Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: πολύ κοντά τη βάλαν τη στροφή

  1. #1
    Καταδρόμι Το avatar του/της Dark Avenger
    Εγγραφή
    21/01/2007
    Μηνύματα
    7

    πολύ κοντά τη βάλαν τη στροφή

    Την επομένη της αγοράς νέου εργαλείου τύπου CBR 125R από τύπο που υποστηρίζει ότι είναι πιο πολλά τα R και εν ώρα 3 βραδινή ο κάτοχος αποφάσισε να πάει για ψώνια. Ήξερε ότι εργοστασιακά το εργαλείο είχε τελική περί τα 135 αλλά δε συμφωνούσε και μάλιστα δικαίως. Πεπισμένος για τη θεώρηση του πατάει τσίτα τα γκάζια απ' τη κορυφη μίας ευθείας και έχοντας καρφωμένα τα μάτια στο κοντέρ κατέγραψε τη νέα τελική των 145κμ/α. Μόνο που είχε ήδη βρεθεί στα ενδότερα καταστήματος γνωστής αλυσίδας σούπερ μάρκετ. Ύστερα από απέλπιδες προσπάθειες στρηψίματος και τελικού σουρσίματος ο ίδιος υποστηρίζει ότι: "ρε φίλε πολύ κοντά τη βάλαν τη στροφή".

    Αυτός είμαι εγώ πριν τέσσερις μήνες. Τελικά σήμερα οδηγώ εκτός απο γρήγορα για τα κυβικά που για την ώρα καβαλάω και με σχετική ωριμότητα.

    Ε δε γαμιέται τι κατάφερα? Τρία σίδερα στον ώμο από έναν αλλοδαπό μαλάκα που δε ξέρει τι θα πει βγάζω φλας και κοιτάω πίσω πριν στρίψω.

    Συμπέρασμα: Δεν παίζει ρόλο πως οδηγείς, αλλά πόσοι μαλάκες κυκλοφορούν στο δρόμο για να σε σκοτώσουν.

    Στ' αρχίδια μου. Αν είναι να ψοφίσω θα ψοφίσω περίφανα πάνω στη μόνιμη αγαπημένη σα πολεμιστής απά στ΄άλογο.

  2. #2
    Μέλος Το avatar του/της thrax
    Εγγραφή
    24/02/2006
    Μηνύματα
    89
    Στ' αρχίδια μου. Αν είναι να ψοφίσω θα ψοφίσω περίφανα πάνω στη μόνιμη αγαπημένη σα πολεμιστής απά στ΄άλογο.
    Να υποθέσω οτι γι αυτη τη τελευταια σου κουβεντα το εβαλες στα ανεκδοτα? Οτι το λες για να σπασει καποιος πλακα?

  3. #3
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.880
    :rotflmao:

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349

    Re: πολύ κοντά τη βάλαν τη στροφή

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dark Avenger


    Ε δε γαμιέται τι κατάφερα? Τρία σίδερα στον ώμο από έναν αλλοδαπό μαλάκα που δε ξέρει τι θα πει βγάζω φλας και κοιτάω πίσω πριν στρίψω.

    Συμπέρασμα: Δεν παίζει ρόλο πως οδηγείς, αλλά πόσοι μαλάκες κυκλοφορούν στο δρόμο για να σε σκοτώσουν.

    Στ' αρχίδια μου. Αν είναι να ψοφίσω θα ψοφίσω περίφανα πάνω στη μόνιμη αγαπημένη σα πολεμιστής απά στ΄άλογο.
    Εντάξει μην τα ισοπεδώνεις όλα ρε φίλε. Παίζει ρόλο το πως οδηγας.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: πολύ κοντά τη βάλαν τη στροφή

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dark Avenger


    Συμπέρασμα: Δεν παίζει ρόλο πως οδηγείς, αλλά πόσοι μαλάκες κυκλοφορούν στο δρόμο για να σε σκοτώσουν.



    Και εμεις εδω τοσα χρονια στα φορουμς αυτα υποστηριζουμε και χαιρομαι που εχεις πιασει το νοημα
    και ηρθες εδω για να το μοιραστεις μαζι μας.
    Αλλωστε τοσες κουβεντες εδω μεσα εχουν κοινη συνιστωσα την παντελη(ς) αδιαφορια για τις τεχνικες οδηγησης, τον σωστο εξοπλισμο, την εμπειρια που προερχεται απο τις βολτες, την καθαρη σκεψη.
    Τι να τα κανεις ολα αυτα απο την στιγμη που κυκλοφορουν μαλακες εκει εξω;
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  6. #6
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    τώρα... να κάνω εγώ τον κακό για σήμερα ή μπα?

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    τώρα... να κάνω εγώ τον κακό για σήμερα ή μπα?
    Ναι ρε!
    Μονο εγω θα γινομαι σε αυτο το τοπικ;
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  8. #8
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: πολύ κοντά τη βάλαν τη στροφή

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dark Avenger
    Την επομένη της αγοράς νέου εργαλείου τύπου CBR 125R από τύπο που υποστηρίζει ότι είναι πιο πολλά τα R και εν ώρα 3 βραδινή ο κάτοχος αποφάσισε να πάει για ψώνια. Ήξερε ότι εργοστασιακά το εργαλείο είχε τελική περί τα 135 αλλά δε συμφωνούσε και μάλιστα δικαίως. Πεπισμένος για τη θεώρηση του πατάει τσίτα τα γκάζια απ' τη κορυφη μίας ευθείας και έχοντας καρφωμένα τα μάτια στο κοντέρ κατέγραψε τη νέα τελική των 145κμ/α. Μόνο που είχε ήδη βρεθεί στα ενδότερα καταστήματος γνωστής αλυσίδας σούπερ μάρκετ. Ύστερα από απέλπιδες προσπάθειες στρηψίματος και τελικού σουρσίματος ο ίδιος υποστηρίζει ότι: "ρε φίλε πολύ κοντά τη βάλαν τη στροφή".

    Αυτός είμαι εγώ πριν τέσσερις μήνες. Τελικά σήμερα οδηγώ εκτός απο γρήγορα για τα κυβικά που για την ώρα καβαλάω και με σχετική ωριμότητα.

    Ε δε γαμιέται τι κατάφερα? Τρία σίδερα στον ώμο από έναν αλλοδαπό μαλάκα που δε ξέρει τι θα πει βγάζω φλας και κοιτάω πίσω πριν στρίψω.

    Συμπέρασμα: Δεν παίζει ρόλο πως οδηγείς, αλλά πόσοι μαλάκες κυκλοφορούν στο δρόμο για να σε σκοτώσουν.

    Στ' αρχίδια μου. Αν είναι να ψοφίσω θα ψοφίσω περίφανα πάνω στη μόνιμη αγαπημένη σα πολεμιστής απά στ΄άλογο.

    την επόμενη της αγοράς της πήγες για τελικιασμα?

    καρφωμενα τα ματια στο κοντερ?

    αλλοδαπός μαλάκας? οι ντόπιοι είναι καλύτεροι?

    για τα σίδερα στον ώμο φταίνε μονο άλλοι, ε? όχι εσύ?

    ωριμότητα στην οδήγηση και γράφεις τέτοιο ποστ? συνάδουν?

    σε ΟΛΑ τα ατυχήματα μηχανής (εκτός κι αν έχει λαδια ή πετρέλαια στο δρόμο μετα από στροφή ή κρυμμένα σε λακουβόνερα) σημαντικό μερίδιο ευθύνης (αν όχι ολικό) έχει ο αναβάτης...

    αν είναι να ψοφήσεις (δικός σου όρος) κοίτα να μην πάρεις κανέναν άλλον στο λαιμό σου και να έχεις προειδοποιήσει τους δικούς σου να μη στενοχωρεθούν/καταθλίψουν...


    γνώση. μυαλό. νους. πρόβλεψη. προσοχή. σεβασμός.

    με αλφαβητική σειρά και λείπουν και πολλά άλλα...

    πολύ πολύ φιλικά

    τάσος


  9. #9

    Re: Re: πολύ κοντά τη βάλαν τη στροφή

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    την επόμενη της αγοράς της πήγες για τελικιασμα?
    καρφωμενα τα ματια στο κοντερ?
    αλλοδαπός μαλάκας? οι ντόπιοι είναι καλύτεροι? κλπ κλπ


    μλκα ΝΑ με πήγε απ'το χέσιμ@ :a53:



    αφού είμαστε στ'ανέκδοτα δηλαδής


    Αλλά στα σοβαρά +1000

  10. #10

    Re: Re: πολύ κοντά τη βάλαν τη στροφή

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    την επόμενη της αγοράς της πήγες για τελικιασμα?

    καρφωμενα τα ματια στο κοντερ?

    αλλοδαπός μαλάκας? οι ντόπιοι είναι καλύτεροι?

    για τα σίδερα στον ώμο φταίνε μονο άλλοι, ε? όχι εσύ?

    ωριμότητα στην οδήγηση και γράφεις τέτοιο ποστ? συνάδουν?

    Αχ με πρόλαβες!!!!
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  11. #11
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: Re: Re: πολύ κοντά τη βάλαν τη στροφή

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
    Αχ με πρόλαβες!!!!

    CBF φίλε μου...

    ακόμα και με 6η ξεκινάει και 6 κιλά ροπή στις 8000 στροφές...



    εσύ μέχρι να φτάσεις 10000 στροφές παρακαλάς να μη σε περάσει κάνα 125άρι μονογκαζο...






    έτσι κι αλλιώς για διαμάχες πάει... να μη το βοηθησουμε λίγο?

  12. #12
    Καταδρόμι Το avatar του/της Dark Avenger
    Εγγραφή
    21/01/2007
    Μηνύματα
    7
    Μάγκες, επειδή πολλοί παρεξήγησαν, το να γράφει κάποιος και να παραδέχεται πόσο ανώριμος οδηγός ήταν στο παρελθόν μόνο σημάδι ωριμότητας της τωρινής οδηγικής συμπεριφοράς του αποτελεί. Και δε το λέω για να παινέψω τα γένια μου. Αλλά για να γίνεις καλύτερος πρέπει να παραδεχτείς τα λάθη του παρελθόντος. Ο εν λόγω τρόπος οδήγησης είναι προς αποφυγήν και δε τον συνιστώ. Τώρα σε κάθε στούκα μερίδιο ευθύνης έχει και το θύμα. Ναι αλλά πόσο? Θύμα τσοπανίστικης οδήγησης είναι. Σιγά μην απολογείται κιόλας ο δύσμοιρος ο αναβάτης που κάποιος τρόμπας δε ξέρει να οδηγει και του τσάκισε τα κόκκαλα και τη μηχανή.

  13. #13
    Μέλος Το avatar του/της thrax
    Εγγραφή
    24/02/2006
    Μηνύματα
    89
    Τώρα σε κάθε στούκα μερίδιο ευθύνης έχει και το θύμα. Ναι αλλά πόσο? Θύμα τσοπανίστικης οδήγησης είναι. Σιγά μην απολογείται κιόλας ο δύσμοιρος ο αναβάτης που κάποιος τρόμπας δε ξέρει να οδηγει και του τσάκισε τα κόκκαλα και τη μηχανή.
    χωρις παρεξηγηση ρε φιλε (τι λεω τωρα!) αλλα ετσι παραδέχεσαι πόσο ανώριμος οδηγός ήσουν στο παρελθόν???
    χαχαχα, οντως ανεκδοτο.
    (Εισαι περα για περα λαθος φιλε, κοιτα τουλαχιστον μη παρεις κανεναν/μια στον λαιμο σου)

  14. #14

    Dark Avenger εισαι MANOWAR fan εεε???

    Dark Avenger εγω προτεινω να παρεις ενα τετρακινητο γιατι εισαι Χαροντας

  15. #15
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dark Avenger
    Μάγκες, επειδή πολλοί παρεξήγησαν, το να γράφει κάποιος και να παραδέχεται πόσο ανώριμος οδηγός ήταν στο παρελθόν μόνο σημάδι ωριμότητας της τωρινής οδηγικής συμπεριφοράς του αποτελεί. Και δε το λέω για να παινέψω τα γένια μου. Αλλά για να γίνεις καλύτερος πρέπει να παραδεχτείς τα λάθη του παρελθόντος. Ο εν λόγω τρόπος οδήγησης είναι προς αποφυγήν και δε τον συνιστώ.
    εδώ μας τα λες καλά...



    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dark Avenger
    Τώρα σε κάθε στούκα μερίδιο ευθύνης έχει και το θύμα. Ναι αλλά πόσο? Θύμα τσοπανίστικης οδήγησης είναι. Σιγά μην απολογείται κιόλας ο δύσμοιρος ο αναβάτης που κάποιος τρόμπας δε ξέρει να οδηγει και του τσάκισε τα κόκκαλα και τη μηχανή.
    μερίδιο ευθύνης? πολύ...

    πρέπει να προσέχουμε, είμαστε υπεύθυνοι για τον τρόπο οδήγησής μας και για τη ζωή μας...

    όταν πηγαίνουμε με 200χλμ/ώρα σε δρόμους που κυκλοφορούν διάφοροι (πεζοί, αναβάτες, οδηγοί, ζώα κλπ.) τότε απλά δε σοβόμαστε καταρχήν τη δική μας ζωή...

    περιμένουμε να τη σεβαστούν οι άλλοι?

    οπότε προσοχή, σύνεση και πρόβλεψη... είναι τα μόνα που θα μειώσουν λίγο την περίπτωση δυστυχήματος...


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Είπαμε να τη σουτάρει τη γκόμενα αλλά όχι κι έτσι
    από TOLISTOLAROS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2009, 17:25
  2. τη πηρα τη fazerουμπα..
    από sotiris68 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2007, 11:14
  3. Τη βρήκα! Τη βρήκα!
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2006, 18:41
  4. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2005, 09:56
  5. Επιτέλους τη παίρνω τη νέα μοτό
    από toyota στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2005, 10:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF