Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: ατύχημα στην Αχιλέως

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    ατύχημα στην Αχιλέως

    μόλις με ενημέρωσε ο αδερφός μου για πολύ σοβαρό ατυχημα στην Αχιλλέως στο Μεταξουργείο....περνώντας ειδε κόσμο και κάτω ήταν μια μηχανή και μια πεζή κοπέλα....ειχε μαζευτεί πολύ κόσμος
    απο ότι του είπαν η μηχανή παρέσυρε την κοπέλα.......
    απο ό,τι είδε το παλικάρι φαινόταν σε πολύ άσχημη κατάσταση και μάλλον δεν φορούσε εξοπλισμό....
    η κοπέλα τουλάχιστον ειχε τις αισθήσεις της....
    περαιτέρω ανατριχιαστικές λεπτομέριες δεν θα ήθελα να μεταφέρω...

    ελπίζω να μην είναι τοσο σοβαρό όσο το περιέγραψε...
    αν κάποιος ξέρει περισότερα ας τα μεταφέρει....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  2. #2
    Ας μην είναι κάτι σοβαρό..

  3. #3
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Περναγα απο'κει την ωρα που εφευγε το ΕΚΑΒ..
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  4. #4
    βρουουουουουμμ Το avatar του/της h_m_akis
    Εγγραφή
    05/05/2003
    Μηνύματα
    617
    περασα κι εγω εκεινη την ωρα και οντως ειχε πολυ αιμα... φαινοταν πολυ σοβαρο

    η μηχανη ηταν ενα μαυρο zx9r, ελπιζω μονο ολοι να ζουνε και να ειναι καλα...

    ΔΕΝ ξερω τι εγινε αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι δουλεια ειχε πεζος εκει πανω
    "Δυστηχώς μονο όποιος έχει δοκιμάσει την οδήγηση στο χώμα καταλαβαινει τις συγκινήσεις, την μαγεία , την δυσκολία και την τεχνική που σε βοηθά να αναπτύξεις !" KaTaNaS!!!


    ...και να σε κοινηγαει ο μπατσος σαν τρελος.......................αυτο ρε μαγκα ειν'αθλητισμος!!!


  5. #5
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Ας ελπισουμε οτι θα ειναι ολοι καλα!

    Υσ.Εχω γλυτωσει προσωπικα (οπως ολοι μας) πεζους που πεταγονται τελευταια στιγμη απο το πουθενα ΕΝΩ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ να ερχομαι και αποφασιζουν να περασουν με το ετσι θελω με ΚΟΚΚΙΝΟ στις διαβασεις τους.(για να μην αναφερω και τρελα περασματα χωρις διαβασεις με την ταυτοτητα στο στομα)
    Keep spamming!!!:a13:

  6. #6
    Το έχω ξαναπεί και στο διηθησοπόστ, τους βλέπω πάνω από 20 χρόνια να κάνουν το ίδιο -ειδικά βραδάκι σε άδειες λεωφόρους.


    Βλέπουν μια μηχανή στο βάθος κήπος (ή δέν τη βλέπουν κάν και ξεκινάνε σε τυφλό σημείο επειδή έχει κόψει λόγω φαναριού η κίνηση), βγαίνουν στο δρόμο ή από δεξιά ή από τη νησίδα (γι' αυτό την τέρμα αριστερά λωρίδα την έχουμε στο κλάσιμο σε άδειο δρόμο).

    Όταν σε πάρουν χαμπάρι ότι έρχεσαι (άν), φρενάρουν και ούτε οι ίδιοι δε ξέρουν τί θα κάνουν.


    Η κλασική λύση είναι να τους εντοπίζεις πολύ νωρίς (που σημαίνει ότι βλέπεις πολύ μπροστά και τους ψάχνεις), και να κόβεις λίγο ή πολύ ώστε να είσαι έτοιμος για κάνα ελιγμό εφόσον είσαι μόνος μπροστά, και να τους περιμένεις να πάνε απέναντι ή πίσω.


    Ο μαμημένος ανθρώπινος παράγοντας είναι πολύ μαμημένος για να είσαι αισιόδοξος...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.851
    Στην πόλη ΔΕΝ δικαιολογείται να μην προλάβεις να φρενάρεις.΄
    Επείσης ο πεζός ειδικά το βράδυ δεν έχει την δυνατότητα να αντιληφθεί μια μοτο ειδικά αν πηγαίνει με την ταχύτητα του ήχου και πετάγεται.

  8. #8
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
    Στην πόλη ΔΕΝ δικαιολογείται να μην προλάβεις να φρενάρεις.΄
    .
    Μαλλον εισαι λαθος εδω φιλε Στεφανε!Στην πολη που εχει ασφαλτο γυαλι και με 20χιλ να πηγαινεις (θελοντας να προλαβεις καποια μαλακια πεζου) θα φας τα μουτρα αν φρεναρεις πανικοβλημενος αφου σου εχει πεταχτει απο το πουθενα καποιος πεζος.

    Οποτε δικαιολογειται να μην προλαβεις να φρεναρεις αλλα θα φας τα μουτρα σου οτι και να κανεις σε τετοια κατασταση.(και να προλαβαινες να φρεναρεις δηλαδη)
    Keep spamming!!!:a13:

  9. #9
    βρουουουουουμμ Το avatar του/της h_m_akis
    Εγγραφή
    05/05/2003
    Μηνύματα
    617
    κατ'αρχην το ατυχημα εγινε μερα-μεσημερι, και δευτερον εχω δει αρκετες φορες πεζους να πεταγονται απο το πεζοδρομιο στο μισο μετρο μπροστα απο μηχανη... οπως επισης και να σκανε πανω σε παρκαρισμενες περπατωντας...


    παντως ακομα δεν ξερουμε πως και τι εγινε
    "Δυστηχώς μονο όποιος έχει δοκιμάσει την οδήγηση στο χώμα καταλαβαινει τις συγκινήσεις, την μαγεία , την δυσκολία και την τεχνική που σε βοηθά να αναπτύξεις !" KaTaNaS!!!


    ...και να σε κοινηγαει ο μπατσος σαν τρελος.......................αυτο ρε μαγκα ειν'αθλητισμος!!!


  10. #10
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    επειδη ολοι ειμαστε πεζοι....αλλα κ οδηγοι πρεπει να αντιληφθουμε κατι..τα περισσοτερα ατυχηματα γινονται για "ψυλου πηδημα"..τι εννοω?ειναι το τρελο ανοιγμα του γκαζιου στις εκκινησεις..ειναι τα 200+ στην εθνικη..
    δεν λεω να κανεις εκκινηση καλη αλλα οχι συνεχεια..αφου το επομενο φαναρι θα ναι κοκκινο κ θα σταματησεις.. ή αν πας στην εθνικη με 200..πηγαινε με 150 που παραδειγμα μπορεις να την ελεγχεις..για να κερδισεις μια ωρα σε ενα ταξιδι 6 ωρων? τι θελω να πω? οτι ετσι κ οι πεζοι για να μην περιμενουν 50 δευτερα να αναψει το φαναρι παιζουν την ζωη τους κορωνα γραμματα..ο πεζος οταν δει να τον πλησιαζει μηχανη να τρεξει..μην κοκαλωσει.. ο μοτοσυκλετιστης ομως πρεπει:
    1) να φρεναρει
    1) α) οχι πολυ με το πισω φρενο μην αρχισει τις κολιες
    β) οχι πολυ με το μπροστινο μην μπλοκαρει ή φαει καπακι απο εντο
    2) να κετεβασει ταχυτητα εκμεταλλευομενος το φρενο του κινητηρα
    3) να πλαγιασει για να αλλαξει λωριδα μηπως δν πεσει πανω στον πεζο
    4) να ελενξει μηπως υπαρχει κινηση στην αλλη λωριδα..

    με αυτα που γινονται δινουμε την εντυπωση οτι εχουμε σχεδον εκμηδενισει την αξια της ανθρωπινης ζωης
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  11. #11
    Εύχομαι να μην έχουν προβλήματα παραπέρα οι όσοι εμπλεκόμενοι και να γίνουν καλά στην υγεία τους.

    Σε τέτοιο εχθρικό περιβάλλον οδήγησης για μηχανή όπως της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης (ή γενικότερα στις μεγάλες ελληνικές πόλεις) θα έπρεπε να είστε σε θέση να κερδίζεται τον DeepBlue στο σκάκι με κλειστά μάτια μόνον και μόνον προβλέποντας όλες τις εχθρικές κινήσεις απέναντί σας.

    Διότι είναι αυταπόδεικτο πως αν για μισή στιγμή αφεραιθείς ή κινηθείς αλαζονικά, απλά την πάτησες.

    Εγώ έτσι προσπαθώ να οδηγώ κάθε στιγμή, μα κάθε στιγμή και ξέρω πως αν έρθει η ώρα εκείνη που θα αμελήσω να προβλέψω το ελάχιστο εκείνο κάτι γύρο μου.....θα είναι και η ώρα να ξεκαβαλήσω τη μηχανή. Μέχρι τότε όμως, να έχουμε όλοι μας την υγειά μας να καβαλάμε.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΤΗΝ ΧΑΜΟΣΤΕΡΝΑΣ Help !
    από R-1nas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2006, 11:43
  2. ατύχημα στην κρήτη
    από ruyjin στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2006, 19:21
  3. Ατυχημα στην Λιμνη Ευβοιας
    από sunnymtx στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2006, 23:17
  4. ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΑΥΡΟ 5-3-06
    από Angie στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 13:53
  5. Ατύχημα στην Κηφισίας
    από pissaman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2005, 09:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF