Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: Αγορά Multistrada και τα λαμόγια της Ducati

  1. #16
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sehh
    Αν διαβάσεις ξανά το αρχικό μήνυμα μου θα δεις που αναφέρω την περίπτωση με το LC4 (είναι KTM την τελευταία φορά που κοίταξα) και το συνεργείο που έκανε καγκουριά και βούτηξε και κάτι εξαρτήματα, ο φίλος μου αναφερόταν για ακριβός αυτό το συνεργείο στο στενάκι.
    Μάλιστα.

    Τι σχέση έχει το KTM???

    Να το πήγαινε σε συνεργείο Ducati και να έκαναν την στραβή, οκ.
    Αλλα το οτι πήγε ένας ένα μηχανάκι σε καποιο συνεργείο, τι σημαίνει;;
    Ούτε ducati ήταν το μηχανακί, ούτε ducati φτιάχνει το συνεργείο εκείνο.

    Δηλαδή αμα πας μια ένα seat σε ένα συνεργείο seat, και στο κάνουν σκατά, σημαίνει ότι και τα audi και τα συνεργεία audi είναι σκατά, επειδή ανήκουν στον ίδιο όμιλο;

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/11/2005
    Μηνύματα
    11
    Το αναφέρω γιατί αυτός που έχει την ducati έχει και την KTM και προτείνει στους αγοραστές του τα συνεργεία που θέλει. Αν το συνεργείο του για τα KTM είναι απατεώνας, αυτό μου λέει πολλά για το 'άλλο' συνεργείο του για ducati.
    Trelos mihanovios γιατι έτσι...

  3. #18
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
    για να μην υπαρχει παρεξηγηση ξέρω ανθρωπο που έχει παθει το ίδιο με monster (αλλα προφανός δεν ξερουμε τον ιδιο γιατι ο φίλος μου ενω είχε εγκαυματα δεν τα είχε στο προσωπο) και μπουρίτο είναι το παρατσακλι του εκ του επιθετου του και όχι λογω της εμπειρίας του.

    αυτά
    Μπορεις να μας πεις πως εγινε απο κομμενο σωληνακι παροχης βενζινης να αρπαξει φωτια?
    Δεν ξερω αν εχετε δει πως ειναι τα σωληνακια βενζινης συνδεδεμενα στα Μονστερ...γιαυτο θα σας πω εγω και εσεις πειτε μου πως γινεται να αρπαξεις φωτια.
    1.Σωληνακι 4εκ περιπου απο τεποζιτο στο φιλτρο βενζινης.
    2,Σωληνακι απο φιλτρο 15εκ περιπου που ειναι και παροχης.
    Αν κοψεις το 2 παλι βενζινη δεν βγαινει...πρεπει να το τραβηξεις εντελως...κοινως να βγαλεις αυτα τα δαχτυλιδακια που χρειαζεσαι ειδικο εργαλειο για να τα βαλεις,για να τα βγαλεις μονο με πενσα.
    Αν για καποιο λογο βγει το σωληνακι -που δεν γινεται απο μονο του-απλα δεν παει ποια βενζινη στην μηχανη και σβηνει αφου καψει οτι εχει μεινει.
    Για να παρει φωτια η βενζινη πανω στον κινητηρα μιλαμε οτι πρεπει να βγαλει σπιθα για να γινει η αναφλεξη...οσο ζεστος και αν ειναι ο κηνητηρας φωτια δεν πιανει.
    Σε εμενα και σε αλλους με Μονστερ και οχι μονο εχει τυχει πολλες φορες σε βενζιναδικο να πεσει απο την μανικα βενζινη στον κινητηρα οταν ηταν ζεστος και φωτια δεν αρπαξε ποτε.
    Φωτια σε μηχανη εχω ακουσει μονο μετα απο σκασημο του κινητηρα και απο τουμπα οταν σερνεται και βγαζει σπιθες σε συνδυασμο με την βενζινη που χυνεται.
    Γιαυτον το λογω σχεδον ολες οι νεες σχετικα μηχανες βγαινουν με ΠΛΑΣΤΙΚΟ τεποζιτο.Στα SS οταν σηκωσεις το τεπιζιτο βλεπεις απο κατω το πραγματικο που ειναι ενα πλαστικο δοχειο που δεν σπαει και ειναι ελαστικο σε περιπτωση τουμπας.
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  4. #19
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες (για το τι προκάλεσε την έκρηξη) και δεν θέλω να επεκταθώ και για προφανείς λόγους. Σίγουρα δεν είχε να κάνει με κοντά σωληνάκια βενζίνης κλπ αλλά η μοτοσικλέτα "ανατινάχτηκε" εν κινήσει στα καλά καθούμενα και μάλιστα ο αναβάτης της προσγειώθηκε σε προπορευόμενο όχημα

  5. #20
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Aν θέλετε θα ψάξω να βρω την περίπτωση που Monster S4 πήρε φωτιά, χωρίς τούμπα εννοείται, και μέχρι να φτάσει η Πυροσβεστική εκτός απο το μηχανακι κάηκε και το μισό βουνο.

    Δυστυχως δεν μπόρεσαν να βρούν τι εφταιξε αφού δεν εμεινε σχεδόν τίποτα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #21
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Ισως ειχε σχέση με αυτην την ανάκληση
    http://www.recalls.gov.au/view_recal..._ID_Auto=11920

    Ducati Monster 900 ie, S4, SS900 and SS750 Motorcycles

    Date: 17/09/2001

    Supplier Name: NF Importers Pty Limited

    Product Make: Ducati

    Product Model: 2001 model Monster 900 ie, S4, SS900 and SS750

    Target Number: 136

    Model Years From: 2001

    Consequences: Fuel leak could cause fire.

    Campaign Number: 554/01

    VIN Range: [no data entered]

    Serial Range: [no data entered]

    Product Info: 2001 model. Campaign No. 554/01.

    Defect Details: The fuel lines located between the fuel tank and the pressure regulator could degrade and endanger rider safety.

    Consumer action: Contact your Ducati Dealer.

    Market Coverage: National

    Recall Coverage: National


    --------------------------------------------------------------------------------


    The following link will open in a new window and take you out of the Product Recalls Australia site.

    The Department of Transport and Regional Services has overall policy responsibility for monitoring the conduct and outcomes of motor vehicle safety recalls in Australia.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #22
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ι
    Date: 17/09/2001
    το περιστατικό που περιγράφω έγινε πριν το 2000.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stradas
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    255
    Μετα απο 2 monster (1 μεταχειρισμενο & 1 καινουργιο) και 1 multi μεταχειρισμενο εδω και δυο χρονια εχω να σου πω οτι εαν σου αρεσει να το παρεις με κλειστα ματια.

    Το μηχανακι και στην πολη ειναι ωραιο (ευκολο αλλα οχι παπι) και ταξιδι δικαβαλος κανεις (οχι σαν μπεμβε βεβαια) και σε στενο στροφιλικι ειναι γ@μ@το και στην πιστα μπαινεις...

    Τι αλλο να κανεις με ενα (1) μηχανακι?

    Εχει λιγο πιο ακριβο σερβις απο τα japan αλλα καμια σχεση σε ευχαριστηση !!!

    Για μηχανικο, ο Θωμας στην Ν.Ιωνια ειναι εγγυηση!
    Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body;
    but rather to slid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming:
    "WOW...WHAT A RIDE!!!"

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 85
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2015, 10:19
  2. Η Δεκαετία του Μηδέν και τα Παιδιά της
    από tai στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2010, 13:12
  3. Fairing για ολα τα sbk της ducati
    από maniatiakos στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2009, 23:34
  4. ΠΡΟΣΟΧΗ!!!Τα ΓΚΡΟΥΠ της ΕΚΔΡΟΜΗΣ και ΚΑΝΟΝΕΣ !!!
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2006, 19:58
  5. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2004, 18:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF