Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Νέος με Beverly 500 !!!

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319

    Νέος με Beverly 500 !!!

    Καλησπέρα σε όλους στο forum!!!
    Μόλις τώρα έκλεισα ένα beverly 500 μεταχείρα αλλά έχει ακόμα άλλους 14 μήνες εγγύηση!!!Θα ήθελα να μου πείτε κανένα (-) που έχει η μηχανή αυτή και γενικά τι πρέπει να προσέχω...Πόσο τελική βγάζει;Ταξιδάκια πηγαίνει άνετα;Πόσο καίει με normal οδήγηση..;

    Ευχαριστω πολύ και περιμένω να την πάρω!!!!!!

  2. #2
    καλά θα ήταν ,όχι πως δεν είσαι εδώ ευπρόσδεκτος , να έμπαινες στο www.scooterclubhellas.gr/ ειδικά για το δικό σου έχει τα πάντα ....Πάντως ενημερωτικά πρόσεχε την τρόμπα νερού ...να την τσεκάρει το συνεργείο που πας καθώς και την βαλβίδα για τα λάδια .

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319
    Μόλις έγινα μέλος και εκεί που μου είπες!
    Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!

  4. #4

  5. #5
    Θέλει λίγη προσοχή όταν ειναι βρεγμένος ο δρόμος και κινείσαι με μικρη ταχύτητα σε κλειστή στροφή και ανοιξεις ξαφνικά και άτσαλα το γκάζι. Επειδή το μηχανάκι έχει έναν μεγάλο κύλινδρο (500 cc) πιθανώς η αυτόματη μετάδοση να στείλει κάπως άτσαλα τη δύναμη στον τροχό και το μηχανάκι να γλιστρήσει διώχνοντας τον πίσω τροχό (το έχω δει στη διασταύρωση Πατησίων και Πανεπιστημίου - γωνία 90 μοιρών). Αυτή ειναι μια από τις περιπτώσεις όπου η αυτόματη μετάδοση μειονεκτεί έναντι των κλασικών μεταδόσεων μοτοσικλετας (με συμπλέκτη), γιατι με το συμπλέκτη "διοχετευεις" ΕΣΥ όση ΑΚΡΙΒΩΣ δυναμη θέλεις στον τροχό.
    Γενικά παντως τα σκούτερ θέλουν ξεχωριστή προσοχή, διότι υπολείπονται σε ενεργητική ασφάλεια των μοτοσικλετών. Ακόμα και τα παπιά έχουν καλύτερη οδική συμπεριφορά γιατί 'εχουν μεγάλους τροχούς, ελαφρυτερο βαρος και πιο κοντινή προς τη μοτοσικλέτα μετάδοση της κίνησης.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πολύ σημαντικές πληροφορίες που μου έδωσες!!Πριν 2 χρόνια οδηγούσα πάλι scooter (gilera runner 125cc) για 2 χρόνια.Ελπίζω να προσαρμοστώ εύκολα πάλι..!!

    Και πάλι ευχαριστώ!

Παρόμοια θέματα

  1. Νεος με Gsr 600
    από tomd στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2006, 13:56
  2. Νέος με CBF-600!
    από acealex στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2006, 12:05
  3. Νεος με bmw f650 gs
    από f65 στο forum BMW
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2006, 14:26
  4. Beverly 500!!!
    από karby στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2005, 20:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF