Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Ελιγμοί αποφυγής και όχι μόνο

  1. #1

    Question Ελιγμοί αποφυγής και όχι μόνο

    Σε απάντηση του zireous σε αυτό το thread Πώς καταλαβαίνεις πότε θα χάσεις το μπροστινό μεταξύ άλλων χρήσιμων συμβουλων διάβασα αυτό
    να χαϊδεύεις το μπροστινό ελαφρά με δύο δάκτυλα που θα έχεις πάντα στο φρένο -άλλα δύο (είναι οδυνηρό στην αρχή) πρέπει να έχεις στο συμπλέκτη για να μπορείς να κάνεις ελιγμούς αποφυγής (με συμπλεκταρισμένο μηχανάκι και χωρίς φρένα, στρίβεις με γυροσκοπικό πολύ πιο γρήγορα
    . Θα ήθελα να ζητήσω από τους πεφωτισμένους αναβάτες του φόρουμ να μου εξηγήσετε πιο αναλυτικά την παραπάνω τεχνική, όπως και άλλες τεχνικές ελιγμών και σε εμένα το κουλάδι :
    Μην ανυσηχείτε έχω και άλλες απορίες:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  2. #2
    Δές για αρχή εδώ, και μετά το άλλο ποστ που λέει "Βασικά μαθήματα για αναβάτες".

    Στη συνέχεια μπορείς να τσεκάρεις διάφορα αγγλόφωνα σάιτ σχετικά στο http://www.sportrider.com/ride/RSS/ πχ, ή άμα πατήσεις στην υπογραφή μου, στο πρώτο λινκ της MSF στο τέλος έχει οδηγίες για ασκήσεις ακριβείας, δες και τα σχετικά link του www.sportrider.com.

    Πεφωτισμένος είσαι και φαίνεσαι.

  3. #3
    Ευχαριστώ για τα φώτα σας . Πολυ ενημερωτικό το πρώτο κείμενο, θα τσεκάρω και τα υπόλοιπα

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 13:27
  3. ΟνΟφαδικη και ΟΧΙ μονο ... για την ΚΥ 29/05/05
    από crs-k στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2005, 23:19
  4. Και ΣυνεΧιζω Με Μπλουζακια Και ΟΧι Μονο....
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2005, 11:17
  5. Για στριφτερους και οχι μονο....
    από Runner Ducati στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF