Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 68

Θέμα: New VFR 2008?

  1. #1

    New VFR 2008?

    Είμαι κάτοχος ενός TDM 900 και θέλω να το αλλάξω και να πάρω VFR… ξέρω συμφωνείτε με την επιλογή μου μα το ερώτημά μου έχει να κάνει με το αν θα το ανανεώσει για το 2008… πολλά ακούγονται μα τίποτα επίσημο ακόμη…ξέρει κανείς κάτι???
    I drove all night

  2. #2
    Banned Το avatar του/της X_NR750
    Εγγραφή
    21/07/2006
    Μηνύματα
    691
    Κατι λεγοτανε στο internet για V5 1000αρι και τοσο exotic που κανενας μας δεν θα μπορουσε να το αγορασει

    τπτ αλλο δεν εχει ακουστει ουτε εχει προσδιοριστει ετος

    θα σκασει σαν βομβα και HELL ON EARTH


  3. #3
    Ναι και εγώ κάτι τέτοιο άκουσα φίλε μου, όπως σίγουρα γνωρίζω πως το καλοκαίρι στην Ιαπωνία η Honda έχει καλέσει τους Ευρωπαίους αντιπροσώπους της, για σεμινάρια μα και ενημέρωση για τα μοντέλα του 2008…

    Εγώ την αγορά σκεφτόμουν να την κάνω μέσα στον επόμενο μήνα και όπως καταλαβαίνεις θα πικραθώ αν του χρόνου αλλάξει μοντέλο… παρόλα αυτά το έχω ερωτευτεί το μηχάνημα και μάλλον δεν με βλέπω να αντέχω έναν χρόνο ακόμη, αν βγάλει όμως καινούργιο αυτόματα θα χάσει πολύ από την αξία του και θα δυσκολευτώ στην μεταπώληση, ελπίζω να κατανοείς το δίλημμα μου…
    I drove all night

  4. #4
    Banned Το avatar του/της X_NR750
    Εγγραφή
    21/07/2006
    Μηνύματα
    691
    Crystal clear

    το ιδιο διλημμα ακριβως ειχα περυσι αλλα

    1) δεν σκοπευω να το πουλησω
    2) αν εβγαινε V5 χιλιαρι ουτε θα μπορουσα να το αγορασω ουτε θα χρειαζομουν κατι τοσο μεγαλο (ποσοι νομιζεις οτι παμε τερμα γκαζι?)
    3) αφου μου αρεσε το πηρα και i dont care


  5. #5
    Τον είχα και εγώ αυτόν τον προβληματισμό αν βγει καινούργιο θα ξενερώσω αλλά από την άλλη το 1000αρι V5 θα είναι πανάκριβο και λίγο χλομό να μπορέσω να το αγοράσω...

  6. #6
    Κι εγώ από TDM 900 πήγα στη Βέφα, μην το σκέφτεσαι καθόλου, αν βγει, καλώς να μας έρθει. Έτσι κι αλλιώς εγώ το 2011-12 θα πάρω το μοντέλο του 2008-9!

    Είναι κρίμα πάντως να το παίρνεις καινούργιο 12000 και να το βλέπεις στις αγγελίες με 8500? μετά από 2-3 χρόνια...

    Συμπέρασμα: Ρίξε μια ματιά στα μεταχειρισμένα...Και go for it!
    ...there's too much panic in this town...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kyriakosVFR
    Εγγραφή
    10/02/2007
    Μηνύματα
    134
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Acanthor


    Είναι κρίμα πάντως να το παίρνεις καινούργιο 12000 και να το βλέπεις στις αγγελίες με 8500? μετά από 2-3 χρόνια...

    Ακου 12000.... για ρωτα και εμας που σκασαμε 13500!!!!!!

  8. #8
    Banned Το avatar του/της X_NR750
    Εγγραφή
    21/07/2006
    Μηνύματα
    691
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από kyriakosVFR
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Acanthor


    Είναι κρίμα πάντως να το παίρνεις καινούργιο 12000 και να το βλέπεις στις αγγελίες με 8500? μετά από 2-3 χρόνια...

    Ακου 12000.... για ρωτα και εμας που σκασαμε 13500!!!!!!


    13.500,00?

    ποτε?

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kyriakosVFR
    Εγγραφή
    10/02/2007
    Μηνύματα
    134
    2004

  10. #10
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από kyriakosVFR
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Acanthor



    Ακου 12000.... για ρωτα και εμας που σκασαμε 13500!!!!!!
    αλλα θα πηρες και ενα 10% της τιμης σε εξοπλισμο ......πιστευω .......και γω 13500 οταν εψαχνα κοστιζε ,αλλα εκανε και δωρο τριπλετα μανισια η κρανος ,τανκ μπαγκ και μια φορμα

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ermisVFR
    Εγγραφή
    25/08/2006
    Μηνύματα
    728
    12300, 12/06

  12. #12
    Όπως είπα στο πρώτο post, έχω TDM 900 το τρίτο τα τελευταία 11 χρόνια μιας και είχαν προηγηθεί 2 850αρια Όπως καταλαβαίνεται η ανάγκη να πάρω πλέον κάτι διαφορετικό είναι επιτακτική.

    Βρισκόμουν ανάμεσα στο VFR και στο FAZER 1000, δύο διαφορετικές μοτοσικλέτες με τα μειονεκτήματα και τα πλεονεκτήματα τους. Εδώ και μια βδομάδα ο μηχανικός μου και ένας φίλος με ψήνουν για το Fazer , μάλιστα ο πρώτος μου κανόνισε να κάνω test ride, (είναι προφανές ότι δεν θέλει να με χάσει από πελάτη).

    Ακούστε τι έπαθα ο άνθρωπος, φτάνει λοιπόν η μέρα του τεστ, ανεβαίνω στο εργαλείο και πατάω τη μίζα ο θόρυβος που φτάνει στα αυτιά μου απλά υπέροχος, ανοίγω το γκάζι και η βελόνα του στροφόμετρου γύρισε σαν ανεμιστήρας, φαντάζομαι πως το χαμόγελό μου αποτυπώθηκε στο κράνος, κουμπώνω την πρώτη σχέση στο κιβώτιο και το δεξί μου χέρι δίνει την πρώτη βιτσιά στα 147 άλογα για να ξεκινήσουν. Βγαίνω στην εθνική με στόχο τον περιφερειακό της Αττικής οδού, τσουλάω ακόμη αργά προσπαθώντας να βρω τη θέση μου στη μοτοσικλέτα, απλώνω το αριστερό μου χέρι να ρυθμίσω των καθρέφτη και κοιτάζοντας τον αντικρίζω πίσω μου 2 VFR, ένα ασημί και ένα κόκκινο. Τους αφήνω να με περάσουν, δυο ζευγάρια με full εξοπλισμό από Γαλλία, το βλέμμα μου έχει καρφωθεί απάνω τους, στην καρδιά μου αισθάνθηκα ένα δυνατό φτερούγισμα, ονειρεύτηκα τον εαυτό μου πάνω σε ένα από αυτά, (εννοείτε μαζί με την Γαλλίδα να μου μιλάει γαλλικά μέσω ενδοεπικοινωνίας), διαπίστωσα πως ξέχασα ότι ήμουν απάνω σε ένα Fazer για να το δοκιμάσω.

    Τότε κατάλαβα τι είναι αυτό που θέλει η ψυχή μου, μακριά από μεγάλες τελικές και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, κατάλαβα πως δεν χρειάζεται να οδηγήσω VFR για να δω αν μου κάνει γιατί πολύ απλά αυτή η μηχανή με φέρνει κοντά στον εαυτό μου, την κοιτάω και νιώθω την αλήθεια μου…

    Την άλλη εβδομάδα είναι δική μου…
    I drove all night

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kyriakosVFR
    Εγγραφή
    10/02/2007
    Μηνύματα
    134
    Σαν ποιημα ....ωραιο!! :wacko: :wacko:

  14. #14
    Banned Το avatar του/της X_NR750
    Εγγραφή
    21/07/2006
    Μηνύματα
    691
    Αρχικά δημιουργήθηκε από black_arrow
    Όπως είπα στο πρώτο post, έχω TDM 900 το τρίτο τα τελευταία 11 χρόνια μιας και είχαν προηγηθεί 2 850αρια Όπως καταλαβαίνεται η ανάγκη να πάρω πλέον κάτι διαφορετικό είναι επιτακτική.

    Βρισκόμουν ανάμεσα στο VFR και στο FAZER 1000, δύο διαφορετικές μοτοσικλέτες με τα μειονεκτήματα και τα πλεονεκτήματα τους. Εδώ και μια βδομάδα ο μηχανικός μου και ένας φίλος με ψήνουν για το Fazer , μάλιστα ο πρώτος μου κανόνισε να κάνω test ride, (είναι προφανές ότι δεν θέλει να με χάσει από πελάτη).

    Ακούστε τι έπαθα ο άνθρωπος, φτάνει λοιπόν η μέρα του τεστ, ανεβαίνω στο εργαλείο και πατάω τη μίζα ο θόρυβος που φτάνει στα αυτιά μου απλά υπέροχος, ανοίγω το γκάζι και η βελόνα του στροφόμετρου γύρισε σαν ανεμιστήρας, φαντάζομαι πως το χαμόγελό μου αποτυπώθηκε στο κράνος, κουμπώνω την πρώτη σχέση στο κιβώτιο και το δεξί μου χέρι δίνει την πρώτη βιτσιά στα 147 άλογα για να ξεκινήσουν. Βγαίνω στην εθνική με στόχο τον περιφερειακό της Αττικής οδού, τσουλάω ακόμη αργά προσπαθώντας να βρω τη θέση μου στη μοτοσικλέτα, απλώνω το αριστερό μου χέρι να ρυθμίσω των καθρέφτη και κοιτάζοντας τον αντικρίζω πίσω μου 2 VFR, ένα ασημί και ένα κόκκινο. Τους αφήνω να με περάσουν, δυο ζευγάρια με full εξοπλισμό από Γαλλία, το βλέμμα μου έχει καρφωθεί απάνω τους, στην καρδιά μου αισθάνθηκα ένα δυνατό φτερούγισμα, ονειρεύτηκα τον εαυτό μου πάνω σε ένα από αυτά, (εννοείτε μαζί με την Γαλλίδα να μου μιλάει γαλλικά μέσω ενδοεπικοινωνίας), διαπίστωσα πως ξέχασα ότι ήμουν απάνω σε ένα Fazer για να το δοκιμάσω.

    Τότε κατάλαβα τι είναι αυτό που θέλει η ψυχή μου, μακριά από μεγάλες τελικές και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, κατάλαβα πως δεν χρειάζεται να οδηγήσω VFR για να δω αν μου κάνει γιατί πολύ απλά αυτή η μηχανή με φέρνει κοντά στον εαυτό μου, την κοιτάω και νιώθω την αλήθεια μου…

    Την άλλη εβδομάδα είναι δική μου…

    Σε ΝΟΙΩΘΩ

    αυτο το "πραγμα" εχει κομματι της ψυχης αυτουνου που το σχεδιασε

    και ειναι περα απο φανφαρες και φαντεζι μαλακιες

    απευθειας στην ψυχη

  15. #15
    Επειδή το έψαξα λιγάκι σχετικά με το νέο VFR, οι τελευταίες εκτιμήσεις λένε πως VFR και ΧΧ θα γίνουν ένα. Η μαμά HONDA εκτιμάτε πως θέλει να χτυπήσει τα HAYABOUSA και ZZR 1400, και έτσι ετοιμάζει το νέο ΧΧ 1200 με V5 κινητήρα που θα αποδίδει 190 ίππους και αρκετές καινοτομίες όπως traction control κ.α.

    Αισθητικά θα φέρνει σε VFR εκτός από το μούτρο που θα θυμίζει το ΧΧ, τώρα αν όλα αυτά είναι αρβύλα θα το μάθουμε γύρω στον Οκτώβριο όπου και θα δημοσιευτούν τα νέα από την συνάντηση που θα γίνει στην Ιαπωνία με τους αντιπροσώπους της HONDA…

    Εμένα πάντως μου φαίνεται πως η αλήθεια βρίσκετε κάπου στη μέση, ναι μεν θα βγάλει νέο ΧΧ μα δεν πιστεύω πως θα σταματήσει το VFR, είναι μια μοτοσικλέτα με μακρόχρονη ιστορία και αρκετούς fan αν τον κόσμο αν και εδώ στην Ελλάδα έχω την εντύπωση δεν έχει το μερίδιο που της αξίζει… Ας είναι… ίσως και να είναι καλύτερα έτσι
    I drove all night

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2008, 13:43
  2. ΥΑΜΑΗΑ New Models 2008
    από nakedorange στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 89
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2008, 14:19
  3. new vfr member
    από irman στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2008, 09:09
  4. New 2008 Ducati Monster-επισημη παρουσιαση
    από nakedorange στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2007, 21:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF