Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Κολλημενο γκαζι

  1. #1

    Κολλημενο γκαζι

    Ρε παιδια κοντευω να σκασω! Σημερα αγορασα ενα καινουριο μοτερ lifan για το παπακι και το πηγα σε εναν μηχανικο να μου το περασει γιατι λεω ασε μη κανω καμια μαλακια.. παω το παιρνω, ολα τελεια. παω σπιτι να βαλω τα πλαστικα γιατι του το ειχα παει το εργαλειο χωρις αυτα και παω να το κανω μια βολτα αφου τα βαζω.. Παω να το βαλω μπροστα και παιρνει αμεσως. ΑΛΛΑ. ανεβαζε στροφες ανεξελενγκτα. χωρις να αγγιζω το γκαζι. Κολλησε το γκαζι απο το πουθενα!! χωρις λογο! Δεν εκανα τιποτα. δοκιμασα οτι ηξερα. επαιξα λιγο με τη ντιζα, μετα τσεκαρα μια βιδα που εχει για το γκαζι αλλα τιποτα αυτο. εκει. κολλημενο το γκαζι. τι μπορει να εχει παθει? θα το παω αυριο το πρωι στον μηχανικο και θα απαιτησω να το φτιαξει εκεινη τη στιγμη μπροστα μου. μια δουλεια ειχε να κανει και αυτη την εκανε σκ@τ@. Υπαρχει περιπτωση να εκανα εγω τιποτα παρολο που δε το αγγιξα?

  2. #2
    Το μαντείο των Δελφών έχει απεργία ..

    Ηρέμησε, και άστο να το δει ο μάστορας .

  3. #3
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Την βιδα του ρελαντι την κοιταξες?
    Keep spamming!!!:a13:

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Την βιδα του ρελαντι την κοιταξες?
    Νομιζω πως ναι! δεν ειμαι σιγουρος γιατι το προηγουμενο καρμπυρατερ δεν ηταν ιδιο και την ειχε αλλου.. δε ξερω απο παπια ρε γαμωτο!! Υπαρχει περιπτωση να αλλαξε μονο του το ρελαντι??

  5. #5
    Αυτο ειναι. ποια ειναι η βιδα του ρελαντι?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	de_1.jpg 
Προβολές:	140 
Μέγεθος:	17,3 KB 
ID:	90090

  6. #6
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Συνηθως δυο βιδες εχουν τα καρμπυρατερ πανω τους,μια για το μειγμα και μια για το ρελαντι.Αν πειραξες του μειγματος δεν θα εκανες τιποτα εκτος και αν την εκλεινες τελειως και του εκοβες το μειγμα και η θα εσβηνε η θα επεφταν οι στροφες καπως αποτομα.Κοιτα μηπως πειραξες τα μειγματα και αν τα πειραξες να πας να στο ξαναρυθμισει ο μηχανικος σου.




    EDIT.Η βιδα ειναι εκει που παει η ντιζα και ανοιγοκλεινει το(πως το λενε ρε γμτ:hypnotize )ματζαφλαρι ντε που πιανει πανω η ντιζα.

    Φτου τα εχω ξεχασει ρε γμτ.
    Keep spamming!!!:a13:

  7. #7
    2


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	0a_1.jpg 
Προβολές:	137 
Μέγεθος:	22,5 KB 
ID:	90091

  8. #8
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Και να σκεφτεις οτι επι εποχες παπιου ελυνα και εδενα το μοτερ και το καρμπ μονος μου.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	de_1.jpg 
Προβολές:	130 
Μέγεθος:	17,6 KB 
ID:	90093
    Keep spamming!!!:a13:

  9. #9
    ευχαριστω φιλε gixxerakia!! θα το παλεψω αν και δε νομιζω να ειναι αυτο.. δε μπορει να το επαθε μονο του. μιλαμε δε το αγγιξα!! παντως κι εγω αυτο σκεφτηκα μολις το επαθε. παω μια γρηγορη να το τσεκαρω κι επανερχομαι! ευχαριστω και παλι!

  10. #10
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Μακαρι να ειναι αυτο για να μην αγχωνεσαι βρε φιλε κιολας.

    Εν κανει τιπουτις!
    Keep spamming!!!:a13:

  11. #11
    τελικα δεν ηταν αυτο αλλα δε πειραζει! θα βγω μια βολτα με την duduca μου για να συνελθω γιατι η ασχετοσυνη μερικων ανθρωπων με τρελαινει! Οταν ειναι κρυο κραταει κανονικα ρελαντι αλλα ακανονιστο και με σκασιματα. μολις ζεσταθει λιγο τρελαινεται και γκαζωνει μονο του. Υποψιαζομαι τι εχει γινει! Αυτος που το πηγα δεν ειναι ο μηχανικος μου. Ειναι απλα καποιος κοντα στο σπιτι μου. Το παπι δεν ειχε σταλα βενζινη μεσα οταν το πηγα. οποτε αυτος λογικα το μονο που εκανε ηταν να βαλει το μοτερ, να δεσει το καρμυρατερ γιατι ηταν λυμενο και ετοιμος. ουτε το εβαλε μπροστα να το ρυθμισει ουτε τιποτα. μηπως ειναι αυτο ρε γαμωτο. δεν εχω ορεξη αυριο πρωι πρωι να τσακωνομαι.. Ας το βαλει να το ρυθμισει και να τελειωνω..
    Ευχαριστω και παλι!

  12. #12
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Ωπ!!Τωρα μας το λες οτι οταν ειναι κρυο δουλευει καπως και μετα τρελενεται και φορτωνει στροφες στο μοτερ!Μηπως παιρνει απο καπου αερα το καρμπ?Τελος παντων καλο ειναι να το πας στον μηχανικο σου να το δει να μην κανεις πειραματα μονος σου η με το παληκαρι που σου περασε το μοτερ πανω.Μα σαι καλα!
    Keep spamming!!!:a13:

Παρόμοια θέματα

  1. Κολλημένο Γκάζι σε Ducati 999R
    από MitsosNaked στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2009, 08:00
  2. Άγριο γκάζι.... το κάνεις;
    από adam_tsouk στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2005, 20:35
  3. Γκαζι
    από Lazio στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 09:56
  4. Κολλημένο trip master
    από lefteris777 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 06:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF