Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 57 από 57

Θέμα: Ποιο κρανος?

  1. #46
    είναι σε περιορισμενα κομματια....
    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  2. #47
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
    το καλυτερο "κρανος" μολις αφηχθηκε απο την εκθεση του Μοναχου.....
    τελεια εφαρμογη!

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2004
    Μηνύματα
    4
    Gia sas kai apo mena
    Skeftomai na paro ena kalo kranos kai exo katalixi se ena Arai RX7. To thema einai oti epidi eimai apo Rodo den exo polles epiloges apo pou na to vro. Skeftomai na anevo athina gia na koitaxo. Aloste timi edo den gnorizo. Sto internet to exo vri agglia giro stis 500 Lires. Kai tha ithela na sigkrino tis times giati exo kati filarakia stin agglia kai ean volevi na to paro apo ekei.

  4. #49
    pios ipe oti ta ARAI tis amerikis ehoun tin idia efarmogi me ta evropaika??? mega lathos, gia emena pare to xr-1000 ego to pira 330 apo gnosto korifeo kranos poli stathero alla kai arketa isiho, iha arai gia 4 hronia arketa kalo itane alla to xr-1000 ine to kati allo, gia tin athina aho ena KBC VR-1 200 euro poli kalo apo aerodinamiki halia ston iho. Auta iha na po
    O πλουτος δεν ειναι αποτελεσμα εργασιας διοτι ολοι οι εργαζομενοι θα ηταν πλουσιοι!!

  5. #50
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 955i
    pios ipe oti ta ARAI tis amerikis ehoun tin idia efarmogi me ta evropaika??? mega lathos, gia emena pare to xr-1000 ego to pira 330 apo gnosto korifeo kranos poli stathero alla kai arketa isiho, iha arai gia 4 hronia arketa kalo itane alla to xr-1000 ine to kati allo, gia tin athina aho ena KBC VR-1 200 euro poli kalo apo aerodinamiki halia ston iho. Auta iha na po
    Πολυ καλη τιμη - απο που πηρες το SHOEI ?

  6. #51
    filiki timi apo filo mihaniko
    O πλουτος δεν ειναι αποτελεσμα εργασιας διοτι ολοι οι εργαζομενοι θα ηταν πλουσιοι!!

  7. #52
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Παιδιά γειά χαρά σε όλους!

    Παρέλαβα (επιτέλους) το ολοκαίνουργιο GSXR600 την περασμένη Παρασκευή και τώρα χρειάζομαι κι εγώ ένα καλό κράνος. Είχα καταλήξει σε Arai, στο AstroR / Slide King. Πολυφορεμένο ίσως αλλά μου αρέσει. Ψάχνοντας όμως και ακούγοντας και τη συμβουλή ενός φίλου είδα και τα OGK. Σχετικά καινούργια κράνη αλλά φαίνονται πάρα πολύ καλά. Βασικά μου φαίνονται τόσο καλά που λέω να πάρω ένα τέτοιο τελικά. Δείτε ένα review εδώ:

    http://www.webbikeworld.com/r2/ogk/ff4/index.htm

    Και ένα online κατάστημα:

    http://www.ogk-shop.com/

    Και το επίσημο site:

    http://www.ogkhelmet.com/wminde.html

    Γενικά πολύ καλά δεν φαίνονται? Μάλιστα αν τα δείτε από κοντά είναι ακόμα καλύτερα καθώς από τις φωτογραφίες χάνουν λίγο…. Όπως τα είδα και τα δοκίμασα η ποιότητα των υλικών και βαφής είναι πάρα πολύ καλή, το κούμπωμα της ζελατίνας κορυφαίο, η εφαρμογή μια χαρά (στο κεφάλι μου anyway…) ………. Το βασικότερο όπως ίσως είδατε στο review είναι ότι είναι τα πιο ελαφριά με διαφορά! Και δεν μιλάμε για ονομαστικά βάρη του κατασκευαστή, ο τύπος ζύγισε σε ζυγαριά και το FF4 είναι 1409 γραμμάρια ενώ πχ το κορυφαίο Shoei 1600…. (Δυστυχώς δεν είχε Arai αλλά κάπου στα 1600 είναι κι αυτό). Και είναι το πρώτο πράγμα που παρατήρησα όταν το έπιασα στα χέρια μου….. (Σημαντικό νομίζω αυτό, για φαντάσου να έβγαινε αύριο κανένα 600άρι με 140 κιλά βάρος αντί για 160……χεχεχε…..!). Α, από τιμή είναι γύρω στα 600-650. Όσο ένα καλό (όχι το κορυφαίο όμως) Arai.

    Τι λέτε ρε παιδιά, έχω αγχωθεί πολύ γιατί τα λεφτά δεν είναι λίγα και δεν θέλω να τη πατήσω……..Από την άλλη μου αρέσει πολύ το σχεδιάκι που είδα στο μαγαζί, περισσότερο από το Slide King…………..

    Μεγάλο δίλημα, πιο εύκολα κατέληξα στο GSXR (λέμε τώρα…)

  8. #53
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ΕΙΠΑΜΕ...

    http://www.motobay.de/cgi-bin/his-we...107&t=temartic


    O KaTaNaS το πηρε ρωτα τον

    αν φορας Μ σου πουλαω το δικο μου arai astro/j να παρω το παραπανω... σου λεει κατι αυτο?

  9. #54
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    τα κράνη που έχουν περάσει από το κεφάλι μου είναι nolan, shark, ogk, airoh.

    to OGK f4 (ή f3) είναι μακράν το πιο όμορφο κάνος κατεμε (βλ ghost raider).

    χτες πήρα το xr1000 της shoei... (καλορίζικο μου) ... και δεν νομίζω να υπάρχει καλύτερο κράνος...

    μιλάμε κατεβάζεις το τζαμάκι...

    αυτό δεν είναι κράνος... είναι σιγαστήρας !!!

  10. #55
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    SHOEI XR-1000 ALLOY

    KAI ANTE ΓΕΙΑ ΛΕΜΕ..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	εικόνα(25).jpg 
Προβολές:	197 
Μέγεθος:	70,4 KB 
ID:	6142

  11. #56
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    monstermind εκτός από εμφάνιση (που συμφωνώ μαζί σου, είναι κορυφή), πως σου φάνηκε το OGK? Το FF4 είχες? Αξίζει τα 600 ευρουλάκια??? Βασικά αεροδυναμικά τι λέει για χρήση με το GSXR 600 2004 (σχετικά μικρή κάλυψη από το fairing, σχετικά μεγάλες ταχύτητες κτλ).

    Παιδιά το είχα δει από την αρχή το Diabolic στο site της Shoei και είναι πάρα πολύ ωραίο αλλά δεν το έχω βρει να το δω από κοντά πουθενά στην Αθήνα......και δυστυχώς δεν μπορώ να πάρω κράνος χωρίς να το δω από κοντά......... Αν δεν κάνω λάθος ο Τζωρτζόπουλος το έχει (με παραγγελία) 400 euro, οπότε συμφέρει κι όλας αλλά.......

  12. #57
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Πάντως και τα -200 γραμμάρια του OGK FF4 δεν είναι και να το προσπερνάμε έτσι απλά...........

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιο κράνος για αστική κυρίως χρήση;
    από mixalakis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2009, 10:15
  2. ποιο κρανος?
    από Pappios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2009, 20:21
  3. Ποιο κράνος να πάρω?
    από whiteshadow στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2008, 10:58
  4. ποιο κρανος να παρω;;;;;
    από efialtis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2005, 23:11
  5. ποιο κρανος;
    από adellas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2005, 14:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF