Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 105

Θέμα: Extreme Trackday ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Πάλι καλά που δεν κόρναρε κιόλας!!!!
    κακώς.. μισές δουλειές κάνει..
    θάνατος στους φαλλοκράτες :a39:

  2. #32
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
    Δε λες τίποτα...

    Τα κορυφαία που είδα....

    ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ!

    1)Ενας τύπος ήθελε να κάνει προσπέραση στην Κ8-Κ9 και έβγαλε φλάς!!!!

    2)Και δύο τύποι μπροστά στη μικρή ευθεία στα πίτς ανάμεσα σε Κ9-Κ10 πήγαιναν με 5 και είχαν πιάσει κουβέντα ....

    Φαντάζομαι και το διάλογο:

    - Ρε μ@λ@κα τι θα κάνουμε το βράδυ?
    - Δεν ξέρω τις άλλες τις πήρες τηλέφωνο?

    3) Ένας τύπος με Ντιουκιάτι 998 ή κάτι τέτοιο να πάει σα τη κότα να φρεναρει να ανοιγει-να κλείνει τη γραμμή του, 5-6 απο πίσω να τον μπινελικώνουν, και να μην έχει κανένας τα κότσια να τον προσπεράσει γιατί ήταν απολύτος απρόβλεπτος!!!!
    :rotflmao:
    :a13:

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  3. #33
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
    Είχαμε καμία 10-12 πτώσεις εχτές...

    Να ναι καλά τα παιδιά!

    Έφαγε μία καλή ένα fazer (νομίζω) στη Κ10
    Άλλη μία καλή ένα BUSA με ένα άλλο στο τέλος της ευθείας
    Και έπεσε και ο Νίκος ένας φίλος πολύ καλό τιμόνι με ένα 675...

    Κρίμα...
    Περαστικά!
    φτάσαν τα ΕΚΑΒ???:a13: :a29:

  4. #34
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    φτάσαν τα ΕΚΑΒ???:a13: :a29:
    Κι εσένα τι σε νοιάζει ρε Λάμπρο;

    Δεν πας και το ξέρουμε.... Αυτοί που πάνε παίρνουν τα ρίσκα τους...

    Κι επειδή σε ξέρω, αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι χαιρεκακία το σχόλιό σου.... απλά νομίζω ότι πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να γράψεις κάτι.....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #35
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Κι εσένα τι σε νοιάζει ρε Λάμπρο;

    Δεν πας και το ξέρουμε.... Αυτοί που πάνε παίρνουν τα ρίσκα τους...

    Κι επειδή σε ξέρω, αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι χαιρεκακία το σχόλιό σου.... απλά νομίζω ότι πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να γράψεις κάτι.....
    υποτίθεται ότι "νοιάζομαι" και "φωνάζω" για το μέλλον του αθλήματος και την πρόοδο των συνθηκών διεξαγωγής...
    αλλά αφού ΔΕΝ οι ίδιοι.,.. (που συμπεριλαμβάνομαι και εγώ σε αυτούς πολλές φορές)
    και αφού και εσύ δεν με έχεις καταλάβει και ρωτάς γιατί με νοιάζει...
    άστα...

  6. #36
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    υποτίθεται ότι "νοιάζομαι" και "φωνάζω" για το μέλλον του αθλήματος και την πρόοδο των συνθηκών διεξαγωγής...
    αλλά αφού ΔΕΝ οι ίδιοι.,.. (που συμπεριλαμβάνομαι και εγώ σε αυτούς πολλές φορές)
    και αφού και εσύ δεν με έχεις καταλάβει και ρωτάς γιατί με νοιάζει...
    άστα...
    εδώ φωνάζουν και πολλοί αγωνιζόμενοι ρε Λάμπρο και τους γράφουν στα @@ τους..... Εμείς νομίζεις θα έχουμε καλυτερη τύχη;

    Πάντως, απο αυτά που διαβάζουμε, το χθεσινό ήταν από τα χειρότερα TD..... Φευ
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    υποτίθεται ότι "νοιάζομαι" και "φωνάζω" για το μέλλον του αθλήματος και την πρόοδο των συνθηκών διεξαγωγής...
    αλλά αφού ΔΕΝ οι ίδιοι.,.. (που συμπεριλαμβάνομαι και εγώ σε αυτούς πολλές φορές)
    και αφού και εσύ δεν με έχεις καταλάβει και ρωτάς γιατί με νοιάζει...
    άστα...
    Ρε Λάμπρο, δεν ρώτησες αν χτύπησε κάποιος. Ρωτησες αν έφθασαν τα ασθενοφόρα. Ξέρεις αν υπήρχαν τραυματισμοί;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #38
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Ρε Λάμπρο, δεν ρώτησες αν χτύπησε κάποιος. Ρωτησες αν έφθασαν τα ασθενοφόρα. Ξέρεις αν υπήρχαν τραυματισμοί;
    Βύρωνα έτσι και αλλιώς το σχόλειο μου ήταν για να φανεί όχι αν φτάσαν "ποσοτικά" τα ασθενοφόρα αλλά "ποιοτικά"...
    και εξηγούμαι γιατί μάλλον δεν το μετέφερα καλά:
    Τελικά ήταν μακράν το πιο κακό TD για εσας μόνο επειδή ο πολιτισμός - γνώσεις - παιδεία των "εν πίστα" ήταν μηδενικός ? και γίναν όλα τα παραπάνω?
    ή μήπως δεν καλυπτόντουσαν ΚΑΙ οι αναγκαίες συνθήκες απο πολιτισμένους και εκπαιδευμένους ανθρώπους για συνειδητοποιημένους ανθρώπους που πέρνουν το ρισκο και γνωρίζουν όμως ότι η έκταση του θα είναι περιορισμένη...???

    με λίγα λόγια , χαλάμε και την ποιότητα των "εντός" αφού δεν μας ενδιαφέρει η παρεχόμενη υπηρεσία σοβαρά παρα μόνο σαν "κάβλα"...
    σαν να λέμε "η κότα έκανε το αβγό ή το αβγό την κότα" ???

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    Βύρωνα έτσι και αλλιώς το σχόλειο μου ήταν για να φανεί όχι αν φτάσαν "ποσοτικά" τα ασθενοφόρα αλλά "ποιοτικά"...
    και εξηγούμαι γιατί μάλλον δεν το μετέφερα καλά:
    Τελικά ήταν μακράν το πιο κακό TD για εσας μόνο επειδή ο πολιτισμός - γνώσεις - παιδεία των "εν πίστα" ήταν μηδενικός ? και γίναν όλα τα παραπάνω?
    ή μήπως δεν καλυπτόντουσαν ΚΑΙ οι αναγκαίες συνθήκες απο πολιτισμένους και εκπαιδευμένους ανθρώπους για συνειδητοποιημένους ανθρώπους που πέρνουν το ρισκο και γνωρίζουν όμως ότι η έκταση του θα είναι περιορισμένη...???

    με λίγα λόγια , χαλάμε και την ποιότητα των "εντός" αφού δεν μας ενδιαφέρει η παρεχόμενη υπηρεσία σοβαρά παρα μόνο σαν "κάβλα"...
    σαν να λέμε "η κότα έκανε το αβγό ή το αβγό την κότα" ???
    Βρε Λάμπρο τι λες;;;
    Αν ο πολιτισμός-γνώσεις-παιδεία των αναβατών είναι χαμηλο, δεν το ξέρει κανείς. Μπορεί εχθές να πήγαν όσοι είχαν τα βιβλία του Code μέσα στο μπουφάν και να έπεσαν επειδή δεν τους βγήκε το νέο κολπάκι, μπορεί να πήγαν 5-10-15 αρχάριοι που έπεσαν .........έτσι.
    Τι να γίνει δλδ; Να υποβάλλει ο κάθε διοργανωτής τους συμμετέχοντες σε IQ test, και ψυχογράφημα;

    Το θέμα είναι αν η κακή οργάνωση κλπ ευθύνεται για πρόκληση ατυχήματος. Το ότι έπεσαν 15 άτομα από δικό τους λάθος (αυτό κατάλαβα) τι φταίει ο ζαφειρόπουλος. ;
    Επίσης τι φταίει αν πλακωθηκαν στις μπουνιές, ή αν καποιοι έτρεχαν μέσα στο πάρκινγκ.

    Δεν υποστηρίζω κανέναν, αλλα είχε κανείς ατύχημα, εξαιτίας της ¨κακής¨διοργάνωσης; Αν ναι, τότε να τα χώσουμε, αλλιώς τι λέμε;

    Οκ δεν είναι donighton, τα Μέγαρα αλλά δεν είναι και κρεματόριο όπως παρουσιάζετε την εικόνα. Κάποιος που δεν έχει πάει ποτέ, δεν πρόκειται να πατήσει με όσα ακούει. Και αυτό είναι λάθος να συμβεί φίλε.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της petani
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    158
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Απίστευτα καφριλίκια σήμερα από τους πρωταγωνιστές του πρωταθλήματος. Μπούστας, Πολίτης, Πιεράκος και άλλοι από τις δύο ομάδες πλακώθηκαν στα μπουνίδια στην έξοδο της Κ9. Και σαν να μην έφτανε αυτό ο Χριστοδούλου πάνω στην αναμπουμπούλα άρπαξε το Hypermotard έφυγε πύραυλος μέσα στο πάρκινγ και έσκασε πάνω σε ένα παλικάρι που έφευγε με τη μηχανή του. Τραυματίστηκε ο ίδιος και οι δύο μηχανές έγιναν μπ@ρδέλο.

    Εδω ειναι η ουσια ..... κατα την ταπεινη μου γνωμη ...... και οχι ποιος κορναρε-αναψε φλας .......
    ..... ας τους κραξουμε ολοι μαζι με το να μην παει κανενας στον επομενο αγωνα ...... να δειξουν τις οδηγηκες τους ικανονητες στους ανθρωπους της ομαδας τους και τους κολλητους τους .....

    ΚΡΙΜΑ ....."Κυριοι" ....... αυτο ειναι το καλο παραδειγμα που ειδαν καποιοι φιλοι που εκατσαν να δουνε τις δικιμες σας ...... ????? ........ και παλι ΚΡΙΜΑ .............γιατι δεν προσαρμοζετε και μια βαση για δικανο πανω στο τεποζιτο ??????............. "μπαμ" και κατω ....... ουτε μπουνιες ουτε κλωτσιες ......... "ομορφα" και "ησυχα".............δεν φτανει ωρε παληκαρια να γυρνατε στο 00:57
    και στο 01:01 .......... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ...............
    http://s21.photobucket.com/albums/b259/petani/?start=20

  11. #41
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από petani
    Εδω ειναι η ουσια ..... κατα την ταπεινη μου γνωμη ...... και οχι ποιος κορναρε-αναψε φλας .......
    ..... ας τους κραξουμε ολοι μαζι με το να μην παει κανενας στον επομενο αγωνα ...... να δειξουν τις οδηγηκες τους ικανονητες στους ανθρωπους της ομαδας τους και τους κολλητους τους .....

    ΚΡΙΜΑ ....."Κυριοι" ....... αυτο ειναι το καλο παραδειγμα που ειδαν καποιοι φιλοι που εκατσαν να δουνε τις δικιμες σας ...... ????? ........ και παλι ΚΡΙΜΑ .............γιατι δεν προσαρμοζετε και μια βαση για δικανο πανω στο τεποζιτο ??????............. "μπαμ" και κατω ....... ουτε μπουνιες ουτε κλωτσιες ......... "ομορφα" και "ησυχα".............δεν φτανει ωρε παληκαρια να γυρνατε στο 00:57
    και στο 01:01 .......... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ...............
    Πάντως και ο Rossi με τον Biaggi είχαν παίξει μπουνιές λίγο πριν μια απονομή στο βάθρο......

    Θα μου πεις τι σχέση έχει αυτό?

    Θέλω να πω ότι αυτά συμβαίνουν. Πχ πόσες φορές έχετε δει μπουνίδια μεταξύ αθλητών σε αγωνιστικό χώρο στο μπάσκετ, στο ποδόσφαιρο κτλ?

  12. #42
    ____________________ Το avatar του/της G M
    Εγγραφή
    06/05/2006
    Μηνύματα
    206
    Oι μπουνιες οπως εμαθα επεσαν απο καποια χαζη παρεξηγηση δεν ημουν εκει για να ξερω περισσοτερα......

    Σε οτι αφορα το χθεσινο track ειχα την εντυπωση οτι μετα απο τοσα που εγιναν προσφατα θα υπηρχαν λιγοτερες συμμετοχες αλλα οπως φαινεται εκανα λαθος.

    Το να μπαινουν δεκαδες "πρωην" ασχετοι στην πιστα δεν ειναι κακο γιατι αλλιως θα τους βλεπαμε στους δρομους να προκαλουν την τυχη τους.

    Για τις πολλες πτωσεις πιστευω φταιει και η διοργανωση για 2 λογους : Δεν ξεχωρισε αυστηρα τα group και δεν εκανε διορθωσεις και φυσικα εβαλε πολυ κοσμο μαζι (30 μηχανακια ειναι παρα πολλα).
    Στην πρωτη περιπτωση θα επρεπε να υπηρχε κριτης και να αλλαζε group σε οποιον εβλεπε να "σερνεται" στο γρηγορo group ή οποιον εβλεπε να παει σφαιρα στο αργο. Ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτερες πτωσεις βγηκαν απο το αγχος, μπερδεμα αργων/γρηγορων στο ιδιο group και φυσικα στην πιεση να τρεξεις μεσα σε τοσο κοσμο.
    Δυστυχως λυση στο προβλημα δεν υπαρχει παρα μονο να μαθουν ολοι οι οδηγοι τους κανονες της πιστας και να συμμορφωθουν αναλογα. Σε πολλες περιπτωσεις ομως μεχρι να συμβει αυτο θα εχουν προηγηθει αρκετες πτωσεις αλλα καλυτερα στα Μεγαρα που στις 12 πτωσεις αμφιβαλλω εαν οι μισες απο αυτες χρειαστηκαν Ιατρικη περιλθαψη. Εαν αυτες οι 12 πτωσεις ηταν στο δρομο σκεφτειτε τι θα συζητουσαμε τωρα...

  13. #43
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
    Σε οτι αφορα το χθεσινο track ειχα την εντυπωση οτι μετα απο τοσα που εγιναν προσφατα θα υπηρχαν λιγοτερες συμμετοχες αλλα οπως φαινεται εκανα λαθος.
    δεν νομίζω ότι θα γίνει κάτι τέτοιο ποτέ όσο και χοντρά πράγματα να συμβούν...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
    Το να μπαινουν δεκαδες "πρωην" ασχετοι στην πιστα δεν ειναι κακο γιατι αλλιως θα τους βλεπαμε στους δρομους να προκαλουν την τυχη τους.
    δεν έχεις άδικο όμως καλό είναι και μέσα όταν την προκαλούν να μην επικίνδυνοι για τους υπόλοιπους και μιας και αυτοί πιθανώς να μην ξέρουν,
    η διοργάνωση να είναι πραγματικά ΕΚΕΙ όχι να τους κάνει "ντα" αλλά να τους συνετίσει και να τους εξηγήσει τους κανόνες...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
    Για τις πολλες πτωσεις πιστευω φταιει και η διοργανωση για 2 λογους : Δεν ξεχωρισε αυστηρα τα group και δεν εκανε διορθωσεις και φυσικα εβαλε πολυ κοσμο μαζι (30 μηχανακια ειναι παρα πολλα).
    Ακριβώς... δηλαδή... "μπάζα"... (υπόψην δεν τα έχω με κανέναν οργανωτή προσωπικά και έχω μπει σχεδόν σε όλους)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
    Στην πρωτη περιπτωση θα επρεπε να υπηρχε κριτης και να αλλαζε group σε οποιον εβλεπε να "σερνεται" στο γρηγορo group ή οποιον εβλεπε να παει σφαιρα στο αργο. Ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτερες πτωσεις βγηκαν απο το αγχος, μπερδεμα αργων/γρηγορων στο ιδιο group και φυσικα στην πιεση να τρεξεις μεσα σε τοσο κοσμο.
    ακριβώς ! η μαύρη σημαία σηκώνεται και για να βγει κάποιος απο γκρουπ που δεν είναι στις δυνατότητές του ή το αντίθετο...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
    Δυστυχως λυση στο προβλημα δεν υπαρχει παρα μονο να μαθουν ολοι οι οδηγοι τους κανονες της πιστας και να συμμορφωθουν αναλογα. Σε πολλες περιπτωσεις ομως μεχρι να συμβει αυτο θα εχουν προηγηθει αρκετες πτωσεις αλλα καλυτερα στα Μεγαρα που στις 12 πτωσεις αμφιβαλλω εαν οι μισες απο αυτες χρειαστηκαν Ιατρικη περιλθαψη. Εαν αυτες οι 12 πτωσεις ηταν στο δρομο σκεφτειτε τι θα συζητουσαμε τωρα...
    Για να μάθουν οι οδηγοί τους κανόνες τις πίστας και το πότε είναι σωστοί και πότε όχι,
    θα πρέπει να τους ξέρουν οι κριτές , ο αλυτάρχες και η ελεγκτική επιτροπή
    που υποτίθετε γνωρίζει τα χρονοδιαγράμματα και τις αλλαγές θέσεων απο τους κριτές που θα έπρεπε να έχουν επικοινωνία συνεχώς με τον αλητάρχη κλπ κλπ...

    όμως τα παραπάνω σίγουρα θα σας φαίνονται ουτοπικά,
    όμως είναι ο κανονισμός λειτουργείας που ισχύει ... ή μάλλον που θα έπρεπε να ισχύει...

    Χαίρομαι γιατί ο G M παραπάνω έχει αποτυπώσει μια εικόνα πολύ πιο παραστατική και μια αποψη πολυ πιο πραγματική!

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NikosRR
    Εγγραφή
    09/07/2005
    Μηνύματα
    528
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
    Όχι δεν το έκανε επίτηδες, αλλά έφυγε μέσα στο πάρκινγκ τέρμα γκάζι και φορούσε παντελονάκι και μπλουζάκι. Έγινε κ@λος.
    Απλά θα ξαναβγούνε στην επόμενη έκθεση ή σε κάποια άλλη έκθεση και θα μιλάνε για κράνη και άλλες τέτοιες παπ...ες λες και...κάγκουρες...αι μερικοί

  15. #45
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    EXTREME FAPING DAY ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ....:a31:

    ΜΕΓΑΡΙΣΙΟΥΣ

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2013, 14:56
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2009, 17:34
  3. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2009, 00:09
  4. Extreme Trackdays ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2009, 08:21
  5. Extreme Trackdays ΤΕΤΑΡΤΗ 8 ΙΟΥΛΙΟΥ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2009, 11:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF