Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Παρακαλω την προσοχη σας..

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2007
    Μηνύματα
    5

    Παρακαλω την προσοχη σας..

    Εχει περασει περιπου μια εβδομαδα απο το περιστατικο..


    Ενω βρισκομουν εξω απο το μαγαζι μου, πηγα στην μηχανη και ανοιξα την μπαγαζιερα για να παρω το κρανος απο μεσα και να το καθαρισω (αχρηστες λεπτομεριες)

    ΞΑΦΝΙΚΑ.. Βλεπω ενα χερι να πεταγεται μεσα απο ενα παραθυρο ενος περιπολικου και μια φωνη να μου λεει "Τα χαρτια σας"

    Δεν δινω σημασια.. Και ομως το ιδιο χερι (αυτο με το στιλ ζητιανου) μου ξαναλεει "Κυριε τα χαρτια σας"

    ΧΑΧΑ!! Χαμογελο και του λεω αστειευομενος "Να σας τα δωσω, αλλα μην με καθυστερησετε"

    Τοτες, Βγαινει απο το περιπολικο το χερι ζητιανος και εμφανιζετε μπροστα μου καποιος αστυνομικος (αυτοι με την μπλε στολη, ξερετε τωρα) Και αρχιζει η ανελεητη βλακεια..

    Αστυνομο: Ωστε να μην σας καθυστερησω ε?

    Μοτοσικλετιστης: Παρακαλω..

    Αστυνομο: Τα χαρτια σου

    Μοτοσικλετιστης: Στον Πλυθηντικο Παρακαλω, αλλιος θα διεκοπη εδω η συνομιλια μας (αρχιζει και κοκκινιζει)

    Αστυνομο: Τα χαρτια σας

    Μοτοσικλετιστης: Συγνωμη γνωριζομαστε απο καπου?? (εννοειτε με πολυ ομορφο τροπο χωρις να νιωσει οτι απειλειτε) Θα επιθυμουσα οπως σας αναφερω "Κυριε" ετσι και εσεις θα ηθελα να με αναφερετε..

    Αστυνομο: Με ειρωνευεστε?? (εχει μπει στην αποχρωση του κοκκινου)

    Mοτοσικλετιστης: Ενα λεπτο να βγαλω απο το τσαντακι τα χαρτια μου.... Οριστε τα χαρτια μου

    Αστυνομο: Τι ειναι αυτα? Δεν εχετε κανονικη αδεια, ουτε και ασφαλεια και θελετε και να μην σας καθυστερησουμε κι ολας.. Αν παρεις μια 500αρα τωρα θα φταιω εγω (500euro κληση θα εννουσε, ο πλυθηντικος εκανε φτερα)

    Μοτοσικλετιστης: Δεν σας καταλαβαινω.. Αλλα καλυτερα να σας διευκρινισω οτι η μεταβιβαση αρχισε χθες γι αυτο δεν εχω ακομα τα μηχανογραφημενα..

    Aστυνομο: Ποιος ειναι αυτος ο 14** (για την ασφαλεια εννοουσε, στο σημειο ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ) εμενα δεν μου λεει κατι αυτο το νουμερο, ονομα δεν εχει αυτος?? Μπορω να χαρακτηρισω αυτο το χαρτι που μου δωσατε (η επιστροφη του πληθυντικου) κωλοχαρτο.. Αυτα δεν ειναι γραμματα μορφωμενου ανθρωπου αυτα ειναι γραμματα δημοτικου και αν (μιλαγε για τα γραμματα του ασφαλιστη μου)

    Μοτοσικλετιστης: Νομιζω, οτι εχω ακολουθησει καθε νομιμη διαδικασια για να ολοκληρωθει η μεταβιβαση.. Το ονομα του ασφαλιστη και τα στοιχεια του γραφειου, τα γραφει η σφραγιδα που εχει βαλει ακριβως εδω....

    Αστυνομο: Λοιπον προσεξε με καλα (ανεβαζει το τονο της αμορφωτης φωνης του) Θα επρεπε κανονικα να γραφει εδω το ονομα του και εκτος ολων αυτον (μου ελεγε οτι τα χαρτια που εχω απο το ΚΕΠ δεν ειναι τα σωστα κλπ κλπ) θα επρεπε να εχεις μαζι σου και το χαρτι της Εφοριας (ψαρωνω εκει) αλλα αυτη την φορα θα το αφησω να περασει λογο οτι βιαζεσαι κι ολας........

    --ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ--

    Αστυνομο (συνεχεια): Α? Να παιρνεις 500e το πολυ τον μηνα?? Με λιγα λογια Τι δουλεια κανεις και ποιο ειναι το μηνιαιο σου εισοδημα (πιθανων αυτη η ερωτηση και τα αλλα περι εφοριας κλπ κλπ ηταν λογο της "νεαρης" μου ηλικιας.... προσπαθω απλος να δικαιολογησω αυτον ''αναπηρο'' εγκεφαλικα αστυνομο..)

    Μοτοσικλετιστης: Χμμ.. Θα σας απαντησω μονο και μονο για να σας φυγει η καψα, ειμαι ΙΔ. ΥΠΑΛ. και παιρνω τα διπλασια απο εσας και το σημαντικο οτι τα αξιζω....

    Αστυνομο: ΣΙΓΗ (ειχε αγγιξει την αποχρωση του μπλε, οντως θυμωσε)

    ΓΚΝΤΟΥΟΥΟΥΠ η πορτα του auto και φευγει...

    Στο μονο που σιχτιριζω τον εαυτο μου ειναι οτι δεν κρατησα τον Αριθμο του και τον αριθμο της πινακιδας του αυτοκινητου ωστε να φαει την αναφορα στον διοικητη του και μετα απο κει και περα να ακολουθησω καθε αλλη νομιμη-κη διαδικασια

    Σ' ολα αυτα να ειναι μπροστα η μανα μου η οποια καθοταν η αμοιρη στο μαγαζι και τα ακουγε.....

    Το ολο θεμα κρατησε περιπου 25 ολοκληρα λεπτα.. Με εναν αστυνομο να μου σουρει κατηγοριες και απειλες περι 500αρας

    Ξερω οτι εχουν βιωσει κι αλλοι τετοια παρανοικα περιστατικα απλα για οσους δεν, ειναι καλο να ξερουν την ΚΑΤΑΝΤΙΑ της Ε.Α.

    Απο κει και περα το συμπερασμα δικο σας..........

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ.. ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΔΙΚΟ ΣΑΣ.................
    ΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!!!!

  2. #2

    Re: Παρακαλω την προσοχη σας..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από HORNY
    .... και παιρνω τα διπλασια απο εσας και το σημαντικο οτι τα αξιζω....
    αυτό θα πρέπει να έτσουξε!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    επρεπε να κρατησεις τα στοιχεια του..οχι να τα κρατησεις...να τα ζητησεις!!!

    οχι βεβαια οτι θα γινοταν κατι ...ειδικα σαυτη την περιπτωση θα αρνιοτανκαθε σχεση με το συμβαν...

    τωρα δεν ξερω...

    αν εκει που εγινε το ολο σκηνικο επαιζε καμερα τροχαιας...

    οπως επισης αν η μητερα σου ( ως μοναδικος μαρτυρας ) μπορει να σε υποστηριξει σε καποιο δικαστηριο...

    ακομα δεν ξερω αν πχ για αυτη τον ελεγχο , καταγραφουν καποιο ειδος αρχειου...
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dynogix
    Εγγραφή
    17/07/2002
    Μηνύματα
    159
    Τι λέει ρε το Αστυνόμο...

  5. #5
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    εγω θα του εδινα μονο την ταυτοτητα, το μηχανακι ηταν παρκαρισμενο οποτε δεν ειχε καποιο λογο να σε ρωτα για ασφαλεια κλπ
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  6. #6
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Εγώ γιατί δε βλέπω τίποτα φοβερό και τρομερό..;

    Στο έπαιξε λίγο πονηρός και σου ζάλισε τ' @@,πούλησες και συ λίγο πνεύμα και τέλος..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  7. #7
    μαλλον παρομοιο ποστ θα εκανε κ ο μπατασακος στο www.police.gr/forums/periergoiPelates


    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    μαλλον παρομοιο ποστ θα εκανε κ ο μπατασακος στο www.police.gr/forums/periergoiPelates


    μη γελα...

    δεν ανοιγει..






    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  9. #9
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Εγώ γιατί δε βλέπω τίποτα φοβερό και τρομερό..;

    Στο έπαιξε λίγο πονηρός και σου ζάλισε τ' @@,πούλησες και συ λίγο πνεύμα και τέλος..


    Και αν δεν του απαντούσε τί θα γινόταν;;;

    Όπως περιγράφεται το περιστατικό η συμπεριφορά του αστυνομικού ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ
    και το χειρότερο στηλιτεύει το σύνολο της αστυνομίας και των λοιπών οργάνων ...

    Κάτι τέτοιοι τύποι (που το παίζουν εξουσία) εξοργίζουν τους πάντες και δίνουν "άλλοθι" για κάθε εναντίον τους ενέργεια.

    Ενώ αν ήταν σωστοί, κανείς δεν θα μπορούσε να τους πει τίποτα ...

    Για σκεφτείτε το λίγο ..

  10. #10
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρα και οι αστυνόμοι που δήθεν αντιδρούσαν για τα "εισπρακτικά" νέα μέτρα,
    έχουν μπεί ήδη στο πετσί της "500άρας" απειλής και τρομο-τραμπουκισμού...

  11. #11
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556
    Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
    μη γελα...

    δεν ανοιγει..






    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Σκ@τ@, και γω τη πατησα...


    :rotflmao:
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  12. #12
    καλες βολτες!!! Το avatar του/της SUPERMARIO
    Εγγραφή
    13/02/2006
    Μηνύματα
    429
    :a13: :a13: :a13:
    για να πας μπροστα πρεπει να πας πισω και να παρεις φορα.

    πωλειται power commander (XT660) 200€

  13. #13
    Νέο μέλος Το avatar του/της bat12
    Εγγραφή
    22/05/2006
    Μηνύματα
    20
    ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΣΥ. ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΟΥ. ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΜΠΟΥΖΟΥΡΙΑΣΕΙ ΓΙΑ ΕΞΥΒΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΡΧΗΣ ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ: Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Σ!!!! ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ Π@Π@ΡΙΕΣ._

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2007
    Μηνύματα
    5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Εγώ γιατί δε βλέπω τίποτα φοβερό και τρομερό..;

    Στο έπαιξε λίγο πονηρός και σου ζάλισε τ' @@,πούλησες και συ λίγο πνεύμα και τέλος..


    lampros_fazer δεν ημουν στο γηπεδο, στην δουλεια μου ημουν.....

    πανω απ' ολα ζηταμε απο δαυτους συμμορφωση και σεβασμο στους "νομους" και πανω απ΄ολα στον πολιτη......

    ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΜΕ Α Π Α Σ Χ Ο Λ ΕΙ ΔΙΟΛΟΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΟΣΧΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ......


    Θυμαμαι οτι ειχα καθησυχαστει οταν ειχα πρωτοακουσει οτι πλεον θα μπαινουν μονο απο πανελληνιες στην Ε.Α, οπτασιες, δεν εχει να κανει με τα γραμματα που μαθαινει καποιος τελικα, εχει να κανει με το ρημαδι το μυαλο που κουβαλαει......
    ΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!!!!

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/02/2007
    Μηνύματα
    5
    ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ
    ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ

    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ
    ΑΝΑΠΗΡΟΙ

    Γαμω την για παντα παρθενα εξουσια σας... ποτε δεν θα καταφερετε να την μαγαρισετε......

    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ
    ΑΝΙΚΑΝΟΙ


    Ουστ... (παντα με γλυκυτητα να μην καταλαβουν οτι απειλουνται)
    ΤΟ ΝΟΥ ΜΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ!!!!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2012, 16:03
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2008, 12:03
  3. Την προσοχή σας παρακαλώ!!
    από costas81 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2007, 17:28
  4. Παρακαλω την Προσοχη σας,διαβαστε.
    από gcrook στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 17:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF