δεν είχα. Αλλά δεν ξέρει να σου προτείνει καμμιά κόλλα σπειρωμάτων ο μάστορας?
    8) Αντίβαρα Τι είπες τώρα ρε oldman? Κομμένα ποτέ. Ξεβιδωμένα συχνά ναι. Τα έσφιγγα με το χέρι όταν οδηγούσα.

    Γενικά μιλώντας είναι ένα τίμιο μηχανάκι. Το μοτέρ είναι αξιόπιστο, τα φρένα είναι υπέραρκετά γα τις επιδόσεις του και τα πιθανά προβλήματα που θα συναντήσεις θα είναι ηλεκτρικά. Ααα και η σέλλα του συνεπιβάτη δεν είναι και τόσο άνετη.

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2007
    Μηνύματα
    12
    Κοιτα κάποια πράγματα και από το μηχανικό θα φανούν απ όσα μου λες δεν θα αντιμετωπίζω τρελά προβλήματα με λίγα λόγια θα πω οτι με ικανοποίησε η απάντηση σου βέβαια περιμένω και αλλες απόψεις.

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TheJack
    Κοιτα κάποια πράγματα και από το μηχανικό θα φανούν απ όσα μου λες δεν θα αντιμετωπίζω τρελά προβλήματα με λίγα λόγια θα πω οτι με ικανοποίησε η απάντηση σου βέβαια περιμένω και αλλες απόψεις.
    Τσέκαρε κατάσταση ελαστικών και αλυσίδας. Αν θέλουν άμεσα αλλαγή, κανόνισε τι θα κάνεις γιατί θα σου φύγει ένα 350άρι για πλάκα.
    Θέμα με ανταλλακτικά δεν θα έχεις παρότι δεν είχε εισαχθεί επίσημα απ΄την Yamaha.

    Σε σχέση με παπί πάντως που θα έπαιρνες με αυτά τα λεφτά, είναι η μέρα με την νύχτα και θα το ευχαριστηθείς πάρα πολύ.

    Αν το πάρεις ρίξε φωτό.

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    SRX 400 κίτρινο
    Το πρώτο μου μηχανάκι.
    Με τα 2 δισκόφρενα μπροστά και μανιβελα.
    Απο τα πιο ζημιαρικα μηχανάκια ever.Ντιζες,ηλέκτρικα,τροφοδοσία.
    Το ειχα πάρει 400.000 χιλιαρικα το '93...και του εριξα αλλα 400.000 για να το φέρω σε αψογη κατασταση.
    Απο τότε και μετά...αποσο εμαθα αλλαξε αλλους 2 ιδιοκτητες (μεχρι κει ξέρω) και όλοι το χάρηκαν εντελως απροβλημάτιστα.
    Δώσε προσοχή στο εσωτερικο του ντεπόζιτου μην ειναι σκουριασμένο.2 πλαστικοποιήσεις του ειχα κάνει.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Απο τα πιο ζημιαρικα μηχανάκια ever.Ντιζες,ηλέκτρικα,τροφοδοσία.
    Το ειχα πάρει 400.000 χιλιαρικα το '93...και του εριξα αλλα 400.000 για να το φέρω σε αψογη κατασταση.
    Απο τότε και μετά...αποσο εμαθα αλλαξε αλλους 2 ιδιοκτητες (μεχρι κει ξέρω) και όλοι το χάρηκαν εντελως απροβλημάτιστα.
    Εντύπωση μου κάνει... είχαμε το ίδιο μόνο που το δικό μου ήταν 600.

    Το 400 που λέει πάντως ο thejack είναι το επόμενο μοντέλο με άλλο μοτέρ.

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2007
    Μηνύματα
    12
    αλυσίδα τζετ, ντεπόζιτο έχει μια πλαστικοποίηση απο τον προηγούμενο λοιπον σήμερα πήγα μηχανικό ολα κυριλέ τα έβγαλε επίσης απ΄ότι κατάλαβα και γω απ την πρώτη στιγμή που το είδα οτι είχε λάστιχα καπως καμμένα και μου έβγαλε ο μηχανικός πόρισμα επισκευές γύρω στα 70 ευρα (χωρίσ λάστιχα) και είπε κιόλας οτι είναι καλο μηχανάκι.Ο πωλητής μου εκοψε μια κατοστάρα απο την τιμή του επίσης. Αυτά κανόνισα Δευτέρα ή Τρίτη να πάμε μηχανολογικό για μεταβίβαση. το μόνο που δεν κοίταξα το βούρλο είναι ο αριθμός πλαίσιου αλλα θα το κάνω οταν ξαναβρεθώ με τον τυπά !

    Μα φυσικά και θα postarw photo οταν θα γίνει δικό μου


    Υ.Γ ποσο θα βγει περίπου μια αλλαγή στα λάστιχα?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha Srx400/600 - Sr500
    από hlektronio στο forum Ιστορία & κλασικές μοτοσικλέτες
    Απαντήσεις: 172
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2021, 21:53
  2. Περοφεριακ Yamaha (μεταχειρισμενα ή μαιμουδενια)
    από pk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF